Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
2. lis 2010

@sussanah Mareček z toho taky nemá rozum 😉 , mu se jen líbí sedět na lince a různě štrachat po věcech, co tam jsou, nejlíp v těch dozách s moukou, strouhankou, atd. 😀

sussanah
2. lis 2010

@blka tim se se posledne taky nechala inspisrovat a obcas to zabere na cele 2-3min 😀 takze stihnu alepson oskrabat brambory nebo oloupat jablko na svacinu. Byl to super tip 😉

blka
2. lis 2010

@sussanah 😀 Tak mu zkus dát ještě nějakou dozu s moukou, lžičku do ruky a druhou sklinku, ať se baví. Pak se budeš taky bavit úklidem 😀 😝

sussanah
2. lis 2010

@blka tak na to prijde, az dojdou vsechny jine zname prostredky 😀 😀 Obavam se totiz, ze by se rozhodl mouku jist, jste ted totiz ve fazi, ze se snazi jist sam lzickou 😅

hankazamecnikova
2. lis 2010

@blka @butt @sussanah Já právě nevím, jestli se u toho odreaguju nebo jak to budu mít. Zatím jsem se k tomu vůbec nedostala. Malej přestal pěkně usínat (jak dřív v 19.00) a byl vzhůru i do desíti. Manžel byl jeho velký obhájce, že prej si chce malej hrát. Tak vždycky rozsvítil, choval, hrál si s ním... Jenže ono se mu začalo kazit i usínání přes den a to už jako já ne ne ne a překecala jsem ho, že ho naučím zase usínat, ale tentokrát samotnýho v postýlce. Takže jedeme podle pravidel: http://www.nespavost.cz/nespavost-u-deti/pro-zd... a já běhám co chvíli ho tišit. Ale zvládá to podle mě ještě dobře. Vždycky chvilku spinká, pak chvíli ječí, tak na něj mluvím a zase jdu pryč. Jestli se mi ho podaří naučit usínat samotnýho, tak si můžu brigádničit. Psala jsem té paní, že se na to asi budu muset z tohohle důvodu vykašlat a ona mi odpověděla, že můžu pracovat klidně hoooodně pomalu, jak se mi to bude hodit. Tak nevím zase...

hankazamecnikova
2. lis 2010

Jo ale teda rve mi to srdce. Nejradši bych si ho vzala do postele k prsu a objímala se s ním, jenže to jsem už zkoušela včera a stejně se pak hned vzbudil a "chtěl si hrát" 😔 Holt přišel čas, aby se to naučil. Maminka s tatínkem potřebují i trochu času pro sebe 😀

sussanah
2. lis 2010

@hankazamecnikova jestli muz rict svuj nazor, tak se vykasli na jakekoliv metody a knizky a ja nevim co a delej to, co ti veli tve materstvi - vezmi si ho z postele k prsu a objimej se s nim. Je to jeste maly cvrcek, zmeny spanku te v pristich mesicih proste cekaji, ale maly bude miminko jen jednou 😔 Je to muj osobni nazor, taky sem se nejprve snazila "ucit" ho usinat a az po dlouhe dobe (asi v maleho 8m) mi doslo, ze se mam ridit jen sebou a svymi pocity 🙂

hankazamecnikova
2. lis 2010

@sussanah Jenže ze začátku jsem ho dávala do postýlky a koukala na něj a on usínal. To byl můj první instinkt. Kdežto manželův instinkt byl ho brát kdykoli jen trochu zakňoural nebo zvednul hlavičku s tím, že on spát nechce. Takže teď to má rozhozený a neví vůbec jak usnout. A ještě jak se změnil čas, tak hrůza. Je na něm vidět, jak je ospalý, ale je už přetažený. Prostě budu uspávat já, po svým. Jak bude unavenej, dám ho do postýlky a budu ho hlídat, aby pěkně usnul. Pěkně na něm mluvím a hladím ho. Ty stránky mi to jen potvrdily, že by se měl učit usínat. Včera brečel, brala jsem ho do postele k prsu a stejně nespal. Teď jsem odolala tomu nutkání ho zvednout a chovat a už pěkně spinká asi hodinu a půl. Kdo ví, co je pro dítě lepší. Mazlit se s ním budu ráno. Podle mě je hodně důležitý, aby uměl usnout a v noci spal...

hankazamecnikova
2. lis 2010

jo a nemyslím úplně od začátku, ty první tři měsíce jsem ho nosila v zavinovačce, dokud neusnul. bylo to krásný, byl moc spokojený. ale jak mu byly tři měsíce, tak zavinku nechtěl a chtěl spát sám. ani se už nechce tak chovat. až je mi to divný. předtím jsme ráno vždycky tancovali na písničky, přimáčklí na sebe... a teď si radši hraje, kouká na mě a žvatlá nebo strká hračky do pusy. chování je asi nuda...

sussanah
2. lis 2010

@hankazamecnikova prosim te, neber to jako utok, tak jsem to fakt nemyslela 😉 Ty jsi mama, sama vis co je pro maleho nejlepsi. Jen jsem tim chtela rict, ze me treba dlouho trvalo, nez jsem se zacala ridit svymi pocity a ne tim, co nekde pisou. Jen ale nebud prekvapena, kdyz ti ted bude hezly usinat a treba za2-3mesice zase ne (cimz to vubec nechci privolavat), protoze ten spanek se vyviji uplne stejne jako mimino a casto se meni, nez se konecne ustali nanejakem spacim rezimu. Nektere deti (resp. rodice) maji to stesti a ustali se jim nekdy prave kolem toho 2-3mesice, nekterym to muze trvat az do 3 let.

sussanah
2. lis 2010

@hankazamecnikova stejne ale jak to popisujes, tak mas fakt hodneho kluka, tise zavidim a preju, at vam to dlouho vydrzi 🙂 😉

hankazamecnikova
2. lis 2010

@sussanah néé já to nebrala jako útok, to néé 😉 já teď jen míň používám smajlíky 😀 já se chci právě řídit tím, na co si myslím, že je zralej. a přijde mi, že teď je ten moment, kdy bych to mohla prošvihnout, takže už by se to pak nenaučil... jo a já občas píšu i tak sama pro sebe, jako bych si to chtěla tak sama ujasnit, proč to tak dělám 😎

hankazamecnikova
2. lis 2010

@sussanah On je moc hodnej, ale právě si všímám, že teď co má 3 měsíce, tak se fakt hodně mění a jakoby se znova sehráváme a domlouváme na tom, jak to teď bude vypadat 🙂

sussanah
3. lis 2010

@hankazamecnikova jj u mensiho mimca je to tak co 3mesice, u nas mam pocit, ze mi pravidla hry maly meni asi tak obden 🙄

Akorat jsme se vratili od Dr, byli jsme na odber krve, no to byly slzy 😢 A vyfasovali jsme zadanku na neurologii, protoze maly porad ani jedinou hlasku, neukazuje prstem, staci levou nozku pri chuzi dovnitr a ma povisle prave vicko 😔 Tak jen doufam, ze tam nebude nejaky zasadni problem, jen par rehabilitaci a bude klid 😔

sussanah
3. lis 2010

jo a konecne jsem pochopila, co je to nekonecna materska laska 🙂 Ja, ktera maso skoro neji, jsem poprve dusila pro maleho hovezi.. mm ho nakrajel za syrova (to bych fakt nedala), ja ho podusila a pak prisel cas ho rozkrajet na drobno a dat do sklenicek zamrazit. No ale kdyz jsem videla vsechny ty zilky a okrajovala to tluste, tak jsem to behem toho krajeni nekolikrat malem hodila 😖 😝 ale prekonala jsem se, i kdyz mi to trvalo fakt dlouho a pak jsem si rikala, ze toho kluka naseho mam asi fakt rada, kdyz schopna pro neho tohle udelat 😀 😀

blka
3. lis 2010

@sussanah Určitě to bude v pohodě, neboj 😉 . Filípek neřekne ani ťuk? Mareček říká jen mňam a pak hmmm a prý to stačí. Tvrdila dr. v roce. Stejně začne mluvit, až sám bude chtít.
Krev nás taky čeká, musíme na kontrolní odběr železa. Se mi zase nechce ☹

@hankazamecnikova To je blbý, když ti si něco zavádíš a manžel ti to takhle kazí ☹ . Ale jsi dobrá, že takhle zvládneš ho nechat usínat samotného. Ale Vašík asi nepláče, co? Mareček řval, jak tur, takže u nás takové metody ani nepřicházely v úvahu. Zrovna dneska předvedl to, co ještě nikdy. 20 minut hysterickýho řevu před spaním. Vůbec nevím, co mu bylo. Nakonec téměř okamžitě usl v náručí.

sussanah
3. lis 2010

@blka jj ten odber krve je nic moc, ale mame docela v pohode dr, takze jsem si maleho mohla podrzet sama, docela to slo. S tim mluvenim, on spis vyska a piska a podobne 😅 No spis vydava takove hrdelni zvuky, takze obcas to zazni jako ham, ale to je asi tak vse 😔 Jakoze primarne kvuli tomu mluveni tak nejdeme, spis kvuli tomu chozeni a ocicku. No sama jsem mela pomerne potize s kyclema, spatnou chuzi, staceni nohou dovnitr atd, takze si asi maleho vice hlidam 😅

blka
3. lis 2010

@sussanah Aha, tak to jo. Ale určitě to bude dobrý, neboj 😉

k.ate
3. lis 2010

@sussanah teds mě docela vystrašila, náš malej ještě taky pořádně nemluví, na všechno dělá "hmmmm" a ukazuje, občas nějakou slabiku řekne, ale většinou to je jen to "hmmm", to mu stačí.. Ale rozumí, když mu řeknu, ať mi podá míček, donese mi ho a tak, ale prostě nevypadá, že by se mu chtělo mluvit... A s tím vtáčením nožičky nám dr. říkala, že se to prej do určitýho věku neřeší, ale malej ji teda vtáčel jen v botičkách a teď už je to OK...

@hankazamecnikova s tím usínáním byhc na to já neměla, malej mi pořád usíná u prsa 😀 občas se zadaří a usne i bez, ale 99% prso prostě pořád vede 😀 Odpoledne už skoro nespí a když už usne, je tak unavenej, že usne kdekoliv, ale večer uspáváme takhle a pak přenáším do postýlky, on je při tom uspávání pořád takovej miminkovskej, že nemám to srdce mu tu radost, kterou vždycky při tom uspávání má kazit 😀

sussanah
3. lis 2010

@k.ate no ale prave ze nas tu slabiku nerekne ani obcas 😔 Ale klid prosim te, rozhodne jsem te nechtela vystrasit, ale jak jsem psala, kdyz jsem s tim mela sama problemy, tak si proste maleho hlidam 😔 Nam dr rikala, ze zhruba po mesici chozeni by uz to melo byt jakz takz ustalene, takze se da poznat, jestli je tam nejaka zmena a jde to prave jeste hezky napravit rehabilitaci, Kdezto treba za pul roku uz jsou stereotypy chuze zakorenene a hure by se to zpravovalo.

blka
3. lis 2010

@butt Ještě jsem si vzpomněla, narostl Sašence ten zoubek nebo se ti to jen zdálo?

hankazamecnikova
3. lis 2010

@blka Ale jak včera viděl, jak Vašík pěkně usnul, tak už mě dnes nechal uspávat po mým a v sedm už se ptal, jestli jde malej teda spinkat 😀 A víš, jak mi v tom pomáhal? Lehnul na postel a usnul do pěti vteřin 😀 Včera Vašík docela ječel, vždycky minutu řval, pak koukal, co já na to. Já sem ho pohladila a řekla mu, jak je úžasnej a jak skvěle mu to jde. No nic moc, jen tak sedět a čučet, jak řve. Ale slzičky nikde, jen se rozčiloval asi. Snažila jsem se vydržet. Tak to šlo asi hodinu, ale to už byl pak tak tuhej, že spal až do dvou ráno. Dneska jsem ho už jen držela za ručku a taky do hodinky zase tuhej, ale tentokrát bez řevu. Napřed se smál a pak usnul. Tak doufám, že to bude každým dnem lepší a lepší 🙂 Však víš, co nám Vašík vyváděl ten první týden po návratu z porodnice, jak jsem řešila, že má prdíky. Celou noc jsme ho s babičkou musely nosit, jinak nespal. Pak spal u mě v posteli u prsa.... a pak se ze mě stala odbornice na uspávání v zavinovačce 😀 Ale teď přišel čas na změnu.
@k.ate On mi taky při posledním večerním kojení usíná a já ho i nějakou tu chvíli spát nechávám a užívám si to 🙂 Ale při odříhávání se vzbudí a do postýlky ho dávám bdělýho, aby si to uvědomoval, že se spinká v postýlce 🙂 V obýváku má hrací postýlku a v ložnici spinkací, aby mu to docvaklo 😀

hankazamecnikova
3. lis 2010

Jo, holky, a malej už nám zpívá. Jeli sme dneska na vojtovku a on celou cestu dělal "hau hau hau aaa aaa aaa ueee ueee uee hau hau hau" 😀

hankazamecnikova
3. lis 2010

@sussanah Já nedokážu šáhnout ani na kuřecí prsa, takže máš můj nekonečný obdiv! 😉

k.ate
3. lis 2010

@hankazamecnikova my jsme odříhávat nenechávali... Bavila jsem se o tom s doktorkou a ta mi tehdy říkala, že pokud mi na prse usne, mám být ráda, že chrní a nebudit ho odříháváním (pokud mu to nedělá problémy), protože tím ho zaručeně vzbudím a můžu pak uspávat znovu 😀 Takže jsme to neřešili a malej byl spokojenej... 🙂

hankazamecnikova
3. lis 2010

@k.ate Tak Vašík to potřebuje, protože jak neodříhne, tak začně škytat a poblinká si všechno kolem sebe 😀 Někdy říhnout nepotřebuje, ale to poznám tak, že místo říhání usne 😉

butt
3. lis 2010

@blka nenarostlo nic 😀 ale bila tecka se mi nezdala 😀

@sussanah 😀 ja jsem magor, strasne rada saham na syrovy maso 😅

sussanah
3. lis 2010

@butt no to mi ani nerikej prosimte, ja mam z too trauma doted 😅
@hankazamecnikova budete mit zpevacka co 😀 Kamaradce zacala holcicka ve 3m ani ne zpivat, jako primo nasadila sirenu pokazde, kdyz se ji neco moc libilo, coz bylo dost casto 😀 😀

hankazamecnikova
3. lis 2010

@sussanah Jooo, ječet, to on umí, dělat sirénu. Ale když se mu něco nelíbí 😀 To je hvizd jak poplašné zařízení u auta 😀 😀 Dneska na vojtovce se fyzioterapeutka strašně vyděsila. Cvičila s ním totiž jiná paní a nečekala takovou palbu 😀

tanuki
4. lis 2010

ahoj, vidím, že tady řešíte uspávání 🙂 no, asi to chce začít včas, ale já na to neměla srdce..taky jsme se teda rok a půl nevyspala 😉