Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

kukuca
26. bře 2010

K.ate,my máme Beco a taky super.Nosíme, akorát se mi jetě nestalo aby v něm F. usnul.Buď pozoruje všechno kolem,to je ta lepší varianta, nebo se začne vrtět,pofňukávat,a boří mi hlavu na hrudník.Hlad nemá.Nevím co mi tím dává najevo.Když to chvíli trvá,vyndám ho.Delší dobu než hodinku jsem ho tam neměla.A hlubokej kočár už nesnáší, není tam nic vidět,tak řve.TO musí být jen když je hodně unavenej,jen na spaní.Na sporťák je ještě brzy,tak musíme vypilovat to nošení..

k.ate
26. bře 2010

kuku - malej takhle začíná zabořovat hlavičku a šudlat právě chvilku před tím, než usne, když je utahanej... Včera jsme jeli na nákup, tak to začal dělat a než jsme došli do obchodu s čajíkama, byl tuhej 😲 Jen v intersparu mu pak už začlo bejt horko, tak začal bejt protivnej, takže ho manža vytáhl a vzal na chvíli normálně do náruče...

janeyzelvicka
26. bře 2010

Podle mě u těch nosítek je dost důležité, jak tam pak mimčo pasuje, když už je větší. Protože my jsme byli ze začátku s alpinem hodně spokojení, ale jak vyrostla a začla být těžší, tak to byl děs....

k.ate
26. bře 2010

janey - otázka je, co je to "těžší" náš lump má už skoro 9 kilo (možná už i těch 9 😀 ) a cca 72 cm a nosí se v tom fakt parádně, i když možná za pár kil budu mluvit jinak 🙂

janeyzelvicka
26. bře 2010

kate, aha, to máš vlastně pravdu, já furt zapomínám, že máte pořádné chlapy, zatímco já takové vyžle... 😀 😀 tak jestli se v tom nosí dobře, tak to je fajn, nám už tehdá (spíš mně, jsem menšího vzrůstu) to nosítko moc nesedělo, bederním pásem jakoby propadávala dolů a když jsem ho víc utáhla, měla jsem ho u pasu a pak mě z toho hrozně bolela záda...

kukuca
26. bře 2010

K.ate,že by byl unavenej?To mě nenapadlo.Dík za tip,třeba dneska usne.Je o to jestli se všem mimům takhle svisle obře usíná.No uvidím.Jedem teď na odpoledne na chatu a budem tam nosit 🙂

k.ate
26. bře 2010

janey - no já jsem vysoká a zadek mám pořádnej 😀😀 Takže mně sedí dobře a manža si taky moc nestěžoval... 😀 tak uvidíme 🙂 třeba nějaký mušky najdem 🙂

janeyzelvicka
26. bře 2010

kukuca, užijte si chatu 😉 těžko říct s tím usínáním nasvislo, řekla bych, že spánek mimin je věda a já to někdy nemám vychytané dote´d, 😠 😠

kate, já mám taky zadek, ale jsem nízká, a jak už dítě bylo dlouhé, no tak nic moc 😅 😅 manžel je s nosítkem myslím doteď celkem v pohodě.

Někdy si říkám, že jsem měla radši koupit pořádný šátek, naučit se ho pořádně uvázat a bylo by.

k.ate
26. bře 2010

janey - no já mám cca 178 cm a manža skoro 190, takže snad mít problémy nebudem 😀 Uvidíme, každopádně je to lepší, než mrně tahat na ruce.... To už se mejm zádům přestávalo líbit 😀

janeyzelvicka
26. bře 2010

To určitě je 🙂 🙂 fakt není nad nosící pomůcky 🙂

tanuki
27. bře 2010

Ty jo, kate, vy jste velicí 🙂 Janey, jsem zvědavá na tebe s tou výškou teda 😀
ad šátky..já taky začala pozdě - první jsem si koupila v 8mi měsících, druhý ve 14ti..ale zas na cestování v mhd a na léto je dle mého nosítko k nezalacení!
Jsme nemocné a to bych se měla učit ☹ ale mám na to 2týdny úplného volna bez školy 😵 Dítě sice nezavře pusu, ale jinak je dost samostatné 😵 tak to snad zvládneme

hankazamecnikova
27. bře 2010

S těma nosítkama a šátkama: My ještě mimčo nemáme u sebe, ale už máme šátek koupený a těším se, až budu mimčo nosit. Ale teď mi jeden večer volala mamka, že v televizi bylo ve zprávách, že ty šátky a nosítka jsou strašně nebezpečný a strašně moc miminek už v nich umřelo a tak. A to byla mamka dřív na šátky fanda. Teďka najednou má takový strach, že se jí v tom vnouček udusí. To by mě zajímalo, jak by bylo možný, že bych měla na těle malýho, on přestal dýchat a já si toho nevšimla, ne? A dýchat přece miminka přestávají, i když leží v postýlce, proto mají všichni ty monitory dechu... No ale prostě zase strašný haló z toho 😖 A jak bude mít křivý zádíčka a vyvrácenou hlavičku... no jéje. Co si o tomhle myslíte vy, holky?

k.ate
27. bře 2010

hani - ve zprávách ale mluvili o "šátku", bylo to podobný jako babyvak, říkali, že uplně malejm mimčům se tam nějak blbě zohla hlavička a udusily se v tom... Já nevim, ale pokud člověk mimčo pozoruje, snad by se nemělo nic moc stát... Ale teď v tom nosítku já malýho taky necejtím, že dýchá, takže mu kolikrát musím dávat ruku na zádíčka "jestli dýchá"... Ale nemyslim si, že by se tím záda křivily... vždyť si vem, jak je mimčo "smotaný" v břiše 😀

Holky, co jste nosily pře sléto, jak jste mimča oblíkaly? a jak oblíkáte třeba i teď? Mně přijde, že se malej hrozně potí a pak je z toho protivnej :-/ a to měl třeba včera jen overálek, lehký tepláčky, lehkou mikinku a ponožky.... Vevenitř jsme ho svlíkli jen do toho overálku, ale pořád mu bylo v obchodě teplo, tak jsem ho nakonec z toho nosítka vyndala a nosila chvilku na ruce (to pak byl v pohodě...), nedokážu si představit, do čeho ho přistrojit, až bude třeba 25 stupňů, to se upečem oba...

k.ate
27. bře 2010

tanuki - no já asi docela jo, ale manža mi přijde normální, ale to je asi tím, že u nás v rodině jsou všichni chlapi vysocí (kolem 2 metrů), takže manža je proti nim docela malej ještě 😀

milinoj
27. bře 2010

ahoj holky, hlásím se po dlouhé době 🙂
trošičku jsme povyrostli a už taky kopeme 🙂
Včera ve škole opět od 8 ráno do půl sedmé. Z toho pět hodin v jedné přednáškové místnosti s děsně nepohodlnýma tvrdýma sedačkama. Já už nevěděla jak si mám sednout. Nevím co budu dělat ke konci semestru s velebachorkem. Na rozvrhu jsme v téhle místnosti skoro furt 🙄
Zkošky mě čekají až od května - takže zatím učení moc neřeším(ale nechce se mi do něj už teď), zatím máme zadáno jen spoustu seminárek tak s těmi asi začnu co nejdříve.
Mějte se krásně užívejte sluníčka... 😎

tanuki
27. bře 2010

mili, asi si budeš muset nosit polštářek nebo overball 🙂
Kate, já mám dobrou zkušenost s těma moirama pro mimi ( teda overalek nemame, jen body) a pak na nožičky návleky, ale na to je jeď ještě zima.
S tím "babyvakem" se nedivím, jednou jsem viděla maminku, nesla v tom novorozeně, měla to přes rameno jak kabelku a kynklalo se to dopředu-dozadu..fakt síla.
A záda, toť otázka, hafo z nás má skoliózu a nikdo nás nenosil, že..

blka
27. bře 2010

Tan, to si děláš srandu s tím babyvakem 😕 . Tak to bych se nedivila, kdyby tak nosily aji praštěný Američanky a pak se divijou 😔

Mili, já jsem taky na klasických židlách trpěla. Nosit polštářek mě nenapadlo 🙂

janeyzelvicka
27. bře 2010

ad ta hysterie posledních dnů, jak tu bylo ve zprávách, že se nějaká mimča udusily, řekla bych, že to způsobili hlavně tupí novináři (te´d si tentuju do vlastního hnízda 😀 😀 😀 😀 ). Oni ten termín přeložili jako šátek, ačkoli to šátek vůbec nebyl, a jak píše tanuki, jestli v tom nosily tak, že se mimčo různě klinkalo a kdoví co ještě, tak se pak fakt není co divit.
Normální šátek, správně uvázaný, to je proti tomu jako nebe a dudy.
Hanko, zkus to mamce vysvětlit, že to, co bylo ve zprávách, nemá s tvým šátkem nic společného. Naučíš se pak nějaké dobré úvazy a věř, že žádná klinkající hlavička ani nic takového nebude.

Tanuki, já mám skvělých 161 centimetrů 😀 😀

kate, naše se taky hrozně potí, prostě jsem si zvykla na to, že má míň oblečení než ostatní děti a v době, kdy další nosí ještě zimní bundu, čepice rukavice, tak my už jsme tvrdě v jarním 😀 moira je super... No a v létě, pamatuju si, jak jsme ji třeba nosili a měla jen tričko a plínku. Toť vše.

milinoj
27. bře 2010

no ten polštářek nebude k zahození, ale nevím jestli se mi to bude chtít tahat s sebou, ale zase ho třeba využiju i v autobuse na opření hlavy 🙂
S těma šátkama a babyvakama jste mě zarazily, já přemýšlela, že ho pořídím, ale teď nevím. Čím dál víc ustupuju od takovýchto vymožeností.

janeyzelvicka
27. bře 2010

milinoj, já myslela, že tě spíš uklidníme 😅 podle mě, kdo šátek nebo nosítko umí používat, tak je s ním naprosto spokojený a je to super vychytávka. Nemusíš přemýšlet, co s brečíčím mimčem v postýlce, nemusíš přemýšlet, jestli pojede nízkopodlažní tramvaj. Dostaneš se všude a mimi většinou bývá spokojené. Víš jak, taky můžeš zahodit foťák, že je to blbost a někomu z toho vyšly hrozné fotky. Ale když si přečteš návod a pár vychytávek k tomu, jak fotit, tak to pak bude jiné kafe.

milinoj
27. bře 2010

důležité je asi se to správně naučit vázat, ještě od toho neustupuju, jen mě právě takovéhle katastrofické zprávy odrazují. Takže vy jste s šátky spokojené?

janeyzelvicka
27. bře 2010

Já mám nosítko, a až na to, že jsem si vybrala celkem blbý druh, tak z nošení jsem nadšená. Opravdu mi to hrozně pomohlo, i v domácnosti, při učení, v mhd a tak.
Katastrofické zprávy jsou o všem... taky kolikrát bylo, že se děcku něco stalo v kočárku, kočárek obsahoval nějaké jedovaté látky a tak... a novináři po těch zprávách pasou jak ... teď mě nenapadá jako co, prostě pasou 😀 😀

tanuki
27. bře 2010

No, já tenkrát nemohla uvěřit svým očím, jestli je to kabelka nebo je tam fakt mimi, bohužel to bylo mimi.
Taky jsem slyšela o děcku na běžkách, které měl taťka v krosničce a umrzlo 😖 ale to je úplně jiný případ..
Stačí kontrolovat, jestli nemá připláclou pusu, jestli má kudy dýchat a věřím, že se nic nestane.. No a ten problém, co tu momentálně řešíme-nemít ho nadměrně navlečené..opřeci jen se vzájemně dost hřejeme. Rozhodně větší kontrola, než když bych ho nechala 3hodiny samotné v pokojíčku 😉
JInak jako ve všem..zlatá střední cesta je dle mého v pohodě - nošení+ležení na tvrdé podložce..ono v dnešní době frčí spousta nešvarů- třeba mít malé mimi dlouho v autosedačce (místo kočárku) nebo v lehátku

milinoj
27. bře 2010

jasně, každá máme kouska zdravýho rozumu 🙂 , takovéhle lidi, co tu Tanuki popisuješ nepochopím a jen kroutím hlavou, a těch případů je, brr

hankazamecnikova
28. bře 2010

Díky holky, vidím, že sme tady samé rozumné ženské a žádné hysterky 😀 S mamkou sem to včera probrala, shodly sme se na tom taky, že stejně nevíme, jestli se zrovna našemu miminku bude v šátku líbit, že záleží taky na tom, jestli budu umět šátek uvázat a hlavně, že ať už je mimčo v postýlce nebo v šátku, hlídám si, co se s ním děje atd. No nejsem blbá, né? 😉 😀

Ale pak měla mamka oslavu narozenin, přišla tam sestřenice a hned na mě, jestli sem slyšela o těch nebezpečných šátcích!!??!! A celá rodina hned začala jeden přes druhýho říkat svoje názory, no hrůza 🙂

janeyzelvicka
28. bře 2010

Lidé jsou asi vždycky nedůvěřiví k něčemu novému a cizímu... U nás byl před narozením problém, protože já sama ze čtvrtého patra nedostanu kočárek, můj taťka navrh šátek, a já se na to vůbec netvářila, na látkovky taky ne... až pak jsem to prozkoumala a zjistila, že by to mohlo být fajn.

hankazamecnikova
28. bře 2010

no jo, to máš ale co člověk, to názor, ať už jde o plíny nebo šátky, kočárky nebo způsoby chování miminka, zavinovačku nebo ne, prostě debata se rozjede a máš program na celej večer a za tři minutky bolavou hlavu...

tanuki
28. bře 2010

haha, já dnes dala Veru do šátku, začala trochu pokašlávat..načeš mamka " a může dýchat? prý už 3děti umřely" 😠 😠 😠 😅 Celkem hromadná hysterie.
Já teda třeba ze strany spolužáků jen jednou zažila nadšení od jednoho super kluka..že četl KOncept kontinu a jestli nosíme často 🙂 Jinka jsou ostatní konzervativci a drží se čistě toho, co říkali na neurologie= není to moc zdravé a není to bezpečné- když žena spadne, spadne na dítě 😝 Tak jsem jim řekla, že zabržděný kočárek se může překlopit do strany a že bezpečné není v mhd ni

kukuca
28. bře 2010

Teda,taky mi to přijde celý nafouklý, něco se stane a hned je nošení špatný.Jak píše Janey,novináři..

Holky já jsem z toho ale po víkendu smutná..Měla jsem Filípka v nosítku, byli jsme na jarmarku,pozoroval,ani nedutal,spokojenej.Pak jsme chtěli jít na proházku ještě kolem přehrady a už sebou zača mrskat,fňukat,pak,už i brečet a musela jsem ho dát ven.Vydržel tam tak dohromady 30minut.Dneska ani to ne,tak 20 minut.Dýl prostě zatím nikdy.Je možný že si zvykne?Netroufnu si s ním nikam dál,protože mám strach že takhle začne vyvádět ☹Najezenej je,spocenej taky ne..Mrzí mě to ,protože bych s ním šla na delší procházku aby se provětral,tady na vesnici v tom terénu je to ideální.
Musím podotknout že kočá nesnáší,řve v něm,jen když je unavanej spí na terase.Myslela jsem že nošení bude na to bezvadný ☹

tanuki
28. bře 2010

Kuku, to je teda malej nerváček 😒 a co dudlík? švagrová ho původně nechtěla používat, ale pak se s dr. domluvili, že je malej moc enrvní..a dost jim to pomohlo