Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
28. bře 2010

Kukuč, to nevím. Snad si zvykne.

janeyzelvicka
28. bře 2010

hanka, s těma debatama to taky občas znám. Naštěstí z příbuzenstva debatu v médiích o nošení nepostřehli.

kukuca, nic mě nenapadá... Leda zkusit kdyžtak půjčit šátek, třeba zkusit nějaký úvaz...

k.ate
29. bře 2010

Kuku - a není tam moc stáhnutej nebo málo? Nevim, nenapadá mě nic, malej nám v tom nosítku vydrží docela dlouho, vzteká se tam vesměs jen když mu je vedro, ale on je taky o něco starší...

Jinak my máme dva zuby, včera jsme objevili dvě dolní jedničky, přitom předevčírem ještě nic a včera hned dva zuby... A malej si mi začíná sedat, pokouší se o to už tak tejden nebo dva (odhalila jsem záhadu, proč padá na hlavu - prostě neubrzdil to sedání a vždycky se ťuknul, tak od té doby jsme s ním vždycky s manžou na zemi a jistíme ho, aby se nebouch), ale dneska si sám sednul a neklátil se do stran, ani do zadu (i když do zadu se občas ještě překlopí, takže ho pořád hlídáme...), mám z něj radost, jen nevim, jak dlouho ho můžu nechat sedět, když se posadí? Mi ještě přijde docela malej na sezení, ale říkám si, že když si sednul sám, tak snad to neva...

blka
29. bře 2010

Kate, tak to je Kubík velkej šikula 🙂 . My ještě nesedíme. A gratulace k zoubkům 😉 . Taky ještě nemáme 😀

janeyzelvicka
29. bře 2010

Kate, teda šikula 🙂 víš o tom, že kdo objeví první zub (u vás tedy dva), má nárok na nové šaty (potěšující zvlášť pro ženy 😅 😅 )

k.ate
29. bře 2010

janey - no já nerada nakupuju oblečení, takže moc potěšující to není 😀 mám pocit, že muj "styl" oblíkání nikdo nechápe a nic na mě nemaj 😀

hankazamecnikova
30. bře 2010

k.ate: Dívala sem se na fotky Kubíka a je to fakt fešák! 🙂 Vůbec všechny děti tady na koníkovi jsou super, nemůžu se dočkat toho našeho 😀

janeyzelvicka
30. bře 2010

aha 😀 tak to bys měla mít nárok na něco jiného, co máš ráda 🙂 hehe, taky mám občas s hadrama problém, teda většinou, mám pocit, že tuhle módu asi nedělají normální lidi... vyberu si ještě tak v Rock pointu a podobně 😀 😀

k.ate
30. bře 2010

hani - děkujem za pochvalu 🙂

janey - jojo dostanu biobezinkovej sirup ze intersparu, ten je šíleně dobrej, my jsme ho koupili, když ho měli zlevněnej, protože za chvilku měl procházet 😀 A já bych se ho mohla upít 😀😀😀

Jinak takhel nám malej sedí 🙂 Ale na fotáku mám dlouhej objektiv a měla jsem strach jít od mrněte dál, tak je ta fotka nic moc... 😀

blka
30. bře 2010

Kate, náhodou je to nádherná fotka. Kubík je velkej šikula 😉 . Nám byla dneska naordinovaná rehabilitace, že jsme prý motoricky pozadu 😔 . Doufám, že to nebude vojtovka (nějak podvědomě z ní mám strašnej strach), ale asi bude. Co jinýho taky, že....

tanuki
30. bře 2010

blko, příjemné to není, děti pláčou, ale když se na to koukneš s nadhledem, je to zázračné 😉

Kate gratuluju, je to šikula, sedět může jak dlouho se mu bude dařit 🙂

Hanko, moc ti to na fotce sluší!

blka
31. bře 2010

Tan, mně ten nadhled bude chybět. Jak ho slyším brečet.... ☹ . Navíc si myslím, že mi ty zázraky nepotřebujeme, že by na to přišel časem sám 😔

Hani, pěkná fotka v pase 😉 . A krásné bříško. Tiše závidím 😉

hankazamecnikova
31. bře 2010

blka: Děkujiii, to víš - zatím tam nemůžu mít fotku s miminkem, tak sem si tam dala aspoň s našim pejskem 😉
Břicho mi tak vyrostlo, že mě bolí žebra, když sedím nebo ležím, takže se třeba v noci probudím bolestí a musím si lehnout na záda, aby mi ta žebra nepraskla 😀 A ve škole sedět na přednáškách, to bude sranda, au au au...

Vojtovku cvičila moje švagrová s jejich Juditkou... No nechtěla bych to mít každý den na programu 😖 Občas to musí být o nervy, když se malýmu/malé nechce a nechce vůbec spolupracovat a chudáček brečí. Ale je fakt, že to hodně pomohlo, hodně hodně.

To je dneska ale deštivo, co? Asi to zabalím a vrátím se do postele. Máme čtecí týden, tak budu "číst" 😉

blka
31. bře 2010

Hani, jo jo, běž číst 😉 . A to tě teprve ten největší nárust břicha čeká 😉 . Ale je to krásný i s prasknutýma žebrama 😀 😉

hankazamecnikova
31. bře 2010

Ajaj, já sem myslela, že nejvíc to břicho poskočí velikostně právě teď v šestém měsíci a pak už jen přiberu tak tři kila a bude 😀

crawler
31. bře 2010

hani: mě nejvíc vyrostlo na začátku (jukni do alba - ke konci už mi nějak moc neroste - teda aspoň mi to nijak dramatický nepřijde 😀 )...a koukám, že už máš pupík venku! 😀 já ne a ani tu čárku nemám 😀 :-/ ...

blka
31. bře 2010

Hani, říká se to, protože v tom 3. trimestru miminko už jenom přibírá a leze víc ven z bříška. Ale samozřejmě je to individuální, jako se vším 😉

k.ate
31. bře 2010

Holky, to já neměla moc velký břicho až dokonce těhu, ale je fakt, že já mám široky boky, tak se tam malej prostě nějak poskládal 😀

crawler - mně pupík vůbec nevylez 😀

crawler
1. dub 2010

kate: já si vždycky myslela, že pupík "musí" vylézt, ale já zatím nic...ale ještě asi může no...já mám taky široký boky,´tak to bude třeba tím 🙂

hankazamecnikova
1. dub 2010

Holky, já totiž mám to břicho spíš hodně dopředu, ne do stran (nebo jak bych to popsala), takže pupík už ven vylezl a čekám, že na konci těhu bude asi úplně placatej... Neříká se náhodou, že když je břicho dopředu, tak je to chlapeček? Protože my prej chlapečka čekáme 🙂 Ale i tak, taky mám velký boky, tak sem myslela, že to bříško nepůjde tak vidět. No a vidíte, ono si leze do úplně opačnýho směru, takže jsem silně trojrozměrná 😀

janeyzelvicka
1. dub 2010

Já měla malé břicho, malá se do mě tak nějak vcucla, všichni se divili, kde ji schovávám 😀 tu čáru na břiše jsem neměla vůbec, a pupík vylezlý jen trochu 😀 😀

blka
1. dub 2010

Já jsem měla taky malý břicho. Když jsme přijejli z porodnice, tak se všichni divili, že už. Si mysleli, že mám termín až za dlouho. Naše sousedka to okomentovala tím, že jsem to břicho nosila pod pažou 😀 .
Čárku jsem měla od pupíku dolů a ještě tam trošilinku je a pupík jsem neměla vylezlej, ale skoro placatej, takže jsem byla jak bez pupíka. Ale břicho jsem měla strašně chlupatý 😝
Taky když jsem jezdila do porodnice na ozvy, tak jsem si tam připadala trošku nepatřičně. Všichni před sebou nosily mega břicho a já takový bříško.

crawler
1. dub 2010

u mě je hroznej rozdíl, jak je tam malé poskládané - někdy během dne se tak nějak vyšpulí a mám bříško takové, že bundu sotva dopnu a jindy je nějak víc schovaný a v bundě mám rezervu...🙂no jsem zvědavá, zda ještě bříško poroste...asi jo, že?

tanuki
1. dub 2010

blko máš pravdu, tak jestli se plazí a nepreferuje žádnou stranu, tak bych se jim na to Vojtovku asi vybodla 😉 Na lezení, chození má ještě času dost! Ale nebude to třeba jen nějaké cvičení?

Jdu koukat na Večerniček- jsme u babičky, má tu televizi, tak toho musíme využít 😀

blka
1. dub 2010

Tanuki, to já právě nevím. Pořád doufám, že to bude jen nějaké cvičení, už jsem to četla, že se cvičí třeba jen na balonu, tak to by mi nevadilo. Žádnou stranu nepreferuje, plazí se, dává i kolínka pod sebe, ale jen na posteli. Na zemi nemáme koberec, tak mu to klouže a i to oblečení mu klouže. Ale nevím, jestli nejde i o to, že když ho posadím, tak se sklátí dopředu - prostě se neudrží.

Vy nemáte doma televizu?

k.ate
2. dub 2010

blka - uvidíš, že to s maým zvládnete 🙂

My budem TV od UPC rušit, abychom něco ušetřili, internet mít musíme, bez toho se ve škole prostě neobejdem, ale TV zrušíme a koupíme si asi DVBT tuner a budem chytat digitální vysílání.... Když už platíme ty pitomý koncesionářský poplatky, tak se nám nechce platit navíc ještě UPCčku za něco, co se dá chytnout v pohodě zadarmo 😀 Stejně se tak často na televizi nekoukáme 😀

Holky, chtěla jsem se zeptat, přestěhovali jsme se aslovy manži už "se nemáme na co vymlouva" a tak bych se chtěla poptat na zkušenosti s látkovkama? Včera jsme byli na bráně k dětem a tam byla ochotná slečna a spoustu nám toho vysvětlila, ale stejně není nad osobní zkušenost. Hlavní "problém" je v tom, že manžovi se nelíbí, že by měl malej na sobě polyuretanový svrchňáčky, říkal, že chce pro malýho látkovky proto aby mu to víc "větralo" všechno a polyuretan se mu nelíbí. Myslíte, že by se to dalo zvládnout jen z vlněnejma svrchňákama? Co používáte vy? 😀 S čím jste a nejste spokojený? Já vím, že je to spousta otázek, zatím máme zásobu jednorázovek, ale chcem to pořešit už teď a kdyžtak to prostřídávat 🙂 Dík za rady 😀

janeyzelvicka
2. dub 2010

kate, s tím upc jsme na tom zhruba stejně 😀 zavedli jsme to asi před rokem, internet využíváme hojně, ale na televizi se nekoukáme vůbec.

K látkovkám, já teda používala hlavně polyuretanové svrchňáky. Jasně, že to není tak prodyšné jako vlňáky, ale furt asi lepší, než jednorázovky. Vlňáky jsem používala taky, ale jen když jsem věděla, že budu moc přebalit, bylo třeba jaro, a malá lítala doma jen v babylegs, tričku a čtvercovkou + vlňákama. Ale asi bych si je netroufla vzít třeba na procházku, kde nebudu mít kde přebalit, na nákup, na výlet, do autosedačky. Prostě když pustila větší dávku, tak navlhly.
Svrchňáky vlněné jsem měla upletené od jedné paní z mmb, pul svrchňáky máme od imse vimse a jsme úplně spokojení.

tanuki
2. dub 2010

Kate, bezva ! No třeba ty imse vimse svrchňáčky vlněné jsou velmi pohodlné- na suché zipy.. Já už ty polyuretanový kupovat nebudu- kvůli protélání..vlňáky prostě nalanolinuješ. Záleží, jak to chcete dělat..my třeba používáme na 99% čtvercové a měníme hned, když se po.. Takže si pak člověk může dovolit investovat do vlňáků. Ale jiné maminky to používají jako jednorázovky- savější kalhotové plínky, do kterých mimi načůrá víckrát..

tanuki
2. dub 2010

Blko a u neuroložky už jste byli? Záleží.. vyzkoušejí reflexy a podle toho poznají, zda odpovídá motoricky věku nebo je opožděný.. Jojo, to by mě bavilo 😉 ale cesta k dětské neurologii je veeelmi trnitá ☹
TV nemáme, jen se občas koukáme na čt24na netu/archiv čt. No, ale teď se nám podělala zvukovka, takže jsme jen na radiu a to je trochu na palici 😉 už mi to občas chybí..

janeyzelvicka
2. dub 2010

Tak dámy, nevím, jak často se tu přes víkendu dostanu, takže vám přeju krásné Velikonoce