Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

zarzuela
29. čer 2011

všem co máte čerstvě titul moc gratuluju 🙂 jste šikuly
já jsem teda na školu přijata, a teď budu do září čekat, zda mě nechají studovat 3 semestry nebo zda budu muset celých 6. Těch 6 by se mi teda moc nechtělo, ale co by se dalo dělat. Taky plánujem tak za rok druhé mimi, tak i z toho důvodu byse mi kratší studium hodilo víc. Se dvouma čertama už si to fakt představit neumim, a obdivuju vás které to zvládáte.

aemmi
30. čer 2011

@zarzuela Sím tě a k čemu by byly tři semestry? Z toho by snad ani nebyl žádný titul, ne? 😕

anysek85
30. čer 2011

@janeyzelvicka Kdo umí, umí 🙂. Kdyžtak se to Mgr. dá v nejhorším natáhnout, ne? Je fakt, že já bych zase chtěla mezi dětmi spíš menší rozdíl, tak proto ten doktorát beru spíš s nadhledem. S jedním snad, s dvěma uvidíme... Když mě ho nechají dělat osm let, budu ho klidně dělat osm let 😎.

@aemmi Jj, od 20. května mě straší s tím, že každou chvíli už. Jsem už z toho dost špatná (resp. byla jsem) - teď už jsem se zklidnila a neřeším to. Cítím se fajn, tak co. Akorát tchýně pořád prudí a otravuje, je falešná, sladká, vlezlá a volá manželovi 3x denně, tak jsem nasraná a ještě víc mě děsí, co vypukne po narození malýho 😝 😝 😝.

Ale to by bylo do jiného tématu 😉.

janeyzelvicka
30. čer 2011

@anysek85 Jo, natáhnout se dá o rok, pak už u nás dost solidně cvakáme, což bychom asi neutáhli... no uvidíme 🙂 🙂

zarzuela
30. čer 2011

@aemmi tři semestry k Bc. 😉 zkouším, zda mi uznají zkoušky z předchozího studia na VOŠ. shoda předmětů je víc jak 70% a výsledky mám výborné, tak snad to projde. Pokud by to vyšlo, nastupovala bych už do zimního semestru druhého ročníku.

aemmi
1. črc 2011

@anysek85 Hehe, m. dělal doktorát 5 let a byli tam lidi i mnohem dýl 😉
No, tak snad už to bude brzy, koukám, že už Ti naskočil 41 tt. Ale musí to už být na budku 😒 A tchýně, radši no comment 😀 😝 tak po porodu se před nezvanými návštěvami zabarikádovat doma a nepřijímat, v šestinedělí mám právo na klid, což 😎

@zarzuela Jo, aha, to mě nenapadlo. No tak to by bylo fajn. 😉

pavlie
6. črc 2011

Nemáte holky některá zkušenost s prezenčním studiem psychologie na UK? Zřejmě jsem se dostala, ještě to není jisté, ale měla jsem tolik bodů, že by to mělo stačit s přehledem a trochu mi to udělalo čáru přes rozpočet 😲 Vůbec jsem nepočítala s tím, že bych měla šanci...
Jaký je přístup učitelů, jde vynechávat přednášky atd.? Povolují individuální plán?

anicka164
7. črc 2011

Tak to gratuluju a smekám, mě pár bodíků chybělo 🙂
Kamarádka tam studovala, rodila po postupkách ve třeťáku. Myslím, že to jde, aspoň ona to zvládla. Asi jako každá jiná škola. Jak to ale měla formálně to nevím, snad na FF UK si jde přehodit cokoli na dálkový, ale nejsem si jistá... Držím palce
Jak máš starý mimino? Zlatý pravidlo studuj dokavaď je malý a spí platí prý i tady (aspoň podle tý kamarádky) 🙂

anicka164
7. črc 2011

apoměla jsem na @pavlie 🙂

michaela_2
7. črc 2011

ahoj 🙂 tak jsem si všimla tohoto tématu - pro mě docela aktuálního 🙂. Teď jsem ukončila druhák na VŠ - příští rok mě měl čekat bakalář, zjistili jsme však, že čekáme miminko - těhotenské nevolnosti mi vyšly akorád do posledního zkouškového teď před prázdninama, a to jsme tento semestr měli zkoušek 9. A skončily hned po poslední zkoušce 😀. Termín porodu mi vychází na začátek ledna, takže příští rok budu muset přerušit a pak si to dodělat dálkově, to bude mrňouskovi akorád 9 měsíců až mi znovu začne škola.............no, jsem na to zvědavá 🙂

baji
7. črc 2011

ahoj, náhodou jsem nakoukla, tak snad nevadí, když sem písnu..
@pavlie studuji tam sice kombinovaně (dálkově), ale v podstatě máme stejné podmínky i požadavky jako prezenční, docházka je povinná jen na některých seminářích, učitelé v pohodě, individuální plán lze, ale tuším až po prváku.. taky od druháku už můžeš studovat pomaleji, protáhneš si dobu studia..
jinak s jedním miminem to šlo v pohodě, teď se dvěma to moc nejde, zatím spí přes den na střídačku a večer už jsem tak utahaná, že usínám s nima😉 celkově je to hodně o samostudiu, seminárkách, atd. takže se dá studovat i s miminem, jsou tam na to zvyklí😉

pavlie
8. črc 2011

@anicka164 No ještě to není jisté, výsledky budou ofiko až ve středu, ale mám 80 bodů a každoročně stačilo okolo 70, tak si myslím, že to snad bude stačit.
Jinak mimino právě že ještě nemám, ale tak nějak jsme s mým drahým počítali, že až dodělám školu (FSV UK končím příští rok), vlítnem na to 🙂 a opravdu si nedokážu představit to prostě odložit o 5 let, to je moc dlouho prostě. Jinak děkuju za povzbuzení, asi do toho taky půjdu 🙂. Rodiče bydlí kousek od nás a táta má kancl doma, tak by určitě občas pohlídal...
Jinak tady si to bohužel na dálkový přehodit nepůjde, protože dálkový tentokrát neotvírají...

anicka164
8. črc 2011

@pavlie Tak to ještě jednou gratuluju! 80 by fakt mělo stačit.
Leda ten individuál, ale to fakt nevím, jak to na FF je. U nás na Pedf to vypadalo tak, že jsem tam vůbec nemusela chodit, pohoda...

pavlie
8. črc 2011

To je supr no, to jsi měla dobrý. Co jsem zatím zjišťovala, tak na přednášky se opravdu snad nemusí, jen na nějaké semináře a snad budou obecně přednášející tolerantní.
Jak jsem říkala, je to něco, s čím jsem vůbec nepočítala, ale jít do toho musím, jinak bych si to vždycky vyčítala, že jsem to nezkusila. Jen to bude zvláštní, být zase prváček 🙂

hest
9. črc 2011

@pavlie a co studuješ na té FSV? koukám se po navazujícím mgr tady v Praze..v lednu pokud stihnu bakuli bych měla státnicovat na bc..tak se dívám co dál..

pavlie
9. črc 2011

@hest Mediální studia. Vřele doporučuji. Je to docela sranda a opravdu to není náročné. Studuju to dálkově a normálně při tom pracuju a dá se 🙂

hest
9. črc 2011

@pavlie přesně na to jsem koukala, neb jsem pracovala před MD v redakci, tak bych ráda tomu nějak uzpůsobila studium-) mohla bys mi o tom něco víc prosím napsat? (klidně IP) např. jak často je výuka, jak to probíhá..jak těžké je se tam dostat?

pavlie
9. črc 2011

@hest Výuka je 1x měsíčně (3x za semestr) na jeden den a nemyslím si, že je nutné tam vždy být. Z každého předmětu máš 3 úkoly za semestr, které ti řeknou ve škole nebo se je dozvíš ze spoluzaci.cz. Na bakaláře byly přijímačky ze SCIO (aspoň 88 percentil) a na magistra jsou z mediálních studíí a angličtiny. Test z med. st je hlavně z historie žurnalistiky, výzkumu publika, veřejného mínění atd. Myslím, že ten obor je docela fajn, ale nečekej zázraky, je to opravdu dost pohodové a nenáročné studium (chodila jsem ještě na práva a nedá se to srovnat). Určitě se velmi hodí pro maminky na mateřské, také jich tam pár máme 🙂

hest
9. črc 2011

@pavlie díky-) s angličtinou bych problém mít neměla, studuji ji na PedF MU -) a předtím jsem studovala veterinu, takže dokážu srovnat, jak je Ped oproti tomu pohoda, i když pořád něco píšu a výuka byla celý den 1x za 14 dní. O těch med. studiích jsem uvažovala, sice žurnalistika by byla lepší..ale zase stejně nejvíc se člověk dle mého názoru naučí praxí. Pak jsem taky koketovala s novými médii na FF, ale to mylsím není dálkově-( Ale to by mě osobně zajímalo nejvíc..zase bych ráda něco aby se to dalo použit nějak do praxe a najít s tím zaměstnání..sice Aj můžu učit vždycky..ale ta média mě bavila..no priority jsou teď trochu jinde..aby byl čas na děti..ale zase práce, která by mě nebavila..tu bych nechtěla

janeyzelvicka
11. črc 2011

@hest jestli se můžu zeptat, kde v redakci jsi pracovala? Klidně ip 🙂 Já dělala mediální studia a žurnalistiku v Brně a praxi jsme měli přímo jako součást studia, což bylo fajn, člověk si to ošahal 😀

hest
11. črc 2011

@janeyzelvicka pošlu IP)

nety88
11. črc 2011

Ahojky, potřebovala bych poradit ohledně sociálního a zdravotního pojištění. Třeba to tu někdo bude vědět 🙂
Jsem studentka vysoké školy (kombinované studium). 30.července mám termín porodu, školu jsem musela přerušit 6.6.2011 (8 týdnů před porodem), protože jsem měla od doktora nakázaný klidový režim. Vím, že jako student mám nárok až na rodičovskou dovolenou. Ale nevím, jestli těch 8 týdnů, kdy mám studium přerušené, si nemusím platit sociální a zdravotní pojištění. Nerada bych něco promeškala a měla dluhy. Nevíte někdo, jak to je?

aemmi
11. črc 2011

@nety88 ahoj, já teda neporadím, třeba to tu někdo z holek bude vědět. Ale když tak se zkus pozeptat v nějakém tématu tady v paragrafech, je tam několik holek z oboru, které umí dobře poradit 😉

anetadr
25. črc 2011

zdravím všechny - ráda bych se k vám přidala - potřebuji občas trochu povzbuzení ve formě úspěchů jiných na vš při mateřské - já jsem rodila v březnu a od té doby jsem ve škole ještě nebyla... vůbec se k tomu nemůžu dokopat - a to nemám přerušeno. Mám 32 kreditů a pro postup do dalšího ročníku potřebuji 45 - což musím nějak dohnat v prvních dvou týdnech v září.... já jsem si myslela, že jsem tak ctižádostivá, že tu školu 100% dodělám, ale to mimčo.... je to šílený se od něj odtrhnout a učit se. Jinak studuji navazující mgr. studium na HTF UK

janeyzelvicka
25. črc 2011

@anetadr Ahoj, ráda bych tě povzbudila... 🙂 věřím, že to je dřina najít si čas a vyměnit odpočinek za učení, ale na druhou stranu, pokud to jen trochu jde, zkus to nevzdát 🙂 (nemyslím tím to, že se úplně vyčerpeš a tak, to zase nestojí za to).
Já otěhotněla hned v prvním semestru na bc 😅 , malá se narodila po druhém semestru. Hodně lidí si myslelo, že studium ukončím nebo přeruším, taky jsem občas slyšela, že tenhle semestr bude asi můj poslední, protože to je fakt maso, ale nakonec jsem to dala a přesně před týdnem si před očima už skoro tříleté dcery došla pro bakalářský diplom 🙂

anetadr
25. črc 2011

@janeyzelvicka ty jsi úžasná!!! to si nedovedu představit - kdybych měla před očima ještě tolik let.... teda.... já si šla pro bc. diplom v 6. měsíci🙂 tak Jiřík možná taky trochu koukal🙂 - měli jsme promoci až v listopadu (i když státnice jsem dělala už v květnu). Jako při těhu to ještě šlo a taky si myslím, že až se do toho zase trochu dostanu, tak to taky bude lepší, ale nejhorší je se přimět teď znovu něco dělat. No musím, přeci to nevzdám🙂

janeyzelvicka
25. črc 2011

@anetadr ale nejsem 😀 😀 Já mám jinak hrozně slabou vůli, často se mi stane, že něco začnu dělat a nedokončím (zhubnutí atd. 😀 ), ale u školy jsem se do toho prostě zakousla 😀 😀
Ale přimět se k něčemu po pauze - to zcela chápu. já mám problém i po týdenních prázdninách 😀 😀

janeyzelvicka
25. črc 2011

@anetadr a co přesně studuješ?

anetadr
25. črc 2011

@janeyzelvicka já studuju husitskou teologii v kombinaci s psychosociálními studii a bakaláře mám ze sociální pedagogiky - a ty?

janeyzelvicka
25. črc 2011

To zní zajímavě - co bys pak mohla být?
Já mám bc z žurnalistiky a mezinárodních vztahů a od září pokračuju na navazujícím mgr na mezinárodních vztazích.