Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

adellaide03
7. led 2010

kukuc jo jo odněkud se známe, ale z jaké diskuze už Ti nevím, ale je to možné, že z této.

k.ate
7. led 2010

tak holky mám další zkoušku, jupíííí 80 bodíků, byla to biologie člověka, tak mi ta paní doktorka dala 2 body za to, že mám mimčo, aby mi to dalo to Bčkko 😀 nebyl čas se učit, tenhle tejden to byla třetí zkouška, takže jsem měla strach, jestli to vůbec dám, spala jsem na dnešek asi dvě a pul hodiny, ne proto, že by mě malej nenechal, ale protože jsem se do půl pátý učila... no, ale je to za mnou 😀

Jani gratuluju 🙂

misi - já se učím tak, jak jsem byla zvyklá = na poslední chvíli... manža ze mě šílí a budu to muset dělat jinak, protože se teď sice učím na poslední chvíli, ale spíš se neučím, protože radši dělám hovadiny s malým 😀

janeyzelvicka
7. led 2010

kate, gratuluju, vy jste šikuly, jak vám to všem jde 🙂

já mám zkoušku zítra... no chci to vidět. Večer byl děs, malá se ve dvanáct probudila a řvala hystericky půl hodiny, nevím jesi nějaký noční běs nebo co, to už je několikátou noc ☹ ☹ do toho sousedi po sobě řvali, ona ho vyhodila z bytu, kopal do dveří... perfektní 😠 😠

kukuca, neboj, bude určitě líp 😉 😉

jana06
7. led 2010

Kate, gratuluju ke zkoušce.
Já jsem dostala za včerejší zkoušku odměnu... Přítel mi konečně po deseti dnech dovezl domů Adámka. Jsem bečela jak želva. Opravdu jsem deset dní seděla nad učením a drtila, drtila, drtila.
Komentář Vízdala byl, je vidět, že vám mateřská dovolená prospívá a že jste se učila.
No příští sobotu mě čeká sociologie.
Kukuc, můžu se Tě přes IP na něco zeptat?

tanuki
7. led 2010

10dní, to bych nevydržela 😅 jsem zvědavá, kdy jí třeba vypustím na víkend s prarodiči 😉
Já má za sebou praktickou, jsem tam všem radila, a pak jsem dostala skoro nejhorší známku 😝 😀

janeyzelvicka
7. led 2010

Tanuki, uděláme si někdy mejdan bez dětí, ne? 😅

Tak to bych se ohradila, měla jsi říct, žes byla kápo 😀

kukuca
7. led 2010

Jani,jasně,ptej se

kukuca
7. led 2010

Téda to odsávání jde pěkně ztuha! mám za dvakrát jen 60ml zatím v lednici,večer bychchtěla mít těch 90ml a zamrazit.Snad nevadí že je to během tří hodin slitý ze dvou dávek?A zítra ze sebe vysoukat další.Horší je že nevím kolik vypije.Před měsícem mu stačilo 50ml za 1,5 hod.Teď pije co 2hod. ale nevím kolik 😅

janeyzelvicka
7. led 2010

kukuca, nevadí.
Někde si najdi třeba tabulku, kolik by mělo tak staré mimčo vypít a řiď se podle toho - ted jsem našla, že dvouměsíční prcek vypije cca 100 ml 6x denně, tak si to nějak zprůměruj, jak dlouho budeš pryč a tak... Mě dítě vypilo vždycky míň, než říkaly tabulky, tak si z toho zas nedělej hlavu, to je jen orientačně 😉

kukuca
7. led 2010

Díky Janey,nějak to zkombinuju 🙂

k.ate
7. led 2010

kuku - já dneska měla odstříkanejch 300 ml, ale vzali mě dřív na řadu, takže mi to tu zas zatvrdne, achjo ☹😀

k.ate
8. led 2010

tak... pondělní zkouška hotová... takže pokud dobře počítám, zbývají už maximálně dvě (záleží na tom, jak dopadne ta ze středy) 🙂 😀

kukuca
8. led 2010

K.ate,jsi šikovná.Snad je to tady nakažlivý 🙂
My jedeme do Brna už dneska večer, k našim.Unás je totiž kalamita, nesmí se solit jsme v CHKO a odhrnovač taky jaksi nejel,tak jsme mírně zapadení.Ráno by to bylo moc hektický jet na zkoušku a kdo ví jestli bysme vyjeli.

Hele,asi mám nablblej dotaz,ale mě to napadlo..Jak miminko dostane odstříkaný i zadní mlíko,když odsávám na etapy tak po 30ml a je to tím pádem vždycky to přední??? 😕

blka
8. led 2010

K.ate, ty jsi šikulka, fakt. Ti závidím. Já to se sebou vidím dost bledě. Vůbec sem nechodím a píšu sem, jak kdybych s vama psala denně 😅 .
Vy se učíte do noci, že? To je asi můj kámen úrazu, já vydržím max. do 10 a to nic nestihnu, když Mareček kolem půl 8 až 8 usne. Jenomže v noci jsme co 3 hodiny vzhůru a fakt to nějak nedávám. Ale vaše úspěchy mě podporují k tomu, abych to nevzdala 🙂

kukuca
8. led 2010

Blko,my vstáváme každý dvě hodiny a od porodu jsem nenaspala víc jak 6,5 hod.Ale taky zatím není se čím chlubit, žádnou zkoušku za sebou zatím nemám.Až zítra premiéra.Já jsem se učila u kojení,měla jsem to pře sebou a četla to a pak sem tam když F. spal.Ale to vždycky musím tisíc jiných věcí,takže spíš se neučím než učím..

blka
8. led 2010

Kukuco, tak u kojení to praktikovat nemůžu, protože nejí ani 5 minut 😅 . Spí mi dopoledne venku, kdy s ním musím chodit a pak když se mi povede ho odpoledne uspat, tak to je po půl hodinovém boji a za půl hodiny je vzhůru, takže su vysílená z toho uspávání a za těch 30 minut skoro nic nestihnu. Navíc často potřebuju udělat i něco jiného... A moje mínus je ještě i v tom, že se musím učit nahlas 😖 . Prostě se obávám, že jsem si toho na sebe naložila moc tou školou u prcka, ale nevím, jak to dotáhnout do konce. Je škoda to nechat, když dělám poslední rok 😔 . Manža furt sliboval, jak mi bude pomáhat, ale buď lítá po fuškách nebo po svém 🙄

TAk jsem si postěžovala 😀 , omlouvám se 😉

k.ate
8. led 2010

kukuc - děkuju:🙂, já odstříkávám vždycky dokud něco teče,takže si myslim, že tam i to zadní mlíko má, ale taky jsem o tom kolikrát přemýšlela, ale neřeším to... včera jsem zas 300 vylejvala ☹

blka - no já se na tu včerejší zkoušku učila do pul pátý do rána, pak jsme v 7 vstávali, já odstříkala trochu mlíčka ještě, manža skočil pro jeho segru, která nám přišla hlídat a od 9 jsme měli zkoušku. Naštěstí malej, jak jsme odpoledne s manžou zalehli, usnul taky a nechal nás cca dvě hodinky dospat 🙂 on malej normálně usíná na dlouhý noční spaní (cca 8 - 12 hodin) kolem třetí, takže se snažím učit dopoledne, kdy má "noc", ale vždycky jsem byla zvyklá se učit do noci (a moc jsem tomu učení nedávala nikdy 😀)... Každopádně malej je celkem hodnej. Jen před tím delším spaním vyžaduje hodně pozornosti,tak toho moc neuděláme, ale zase přes den je celkem hodnej a kolikrát mu stačí jen abychom u něj s manžou leželi nebo jsem mu četla skripta a on měl radost, že mu máma něco povídá 😀
My si z něj děláme srandu, já mu čtu elektro a biologii a tak, manžova ségra, když ho hlídá, se zase učí právní věci, tak mu to taky čte kolikrát nahlas místo pohádek 😀 Ten bude taaaaaak chytrej 😀
Jinak u kojení se učit nemůžu, malej sice pije docela dost dlouho, ale já mám pocit, že se mi u kojení vypíná mozek a vůbec nevnímám, co čtu 😀 Jediný, co stíhám pobírat jsou seriály na počítači, ale ani s manžou se pořádně nemůžu bavit, prostě úplnej výmaz, když kojím 😀

tanuki
8. led 2010

kate, spí 8-12hodin v kuse? to se teda máte!

blka
8. led 2010

Kate 😉 . Tož 8-12 hodin nedal Mareček snad nikdy. No, 8 možná jo, tak 2x, ale 12 rozhodně ne 😀 . Nám se to spaní hrozně pokazilo kolem 5. měsíce. Já jsem právě byla zvyklá se učit dopoledne (o víkendech) a odpoledne hned po příchodu z práce. Před 8 jsem to vždycky zavírala a v 9 chodila spát 😅 . Mareček je hodně chovací, teď už je to lepší, ale když se nechová, tak vyžaduje pozornost.

janeyzelvicka
8. led 2010

blka, však to zvládneš 😉 😉 já se teď učila do noci a dneska, v den zkoušky, jsem speciálně jela se student agency, které do brna vyjíždělo v 5, abych se v buse mohla učit a donutilo mě to vstávat brzo 😀

s tím mlíkem mě to tehdá taky napadlo... ale tak když jinak kojíme, tak se snad nic nestane, a prý předního mlíčka není zas tak tolik, tak snad zadní se taky odstříká.

Jinak já dneska dala obávanou zkoušku za 12 kreditů 😵 😵 😵 jsem moc ráda.

A pro pobavení cesta z brna, kopíruju z jiné diskuse:
Tak dnešní supr story s dráhama:
chtěla jsem vyjet z brna 15.02, příjezd do ovy 17.17 nebo tak nějak. V brně naprosto přecpaný vestibul, kalamita na železnici, vlaky hodiny zpoždění, rušili je, přeskupovali... lidi nasraní, řvali po sobě, proč ti stojí na schodech, proč ti chodí tadyma... náš vlak vyjel z brna s 15minutovým zpožděním.
domluvila jsem se s kamarádem, který jel z prahy na těšín, že pojede na přerov, tam přestoupí do našeho rychlíku a dál pojedem spolu. vlaky od prahy přes přerov jezdí, ale ne přes nádraží, no měl to takovou malilinkatou zajíždku a měl tam na ten náš vlak čekat asi 15 minut. Chyba!!!
V přerově zamrzly výhybky, takže je museli přendávat a odhrabávat ručně. Do přerova jsme přijeli se zpožděním dvou a půl hodiny, protože jsme celou tu dobu stáli v polích před ním a chudák kámoš na mě celou dobu čekal, dvě a půl hodiny, navíc v zimě, protože je prý baba vyhnala z čekárny do haly.
Do ovy jsem dojela po půl deváté. celkové zpoždění 195 minut. Volejte sláva a pět dní se radujte!!
btw, v tramvaji mi spadla mp3 na zem, když jsem pro ni vstala, brašnou od notasu jsem zachytila batoh, ten letěl ze sedadla na zem. zvedla jsem ho, popošla zvednout tu mp3, zase zachytila a batoh zas spadl. mp3 mi podala slečna a celá tramvaj se na mě soucitně dívala

k.ate
8. led 2010

blka - tak u nás se zadaří v podstatě každej den, když se vzbudí dřív, jsem vyflusnutá 😀

tanuki - občas má blbej den a spí cca 6 hodin hodin... ale to jsem pak vyflusnutá, doufám, že mu to už vydrží 😀

janey - tak tomu se říká den blbec 😀

janeyzelvicka
8. led 2010

ale ne, hlavní je, že zkoušku mám, a ve vlaku byla i sranda, společný nepřítel (at už počasí nebo české dráhy 😅 ) lidi vždycky semkne.

k.ate
8. led 2010

janey - jojo, český dráhy mají pořád "času dost"😀 my jsme jednou jedinkrát zkusili jet do školy od manžovejch rodičů v den, kdy jsme tam už měli jít... No měli jsme cca hodinu a půl rezervu a přišli jsme o pul hodiny později 😀

hest
8. led 2010

jj to ja jsem to cestovani do brna na zkousky zabalila...bojim se aby me to nechytlo ve vlaku..doufam, ze budou ochotni mi pisemky schovat na zacatek unora..ale jestli budu prenaset..no nevim zda jemoc prakticke v sestinedeli odjizdet pryc...jak jste to delaly vy co jezdite daleko?? Ptala jsem se na preruseni, a stejne musim splasit min 15 kreditu..ach jo, to bude blby..

k.ate
8. led 2010

hest - a zkoušelas to domluvit osobně s těma vyučujícíma? podle mě pokud máš tak vysokej tlak, zkusí ti ten porod vyvolat... 😉 Přeci jen ty hodnoty, co teď míváš, to je mazec... ☹ Uvidíš... Malej se určitě rozhodne ukázat už co nevidět 😀

Jinak u nás to vypadá, že malej nesnáší bílkovinu z kravskýho mlíka, vždycky,když si ho dám, má potom průjem ☹, když jsem mléčný výrobky na den, dva vysadila, bylo to hned lepší... :-/

hest
8. led 2010

se všema chlapama se dalo domluvit..třeba že za absence napíšu ty eseje co už píšu týden-))) ale ženský mi řekly, že si mám zopakovat předmět..trochu mě zklamaly-( nicméně mám v plánu udělat nějak těch 15 kreditů, tam mám překladové semináře a fční syntaxář byl ochíotnej mi tu písemku schovat na únor..takže všem těm hodným dám echo..pokusím se dopsat co to půjde..a na studijním zažádám o přerušení a zopakování si třeťáku..stejně nemám napsanou bakuli..

Taky se bojím co mi v po řeknou..zbývá mi pár dní..tak uvidíme třeba se malej vykulí sám, jen by se to nehodilo teď o víkendu, se bojím, že by mě nikdo do těch Neratovic nevezl, ale odvezli by mě k Apolináři kam nechci-)))
Ale v krajní nouzi mám vyplněné dotazníkx do obou porodnic, tašku sbalenou, jen dopsat ty eseje a jsem ready rodit-))))))

A jak doplnujes bilkoviny? Baštíš něco spšl, nebo se cpeš jen masem a sojou?

k.ate
8. led 2010

hest - no cpu se sojou a masem... :-/ ale štve mě to, já mám táááák ráda sejry, mlíko a jogurty ☹

blka
9. led 2010

Janey 😉 . Tož to byla storry 😀 . No jo, dráhy 🙄

Hest, máš vysoký tlak? Jak moc? Mně na kontrole v porodnici kvůli tlaku vyvolávali, ale malej měl i špatné ozvy. Ženský jsou v těchle ohledech vždycky nechápající, chlapi jsou chápající víc, řekla bych.

blka
9. led 2010

Kate, od porodu jím jogurty a pribiňáky na kila, stejně jako mlíko piju na litry 😅 . Nedovedu si představit, že by měl malej alergii, to by mě asi položilo. Ne, zvládla bych to, ale někdy je ta chuť na něco mléčnýho tak silná, že bych asi měla co dělat.

k.ate
9. led 2010

blka - no já z toho včera večer, kdy jsme se s manžou dohodli, že mlíko vyřadíme špatná, ale zas si říkám, že pokud by malýmu bylo díky tomu líp, tak co nadělám, on je přece jen důležitější... 🙂 Jen dneska se mi zdálo o tom, že k nám mamka donesla zákusky a ve všem bylo něco z mlíka a já to nemohla jíst... To bylo docela psycho 😀