Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
2. dub 2010

Tanuki, nebyli, dr. nás tam neposlala 😒 . Myslíš, že si to máme nějak zařídit sami?
S manžou si pořád myslíme, že mu to nejde proto, že je drobnější. Přece jenom má jenom 6kg 😔

Kate, jenom ve vlně se dá jet, ale záleží, jak moc kaká, tak abys je nemusela často prát,když by se stala nehoda. Je to proces na delší dobu. PULky mám thirsties a bummies a spokojenost. Ty thirsties mi přijdou lepší, tenčí. Vlňáčky mám taky a klidně je dám i ven, když jsou dobře nalanolínované, tak to nepustí.

Janey,krásné velikonoce i tobě 🙂

k.ate
2. dub 2010

blka - 6 kilo? Já chci taky takový malý mimčo... Dneska jsme byli ve městě a mně z nošení malýho začínaj odcházet kyčle, takže asi bude muset nosit jen manža ☹ Takže všechno má svoje... Každopádně držíme pěsti, ať to s malým zvládnete co nejdřív 🙂

Holky, já vůbec netuším, jak to s těma látkovkama budeme vymejšlet, musíme si to všechno srovnat 😀

blka
2. dub 2010

Kate, no, moc bys asi nechtěla, kdybys měla mou mamču. Pořád poslouchám, ať mu dám do všeho cukr, ať z něčeho přibere, že je strašně hubeňoučkej,... No, prostě si vždycky připadám, jak kdybych ho vůbec nekrmila 😔 .A mě záda bolí i tak 😅 . On je celkem nosící a já celkem muší váha.
A děkuju 😉

S těma látkovkama, stejně něco koupíš, zjistíš, že ti to nevyhovuje, tak kupuješ dál, pak něco "nutně" potřebuješ, nakoupíš a tak furt dokola 😀

hest
3. dub 2010

taky bych vám chtěl apopřát pěkné Velikonoce, jedeme k mým rodičům na jih Čech, tak snad to tam zvládneme-)
JInak ja TV neměla tak šest let, loni jsme ji pořizovali prý aby mohl pak malej koukat na pohádky, ale veřm, že to byla jn výmluva, aby si přítel koupil pořádnou TV a playstation-)) jinak tam dávají stejně prd, ale na čt 24 a óčko jako kulisa jsou dobré.

tanuki
5. dub 2010

No já bych se za ten cukr (my dávali glukopur, teď dáváme máslo, když to jde) taky trochu přimlouvala 😅 Je fakt na dolní hranici normy. Teď se třeba nic moc neděje, možná teda nemá tolik sil, aby se utáhl..ale chytne viráka, bude mít pořádný průjem, zhubne 0,5kg a je to problém.. Byla jsem ve stejné situaci, pak mi jedna známá řekla, že všechny tři její děti vyrostly na glukopuru, tak jsem se na to taky vrhla 🙂
Tak to snad fakt vojtovka nebude, to by ho nejspíš měla předtím vidět neuroložka. Ale oni ty fyzio jsou zkušení, věřím, že dobře poradí!

Jj, taky mě po delší prochajdě, ještě třeba s batohem na zádech bolí kyčle!

Tak já jdu šprtat, za týden jdu zkusit státnici 😀

vercaberca
5. dub 2010

ahoj holky,
moc jsem vás chtěla poprosit o vaše zkušenosti. chtěla bych se přihlásit na magisterské studium. v mém oboru není žádná dálková možnost. zvládáte to s dětmi nebo jste studium přerušily?

pampeliska1
5. dub 2010

Vercaberca: záleží na tom, jak náročný obor bys chtěla studovat. Já teď studuju NMgr. ošetřovatelství a mám spolužačku, která v prváku někdy v prosinci porodila 2. mimčo.. No má toho až nad hlavu, ale je šikovná a zvládá to..Kde musí být, tak hlídají babičky a kde být nemusí, tak není 😀 Navíc my máme ještě povinnou praxi - každý semestr cca 3 týdny, tak je to složitější..Prostě to fakt záleží na situaci.. Kdybych byla na tvém místě, tak bych do toho určitě šla..však za pokus nic nedáš a myslím po 1. semestru můžeš přerušit, kdyby jsi toho měla moc.. Tak přeju, ať se daří 🙂 Já teď píšu diplomku a představa, že se ještě starám o mimčo je šílená, ale myslím, že zvládnout to určitě jde - když se chce 😉

vercaberca
5. dub 2010

pampeliško, díky za odpověď. jde o účetnictví, daně. tam praxe naštěstí není. jsem teď dost nerozhodná. jeden den se chci přihlásit, druhý den zase váhám 😅 😀 . tak jsem si řekla, že se ještě zeptám tady vás, jak je to v praxi.

pampeliska1
5. dub 2010

Vercaberca: já bych do toho šla...Jak říkám - za pokus nic nedáš (teda pokud pominu peníze za přihlášku+příp. příprava na přijímačky).. Já jsem si teď dala ještě další přihlášku na jinou školu, ale je to dálkové, tak to by se při příp.mimču zvládnout asi dalo..Navíc, jestli to máš ve stejném městě, jak bydlíš, tak bych to zkusila 🙂

blka
5. dub 2010

Tanuki, dnesk mi naši pro něj dali glukopur 😅 . Ale jako nevím, kam mu ho dávat, když ho na sladký čaj nechcu zvykat.
Hodně úspěchů u státnic 😉

Vercaberca, studium se dvouma dětma nemám zkušenost 😀 , ale když by ses na to dala, tak bys to určitě zvládla 😉 .

janeyzelvicka
5. dub 2010

vercaberca, já bych to rozhodně zkusila 😉 😉

tanuki
6. dub 2010

blka, však si zkus glukopurem osladit čaj, moc uspokojivé to není 😉 chuťově to moc nesladí..
Opravdu nevím, zda státnici nevzdám, odstavuju 😒

Verčo, se dvěma dětma asi mazec, ale předpokládám, že jste většinu probrali na bc., tak mgr bude fakt už jen taková nástavba, snad se nebudeš muset tolik připravovat 😉

blka
6. dub 2010

Tan 😉
A proč odstavuješ teďka? Proč jsi nepočkala po státnicích?

tanuki
6. dub 2010

začala jsem dnes brát antibiotika 😔 tak jí tim nechci ládovat.. vytáhla jsem z šuplíku dudlíka, tak to snad zvládneme. Aspoň mě ta situace nakopla, jsem z toho špatná už řekněme půl roku..odepřít jí něco, co mám a ona to chce a miluje 😒 ale zas déle než 2leté dítě jsem tak či tak kojit nechtěla..a prapůvodně jsme měla pocit, že kojení je jen pro miminka 😀

blka
7. dub 2010

Tanuki, taky jsem myslela, že se kojí jen miminka 😀 . Mareček teď už přes den nechce, když mu nabídnu, tak buď se rozčiluje a nebo si jen 3x cucne a je to, takže mu ani nenabízím. Ale v noci mu su dobrá 😀
Třeba to nebude tak hrozné 😉

Rehabilitační dr. konstatovala, že Mareček je na úrovni 6-měsíčního dítěte. No nevím, myslím, že toto děti v 6 měsících nedělají,ale mlčím, nejsem odborník. Máme zatím 2 cviky, do Vojtovky nejdeme, prý by řval ještě víc 😀 . Musíme koupit koberec. Opět další dr., co se podivila, že je to takový strašný mamánek. Sotva jsem ho položila na lehátko, řval. Já nevím, co těm dr. na tom tak vadí.

tanuki
7. dub 2010

jj, kamarádky holčička pozdě chodila a resumé bylo, že jí to doma klouže..koupili koberec a začala chodit záhy 😉
U nás je právě velký zájem, ale zatím to není tak hrozné, kojila jsem naposledy včera v 7ráno. A prsa kupodivu taky nijak zatvrdlý nejsou. to víš, dr. komentují co vidí, aby řeč nestála 😉

k.ate
7. dub 2010

Holkym tak my dneska, až se vrátí manža ze školy musíme malýmu snížit rošt u postýlky, aby nevypad, doku hen visel za ruce, tak dejme tomu, ale dneska tomu nasadil korunu 😀

k.ate
7. dub 2010

ted koukám, že píšu jak tydýt 😀 mám malýho na klíně, tak to jde blbě 😀

blka - my koberce všude rušíme, byly tu jen uprostřed místnosti a já na tom xkrát uklouzla a málem jsem si nabyla čenich, tak snad to mrně nezabrzdí... 😕 Jinak držím pěsti, at to s malým zvládáte 🙂

janeyzelvicka
7. dub 2010

Kate, Kubík už je velký chlap 🙂 pěkné fotky.

blka, a jak se Marečkovi "líbí" ty cviky?

Já jsem dnes ve škole, ale jen tak, udělala jsem anketu mezi studentstvem a zachvíli je v atriu vernisáž výstavy, tak jdu kouknout, musím z toho napsat zprávu.

blka
7. dub 2010

Tan, tak to je fajn, že si na mlíko moc nevzpomene 😉

Kate, Kubík je šikula 🙂 .
Já myslím, že když už to umí, tak ho to nezabrzdí 😉 . My právě řešíme, jestli koberec přes celej obývák nebo jen část, ale asi přes celej, což bude pálka 😒

Janey, jo, líbí 🙂 . Je to takovej jakoby trakař - držím ho pod bříškem a on ručičkama jde dopředu, tak u toho se řehtá. A pak ho vytahuju do příčného sedu a jak v něm je, tak se taky řehtá.

k.ate
7. dub 2010

blka - já si právě říkám, jak to pak bude zvládat, až se bude učit chodit, ale prostě mi přišel nebezpečnější ten koberec, co tu byl, kterej se celej posouval a klouzal, než jen čistý parkety... Tak uvidíme 🙂
Jinak ten trakař dělá občas manža s mrňousem, když dělaj hovadiny a když mu chce ukázat, že spadne na čumák, když poleze dolů z matrace, ale malýmu to je putna, řehní se a stejně tam leze (včera si takhle sednul na kraj matrace, když se vzbudil a já byla v obýváku :-/, a převážil se dozadu a ťuknul se do hlavy trubka malá... Hlavně že za pul hodiny to dělal znovu, když jsme tam s ním byli... 😀, nepoučitelnej... )

janeyzelvicka
7. dub 2010

blka, tak když se řehtá, tak to je super 🙂 my máme všude koberce, ale třeba naši maj v kuchyni plovoučku a to malé nijak nevadí, když má protiskluzové fusekle. Králíkovi to rozhodně klouzalo víc 😅 😅

Kate, období pádů začíná? 😀 Já si pamatuju, jak poprvé spadla z postele... byla jsem z toho úplně neš´tastná. Nedávno běžela a odřela si nos, a už mi to přijde nějak normální 😀 😀 čas, po který ji všichni litovali, mnohonásobně převážil dobu, co brečela...

blka
7. dub 2010

Kate, uvidíte, ale myslím, že máš pravdu. Až by ťapkal,tak bych tu deku tady uprostřed roztaženou neměla, je to dost nebezpečné.
Taky říkám,že jsou nepoučitelní. Desetkrát jim to řekneš a stejně to dvacetkrát udělají 😝

Janey, 😀 králík 😀

tanuki
7. dub 2010

jj, taky jsme si skluzajícím králíkem užili 😀
Kate, má krásný kukadla 🙂

Takhle před zkouškama jsem vždy v depresi a těším se na čistou MD 😉 ale zas když vidím maminky, co jsou celé dny doma s dětma, tak ty jsou asi v depresi častěji 😔

hankazamecnikova
7. dub 2010

čus, holky! hlásím další výbornou - ze zkoušky z kulturní antropologie tradiční Číny 😉
ještě 20 zápočtů/zkoušek a můžu jít s klidem rodit 😀

jo a ještě by se hodilo zbavit se té šílený rýmy, co mě postihla. co vy, ste zdravé? nedostaly vás jarní hrátky počasí? 🙂

k.ate
7. dub 2010

janey - nám malej spadl z postele, když mu byly necelý tři měsíce, ted se to snažíme tak nějak korigovat, ale včera to prostě nevyšlo, no co už 😀 Dneska byl v postylce a ťuknul se do hlavy o šprušle, tak tam má červenej flek, ale ani nebrečel, jen se smál 😀 Už si začínám zvykat, že se občas bouchne a řve a neříkám si kvuli tomu, že jsem neschopná, ale poprvý jak spadnul jsem byla teda vyklepaná a hnala jsem nás všechny na pohotovost... Ale to spadnul z větší výšky, když si spadne sám nebo z tý 10 cm matrace, tak to není taková tragédie snad 😀

tanuki - díky 🙂

janeyzelvicka
8. dub 2010

hanko, gratulace 🙂 🙂

kate 😅

hankazamecnikova
8. dub 2010

kate: Tak to bych asi taky letěla na pohotovost. Už se vidím, že tam s malým poletím při sebemenší obavě, že by miláčkovi mohlo něco být. Zatím si nedokážu asi ani představit ten pocit být máma miminka nebo prcka 🙂 Ale asi si čase člověk zvykne, že nejsou z porcelánu a občas se někde "nabourá" do šprušlí, co? Prý miminka nejsou tak strašně křehká, jak vypadají... tak jsem zvědavá, až si to ověřím na tom vlastním 😀

blka
8. dub 2010

Hani, gratuluju 🙂 .

janeyzelvicka
8. dub 2010

Hani, trochu blbý dotaz- ty máš k té čínštině ukrajinštinu?