Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
16. pro 2009

Kate, to my taky, ale tím, že mám jen úterky, je to pro mě finito 😀 no, ještě musím stejně poslat jeden drobný úkol, dodělat anglinu, no a ty zkoušky... + ještě jeden rozhovor s nějakým novinářem.
tak držím palce, ať se daří 😉 kolik jich máš... hmmm... 10? 1? 😀

k.ate
16. pro 2009

janey - zatím pořád nic 😀

tanuki
16. pro 2009

ahoj, tak já se vrátila z hor 😵 😵 😵 přečetla jsem si tam 2otázky, momentálně se cítím naprosto vypatlaná, ale celkem spokojená. 😀 navíc stále nejsou termíny..

janeyzelvicka
16. pro 2009

kate 😀 😀 😀
tanuki, ale užila sis hory, ne? to je hlavní 😵 😵 povídej, jak bylo 🙂

k.ate
16. pro 2009

janey - už mám dvě😀

janeyzelvicka
16. pro 2009

good 😀 😀
my byli nakupovat, tak máme jídlo na vánoce (aspon teda část), nějaké dárky a stromeček 🙂

tanuki
17. pro 2009

janey, to víš... já fakt mnoho let pořádně nelyžovala, natož v Alpách 😉 tam jsem byla jen na 2,5dne v prváku...
Vždy jsme se střídali po půldni u dětí, bratránek to zvládnul skvěle! a to ho předtím hlídala babička jen 2hod, ted byl třeba bez mamky 8hodin! ale teda když se oba rozhodli jíst a spát ve stejnou dobu, byl to masakr, páč ani jeden neusíná sám 😉
Vánoce letos celkem ignorujeme, dárky jakš takš máme, doma vyzdobeno vůbec... jedeme tam teprve asi až v sobotu, praxe zítra konší 😔

janeyzelvicka
18. pro 2009

Fajn, že děti byly v pohodě a vy jste si užili 🙂

Já dneska měla péct a dělat výzdobu s kamarádkou, jenže onemocněla, takže tlím zas doma jen s kikou... večer máme generálku s kapelou a o víkendu koncerty... Kiku budou během generálky hlídat naši a pokusí se ji uspat, tak jsem zvědavá, večer ještě neuspávali 😅

tanuki
18. pro 2009

a jak dlouho už uspává Jarek?
Jo, já jsem taky pečívala s kamarádkou, je to bezva- pokecáme..ale teď vzhledem ke státnici a ještě jedněm horám po Vánocích si to nemohu dovolit.
No, už bych to chtěla mít za sebou a plánovat další mimi 😀

janeyzelvicka
18. pro 2009

Jarek, ten uspává... no půl roku už určitě 🙂
ale dnešní noc taky stála za to, asi zas zuby, už se nemůžu dočkat, až budou všecky 😖

kukuca
21. pro 2009

A je to tu, 9.1. první těžší zkouška.Jak jste se proboha zvládaly učit s naspanýma max.5 hodinama přes den kdy miminka usnuly?Náš spí tak nepravidelně že si to neumím představit a bude to volba,můj spánek versus usínání u skript.Uf 😝
V albu mám fotečku Filípka 🙂
Nosíte někdo v šátku?My zkoušíme,ale moc se mu tam nelíbí..

tanuki
21. pro 2009

kuku, je krásný! no já musím říct, že se učím hlavně přes noc..šla jsem s ní spát večer a někdy okolo 3se učila, hrůza no... navíc pro mě zatím nekončící 😉

janeyzelvicka
21. pro 2009

Malý je super 🙂

už si to ani nepamatuju, zvolila jsem asi variantu instantního učení, napustit, po době použití vypustit 😅 😅 učit se kdy se dalo... já bych asi, pokud to jde, zvolila tvůj spánek, abys byla aspoň trochu vyspaná, no a na skripta snad taky čas vybude...
Já nosila v nosítku.

janeyzelvicka
24. pro 2009

Tak holky, všem vám přejem moc krásné Vánoce, užijte si je!!! 😵 😵 😵

k.ate
24. pro 2009

kuku - já v uterý minulý psala zkoušku a test s naspanejma 3 hodinama (malej byl protivnej po hexavakcíně ☹ ), ale těžší zkoušky mě čekaj 4., 6., 7. 😀 to bude veselo 🙂

taky přeju všem super vánoce 🙂 PFko jsem letos nedělala, ale snad bude stačit uvodní stránka z kalendáře, kterej jsem dělala mamce k vánocům 🙂

http://tulik.rajce.idnes.cz/hotovo/#titulka.jpg

janeyzelvicka
24. pro 2009

Kate 😵 😵

tanuki
28. pro 2009

kate, tak co zkoušky?
Já začínám mít fakt bobky, navíc stále nevypsali termíny. Mám to zkusit...mám to zkusit později 😝 mám v plánu to jít zkusit, ale být vyhozena ze státnice bude děsný..a bohužel je to dost pravděpodobné- úspěšnost malá..a moji dva nej kamarádi, které obdivuju to taky dělali napodruhé 🙄 bojiiiiim a to to mám za cca 4týdny

k.ate
28. pro 2009

tanuki - no tak tu první zkoušku mám 🙂 za B - 84 bodů... Manža říkal, že to určitě nedal a má to za plnejch 100 potvora 😀 no a na ty, co jsou poříští tejeden jsem se ani nepodívala zatím 😀

teriskaa
29. pro 2009

krásný den holky..🙂

mám dotaz.. jak to zvládá mimčo, pokavaď ho musíte opustit a jet do školy? Máme teď týden a den, ale na začátku února mě čeká ve škole zkouška a poněvadž dojíždím, tak bude tak 6 hodin beze mě.. a k tomu jsme ještě pěkně nenažraný a kojíme opravdu často.. tak jsem zvědavá,jak to zvládnem 😖

janeyzelvicka
30. pro 2009

Kate, tak gratuluju k úspěšné zkoušce 😵 😵
tanuki, tak jak ses rozhodla, jdeš to zkusit? a z čeho to je státnice?

teriskaa, záleží hodně na mimču, já opustila takhle malou když byla ve věku jako bude tvůj malý, a bylo to na celý den. Byla s taťkou, zvládli to super, mlíčko měla z flašky a šlo to.

k.ate
30. pro 2009

janey - díky, vidim to tak, že to byla poslední úspěšná zkouška v tomhle zkouškovým 😀

teri - muj malej byl beze mě nejdýl 4 nebo 5 hodin, ale musel být už úplně od malinka (už v šestinedělí na začátku) a zvládal to v pohodě, měl tady tátu, flašku s mlíkem a úplně bez problémů 🙂 horší je, když dojde mlíko 😀

tanuki
30. pro 2009

kate tak super 🙂 neboj, léto to jistí!

Teri, Verunka je hlídána od 5.týdne. Sice to byly 2max3hodinky,ale upřímně si myslím, že ty první až tři měsíce jim jde hlavně o to být v teple, napapaní, nepokakaní. 😉

janey, interna, takže..problém 😀 No, další termíny jsou až v dubnu, takže bych se teď další měsíce trápila. Jako já toho spoustu umím, neb je to na základech, ketré řešíme od začátku studia, navíc dílčí zkoušené zápočty byly poslední dva roky. Jenže doatžené to nemám, nevyspim se, moc mi to nemyslí 😔 no, bude záležet na komisi a teď ty 3týdny musím makat. ale moc to nejde 😔

janeyzelvicka
30. pro 2009

kate, ále, nepropadej defétismu 😅

tanuki, tak hlavně hodně... motivace do učení, to budeš asi nejvíc potřebovat, a taky klidné dítě a velmi vstřícného manžela 😉

Holky, přeju vám krásného silvestra a nadějný vstup do nového roku 😉
dáváte si předsevzetí? 😀 😀

kukuca
31. pro 2009

Ahojky studentky,taky přeju krásného Silvestra a šťastný nový rok!
Zároveň mě zaujalo jak tady rozebíráte ty lahvičky, myslíte že teda vyjímečně můžem 9.ledna použít lahev(dostali jsme na vánoce) když budu cca 3 hodiny ve škole?Manžel bude krmit..Večer asi odstříkám a dám do lednice a pak to potřebujeme ráno převézt autem(?) a nakmí malýho u našich.Bydlí ve mstě kde je škola.Myslíte že se tomu mlíku nic nestane?CHlazený v noci z lednice, převoz cca 35 minut autem..

jana06
31. pro 2009

Ahoj holky, můžu mezi vás?
Momentálně studuji prvním rokem dálkově VŠ. Jsem se na mateřské nudila, tak proč se neučit, že? 😀

tanuki
31. pro 2009

kuku jestli jinak kojíte bez problémů, tak v pohodě, jestli máte problémy, tak raději stříkačku a kus hadičky. Ale my to riskli - s Aventem, ten sosák pro nejmenší.

Ahoj Jani a co studuješ?

Tak v novém roce samé studijní úspěchy 😉

Jani, momentálně mám předsevzetí tady uklidit 😀 😀 😀

jana06
31. pro 2009

Ahoj tanuki,
studuju sociální pedagogiku. Právě se trápím nad psychologií.... 🙂 😝

k.ate
31. pro 2009

kuku - myslim si to samý jako tanuki, pokud malej jinak normálně pije a nemá problém s přisáváním, lahvičku bych mu klidně dala... Náš malej to nomálně zvládá, spíš se kouká divně, když mu dáváme lahvičku (kvuli práškům skrz průjem) a já jsem doma 😀 Nebo když dokrmuje manža to, co jsem tu nechala odstříkaný... Malej nechápe, proč mu dáváme lahvičku, když jsem já doma 😀 A vždycky se radši "zahryzne" do prsa 😀

kukuca
31. pro 2009

Holky a dá se to mlíko slít víc dávek?Potřebuju to na ráno,ale neodstříkám naráz takovou dávku..Tak třeba začít odpoledne a do večera po trochách odstříkat a nalít to do nádobky?Asi mám blbý dotazy co 😅

Jani a nestuduješ sociální pedagogiku na IMS na Veveří jako já nebo Masaryčku? To by byla náhoda

k.ate
31. pro 2009

kuku - já odstříkávám třeba celej večer... nevim, jestli je to ideální, ale já to tak dělám, když mlíka nen zas tolik, protože malej hodně jí přes den, takže já jednotlivý dávky slívám... i v porodnici jsem slyšela, že se může dokonce i přimražovat k už odstříkanýmu mlíku, ale spotřeba se musí dodržovat podle toho prvního odstříkanýho... (takže při umístění v lednici těch 24 hodin... tzn. když začneš odstříkávat v 15hod., mrně by to nejpozději v dalších 15 hod dostat, tak to aspoň dodržujem my 😀)