Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
3. dub 2009

tchán bude hlídat tak za 3týdny, taky jsem zvědavá. No, taky jí berou jako mimi - chovat a říkat ťuťu, na to už je velká! Teď jí zajímá bububukuk a podobně 🙂
O pekárně jsem uvažovala před rokem, pak jsem to zavrhla. Teď přišel kamarád s tím, že má v práci 30% slevu na výrobky a jestli něco nechceme.. Tak jsem očíhla katalog.. Ale docela mě šokovali, že oni do své jen ty směsi! To nemám v plánu vůbec (kvůli ceně) ale teď ten 1. chleba je ze směsi, kterou oni koupili. Bramborový..ale příště tam dám raději šťouchané brambory než "bramborový prášek" 😉
Taky mám melír, vlasy sestříhané, ofinku jsem chrěla do strany, ale udělala jí děsně krátkou, to se mi nelíbí..
😀 těch dorůstajících vlasů jsem si taky nedávno všimla!!!

janeyzelvicka
3. dub 2009

Uf, jsem nějak chcíplá. Kika zas vůbec nespala.
Jedem k tchánovcům 🙂 bon weekend 🙂

tanuki
6. dub 2009

tak co víkend?
Tu bránu ti závidím, koukám, že poštovný 70 😲 Chci objednat tu popo háčkovanou deku, teda jestli mi pošlou růžovou nebo modrou, tak se picnu. Už máme jdnu růžovou deku, od prababičky, do červenýho kočárku fakt krása 😀 Ta modrá by se ještě docela snesla..
Mám studijní krizi, vůbec se mi nechce učit 😉 mám chuť si jít něco koupit. Včera sjem si koupili Citadelu, ale hrát to ve dvou, to je ěnjak moc na přemýšlení. Chci jít koupit nějakou hru děovi k narozkám, požadavky náročné - levná a aby byla pro důchodce+druháčka..
A nám chci koupit "milou hru" kde se nebude válčit, dobývat, krást, páš pacifistická babička s náma nic nechce hrát 😀

janeyzelvicka
6. dub 2009

Víkend byl super, udělali jsme si výlet na hory 🙂
Jinak se naši s tchánovcema asi dohodli, že nám budou mluvit do života, takže trochu soubor zaručeně dobrých rad... já nevím, proč si lidi myslí, že mají právo mluvit druhým do všeho, že jejich názor je jediný správný a jen oni to vidí dobře? 😠

My rádi hrajem carcassonne a vikingy.

tanuki
6. dub 2009

tak jsem dnes byla nakoupit ve zdravé výživě a přemýšlím, zda je bio opravdu bio, zda jen nevybírají ty nejošklivější a nejpodivnější kousky 😀 Nechápu, že něco stojí dvojnásob - jako třeba banány, brambory a něco 4násob - brokolice. Zítra jdu navštívit 5tt mimi, už se těším, člověk tomu pomalu ani něvěří, že bylo to jeho taky tak prťavý 😀
verča má za sebou 1.Prevenar, muž komentoval, že to zrovna dnes řešili ve škole, že to není zas tak...ale já zastávám názor, co nám říkali na ORL, že těch 6000stojí za to vyhnout se jednomu zánětu středního ucha. Já ho měla jednou, bez píchání, šlo to..ale zato jsem už měla 2krát pneumokokový zápal plic 😝

janeyzelvicka
7. dub 2009

A neříkali vám něco o očkování na meningokoka? Jak moc to je účinné a tak? Furt přemýšlím, jestli teda pak dát nebo nedat...
Taky uvažuju, že malé koupím někdy nějakou bio zeleninu nebo tak... ale nevím, vypadá to fakt nějak jetě 😀

tanuki
7. dub 2009

Jj, nedávno jsme to řešili, že to nemá smysl- ty mrňata mívají typ B, proti kterému s eneočkuje a náctiletí ten typ C, proti kterému vakcína existuje, ale stačí až v pubertě a brzo snad bude plošně, zadarmo. No ale můžeme šetřit na ten čípek... 😀
Tak jsem byly za miminem, látkujou 😉
Jak jsi spokojená s těmi levnými návleky? Mně přijde, že se rychle zamolkatili, ale už se nehorší, takže za ty peníze spokojenost, akorát mi přijdou těsné, tak nahoře ten okraj ustříhnu a založím, ať jí to neškrtí.
Teda ta Verča je hrozně velká a hubená! asi po tchýni. Má 6700.. Najednou hrozně rychle vyrostla, já ani tu velikost nemám v oku. Máme domá nějaká tríča, tak byla pořád velká a teď jsou malá, aniž by je kdy oblékla 😀 ale jsou podarovaná, tak to tnemrzí..

janeyzelvicka
8. dub 2009

Já ty levné návleky nějak ani nepoužívám, připadají mi moc velké, ted má jen origoš babylegs a s těma jsem spokojená moc 🙂
Dneska jdem na kontrolu k mudře, tak jsem zas zvědavá, na váhu a tak 🙂 ale jinak naše mudra má spoustu mimin, tak to je vždycky taková rychlovka...

tanuki
8. dub 2009

tak jaké jsou míry? 🙂
Já dnes byla kopírovat knihu z knihovny, ketrou jsem nechápu jak..ztratila. Takový obyč paperback za 130, ale nedá se koupit! 220stran..naštěstí jsem to kopírovala v býcalé práci zadarmo, zatímco se pacovníci starali o Veru 😀
Musím koupit slunečník na kočárek 😅
Aha, to jste asi koupili nějakou velkou velikost! No mě ty originál přijdou děsně drahé 😖

janeyzelvicka
8. dub 2009

Tak váha 7900, čekala jsem víc, jinak s náma byla hotová během minuty... Prý by se měla začít už pomalu plazit, hahaha 😀 😀
takové kopírování znám, jednou jsem ve škole kopčila asi třičtvrtě hodiny, děs 😖

tanuki
8. dub 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

téda, to byla opravdu rychlovka 😉 a kolik měří? Verča je hrozně dlouhá, mám pocit že vyrostla teď až moc rychle, že je zatím bez šance si strčit nohu do pusy, jsem to zkoušela udělat za ní, ale má tak dlouhé tělo, že by se musela šíleně ohnout a dát zadek nahoooru 😅

janeyzelvicka
9. dub 2009

Jéje, něco nám tu kousek od baráku hoří, hasičí furt jezdí tam a sem 😕

Kika se mi ted zdá spíš drobnější, u mudry jí nikdy neměří, amatérské měření doma - tak 70 cm...

janeyzelvicka
11. dub 2009

Ta fotka je skvělá 😅
Já taky aktualizovala album, je i z dneška, byli jsme celý den s rodinou na zahradě 🙂

tanuki
14. dub 2009

jéé, super fotečky, hryzec je výborný 😀 😀 😀
My jsme byli na chalupě, v pátek hrozná nestíhačka, ani jsem se nerozloučila 😉
zas mám míň mlíka 🙄 v neděli menší výlet na kolech, jenže skoro na horách..v neděli pěšo.. Ale byla poprvé s bratrancem, už se těším, až budou větší. Je to fešák, jen i přes den bezdůvodně beká, snad z toho vyroste..

janeyzelvicka
14. dub 2009

My se viděli s celou rodinou, samé návštěvy... až mě to nějak zmohlo, dneska mám být ve škole, ale bylo mi večer nějak blbě, tak jsem nikam nejela.
Současně přemýšlím, že přerazím mého kamaráda:
Možná jsem tu psala, spíš ale asi ne, že jdu s jedním kámošem na "rande", protože on potřebuje poradit se svým vztahem a tak... Tak jsme si byli včera sednout, pokecali jsme, on má holku, ale ted se mu začla líbit jiná, tak jsme to všecko probrali... On prvně prohlašoval, že to bude tajná akce, jenže té své holce všecko vyzvonil - samozřejmě to, že jsme byli spolu, ale to, co jsme probírali, už ne (to by bylo trochu blbé pro něho).
No a kdo je ten viník a ted je ten nejhorší? No samozřejmě já!!! Protože ta jeho holka na mě začla asi žárlit, i když nemá důvod, přitom já jsem mu vytkla, že někdy se k ní chová hrozně, poradila mu, že když ona chtěla jít na hory a on ne, tak at jí udělá radost a jdou... A výsledek vypadá tak, že ona je naštvaná, že když ona chce na hory, tak on nejde, a když já řeknu něco o horách, tak to on že teda jo... Strašně mě to mrzí, protože doted jsme byly kamarádky, hrajeme spolu v jedné kapele...
Je to jak story z Brava 🙄

tanuki
14. dub 2009

to je teda slepičí prdelka! a ona je teda celkem žárlivka- přeci jen kombinace zaneprázdněné, hodné, vdané a navíc věřící maminky 😅 jak dlouho spolu jsou?
To jsem taky zjistila, že společenský život bez školy je celkem náročný 😀 Martin se v sobotu opil, celou neděli měl kocovinu 😝

janeyzelvicka
14. dub 2009

Jsou spolu asi tři roky, tak asi přichází krize nebo co. Nevím no. Snažím se to s ním řešit po mailu, ona na mě asi žárlí teda už dýl... protože já mám podobný humor, takže my se spolu zasmějem, spoustu věcí vidíme stejně, rozumíme si, a oni si teď nerozumí, takže ten narušitel budu asi já. Jsem zvědavá jak se to teda vyvine.

janeyzelvicka
14. dub 2009

Tak ta dotyčná na mě asi žárlí už dlouhodoběji, na to, že máme společný humor, pohled, názor...
No, tak jsme to řešili a dospěla jsem k tomu, že na zkoušky kapely dočasně nepáchnu, dokud se to nevyřeší. Nebudu tam brnkat a současně cítit, jak mě někdo vraždí pohledem. Sice mě to hrozně mrzí, ale nedá se nic dělat.
Pak mi ten kamarád ještě volal, že ona má jen takové nálady, normálně mám přijít, bude to dobré, já mu vynadala, že to teda zvoral, sednout si na pivo byl jeho nápad, já se jim ještě snažila pomoct, a teď na to dojíždím, že prostě nepřijdu a nepřijdu. ze začátku srandoval, pak mu teda došlo, že to myslím vážně, tak taky zvážněl, no a když jsem mu řekla, že jsem dneska měla spoustu času a mohla jsem se učit a místo toho tu čučím do zdi, málem brečím a užírám se, povedlo se mi ho snad i rozbrečet.
TAk ted čekám další vývoj. Věřím, že nechtěl nic špatného, prostě jsme si byli jako dva kamarádi pokecat... ona to věděla předem, říkala že at jdem!!! No a pak tohle.

tanuki
14. dub 2009

Martinovi se teď podruhé stalo, že po odchodu z kapely "někdo přijde na to" za co on už bojoval nějakou dobu a odešel kvůli tomu! Tak byl pěkně nakrknutý..teď se pomalu snaží slepit nějakou jinou kapelu.
JInak, ten bráchanec chodí spát (záměrně) o půlnoci a spí do poledne..aby si večer trochu užil tatínka, který, se nějak ne a ne přizpůsobit, má pořád spoustu akcí ☹ Tak si říkám, že z té jeho rodiny je na tom ten můj chlap docela dobře 😀
Jani, třeba má menstruaci, rozdejchá to a bude líp 😉
Což mi připomíná, co spermicid? M.sestřenice říkala, že ho teď taky používá. Ty i měříš telotu? Už byla nějaká ovulace? Taky bych měla, jenže asi by to nebylo moc relevantní, když se v nci pořád budíme. Mluvila jsem dnes s tou starší spolužačkou, jak má druhé mimi 😉 už týden, druhá holčička 😀 tak mě teď čeká jeden předmět, kde mě (snad .-D) nepustí na pacienty a budu chodit jen na přednášky.

tanuki
15. dub 2009

Tak dnes byl Martin na zabití ☹ Verča ěmla horečku, zezačátku se ještě zajímal, ale pak jsem ho probudila ve4 že je potřeba zajet do lékárny pro Nurofenové čípky, protože paralenové moc nezabraly a on se tvářil neskutečně otráveně a naštvaně, dítě 39C 😢 a on si balí věci..a nevolá taxi..Tak jsem mu řekla, že zas tak rychle nepřijedou! ať tam nejdřív zavolá a pak se balí..tak zas naštvaný.. Má v pátek zkoušku, ale snad dítě je přednější, ne? Já sjem taky nevyspalá.. Jestli se takhle idiocky bude chovat v krizových situacích často, tak se asi do budoucna rozvedu, Fakt mě strašně strašně naštval a je mi to líto..

janeyzelvicka
15. dub 2009

Tak to mě mrzí, že je u vás dusno... snad se to nějak spraví... Chudák Veru, už je to lepší?

My jsme to nakonec pořešili, domluvila jsem se s tou holkou, že se někdy slezem a pořešíme to, pak jsem si volala ještě s tím kamarádem (asi hodinu 😅 ) a byl z toho všeho pěkně rozladěný... On jí totiž říkal předem, že jde někam se mnou, ona souhlasila. A nakonec z ní prý vylezlo, že i ona si chodí občas s klukama sednout, on o tom neví. Tak nechápal, proč dělá takové scény. asi proto, že si rozumíme...

Spermicid nebo co to k tomu všemu ještě je je snad zatím účinný. Teplotu měřím, ale je to takové na prdlačku, neměřím ve stejnou hodinu a tak nevím, jestli to má až tak vypovídající hodnotu, ale minulý cyklus po ovulaci ani památky, po 24. dnech jsem dostala ms (ted v pondělí). A hrůza, pěkně silná, furt běhám na záchod... Kolik má člověk v sobě litrů krve? Já už tak půl, řekla bych 😠 Prý je to po porodu a během kojení normální?

tanuki
15. dub 2009

ty už menstruuješ? jak dlouho? Jo, prý je to fakt silný..
Máš ten spermicid F...?
Verča je teď poprvé bez teplot, a je 5hodin po Nurofenu, snad už to bude lepší.
Martinovi prý nevadilo, že musel jet ve 4do lékárny. Asi byl jen tak rozespalý, že byl nazabití. Jinak, máme označkovaný celý byt, průjem stál za to - v obýváku jsem jí na dece měřila teplotu, tak to vystřelilo, v ložnici to samé, v koupelně jsem jí sprchovala, vykakala se a když jsem utírala zadeček, tak to zas vyteklo 😀 no a zbývá dětský pokoj, kde to celé začalo a to přímo na koberec a trefila se i na peřinu. oooooo 😅

janeyzelvicka
16. dub 2009

Jo, už menstruuju 😠 teď asi potřetí, prvně to bylo takové nic moc, pak 60 dnů cyklus, pak normální, 24 dnů cyklus, a teďka záhul... jsem z toho odvařená 😠
Jj, pharmatex... ale on to prý nejni jen spermicid - doufám 😀
Hehehe, tak byt pěkný 😀
Ke mně dneska přijde ta holka od toho kamaráda na pokec. Snad mi nevjede do vlasů 😀

tanuki
16. dub 2009

tak už ho taky mám 😉 prý 95% úspěšnost, tak za rok založíme diskuzi 2děti na škole, jo? 😀
A máš ten krém nebo globule? Já se nemohla rozhodnout - krom zavádění globule úč za 5min, krém hned..a až na 10hodin, ale při opakovaném styku je třeba použít znova. To je teda hláška asi jako když jsem zjišťovala jak je to s pražskou opencard "v mediích se vyskytly nepravdivé info, že od 1.4. se za vytvoření opencard bude platit, není to tak, o tom by musela rozhodnout rada (nebo tak nějak) a tak Vám můžeme zaručit, že do 31.3. se za to učitě platit nebude" 😀 😀 😀
Je tam třeba ěnjak cenový rozdíl? Zas tak levné to není, jsem zvědavá, na jak dlouho to vydrží..

Tak Veru už je dobrá, ale chytla jsem to od ní..takže je to hrůza, ona by potřebovala péči a já ležet..naštěstí sjem jí dopo ukecala na dvouhodinový spánek, a odpo přijde mamka.

A já musím zařídit hlídání na příští týden. Ale hlásí se mi dva kamarádi, švagrová taky ochotná, tak uvidíme. Zrovna budu blízko ptrarodičů, ale ti hlídat nemůžou, babi hrozně bolí noha. škoda, moc si jí neužili zatím ☹

janeyzelvicka
17. dub 2009

Tak já byla dnes ve waldorfské škole, jsem byla žákyní druhé třídy 🙂 Musím říct, že mě to docela nadchlo, fakt rabr přístup, a pěkné bylo, že ta učitelka neřvala, nezvyšovala hlas, ničím netřískala, a děti poslechly. A to tam byly i děti hyperaktivní. prostě jen počkala, vysvětlila, i když něco vysvětlovala fakt každému zvlášt, bo polovina dětí se byla ještě zeptat, ale stálo to za to.
Jinak na začátku každého dne mají epochové vyučování - 110 minut. Vítali se básničkou, pak zpívali a hráli na flétnu, v kruhu si povídali, a pak opakovaly násobky 7 pomocí básničky a vymýšleli básničky na násobek 8. Moc se jim povedly. S tím, jak to rvali do nás a mezitím úča řvala a rozdávala pětky, se to opravdu nedá srovnat. Známky tam nemají, jen slovní hodnocení. Na konci týdne je psáno do žákovských.
Děti normálně mohly chodit po třídě, šly se napít (úča rozlívala minerálku), na záchod, pro lepidlo, taky se bavily mezi sebou, ale když měl být klid, byl. Občas šlo vidět, že zkouší hranice, ale vždycky to všichni ustáli. Jednou se tam dva kluci nějak poštouchli, samozřejmě jeden, že začal ten druhý, už se handrkovali. Učitelka přišla, vzala je oba kolem ramen, každého vyslechla,jejich názor, tím se oba uklidnilli a na závěr si podali ruce. Moc pěkné.
Ale taky jedna smutná událost, zpívala se písnička o mamince a jeden klučina začal brečet, ona se ho potom ptala, copak mu je, a on, že mu včera umřela maminka 😢 😢 😢 To učitelku zarazilo, protože tatínek sice ráno volal, ale ona to pochopila tak, že to byla klukova babička. Tak tam pak za ní zapálili svíčky, povídali si...
Kdyby Kika chodila do takové školy, byla bych moc spokojená Mmch ta je ted u kamarádky v těšíně na vizitaci.

janeyzelvicka
17. dub 2009

V těch globulích x krému není žádný rozdíl ceny, všude kde jsem koukala to měli za přesně stejnou částku.
My máme ty globule, co jsem se ptala, tak krém většinou že by museli objednat. Někoho prý pálily, ale já i Jarek jsme v pohodě, ten krém mě trochu odrazuje, že asi bych si ho musela napatlat moc nebo co... Ta hláška mě tam taky zarazila, poněkud nesmyslné 🙂 leda jako ráno se napatlat s tím, že třeba ve škole / práci něco přijde 😀
Za kolik jsi to koupila? Já prvně tu v ově za 227, ale třeba v Brně za 206 (levnější + sleva na isic 😀 😀 )

tanuki
17. dub 2009

něco jako 240..
To s tou maminkou, to je teda smutné. No, je otázka, jak to funguje ve vyšších ročnících - přeci jen 1.,2. třída je úplně o něčem jiném, to jo jsou ještě broučci.. Moje máti má docela podobný přístup - slaví každé narozky - udělají si čajovou party, jednou je dokonce vzala do čajovny a povídali si tam, co přes prázdniny četly za knížky 🙂
JInak to jde teda pěkně do háje s tím školstvím, hrozně jsme se jako ČR propadly se znalostma ☹ Uvidíme, co za těch 6let, až půjdou holky do školy! stejně mi to přijde legrační, že ěnkdo má dítě ve 30ti a až mě bude 30, půjde Veru do školy 🙂
Kika na vizitaci?? A jak jsi vlastně dopadla se žárlivkou?

janeyzelvicka
17. dub 2009

Ta učitelka říkala, že ve vyšších ročnících je to podobné, teda asi už nehrajou na flétnu, ale ty svoje básničky mají pořád (mmch uča vymyslela každému dítku básničku, aby na něho seděla 🙂 ), ale jako že se to učí podobně aplikačně, třeba ve fyzice, když se učí kladku, tak má každý za úkol tu kladku vyrobit - z čeho chce. Typla bych si, že v chemii taky víc pokusů a podobně. Což by mě lákalo, my v chemii jen psali vzorce 😠
S tím školstvím je to pravda - kdoví, co budou umět 😒 hehe, mě bude 26, jak Kika půjde do školy 🙂 🙂

jj, na vizitaci... Potřebovala jsem někoho, kdo by mi ji pohlídal, až budu v té škole dopoledne, a kamarádka se nabídla, že si ji vezme na celý den do těšína (kde bydlí), psala, že si hrajou a půjdou na procházku 🙂

se "žárlivkou" v pohodě, kecaly jsme asi 5 hodin, tak doufám, že je všecko v pořádku a do kapely samozřejmě budu docházet 🙂

tanuki
18. dub 2009

Tak jsem se ptala mamči na tu waldorfskou školu, ani nevím, zda ti to mám psát, když si z toho byla tak nadšená 😉 Nicméně budoucí novinář určitě chce být objektivní, takže : 😉
Učí pár dětí, které odtamtud přešli (a ne z jedné, ale z různých) a rodiče je přesunuli na normální zš, protože zjistili, že nestíhají - zaostávají ve znalostech v porovnání s dětmi z okolí. Ten přesun je dost tragický, protože nejsou "vychovaní" a jsou zvyklí si dělat co chtějí, když je to zrovna v hodině nebaví..
Je to výborná škola pro pomalejší, citlivější děti, které v budoucnu budou chtít na lehčí školu - naopak jí tam přecházeli děti ze speciálních tříd, které tam byly za hvězdy. Škola se hodně přizpůsobuje dětem, ne děti škole - hodně pracovních činností, bohužel na úkor získávání znalostí.
Dokonce teď byla na školení, kde si tyto poznatky (bohužel) všichni navzájem potvrdili..

janeyzelvicka
20. dub 2009

Nene, to je dobře, žes mi to napsala, je dobré znát názor i z druhé strany 🙂

Včera jsme byli na horách, bylo tu krásně. Kika měla v sobotu letecký den, zhučela z postele 😔 takže má monokl a trochu odřené čelo, ale vzala to sportovně 🙂