Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
3. zář 2009

Ne, u nás (fakulta sociálních studií na masaryčce) indi plány snad ani nejsou. U mě to vypadá zhruba tak, že máme menší počet povinných předmětů, v průměru 1-2 za semestr (ale zase stojí kreditově i námahově za to 😀 ) a zbytek si můžeme vybrat z volitelných předmětů (dělám žurnalistiku a mezinárodní vztahy, takže tam se každý specializuje na co chce). A navíc u těch povinných předmětů není důležité kdy je děláme, jesi v prváku nebo v třeťáku, důležité je, že jsme je udělali.
Když byla malá opravdu malá, zapsala jsem si jen předměty, které měly nepovinnou docházku a šulila jsem to 😀 a minulý semestr jsem kolem jednoho povinného předmětu s povinnou účastí obskládala volitelné, aby mi to vyšlo na jeden den ve škole. Takže tak 😀 kdybych studovala tu v Ově, bylo by to jednodušší...

k.ate
3. zář 2009

tanuki - zas co jsem slyšlea, ej to fkat celkem zajímavý, mrzí mě, že přednášky prostě stíhat nebudu ani omylem a když tak třeba objednu, jak se s manžou prostřídáme... ☹

crawler - já studuju denně, teda teď budu začínat magisterský studium... U nás taky individuální plán neexistuje, jediný, co mi nabídli bylo kombinovaný studium, ale to zas radši budu mít každej den jen pár hodin, než jednou za dva tejdny od rána do večera, navíc se nám s manžou bude celkem dobře střídat, až na pár drobností 🙂 Na přednášky jsme s manžou kašlali celý bakalářský studium, chodili jsme jen na cvičení a laboratoře (těch je u nás většina - krom numerickejch - hooooodně povinnejch) a teď to budem mít stejně, jen mám strach, že na tom magisterským studiu už to nebude tak v pohodě ☹

tanuki
3. zář 2009

taky mám občas trochu výčitky ohledně přednášek, ale dobré poznámky od spolužáků to vynahradí 🙂
Obecně tu teda asi platí, že co je nepovinné, to šulíme hodně 😀 a co je povinné, se snažíme..my teda vybíráme s manžou maximum absencí, co jde. Ale chodíme včas..když si vezmu, kolik spolužáků jen tak ráno nevstane..přijde si o hodinu pozdě, omluví se..a co učitel-nejsme malý děti, takže maximálně udělá malé bububu. Já na to prostě nemám žaludek, abych to víc šulila, taky jsem málo asertivní 😉
U nás individuál je, ale je to vlastně stejné jako rozložení ročníku. Zrovna teď to teda začínám řešit- vůbec nevím, zda mám jít na normální zápis, nebo se to dělá individuelně 😀 Včera jsem vyrazila na studijní...a hádejte..měli zavřeno 😀 Na netu o tom samozřejmě nic nepsali.

Janey a jak s velikostí? Jsem zmaten..momentálně nám totiž IV M malilinko plandají a IV S už nenosíme, páč už dřely sucháče do bříška, ale na prdelku by seděly. Míry: 7900g a 73cm.

Kate, to věřím, že je to zajímavé, jen mě ta kombinace velmi udivuje 🙂

BTW nevíte někdo jaký je rozdíl mezi ekologickým zemědělstvím a biologicky dynamickým? (prohlížela jsem si složení nových sušenek 😀 )

k.ate
3. zář 2009

tanuki - my máme "míru absencí" takovou, že můžem chybět jednou za semestr a to, kde chybíme si musíme většinou nahradit... Když je ten vyučující v pohodě řeší to třeba jen nějakým individuálním projektem, když ne, trvá na tom, aby se to nahradilo úplně přesně... ☹ Takže je to naprd...
Jinak rozdíl netuším 😀
A já šla na tenhle obor, protože se mi líbil už když jsem se na tu vejšku hlásila a musela jsem toho bakaláře nějak "přetrpět" a těšila jsem se sem a teď doufám, že to nějak zvládnu 😀 Jinak pro bližší představu 😀 :

Studijní obor je zaměřen na výchovu inženýra s orientací na mezioborou oblast biomedicínských a ekologických aplikací elektroniky a kybernetiky. Absolvent ovládá teoretické i praktické aspekty obecné elektronické inženýrské praxe a navíc je seznámen se zvláštnostmi aplikací v oblasti biomedicínského resp. klinického a ekologického inženýrství. Vedle technických obecných a specializovaných předmětů oblasti elektroniky a kybernetiky absolvuje student ucelený soubor biomedicínsky a ekologicky orientovaných předmětů, přednášených význačnými lékaři, biofyziky a environmentalisty. Student získá široké obecně použitelné znalosti z oblasti přístrojové a měřicí techniky, zpracování a analýzy měřicích dat, signálů a obrazů, a rovněž o aplikacích umělé inteligence k řešení složitých a neurčitých problémů charakteristických pro humanitní oblast. Ve specializovaných předmětech se seznámí s diagnostickou technikou pro lékařské i ekologické aplikace, se specielními zobrazovacími systémy, s terapeutickou, protetickou a laboratorní technikou, se zásadami návrhu technických systémů pro zdravotnictví, environmentalistiku a jiné humanitně orientované oblasti. Z uživatelského hlediska se také důkladně seznámí s informatizací zdravotnictví a ekologie.

janeyzelvicka
4. zář 2009

Tak já výčitky ohledně přednášek rozhodně nemám 😀 já celý život byla takový flákač, že co bylo nepovinné, nedělalo se 😀 teda pokud mě něco nezaujalo, výčitky z přednášek o jaderných zbraních jsem měla hodně, to zas jo...

Tanuki, ohledně velikosti, plavky máme Mka. Plínky IV nám sedí i Ska, ale používáme je spíš, když už jsou Mka zaprasené. Plavky jsem kupovala, když Kika měla myslím 6800 kg, takže těsně pod limitem toho M... a seděly vždycky dobře, teď má necelých 9 kg. Asi bych u vás taky šla do M...
Jinak rozdíl teda netuším, akorát si vzpomínám, že jak jsme kupovali příkrmy z alnatury, tak to všecko bylo bio a na některých víčkách bylo i to bio-dynamiše, ale co to má být, to nevím, mě stačilo, že je to bio 😀

Kate, zní to zajímavě... akorát ještě pro blbce, co teda pak můžeš dělat, tedy respektive kde?

saronka
4. zář 2009

ahoj holky..tak hlásím že jdu dneska na zápis do školy..tak se těším a zároven bojím co mě všechno čeká .))

k.ate
4. zář 2009

janey - já je právě mám kvuli tomu, že mě ty předměty, co tam máme docela zajímaj ☹ krom některejch a ty se prej zas bez přednášek dělaj blbě 😀 Jinak já osobně si představuju, že bych pak mohla dělat ve firmě, co instaluje různý ty přístroje v nemocnicích a tak... To by mě docela bavilo... 😀 Jinak by to mělo mít prej širší uplatnění, ale mě by bavilo tohleto... 😀 Už na bakalářovi jsem mohla dostat osvědčení jako "medicinskej technik", ale nechtěl se mi dělat jeden předmět z otho, protože byl prej hnusnej... Teď se mlátím do hlavy, protože bez toho osvědčení mi byl zbytek těch lékařskejch předmětů celkem k prdu, pokud se mi nepovede teď dodělat toho inženýra ☹ 😀

janeyzelvicka
4. zář 2009

kate, ale povede se ti udělat zbytek inžiníra, budeš paní inžinírka, auto z tuzexu a peněz jako šlupek 😀 😀

saronka, kupodivu se do školy taky celkem těším... Zápis naštěstí máme plně elektronický 🙂

andreasek82
4. zář 2009

holky diky moc, prve jsem se vas ptala, jak jste to delaly s kojenim..
jeste nemame rozvrh, vubec nevim, kdy pujdu do skoly prvne..

k.ate
4. zář 2009

janey - kéžby 😀 musím napsat jednomu tomu přednášejícímu, skrz tu povinnou docházku na přednášky... 😖 tam to je blbý...

hannah23
4. zář 2009

Kate-to studuješ v Brně, že, já jsem do Brna nechtěla, asi bych nezvládla přijímačky, tak jsem si řekla, že když jsem Bc. dělala v Ostravě, tak to tam dodělám, jenže slibovali, že obor bude akreditovaný i navazující na Bc., ale nic, takže jsem na oboru řídící a něřící technika-zaměření bio

k.ate
4. zář 2009

hannah - jo jo v Brně, ony v Brně nebyly letos přijímačky a loni myslim taky nee... Ale i tak jsem si říkala, že snad když udělám Bc. státnice, byla by to i jejich ostuda, když bych neudělala přijímačky na navazující obor 😀 No a tak jsem tady... Bc. jsem přetrpěla, protože jsem se těšila sem a teď to budu muset osekávat, co to půjde kvůli mrněti, ale zase jsem ráda, že se nám prcek poved 😀

hannah23
4. zář 2009

Já jsem taky ráda za mimi i manžel, jenže jsem kvůli čkole přišla vlastně o práci, take jsem ted nezaměstnaná a ještě ta škola není nic moc.No já jsem se bála, že když jsem to dělal v Ostravě, tak tady budu muset dělat přijímačky.A navíc v Ostravě jsme byli první kdo ten obor studoval, takže takoví pokusní králíci, takže titul dost zadarmo a nic moc neumíme.

janeyzelvicka
4. zář 2009

hannah, takže ty jsi z brna a děláš školu v ově? Já jsem na tom přesně opačně...

hannah23
4. zář 2009

Jo pocházíme s manželem ze severní moravy a asi něco přes dva roky jsme tu v Brně

hannah23
4. zář 2009

Holky myslím, že jsem to tu nedávala, ale toto je moje stránka: my.oriflame.cz/hannah
Kdyby jste měli zájem o katalog dejte vědět

k.ate
4. zář 2009

hannah - aha, tak to je blbý no... Já jsem zvědavá, jak to s manžou teď ustojíme... Je fakt, že se říká, že v Brně na FEKTu je to jeden z těch těžších oborů, i když o tom bc. to kolovalo taky a zvládli jsme to, i když státnice byly oproti ostatním oborům větší hnus... 😀

hannah23
4. zář 2009

No my jsme měli státnice jako rodinou sešlost, byli tam jen učitelé ktré jsme znali
No mě chyběly dva kredit do druhého ročníku, takže si ted do porodu dodělám co mi v zimním semestru z prváku chybí a v letním mi chybí jedna zkouška, take se budu věnovat miminu, možná budu tady v Brně něco dělat k diplomce a pak nastoupím na druhý ročník a to už bude mít mimi skoro rok
Do ted mi manžel dost pomáhal, tak snad bude i ted, s mimi určitě, on toti letos byl zaměstnavatelem poslám na školu

janeyzelvicka
4. zář 2009

kate, uvidíte, že to nakonec půjde hladce... až bude mimi o něco větší, třeba seženete i někoho na hlídání, jestli máte třeba rodinu poblíž, nebo i nějaké schopné kamarády... vím, že to asi zní zatím hrozně, ale to se všechno ukáže, jaké mimi bude. Mě třeba hlídala kristýnku, když jí byly asi 4 měsíce, nedětná kamarádka a obě to skvěle zvládly... a u nás na škole je i dětský koutek (ale tam nechat mimčo samotné a jít jinam je možné myslím od roku). 😉

hest
4. zář 2009

Zdravím, taky se k Vám přidám-) koukám že samý brňandy-) tak čao Z prahy, kdyby náhoou byla nějaká mamina z Phy, nemám tu nikoho. Jinak studuju Lektorství Aj na peďáku v Brně.))) Jsem pekelně zvědavá, jak se mi to zadaří s předměty..abych toho neměla málo, zárověň toho moc-) Do toho pracuju..to bude mazec tenhle semestr-)

janeyzelvicka
4. zář 2009

hest, a máš mimčo? Nebo čekáš? 🙂

k.ate
5. zář 2009

janey - tak super, ten předmět s povinnejma přednáškama máme vyřešenej... Přednášející napsal milej mailik, takže se to bude dát v pohodě řešit... Ufff... Teď už jen nepřenášet, aby mi moje přesunutí všeho na sudej tejden nakonec neuškodilo a pohodička 😀 Snad... Uvidíme, jak to budem zvládat 🙂

hest - z Prahy je tuším tanuki 🙂

janeyzelvicka
5. zář 2009

Kate, fajn že je přednášející tak milý 🙂 🙂

hest
5. zář 2009

cekam mímo v lednu, pěkně na začátek zkouškového-) ouki, tak super, že aspoň tanuki je z Phy-)

janeyzelvicka
5. zář 2009

taky možná budu z prahy 😠 😠 včera jsme s kamarádem fantazírovali, že to tu všichni zabalíme a půjdem tam za prací, pač tady to je bída s nouzí...

teriskaa
5. zář 2009

jáá jsem taky v Praze,ale školu mám v Hradci Králové a původně jsem z Krkonoš 😀

tanuki
5. zář 2009

já jsem z Prahy, školu mám v Praze a až to doděláme, tak možná vyrazíme směr Jižní Čechy 🙂

zabicka007
6. zář 2009

Ahoj všichni, ráda bych Vás vyzpovídala, jak máte naplánováno těhotenství ve spojitosti se studiem, koukla jsem zběžně pár stránek dozadu, a vesměs všechny jste rozhodnuté školu navštěvovat i při kojení,alespoň tak jsem to pochopila. Já mám termín porodu sice až koncem března, přesto už zjišťuju ,,terén" 😉 Studuji dálkově Mendelovku v Brně, ale jelikož před dvěma lety zřídily ,,pobočku,, v Boskovicích, které jsou asi 20 km od místa mého bydliště, tak chodím tam. Myslíte, že se to dá zvládnout?

janeyzelvicka
6. zář 2009

Ahoj zabicko, předně gratulace k těhu, a pak, tady jsme všechny nesmírně schopné a chytré maminy nebo skoromaminy a všecky to úžasně zvládáme 🙂 (ne, neber mě až tak úplně vážně, pravda je taková, že skoromaminy se na pozici studentky maminky zodpovědně připravují, a maminy se na škole zatím drží....)

Určitě to dáš 😉 jestli chceš, tak se ptej víc, i kojící tu jsme 🙂

tanuki
6. zář 2009

čau Jani, tak jsem tě ulovila, co 😉
ad kojeni..když dám v noci UM, spinká líp 😠