Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janulev
2. říj 2009

Holky děkuju 🙂

Finančně to snad doufám zvládnem...

A co studujete, jestli se můžu zeptat?

janeyzelvicka
2. říj 2009

Já studuju na Masaryčce žurnalistiku a mezinárodní vztahy, denní studium, dojíždím z Ostravy jednou týdně 🙂

janulev
2. říj 2009

Janey a kolikátým rokem?

crawler
2. říj 2009

já denní studium v pardubicích - filozof.fak. sociální antropologie - vypadá to, že tenhle semestr budu jezdit 2x týdně 🙂 z toho středa celý den 🙄 😠 😖

k.ate
2. říj 2009

janulev - já jsem v brně na VUTčku na Biomedicinským a ekologickým inženýrství bydlíme s manžou na kolejích, takže v podstatě vedle školy 😀

k.ate
2. říj 2009

janey - jinak uvidime, manža to tam nějak domluví v pondělí... 🙂 Jinak s tou školou já teda uvidím, jak to budu zvládat 😀 Možná budu muset zrušit ten předmět, u kterýho jsem včera nestihla ty cvika... 🙂 Tak uvidíme... Každopádně už mám vybraný téma diplomky, tak jsem zvědavá, jak to dopadne 😀

janulev
2. říj 2009

Koukám, že většinou chodíte na denní...skoro manžel tedy studuje dálkovy a já budu zkoušet taky dálkovy...
Kate to i s miminkem bydlíte na kolejích?

k.ate
2. říj 2009

janulev - VUTčko má speciální pokoje pro rodiny s dětma 🙂 Je nás tady víc "takovejch", i když my jsme tu teď nejmladší 😀 My jsme s manžou zůstali oba na denním, je to pro nás co se týče péče o malýho lepší... Prostě se prostřídáme (pravda, včera nám to nevyšlo 😀), lepší, než kdybychom museli bejt jednou za dva tejdny pryč celej den...

janulev
2. říj 2009

Kate tak to je určitě lepší, to věřím, ale netušila jsem, že to mají ty koleje tak zařízené...to je pro ty studující s dětma opravdu lepší...

kukuca
2. říj 2009

Já teda koukám co máte za obory, já se svojí sociální pedagogikou dálkově to mám fakt asi brnkačku.

Prosím vás vy co už jste rodily, co může znamenat že mám od rána pocit jako by měla přijít za dva dny MS? Co jsem se probudila, bolí mě v podbřišku, tak jakoby tupě,ale pořád..

janeyzelvicka
2. říj 2009

janulev - já třetím rokem.

kukuca, tak to moc nevím, mě bolelo břicho od toho, jak mě nakopávala malá, a pak možná nějaké poslíky...

tanuki
2. říj 2009

nemůže to být tvrdnutí? Ty porodní bolesti, to je taková fest MS 😀

Kate, Karlovka to má tak, že i Pražáci mají nárok 😅
My teda brigády přiznáváme, ale nemohla jsem najít výplatní pásku, tak jsem tam po paměti zapsala..a pak post jsem jí našla a zjistila, že jsem si to spletla s jiným rokem 😀 Jo, ale vlastně jednu jsem nepřiznala - pro firmu, která možná už ani neexituje, to fakt nevím, jak bych to dohledávala ☹ doufám, že ty kontroly chodí na větší zvířata 😅
S tím příjmeme nám to taky říkali, že musíme něco vykázat, tak jsme tam frkli výživné, aby to dobře vycházelo 🤐 Dost jsem hledala, zda existuje minimální povinné výživné (soud když dává, tak dává 2500) ale ne..takže jsme tam nakonec dali muž okolo 2000, já snad 1500.

hest
2. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem to v práci dneska řekla..už lehce šéfka tušila, někdo to s ní byl řešit..asi někdo kdo mne vídá často, narozdíl od ní-) A jakej bude verdikt se dozvím příští týden, přes víkend to promyslí..rozhodně to e už jedno-) do vánoc práci určo mám..a uff..taková úleva, že to je venku..
Jinak studuju dálkově pedag. fakultu MUNI obor Lektorství AJ

tanuki
2. říj 2009

a co to pro tebe znamená, kdyby tě vyhodili? nebo jde o to, že by sis tu práci chtěla udržet i po mateřské?

Kate a kolik má naše rodina dítě, dítě, dítě teď životní minimum? U nás je to ubytko 3stupňové- normoš, pak pro ty, co mají nárok na přídavky a pro ty s přídavky, navíc do 1,5žovotního minima. Bylo by fajn se tam vejít, protože loni jsme nárok měli, a nedopadlo to..ale to už je stará historie. Teď asi ne 😔 nebo bychom museli přiznat hodně malé výživné..no a s přídavky tutově ne

k.ate
2. říj 2009

tanuki - u mě teda ty bolesti na začátku byla taková horší ms 😀 Jinak dítě, dítě, dítě má životní minimum kolem 7000 myslim 🙂 na mě má táta oficiálně platit 1000 podle toho, co mu určili u rozvodu (ale kdy to bylo, že jo 😀), ale platí mi víc 🙂 tak to jak blboun vždycky píšu, ale my se vlezem zhruba do 1násobku životního minima 😀 I když manža si loni vydělal hodně... Příští rok to obíhání bude v pohodě, protože jsme letos ani jeden nepracovali... 😀

tanuki
2. říj 2009

Mně má táta platit 2500a nedává nic 😉 JOjo, taky myslím, že je to lehce přes 7000. To nejvyšší ubytko je 2500měsíčně (krát dva) to by se sakra hodilo

k.ate
2. říj 2009

tanuki - my máme jen sociální stýpko... kolem 1600... Já uvidim, jestli mi táta bude platit i teď... Nedivila bych se, kdyby přestal, spíš bych to i chápala...

tanuki
2. říj 2009

u nás je to úplně divné - buď máš nárok na sociální stipko 1500 a tím pádem dostaneš jen 1000ubytovacího..tedy celkem 2500 nebo dostaneš rovnou 2500nejvyššího ubytovacího 😠 😀

co říkáte na tohle? http://www.branakdetem.cz/kukla-merino-vlna-joh... podezřele dobrá cena na merino. Asi bych objednala tu modrou, ale trochu se bojím, zda nebude nepříjemná ☹

janeyzelvicka
3. říj 2009

Myslím že pro vás je životní minimum 6100 Kč...

k.ate
5. říj 2009

Jupí, tak papíry vyřízený, doufám, že nebudem mít moc velký příjmy a vyjde nám to i na to sociální stípko 🙂 Jinak musím zaťukat, že malej v noci spí docela dobře, ale včera byl skoro celej den vzhůru... 😖 Přidala jsem nějaký nový fotečky do alba... 🙂

tanuki - máte v tom taky dobrej čurbes 😀

Jinak holky, mně se po porodu asi udělaly hemeroidy a dojít si na záchod, to je fakt "porod" ☹ - fakt mi to přijde horší než porod 😀, ale to bude asi tím, že pak mi nikdo nedá miminko 🙂

janeyzelvicka
5. říj 2009

Tak muž má práci, a zůstáváme tady v ově.

tanuki
5. říj 2009

janey, tak ještě jedna gratulace 😀 6100?, tak to je dost blbý.. 1,5násobek=9150 to bychom museli vykazovat mizerné příjmy od rodičů ☹

Kate, já je mám taky ☹ ale neotěžují. To je fajn s tím spinkáním..moc bych Vám to přála, když jste v jednom pokoji. Neb to je trochu na palici, obzvlášť, když se musí člověk učit 🙂

haha, já už se pomalu začínám učit, heč

k.ate
5. říj 2009

tanuki - mě to právě štve, včera jsem na záchodě strávila půl hodiny a pak jsem to měla nateklý šíleně... Aspoň manža teda říkal... Chudák, ten si se mnou taky užije 😀 Kdyby to tak nebolelo, neřeším to, ale takhle to je hrozný...☹

Jinak já už mám téma diplomky, jsem zvědavá, jak to vládnu 😀

janeyzelvicka
5. říj 2009

Kate, tak to musí být dost nepříjemné... Nezkoušelas na to dubovou kůru? Prodávaj to v lékárnách ve formě gelu, já to používala na šití a dost mi to pomohlo, a na hemeroidy je to taky.
Malý je sladký 🙂 🙂
jaké téma máš?

Já se učím už v plné páře, abych se přiznala, celkem mi vyhovovalo v tomhle, že byl muž doma, zabavil Kristýnku a já to v pohodě zvládala. Teď to bude horší...

k.ate
5. říj 2009

janey - mamka mi včera donesla nějakou mastičku - to bylo překvápko. Byla přát manžovi k svátku a říkala,ž e aby mi to nebylo líto, že pro mě taky něco má a vybalila na mě mastičku na hemeroidy 😀 Manža ji nestíhal koupit, tak jsme měli radost oba dva 😀 Jinak o šití mi nemluv, manža se koukal na ot moje a vypadá to, že se to nějak "rozjelo", tak jsem zvědavá, co mi doktorka řekne, až tam pujdu po šestinedělí ☹

Jinak jako téma mám "Stanovení parametrů křivky krevního tlaku pro řízení ventilace při anestézii u koní"

janeyzelvicka
5. říj 2009

Jo, spodek máme asi doživotně pochroumaný 😖 Tak snad to máš ok, u mě byl doktor na prohlídce spokojen, ale ze začátku to moje taky vypadalo dost děsně, nejlepší je, že mi tu kůži nesešila přesně k sobě, takže tam mám asi 3 takové výrůstky, jakoby skřípnutá kůže...

Dobré téma 😅 Ty bláho....

tanuki
5. říj 2009

odvážný manža 😅 no, kdyby se Vám to nezdálo, tak nečekejte na konec šestinedělí s kontrolou..
A to budeš zkoumat prakticky, jo? teď myslím ty koně 😅

crawler
5. říj 2009

ahoj holky🙂 tak dnes už mi začala škola 🙂) byla jsem na studijním podat žádost o sociální stýpko a vykopli mě, že mám blbej doklad... 😠 nechápu to, protože na sociálce mi dali jen potvrzení o našich příjmech s tím, že beru přídavek na dítě (sebe) a že to je všechno a na vš mi řekli, že tohle je jim na prd, že potřebují potvrzení, že nepřekračujeme 1,5 násobek ŽM...víte přesně, co je to za dokument? Na tom mým to jasně vyplývalo, protože naše příjmy momentálně nedosahují ani minima, ale je to prostě vůbec nezajímalo... 😠 ☹

k.ate
5. říj 2009

tanuki - no on mi chudák matlal i ty hemeroidy, tak se při tom koukal i "dolů" 😀 Zas jsem docela ráda, že nemusím lítat nikam 😖 Potřebuju se zaběhnout s tou školou a s malým a pak řešit ten zbytek... 😀
Jinak koně budou teoreticky, mám vymyslet nějakej algoritmus pro sledování té tlakové křivky, minutovýho objemu atd. naprogramovat to v jednom programu (to jako semstrální projekt teď v prváku) a pak v diplomce to předělat do programu, kterej používaj při sledování koní při té anestezii 😀 Je to zadaný z venku... 😕 Tak jsem zvědavá 🙂 Zatim jsem zjistila, že u koní se ten tlak měří úplně jinak, než u lidí 😀

crawler
5. říj 2009

kate:jé, vy si nevybíráte témata sami? mé téma BP je svobodné matky v azylových domech a dnes jsem si dotáhla domů nějaký knížky, tak už musím pomalu začít... 😖