Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
14. dub 2008

Tak už mám za sebou zkoušku ze soudního🙂 a to se spinkáním u maminek v posteli jsme tam řešili taky: NE! Chtíc nechtíc, občas se stane nehoda...
Dnes mi došlo, že už nebudu slečna, ale paní 😅
Volala mi kolegyně z brigády, jestli bych tam zítra a ve středu nemohla přijít. Tak teda půjdu, penízky se hodí 😉 za březen+duben jsem tam totiž byla jen 10hodin=1000Kč, tak to by chtělo trochu navýšit 😀

janeyzelvicka
15. dub 2008

Tak to gratuluju ke zkoušce...
Hih já si na tu paní poměrně zvykla, ale stejně mi všichni říkaj slečno... V poradně: "Slečna Foberová..." "Tady... Přišla jsem i s manželem..."

tanuki
15. dub 2008

😀 No mě zas říkají u doktorů docela často paní...je to snazší 🙂
Ty jo, jsem děsně unavená - minulou noc jsem se učila na tu zk, včera jsme byli v divadle, bylo to docela dlouhé a pak se mi nechtělo spát, koukala jsem na Sherlocka Holmese. A výsledek? Spala jsem 6hodin, pak jsem byla 4,5hod ve škole, oběd a 3hodiny na brigádě. Před chvílí odešla vzácná návštěva= můj biologický otec 🙂 Bylo to fajn, byl docela v šoku z novinek, ale naučil mě zlepšit kontrast a rozlišení fotek z ultrazvuku, tak z toho byl takový docela dojatý 🙂 Jestli přijde na svatbu, toť otázka- každý červen bývá v zahraničí a nezávisí to jen na něm - závisí to na zahraničních grantech a kdy se vylíhnou ptáčata, kterým dává vysílačky a sleduje jejich tahy 🙂
Koukám, že už Vám zase poposkočily týdny! toto letí! Já zítra volám do porodnice se zaregistrovat, musím si dát upomínku do mobilu, abych na to nezapomněla. Prý je teď v Praze babyboom a v té mé porodce budou v říjnu jedno odd. rekonstruovat, takže budou registrovat 8na den místo 10ti. No stejně, jsou to teda čísla. Už vidím, jak nás tam rodí 15za den 😉

janeyzelvicka
16. dub 2008

Já se taky chtěla dívat na Sherlocka, ale určitě bych u toho zalomila... Snad mi to někdo nahrál...
Ti otcové jsou celkem vždycky z těch ultrazvukových fotek a tak dojatí... já mám zas na kompu na ploše obrázek malé, ten jak to vypadá jak by měla ruce za hlavou a stéblo trávy v puse... a můj táta se na to taky nemoh vynadívat...
Jojo letí to 🙂 ale někdy už si přeju aby už to bylo za mnou 😀 ten babyboom bude beztak zas celé léto, už to vidím jak mě neberou do vybraných, rekonstrukovaných a chválou opěvovaných Vítkovic, ale odesílaj mě na Fifejdy, kde jsou prý blbí doktoři a vybavení je tak staré, že v koupelnách leze nějaká žoužel... ach jo.. jedinou výhodu mají - mám to asi 300 metrů.

tanuki
16. dub 2008

Fidejdy??? 🙂 Jojo, to jsem si taky říkala, jaká bude sranda, až mě odešlou do Horní dolní, že mají plno. A nakonec místo nadstandartu budu někde na chodbě 😀
Zítra jdu poprvé do autoškoly- nemám čas se to dnes naučit, ale zítra jdu jen na trenažer, každopádně s těma přednostma asi budu mít problémy! Já bych všude potřebovala semafory 😀 No nic, řidičák je gramotnost a když to nepůjde, tak prostě řídit nebudu, ale budu to umět, kdyby byla nutnost... mám pocit, že mi vlastně v tom červnu nebudou ty šaty, co je mám zarezervované, jinak dobré 😠

tanuki
16. dub 2008

a kdy se dočkám já fotečky, jak ti to sluší s Kristýnkou ? 😉

janeyzelvicka
17. dub 2008

Jojo trenažér, na to si vzpomínám 😀 byla sranda... a co se týče předností, měla jsem knížku kde bylo vše nakresleno a popsáno a jeden druh situace, myslím u křižovatky ve tvaru T, jsem totálně nepochopila. Tak jsem se ptala taťky, který má řidičák x let a řídí aktivně, a taky na to nějak divně brejlil... Tam to bylo vysvětleno nějak zvláštně, že snad já mám jakoby přednost, takže vjedu do křižovatky, ale v podstatě ji nemám, takže tam budu stát a pojede někdo jiný... No takže jsem se to mechanicky naučila a bylo. To ještě byly ty psané testy na papír, všecko šlo našrotit nazpaměť... 😀
Dneska jsem byla u své nové obvoďačky, at mi potvrdí návštěvu do těhu průkazky. Tak tam projížděla moji kartu, a říkala že mi to zatím nedá, že si mám zajít na oční... Já u své oční nebyla tak 4 roky, jenže v kartě mám poslední údaj od oční starý 10 let... 😠 a ta zas chce vědět, či se co změnilo... Já někde slyšela, že když máš moc dioptrií, tak jdeš rodit císařem, aby ti to ty oči ještě nějak víc nepoškodilo, ale myslela jsem že já do té kategorie ještě nespadám... No jesi mi tam řeknou, že mě budou automaticky řezat, tak potěš... 😠 zas na druhou stranu, pokud by hrozilo, že po porodu budu mít o 4 dioptrie víc, tak se radši nechám říznout...ach jo 😠 😒
To je asi dost složité teď s těma šatama co... kámoška se vdávala taky těhu, myslím dokonce někdy ve stejném měsící jak ty, a musela měnit šaty na třikrát...
Fotečky snad budou, musím k tomu manžu dokopat 😀

tanuki
17. dub 2008

Tak jsem dnes byla navštívat kamarádku, moc má dcerušku rok a pár měsíců, bylo to moc prima - děti jsou zlatíčka, když zrovna hystericky nepláčou 😉 Zeptala jsem se jí, jestli nemá ještě nějaké těhu oblečení, tak mi hned nabalila tašku těhukalhot, takže paráda!!! My jsme o tom nikdy předtím nemluvily, protože je fakt žížala a nepředpokládala jsem, že by mi její kalhoty byly, ale jsou 🙂 Jinak jsem jí a její mamce ukazovala mé "bříško" a říkaly, že by to mohlo ještě vydržet do svatby 😀 Přijde mi to vážně vtipné - že na jednu stranu všichni hrozně chválí, když už je pupenko trochu vidět a na druhou stranu mě zas hrozně chválí, jak jsem štíhlá 😀 😀 😀 že vůbec není vidět, že jsem ve 4. měsíci 🙂
Jinak trenažer byl teda nářez. Tak nějaké základy už pomalu vstředávám, třeba řazení+spojka a tak, ale udržet se ve svém pruhu po zatáčce byla teda fakt krize ☹ a to se ani nezmiňuju, jakou jsem jela rychlosti 😉 Tak příští týden 1,5hod trenažér sama-dnes jsme tam byli ve dvou a pak už auto...no a zkouška začátkem června. Takže se teď budu muset míň flákat a začít víc dělat do školy, ať nemám nějaké problémy 🙂

tanuki
18. dub 2008

No vidíš, sobecky jsem úplně zapomněla reagovat na tvé oči 🙂 ale vzpomněla jsem si už večer v posteli 🙂 Tak píšu teď ráno, protože chci jít dnes a zítra do studovny, doma se totiž k učení nedokopávám moc úspěšně 🙂
A kolik máš D? Já bych řekla, že velmi pozitivní je, že se ti to teda asi už nehorší, když jsi tam 4roky nebyla, nebo? Já mám spolužačku s 6D a ještě to trochu leze ☹ Já bych tam taky měla - mám trochu vyšší nitrooční tlak, ale zatím na to nic neberu, doufám, že to nic nebude, protože mám trochu to astma a v téhle kombinaci je to děs běs - co pomáhá na astma zhoršuje nitrooční tlak a naopak. Fakt super - já musím mít vždycky něco extra 😉 Někde jsem četla, že to taky bývá indikace k císařovi.

spetra
18. dub 2008

Ahojky holky, můžu se přidat k vám? 😉
Tanuki, kdy pak se vdáváš?

chell
18. dub 2008

nazdarek holky koukam ze jste teprve vsichni v ocekavani (jestli sem nekoho prehlidla tak sory) ale potřebovala bych nekoho kdo delal naky zkouzky dulezity 26dni pred porodem... mam delat prijimacky na navazujici magistersky kam se fakt chci dostat ale nejak mam strach aby to nebylo pro mimco moc stresujici...

dik za rady...

spetra
18. dub 2008

to Ti bohužel neporadím, mě čekají bakalářské státnice v 5 měsíci 😉 přijímačky na magisterské studium snad muset dělat nebudu, ale od října bych ráda na něm pokračovala

janeyzelvicka
18. dub 2008

Spetra, chell ahoj 🙂
Chell s těma zkouškama ti asi neporadím... záleží na tom, jak moc tě to stresuje...
Tanuki to máš dobré, že jdeš na trenažér ještě jednou, já byla jen jednou a to jsme byly dvě s kámoškou, a hned pak v autě...ale já měla supr instruktora a úžasně učenlivou dieselovou fabii, takže jsem byla max spokojená... větši sranda byla, když mi po autoškole taťka přenechal svůj starý favorit... 😀 ale tak mám ho doteď a zbožňuju ho... i když se občas stává, že nedojedu (něco se po....) S čím budeš jezdit ty?
No a s těma očima - našla jsem téma na koníkovi, kde se o tom diskutuje. Tak prý ani tak nezáleží na dioptriích, ale na očním pozadí... to je nejdůležitější... no a asi kdybys měla tak kolem 6-7 dioptrií, tak už to je asi taky na pováženou nebo co...
Já mám na jednom -4,25 a na druhém -4,5. tak snad to není až tak hrozné... Je fakt že teď se mi už to fakt nehorší, začala jsem nosit brýle asi v 9 letech a to šlo nahoru děsně, po každé návštěvě oční mi to zvedla... ale tak ve 12 se mi to úplně zastavilo... tož tam zajdu a uvidím, co mi zjistí za pozadí 😀 Dost blbé to má chudák kámoška, ona měla nedávno nějaké 2 dioptrie a teď taky najednou přes 4, a přitom teď už by se to zvedat nemělo... tak se doktora ptala, jestli to tak půjde dál a jestli třeba za pár let nebude slepá, a on jí vesele odpověděl, že musí doufat 😎
Jojo, ženské taky neví, co by s bříškem chtěly, co? 😀
Já mám taky zatím hadry, co mi dává kámoška, akorát jsem si koupila jedny džíny... zatím těch hadrů nemám moc, když někam jdu, tak ty džíny nebo těhu šaty, a svoje normální trička, a doma nosím tepláky a tričko jako normálně, v pohodě se do nich vlezu... když sedím, tak fakt nikdo nic nepozná... já nevím, kde tu malou mám složenou 😀 a manža má furt větši břicho než já, chichi 😀 a je z toho nešťastný 😀 😀 😀

tanuki
18. dub 2008

Ahoj nové těhulky studentky! Spektra, svatbu máme 21.6., takže 22tt, uvidíme, jak to zvládneme - v jednom mám jasno - odpo se nachvíli sama unesu do postele 😉
Chell, myslím, že když se naladíš na notu, že nemáš co ztratit (buď tam půjdeš v klidu, kvůli miminku a nebo tam kvůli miminku nepůjdeš), bude to dobré 😉

Dnes mám velmi optimistickou náladu co se týče miminka a studia, může za to (bohužel) smutná nálada mých kamarádek, které jsou nešťastné z toho, že jsou celý den samy doma s prckem. Že je to fakt náročné a je jim smutno... Tak si říkám, že odpočinout si od prcka dopoledne a přitom se na něj celou dobu mooooc těšit a odpo se mu děsně moc věnovat bude snad to pravé řešení😉

JO, taky jsem včera viděla náš kočárek😉 tak mám červenou tříkolku s docela velkýma kolama, značku sjem si nezapamatovala 😀 Tak bude sranda, až budeme mít v červeném kočárku chlapáka..

Jani, hlavně, že nemá větší prsa! 😀 Tak doufám, že mi toho tvého břicháče vyfotí 😀

janeyzelvicka
21. dub 2008

Ne větší prsa naštěstí nemá 😀 😀 😀 už ho k tomu focení musím dohnat, vždycky na to zapomenem...
Teď uvažujem, kdy jít do koupě kočárku - asi ho fakt budem objednávat až z Němec, vyjde to o dost levněji... Ojro kolísá, tak uvidíme 🙂 a kdoví, jestli se před dovolenýma a tak nezhorší kurz, tak bych to viděla radši někdy dříve... akorát tam nemají přesně tu barvu, co jsme chtěli ☹ tchyně sice říkala, že není dobré mít kočárek brzo, ale já pověrám nevěřím, takže ať mi tu klidně stojí i dva měsíce, já se budu kochat...
Jinak postýlku asi budem brát ještě tu co v ní spal manža... tak snad se nebude nějak rozpadat nebo já nevím... tchyně v ní má teď různé deky a prostěradla, tak jsme se na ni ani pořádně nekoukli, ale doufám doufám... No jinak prostě půjde z domu a koupíme novou, se s tím nebudu párat... 🙂

binki
21. dub 2008

chell, týden před termínem porodu jsem seděla o na přednáškách, současně jsem končila e-learningový kurz aj 😀, jen to bylo trochu unavující, přijet s tím pupíkem mhd, ale malý neprotestoval. Teď je pro mne studium náročnější.

tanuki
22. dub 2008

Tak mi dnes spolužáci koupili časopis Maminka 🙂 zatím jsem listovala akorát nějakým katalogem a podivovala se nad tím, jaké příšernosti se pro děti vyrábějí. Nejvíc mě děsí všechno, co hraje - hrací lehátko, sedátko a nejlepší je teda hrací nočník, který má 2písničky- 2druhy odměn - jednu za to, když tam dítko sedí a jednu speciální písničku, když se tam vy... To je strašný 😀 😀 😀 Zajímalo by mě, jestli jsou ěnjak tématické 😉 třeba "Ta naše Ančí, ta skvěle tlačí" nebo "Hopky, hopky, Pepík na nočníku hází bobky" 😉 No myslím, že každopádně budou v angličtině.
Tak mi včera psala kamarádka- ta co mi půjčuje oblečení pro mě, mimi a kočárek...že jí bouchlo na pátek hlídání a jestli bych to za 100/hod nevzala... Tak jsem jí psala, že jí ráda pohlídám-zadarmo (i když bych se teda měla učit, no nic) ale mám z toho trochu strach - je rok a 4 měsíce. Neboli nebezpečné batole - ještě mu nic pořádně nevysvětlíš, nad knížkou si nemůžete povídat. Aspoň, že mě minule ukazovala, co všechno se při přebalování maže krémíkem na opruzeniny... Hlavně, aby něco nespolkla nebo nevdechla. No porstě pohrát si s ní půl hodiny, hodinu, to si představit dovedu, ale 4hodiny, to faktys nevím, co budeme dělat! Kdyby měli aspoň blízko park - ale jsou dost v centru, všude auta, autobusy ☹

janeyzelvicka
23. dub 2008

No ty hrací věci bych taky nebrala - pak se z toho stanou příšerné chrčivé a skřehotavé zvuky a pak se to pokazí... Já mám teda plyšovou želvu, co jí zmáčkneš nohu a ona se chechtá, ale to tě fakt rozesměje, želva je slaďoučká a byl to dárek od manži... Ale pouštím ji chechtat jen když je mi nejhůř 🙂 No ale hrací nočník - to už je fakt moc... Pak to děti budou vyžadovat a kdoví co budou chtít, když se naučí na normální záchod...
Já teda s hlídáním dětí nemám žádné zkušenosti - až na jednu, hlídala jsem taky asi chlapečka rok a 4 měsíce, měla jsem ho vzít na prochajdu... Kámoška, jeho mamka, měla v té době 14denní mimčo a chtěla si trochu odpočinout... Beník bude hodný, povozíš ho, poblbne na prolézačkách, ty si tam budeš sedět... Ufff... Dalo mi práci i ovládat kočárek (nevím proč sou některý tak těžký krávy), Ben lezl všude možně, já běhala za ním, chtěl nosit, tak jsem ho furt zvedala... no docela zabíračka... na závěr jsme zmokli, ho jsem strčila do kočáru a dala pláštěnku, ale já vypadala jak zmoklá zoufalá utahaná slepice 😀

tanuki
23. dub 2008

hihi, no koukám, že s těma našema prďolama na tom budeme fakt podobně. čtěš nějaké knížky o těch věcech? 🙂 Já prolistovala tu Maminku a nic moc. Ty články mě nezaujaly, takže jsem koukala jen po obrázcích.
Teda s učením sjem na štíru - posledních pár dnů jen spím a spím ☹

janeyzelvicka
23. dub 2008

No, kdybyž si vzpomenu, kdy já se učila naposled... minulý semestr mě aspoň něco nutilo, měli jsme třeba průběžný test... ale letos u všech předmětů jako na potvoru nic... Já to znám, zas si nechám všecko najednou a na poslední chvíli a budu mít nervy v kýblu a někde jim tam porodím... do kelu...
hih zrovna lepím fotky do našeho svatebního alba, ještě dodám nějaké ftipné komentáře 😀 zrovna jsem u toho, jak jsme se krmili polívkou, taková příšerně obrovská dřevěná lžíce, se kterou nešlo nic nabrat 😀
Knížky jakž takž čtu - řídím se taťkovým vzorem, vždycky říkává: když si něco koupíš (dostaneš, v tomhle případě uděláš), prostuduj si návod k použití 😀 a prý to praktikoval i na mě, kdysi jak ani nemohly být návštěvy v porodnici, tak mamku tam zaučili (snad), táta si mezitím doma načetl z knížek - a nějak mě zvládli 😀
Koupila jsem si jednu knížku, která se jmenuje Těhotenství (ale to už úplně na začátku, byla jsem vyjukaná jak zajíc), tam je o mimisech ale jen pár rad. A pak mi jednu půjčila kámoška - Kniha o matce a dítěti... Tam je toho víc, něco z toho čerpám, něco moc ne, přece jen to je americký model, tudíž trochu jiný... Maminku si kupuju, ale pro těhule tam toho nikdy moc není, občas se najde nějaká rada pro takové neschopence s miminama jako já... ale je tam spousta věcí, které nevyužiju... ale tak zatím kupuju...

tanuki
23. dub 2008

a vy jste se teda začali snažit hned po svatbě?
Tady je zatím akorát knížka ze 70.let - nic moc informací a Preklinická pediatrie 😀 tak tam je něco o příkrmech... ale hlavně o růstu a vývoji, což moc neovlivním, maximálně můžu pozorovat 😀 Každopádně nemám představu, kdy se třeba učí jak dělají zvířátka... Ti naši sousedi vynechali fázi zjednodušených slov jako "papu, kytí" a ten kluk prostě pořád nemluví!
Dnes mě honí mlsná - snědla jsem sama celý žlutý meloun a koupili jsme si čoko polárkáč, taky mňamka😉 jinak jsem sama doma - Martin je u nich a snaží se učit, moje mamča utěšuje kamarádku - udělali všechno...ale jejich syn stejně podělal přijímačky na gympl. A teď v 2.kole se hlásí třeba 100děcek na 6míst. Blbé no. Ale peněz mají dost, tak mu kdyžtak nějakou střední zaplatí. Bohužel, nevím jak u Vás, ale v Praze není žádná kvalitní soukromá střední. Tím, že tam je hodně parchantů z dobře situovaných rodin, mají takový volnější režim - co se týká úkolů a řešení absencí. samozřejmě se to pak projeví na úspěšnosti na VŠ, ale proč ho neposlat na soukromou, že? Takhle měla mamka jednoho žáka - tatínek šéf jedné známé pražské firmy a syn opakoval 6. nebo 7. třídu, tak si jistě dovedeš představit, jak na tom musí být, když do dotáhl k opakování... Takovej Pažout 🙂)) No a ten pojede přesně v těchto kolejích - soukr. střední a pak hurá na soukr. výšku. Chjo, no je to těžké i pro ty rodiče- když jsou třeba oba vysokoškoláci a to dítko na to porstě zdaleka nemá. Pak aspoň aby bylo dobře vychované a našlo se v nějaké činnosti. Oni třeba ti truhláři si žijou mnoooohem lépe než vystudovaní pedagogové 😠

ty jo, tak dnes dávají Hříšný tanec. já ho viděla poprvé v 1.třídě - ještě jsem enstíhala číst titulky, mamka mi to šeptala do ucha. Za pár dní jsem an to šla znova do kina s kamarádem a šeptala jsem mu do ucha, co sjem si pamatovala z toho mámina výkladu 😀 😀 😀 a pak jsme na ty písničky ještě tancovali na jednom tanečním kroužku. Prostě srdeční záležitost 😀 😀 😀 Jo a králíka jsem pojmenovala Bejby - podle té hlavní představitelky 😉 Ale prarodiče to nějak nepochopili a tak mám VHS kazetu "výlet králíčka Mimi na chatu" 🙂

janeyzelvicka
23. dub 2008

No... my jsme se ani nějak nesnažili... třeba mě jednou nadchlo, že bychom měli mimčo, tak jsme to asi dvakrát zkusili bez antikoncepce (během jednoho dne) - s mým cyklem jsem si říkala, že stejně nic nebude, a že to tak teda má být... Nicméně další měsíc jsme jednou udělali to samé, pak jsem si nadávala, říkám si, riskuješ, prvně dodělej aspoň školu. Takže jsem nápady s mimi pustila z hlavy. Sranda byla, že zrovna v té době sem měla sraz spolužáků z gymplu, párty ze školy... a ti co věděli, že jsem vdaná, se ptali, kdy plánujem děti... a já že vůbec, teď ne... a Kristýnka se zrovna v té době asi uhnizďovala 😀
To je fakt, všude rady o kojení a přebalování, ale kde se dozvím takové ty věci, co píšeš - kdy se učí co dělají zvířátka, kolik příkrmu do ní ze začátku vpravit... já to potřebuju vědět přesně, ony ty knížky mi přijdou jak pro trojnásobné maminy na zopakování... Já to potřebuju vědět... přesně a podrobně 😠 Připadám si jako chudák, který chce poprvé v životě vařit, tak vytáhne kuchařku, tam je sice recept, ale s údajema jako špetka soli, oddělit žloutky a tak... jenže on neví, co je špetka a jakou technikou oddělit žloutky...
U nás taky nevím o žádné kvalitní střední. Je tu pár soukromých gymplů a obchodek, ale úroveň prý nic moc. To radši dám dítě na nějaký učňák, kde se naučí třeba nějaké žádané řemeslo, než ho mermomocí uvrtat někam, aby bylo vidět, že "na to má"...
I když... Na gymplu (nevím jestli na všech, ale tam kde jsem chodila já jo) teď zrušili přijímačky... se jim tam přihlásí kdejaký cvok, tak já nevím, jestli to chtějí pak vyhazovat po pololetích, nebo jestli půjdou s úrovní rapidně dolů...
Jojo, hříšný tanec... zjistila jsem to pozdě, tak jsem se nedívala... Máš králíka? Nebo měla? Já tu zrovna toho mého mám kousek od sebe, zrovna pije z napáječky, tak to drkotá 😀 A jmenuje se Napoleon 😀 stařík můj, už ho mám přes 7 let, na základce jsem ho vyměnila s kámoškou za Studentskou pečeť, chudáka 😅

tanuki
24. dub 2008

To jsem ještě o trochu "lepší" - po inkriminovaném aktu mi pak tajně vyhrkly slzy, když mi došlo, co to znamená. Pořád jsem nevěděla, co chci. Totiž: V září jsme se milovali na výletě bez ochrany - 26. DC tedy něco jako před očekávanou menstruací... Nakonec z toho byly takové divné //, lítání po doktorech a "opožděná mestruace" jsem velmi vděčná přístupu své doktorky, že to prostě neřešila - 10dní po tom mi nabrala krev, jestli hCG kleslo a kdyby ne, pak teprve by mě poslala na kyretáž. Kdybych neměla tak blbě dlouhé cykly a ovulaci klasicky 14. DC a spozdila se mi menstruace o pár dní..bylo by to fajn. Raději nevědět, že tam bylo neprosperující embryo... Používali jsme jednu chemickou srágoru, netuše, že jsme v tom...taky to vajíčko takhle pozdě muselo být už pěkně zvětralé 😉 Byla jsem z toho ze začátku dooooost hotová, na mimi jsem se za tu chvíli těšila a najednou se mi "otevřel celý svět". Odjet na stáž? Změnit partnera? Odjet na rok sbírat kiwi na Zéland? Celý život před sebou. Nepříjemný pocit - už jsem měla směr a pak najednou bum. Dr. mi řekla 3měsíce počkat. Tak jsme přemýšeli, pak jsme přemýšlet přestali a stalo se 🙂 Chudinky holky, co po tom tak hrozně touží a nejde to. U nás to proběhlo minimálně a hned jsme v tom 😉 Neuvěřitelné - 2krát sex bez ochrany a 2otěhotnění. a ještě tak blbě - tamto 26. DC a tohle 21. DC 😅 Z biologického hlediska si ale myslím, že je to především věkem - ve věku 20-25je prostě plodnost největší a šance otěhotnět v prvním cyklu se blíží 100%. Pak jen stačí když partnerům trochu plavou mršky a je to 😉

Tak to je zajímavá výměna - králík za čokoládu 🙂 Bejby jsem měla celý 8mi letý gympl a když jsem přešla na vš, začala mít problémy s kyčelním kloubem, začaly jí tam atrofovat svaly, tak jsem jí nechala uspat..ale byla fakt úžasná. vybrala jsem si jí z nabídky cca 4sourozenců, to už si fakt nepamatuju. Byl to malý šedý bobeček, všichni po něm lezli, nějak se mi zželelo toho chudáčka..a co myslíš, doma se z něj vyklubal pěkný ďáblík. žádný flegmouš, co jen sedí a přežvykuje- takové ty králičí běhy - vyskočil, ve vzduchu se otočil o 90° a běžel dál 😀

janeyzelvicka
24. dub 2008

Pak má člověk fakt málem "výčitky", když vidím některé známé a tak, jak mají x let po svatbě, lítají po CARech a furt nic... a u mě taky skoro hned...
Náš králík byl taky "zamlada" akční, běhal z pokoje do obýváku, jen se za ním přášilo... teď už je klidnější, zato vymýšlí lumpárny, nedávno si zalezl za jednu skříňku, odkaď se před několika měsíci v pohodě dostal, a najednou slyším škrábání - a borec tam uvízl a nemohl ven 😀 tak jsme skříňku odstavovali a manža mu vynadal, že tloustne 😀 kámošku zas děsí tím, že kdykoli kolem něj projde, on ze sebe udělá mrtvolu, natáhne se, tupý pohled... Ona vždycky řve, že mi umřel, a on najednou vyskočí, začne žvýkat 😀
Dneska jsem byla u doktora, byl ze mě na prášky, malá zas ruku před obličejem, nic nešlo vidět, hýbal mi s břichem, a prd 😀 takže mám jednu velmi pofiderní fotku, zítra ji tu hodím 🙂 a když jsem mu řekla, že jsem se na testu na cukr složila, tak mu to přišlo děsně vtipné 😀
Teď jsme objednali kočárek - nakonec přes ebay... polské... my oba polsky rozumíme, přece jen hranice blízko, tak jsme si říkali - pohoda... a tam poplatek za szczegoly a podobné a my civíme do monitoru a nechápem... nakonec jsme to snad nějak dali, no uvidíme, kolik jsme toho zaklikli špatně a co nakonec dojde... ale každopádně je to ten, co se nám líbí, a vyjde levněji než z česka, tak nezbývá než doufat 😀

tanuki
25. dub 2008

a jakou značku jste vybrali?
Tak jsme dnes měli ten ultrazvuk, tak mi kamarádka vyšetřovala mimi 🙂 byla to fakt sranda, spolužáci vykulení, dojatí 🙂 Ale nožičky klasicky zkroucené, ani panu doktorovi, který navíc gyn UZ nedělá tam nešlo víc vidět... Ale dal mi fotečku. Akorát se tam mimi asi zrovna trochu mrsklo, takže vypadá, že má přelomenou páteř 😉 chudáček.
Ale má už hezky vidět nosánek a rtíky. No nevím, nevím, kdybych měla tipnout, jestli takhle vypádá holčička nebo chlapeček😉 Sousedka jediná mě od začátku ujišťuje o holčičce. Moje mamka je zas přesvětčená o chlapovi.
My te´d zas řešíme svatební detaily- místo toho, abych se učila, prostě klasika 😀 Přáníčko už máme skoro vyřešené, všera jsem vymýšlela jak s košíčkama na výslužku. Tím, že ta svatba je mimo bydliště všech, tak je blbost mít ty klasické košíčky s ouškem- můsí to být něco doceela dobře uzavíratelného. Ne, že by na trhu nebyly, ale stojí 15-28Kč jeden, což je teda hrůza, takže to chci vyrobit, jen musím vymyslet fajn střih. Už mám dvě varianty.
Teď je zas období, že se mě lidi hrozně ptají na dary, takže jsem jedné mé partě a Martinově kruhu řekla o poukázku do Ikey a můj kruh peníze. Ale je to tak strašnééééééé říkat si kamarádům o peníze. Vždycky začnu tím, že je pro nás nejdůležitější, že tam budou s náma a ať to nehrotí... A pak použiju argument, že bych nerada někoho urazila, ale, že když se stěhujeme do toho docela zařízeného bytu, nerada bych, aby tam byl cizí nábytek + "cizí skleničky, hrnečky, ručníky"... že bych si to ráda vybrala sama. No musíme na o tom složit nějakou fajn básičku, kterou přiložíme k Oznámení. Hlavně, abychom neměli 3toustovače, mixéry a nebyly by penízky na pračku 😉

janeyzelvicka
25. dub 2008

Nakonec jsme vybrali chicco trio s3, mám ho v albu...
S dary to taky byla sranda, naši říkali že by nám koupili pračku, švagři žehličku, babička talíře a tak...takže takové věci jsme víceméně rozdělili a nezbylo než doufat... a kupodivu, i kámoši, co kupovali v podstatě naslepo, se sešli - jeden stojan na CD, další multifunkční domovní i venkovní teploměr, další nějaké deky, hrníčky... akorát od těch starších škol vždycky dostaneš příbory a utěrky, těch máme.. ale jinak se to fakt sešlo krásně, nemám několik toustovačů a tak...

tanuki
25. dub 2008

Teda já jsem dneska nějaká grogy, asi to blbé počasí, půjdu se natáhnout.
Kočárek je moc pěkný...
Kamarádka teď byla na jedné svatbě a fakt 3toustovače🙂 Já fakt nevím, kde bude pračka- jestli v kuchyni nebo v koupelně. nevím, zda teda plnění horem nebo zepředu 🙂 ale našla jsem ejdnu indesitku za 11000kombinovanou se sušičkou.
Ale vypadá to, že naši spolužáci se fakt do ejdnoho budou snažit přijet - 2se snaží přebookovat letenky 🙂 kéž by vyšlo počasí. A těm kamarádům jste dávali pozvánky a výslužku jednotlivě? Kolik jste teda měli koláčků na osobu? My ještě budeme dělat cukroví, přesněji řečeno mamky kamarádka s dcerama se nabídla a mě napadlo udělat perníčky- že to se dělá dostatečně dopředu, aby změkly. A ta výslužka se plní v které fázi? Měli jste tam koláčky i jako občerstvění nebo jste to nechávali čistě pak do košíčků? My budeme mít hostů fakt hodně..potřebovala bych zvolit cestu nejmenšího násilí a ztrát 🙂))

tanuki
25. dub 2008

Tak teď bych teda kristýnku nepoznala 😀

janeyzelvicka
25. dub 2008

Ty jo, horko těžko vzpomínám, jak to bylo... Přímo pozvánky na hostinu jsme ani neměli, to jsme je prostě pozvali osobně, když jsme rozváželi koláčky... a oni ti pozvaní už tušili, že budou pozvaní... u kámošů - to jsme taky zvali osobně (ty, co jsme chtěli na oběd). No a ti, co přijeli odpo - to byla vlastně moje kapela a částečně i její rodinní příslušníci, a to jsem je taky pozvala nějak naráz, ono to je prostě u nás zvykem, že jak se bral někdo z kapely, tak se večer přijelo, takže já to jen řekla a jim to bylo jasné, a do poslední chvíle jsem nevěděla, kolik jich vlastně dorazí, lítali mi tam tak + - 3 lidi...
A s koláčkama... (já nikdy nevím, jestli ty zvyky jsou po celé čr stejné, nebo se v něčem liší, podle mě se liší, takže se možná budeš divit 🙂 před svatbou jsme rozváželi balíky koláčků po rodinách a kamarádech... a dělali jsme myslím menší balíčky a větší... podle toho, komu a počtu lidí v rodině... balíček pro moji pratetu, která je sama, byl asi 10 koláčků, to samé pro moji babičku, která má cukrovku (víc by nesnědly nebo ani nemohly), balíček kapele byl vypočítaný tak, aby měl každý asi po 2 (dovezli jsme ho na zkoušku), další balíčky pro lidi z rodiny nebo pro kamarády (ty nejbližší) tak kolem 15... To jsme rozváželi asi týden před svatbou. Pak byly objednané i koláčky přímo na svatební den, a ty se jedly v rámci snídaně u nás nebo u jarka doma (teda on měl i snídani v restauraci, my jsme měli u nás). A pak na hostině už myslím přímo koláčky nebyly, tam bylo cukroví a různé duperele...a ty pak balily mamka s tchýní, když se hosté začli rozjíždět...
A jak je to u vás s kytkama? Dávají se nevěstě? My jsme totiž zvyklí, že když jdeš na obřad a pak gratuluješ, tak automaticky se dává nevěstě kytka. No a jedem na svatbu bratrance do severních čech - cestou se stavujem v teplicích, hledáme jak trotli květinářství, abychom koupili kytku nevěstě... mamka nakonec našla, říká že chce kytku na svatbu, ženská na ni blbě hledí... mamka z toho udivená... přijedem na svatbu - a tam nikdo kytku neměl, my byli jediní, zuzka si musela pak běžet vypůjčit nějakou vázu v restauraci... 😀 a mě donesl fakt kytku každý, měla jsem jich neskutečné spousty, doma jsme využili veškeré kýble, uřezali spousty plastových flašek... ono to moc potěší, jenže pak za dva tři dny většina začne vadnout, třídit se ti to nechce, sype se to... ale některé byly opravdu nádherné... zvlášť když jsem se dozvěděla, že třeba kámoš tu kytku vázal sám, z květin které sám vypěstoval... a byla jedna z nejkrásnějších...

tanuki
25. dub 2008

No s kytkama mám své zkušenosti- mamka je učitelka... Nejardši mám lilie a orchideje, ty něco vydrží. Růže jsou kouzelné, ale je to rychlovka. Tak to máš pravdu - ty zvyky jsou různé, u nás vlastěn nejsou ani zvací koláčky ani ta kytka nevěstě. Mamka se mě ptala, zda budu posílat Svatební oznámení i třeba spolužákům. Tak jsem jí řekla, že ne, když je tam nezvu... Třeba jediný od nás ze třídy, co se ženil, rozeslal oznamko e-mailem, nenapsal tam vůbec nic osobního - jen oznámení že se tehdy a tehdy berou. Navíc to bylo o prázdninách, já si to třeba přečetla až pár dní post. No a on si mi pak stěžoval, že mu bylo líto, že tam nepřišlo víc spolužáků! No mně to tenkrát nepřišlo ani jako Pozvánka, fakt spíš oznámení... To mi na tom našem máme "srdečně Vás zveme" takže je to takové bez rozpaků, prostě Přijeď! Máme koupené krásné papíry - 2varianty- jedna dražší- ruční papír a jedna levnější. Text už jsem semolila, a až se vrátí M. táta z cest, tak to zkusíme vytisknout. Na mé laserovce je to pěkné, ale černé...Oni mají inkoustovou, tak uvidíme, co to udělá. Chtěla bych to písmo vínové nebo tak něco. Kdybychom to zadali firmě, tak 50pozvánek vyjde na 2000 (na ruční papír) děs.
Já doufám, že mi budeme mít rodinný oběd rychle...a pak takové to veselení s rodinou ale i přáteli a hudbou na chalupě. jen si říkám, jestli jedna pípa není málo 🙂 tam bude fronta.
Tchýně se vyjádřila, že by potřebovala ěnjaké přesnější počty, že je rozdíl kupovat víno pro 70 a pro 100 lidí. To mě dost pobavilo - vzhledem k tomu, že 35=rodina, 30=spolužáci z našich dvou kruhů... to může klidně směřovat na tu 100. ojojoj, i skapelou to asi pod nepůjde!