Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.ate
7. únor 2010

blka - jo jo už jo, nám začínalo zkouškový týden před vánocema, divný, ale je to tak

hankazamecnikova
7. únor 2010

My máme zkouškový taky už před Vánocema, ale semestr nám začíná až 15.2...

blka
7. únor 2010

Kate, tak to jo. Tak si to zítra ve škole užij 😀 😉 . Ať ti to tam hlavně uteče 😉

k.ate
7. únor 2010

hani - no mně by to přišlo logičtější, takhle máme první týden sudej 😀 ale co nadělám no...

blka - no blbý je, že malej jde na očkování a já budu zrovna ve škole, chuďátko moje malý... ☹ Přitom budem mít zrovna laboratoře, ve kterejch se nebude nic dít, ale kvuli nim to nestihu, maximálně jim pojedu potom naproti... Pořád přemýšlím, jestli odstříkat mlíko nebo ne... Nakrmím mrně o půl osmý, pak poletím do školy a nevim, jestli se stihnu vrátit, než budou s manžou vycházet.... Takže by malej musel vydržet do cca 11, než se vrátí od doktorky,což teoreticky možná vyjde, ale zase pokud bude vyjukanej z toho očkování, tak nevim no :-/

tanuki
8. únor 2010

Kate, jestli reakce ( u nás byl po 2. hexe velký pláč z bolesti po tetanové složce a mně hloupé to nedošlo a nedala sjem jí ibáč ☹ ale prso jí vždy utišilo. Njn, chybaam se člověk učí, na vlastním dítěti 😀 :-/ ) stejnak kdyžtak přijde později, spíš si chvilililinku popláče bezprostředně pří píchání.

blka
8. únor 2010

Kate, tak to je blbý 😒 . Snad jsi to vyřešila 😉 . U nás nebyla nikdy reakce na očkování, ale ten pláč u toho. Hrůůůůůůůůůza ☹

kukuca
8. únor 2010

Holky to mi neříkejte, máme očkování příští týden, ten pláč mě teda taky deptá ☹

tanuki
8. únor 2010

no nejhorší, co jsme zažili bylo nastřelování naušnic, což Vás asi nikoho nečeká, když máte klučíky 😀

hankazamecnikova
8. únor 2010

Čau holky, tak vidím, že zatím mám s miminkem nejmíň starostí já 😀
A proto bych se měla směle pustit do seminárek, že... Ale když mně se tak nechce ☹
Jde to čím dál pomaleji a často začnu dělat nakonec úplně něco jinýho. Třeba včera jsem začala nakupovat na netu oblečení pro miminko. Ale beztak bude zrovna v létě takový vedro, že bude mímo jen v plence a já s výbavičkou utřu 😢

janeyzelvicka
8. únor 2010

kate, tak hodně štěstí v novém semestru 🙂 to je divné, že začínáte tak brzo, ale vím, že báňská taky už začínala. No my to máme úplně nejlepší, až 22. 😵 😵 snad to dneska s malým zvládnete 🙂

U nás bylo očkování vždycky jakž takž v pohodě, při píchnutí nebrečela vůbec, jestli jo, tak jen chvíli a stačilo ji čímkoli zaujmout (vyndávání karet z mé peněženky 😀 😀 ). Občas byla protivnější večer, bylo vidět, že ji třeba bolí noha, do které ji píchli, takže jsme taky dali ibáč...

Hehe, tak nastřelování naušnic nás taky zatím nepotkalo 😀 😀 😀 leda mamku, čtyříkrát 😀

janeyzelvicka
8. únor 2010

Hanka, no já mám dneska v plánu kromě plavání ještě šití kostýmu na karneval, takže dneska ve školním duchu opravdu nejedu 😅
Nějaké oblečení si dopřej 😉 maminky co čekaj první vždycky hodně kupujou, my jsme to taky pořádně nevyužili 🙂 ale věci byly krásné, to jo 😵

hankazamecnikova
8. únor 2010

Chceme mít s manželem víc dětí, takže se zase tak nebojím, že bych to jednou všechno nevyužila... jen tak trochu doufám, že je využiju už teďka a budu mít pěkně toho červíčka v bodíčku s dynosaurkama nebo pejskama nebo Méďou Pú a tak dále, jsou to krásný kousky, prostě 😀
Závidím jakékoli jiné plány než tyhle - celej den nad seminárkou, blééé 😵
A ty dokážeš ušít kostým na karneval, jo? Tak to máš můj obdiv, já už půl roku nedokážu zašít díru na vlastních kalhotách, nechce se mi 😀

janeyzelvicka
8. únor 2010

To je fakt, že se to využije na další, ale víš jak - třeba když máš jedno tričko na roční dítě, starší ho nosí půl roku, mladší půl roku, pak to třeba dáš kamarádce - kris má hodně věcí půjčených po dvou dětech, občas je to sice poznat, ale využije se to. Ale mimi když má bodyčko, tak třeba některé nosí tři týdny, druhé mimi je nosí taky tři týdny, další to samé. I kdyby to body nosilo deset dětí, furt na tom nebude s využitelností tak dobře, jako to tričko 😅 😅 😅
Tím chci říct, že jsme měli malých oblečení fakt dost a bylo mi to i líto, že ho tak málo nosíme a další mimi ho bude taky málo nosit, ale s těma malýma věcma se ani jinak nedá... A jsou fakt pěkné, vzpomínám si na jedno s opičkama, no nádhera 🙂

ad šití kostýmu - ehm, to jsem trochu přehnala, jen našívám určité objekty na oblečení 🙂 a je to teda makačka 😅 jinak jsem na domácí práce totálně levá 😀 😀

hankazamecnikova
8. únor 2010

Ale zase když máš 10 bodíček malých a mimčo ti každý den jedny poblinká nebo pokaká, tak je výhoda, že za ten týden můžeš prát třeba jen jednou místo čtyřikrát 😀 Aspoň kámoška, co už má větší dítko teďka, mi to tak říkala, že měla těch věcí málo, protože si říkala, že z toho hned vyroste, a tak pořád prala...
Ale taky je to o té psychice, protože když jsem smutná a zajdu do obchodu a odnesu si pěkný dupačky, hned jsem šťastnější, těším se na mimčo a tak 😉

janeyzelvicka
8. únor 2010

To je fakt 🙂 i když sranda je, že Kika když byla menší, tak ani moc neblila nebo nějak hrozně nekakala, začla až trochu později, když už malé věci byly malé a dorostla do toho oblečení, kterého jsem už neměla takové zásoby 😀
S tou psychikou máš naprostou pravdu 🙂

hankazamecnikova
8. únor 2010

No tak kdyby to bylo takhle, tak bych šla na net a užila si super rychlé mega-nákupy větších velikostí, abych se zachránila před každodenním praním 😀 I když manžel mě uklidňuje, že ho praní baví, žehlení je stejně na mně, že 😉

janeyzelvicka
8. únor 2010

Já malé věci vůbec nežehlím, musela bych se zcvoknout 😀 prostě se to vyvěsí 😅

hankazamecnikova
8. únor 2010

jo? tak super, chachacha, o práci míň - začínám se na to mateřství dost těšit 😀

janeyzelvicka
8. únor 2010

😀 😀 😀 😀 😀 tož přece se s tím nebudem párat, ne? jsou důležitější a lepší věci na práci 😀

blka
8. únor 2010

Hani, jenom nakupuj 😉 . Já jsem toho oblečení teda moc neměla (manža mě brzdil 😀 ), ale my jsme to nejmenší (56) využili dlouho. Ale to proto, že ten náš klučík byl maličkej 😵 . Teď v 7 (skoro 8) měsících máme velikost 62, body 3-6 měsíců.
Jinak pro malého taky nežehlím, bych nedělala nic jiného. Vyžehlila jsem mu to poprvé, kdy jsem na mateřské měla čas a pak už ne.
Pokakaný oblečení jsme měli výjimečně a to hlavně kvůli tomu, že měl jednorázovku. Poblinkaný ho máme furt, i teď, je dost blicí. Takže zelený, oranžový fleky na oblečení nejsou nic neobvyklého 😀 😝

misicka85
8. únor 2010

Ahoj holky,

tak se hlásím že mám za sebou přijímačky na VŠ 😀 Dopadly podle mě snad dobře, výsledky budu mít do 14ti dnů ale to jestli mě vzali nebo ne se stejně dozvím až někde koncem května 😝

HANI - já mám oblečků taky hafo,ale je výhoda s tím praním,já třeba peru věci od malé jednou za 14 dní plnou pračku. Žehlit teda žehlím všechno,jak naše věci tak od malé,ale většinou jendou týdně a to mám prála fakt málo takže mi to zabere max. 20min.

hankazamecnikova
8. únor 2010

misicka - a na co ses hlásila? budu držet palce, ať přijdou dobré výsledky a dostaneš se! 😉

blka
8. únor 2010

Mišičko, tak držím palce, ať výsledky dopadnou dobře 🙂

misicka85
8. únor 2010

HANI - tady u nás na VŠB-TUO na ekonomickou fakultu, obor Veřejná ekonomika a správa, dálkové studium....

janeyzelvicka
8. únor 2010

misicko, tak držíme palce 🙂

misicka85
8. únor 2010

děkuju,no jsem teda zvědavá a hlavně jak to budu zvládat se 2 dítkama 😝 😀 Ale tak škola začne v říjnu,to bude mít malý skoro půl roku tak snad už nějaký režim bude mít,no uvidíme.....

hankazamecnikova
8. únor 2010

já se teda těším, jak budu zvládat to jedno miminko se školou.

možná že příští rok přeruším a navážu až s ročním dítětem, nebo možná budu muset prodlužovat (když teď neudělám všechno, co mám zapsaný, a je toho teda fakt hodně) a to bych se občas musela do školy podívat a konzultovat studium už s malým miminkem...

každopádně teď mi spíš připadá nemožné, že se vůbec toho příštího školního roku dožiju. začínám se cítit fakt unavená, ne fyzicky, ale psychicky. z 19 zápočtů/zkoušek už mi teď sice zbývá jen 5, ale sotva je dodělám (snad), začíná letní semestr a tam mám zapsaných dalších 18 předmětů 😢

janeyzelvicka
8. únor 2010

misicka, to půjde 🙂 kdyžtak ti třeba můžu občas pohlídat 🙂 ty jo, máš holčičku menší než já a už čekáš další, to obdivuju 🙂 já se na další momentálně vůbec necítím.

hanka, však uvidíš, jak to půjde 😉 a příštího roku se určitě dožiješ, o to se neboj 🙂

hankazamecnikova
8. únor 2010

janey - já vím, že nakonec uvidím, ale pořád si říkám, abych pak časem neviděla, že to šlo zvládnout, ale já sem to nedala, protože sem byla líná / unavená/ měla depku... docela bych toho magistra ráda dodělala, no. hrůza se mnou, původně sem chtěla skončit bakalářem a najednou je ze mě taková kariéristka 😀

janeyzelvicka
8. únor 2010

Na vzpomínkový optimismus nesmíš dát - mě největší únava chytla v prvním semestru o zkouškovém - začátek těhu. Fakt se to nedalo, usínala jsem třeba v 11 večer a probudila se až v poledne a usínala i během dne. Učit jsem se taky nestíhala. Pak jsem si říkala, že oproti zkouškovému už s dítětem to musela být taková pohoda, a proč jsem i tehdy měla blbé výsledky, když jsem vlastně měla času jak marasu... ale zas na druhou stranu, vím, že když jsem moc unavená, stejně se nic nenaučím, a tehdy jsem měla důvod být unavená...