Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
12. dub 2010

Janey, já jsem poprvé v životě omdlela 3 hodiny po porodu, kdy jsem si měla dojít na záchod. Vždycky jsem si říkala, jaké to je omdlít 😅 a už to vím 😀 . No jo,když mě taky extrémně spadl tlak dolů. Měla jsem vysokej a ještě v průběhu porodu mi donesli prášek na tlak, tak se není čemu divit, že.V papírech jsem pak viděla, že jsem měla 90/60 😝 . Ale teď bych ze sebou taky něco měla dělat, protože mám105/65, tak ať se zase brzo neválím po zemi 😅

Hani, výbavičku jsem prala, až jsem byla na mateřské, takže od nějakého 34. týdne a tašku do porodnice jsem si sbalila až v 36. týdnu, kdy už všechny holky z jiné diskuse měly sbaleno, jen já furt nic 😀
Jo, chodím sem k nám. A jsem s ní spokojená. Známá mi říkala, že by k ní nepáchla ani omylem, ale je fajn a má hodnou sestřičku.

janeyzelvicka
12. dub 2010

hanko, neboj, všecko je normální 🙂 výbavičku per kdy chceš, a tašku do porodky jsem chystala myslím v 37. týdnu 😅 prostě dělej, jak cítíš a jak máš náladu 🙂

renat, tak at se ti daří 😉 🙂

janeyzelvicka
12. dub 2010

blka, mě odebrali krev na lačno a už to jelo 😀 😀 pak jsem je musela přemlouvat, aby mi vůbec dali ten glukozový hnusq++++++++++++++++++++třr 😅 😅

hankazamecnikova
12. dub 2010

blka: Díky moc 🙂 Mně taky známá říkala, že mám jít jinak kamsi, ale dojíždět někam pořád s kočárkem, když tady máme doktorku přímo u nosu, to mi přijde jako blbost 😀

Tak já začnu prát a balit až nějak... až se mi bude chtít 😉

k.ate
12. dub 2010

hani - my jsme výbavičku prali u manžovejch rodičů... 🙂 ale kdy, to už netuším 🙂 a tašku jsem balila asi v 37 tt, teda spíš manža balil, kdyby záleželo na mě, asi bych nebalila nikdy, ale manža byl vzteklej, že až začnu rodit, tak nebude honem všechno shánět, tak mi to zabalil on 😀

blka - mně řekli, že až budu chtít jít na záchod, mám si zavolat sestru, ztratila jsem prej dost krve, tak měli strach, abych se jim někde nezkácela (a já teda taky), takže první záchod a sprchování po porodu jsem absolvovala s doprovodem 😀

blka
12. dub 2010

Janey 😀 😉

Hani, není zač 😉 . Přesně, s malým miminkem pořád jezdit do města, to je blbý. Navíc, my jsme u ní byli ze začátku skoro furt,min. 1x týdně,protože si chtěla Marečka převažovat a hlídat. Já jsem si říkala, že kdybych s ní nebyla spokojená, tak odejít můžu vždycky.

Kate, já jsem šla na to wecko se sestrou, takže jsem ji omdlela do náruče 😀

tanuki
12. dub 2010

Ahoj, tak mám za sebou další státnici, tentokrát s dobrým pocitem 😵 jsem si teda nevytáhla nic, kde bych zužitkovala znalosti z mého těhulkování 😠 😝 no nic.. 😉 Už jen 4zkoušky-z toho 2státnice a mám to za sebou!
My máme dětskou 4zastávky tram+kus pěšky, ale ty ostatní okolo jsou prý celkem tragické, tak se to vyplatí.

Crawler, tak držím palce, aťse to hezky samo rozjede. A co myslíš, že to bude? 🙂

janeyzelvicka
12. dub 2010

tanuki, tak gratulace i tu 🙂 🙂 tak už to máš skoro za sebou 🙂 🙂

my máme dětskou asi patnáct minut pěšky a je prímová 🙂 🙂 po nějaké době jsem zjistila, že moje teta se s ní zná, protože teta je taky doktorka a spolupracovaly snad na nějaké konferenci nebo tak, a taky moje prateta zná mudry tchýni a jsou docela kamarádky 😅 😅 svět je vesnice 😅 😅

blka
12. dub 2010

Tanuki, gratuluju, jsi šikovná 🙂
Tak 4 zastávky, to není tak daleko. Já bych musela jet cca 20 minut autem 😒

hankazamecnikova
12. dub 2010

Jojo, Blka a já to máme do města 20 minut autobusem a pak ještě případně eskapády tramvají, co? 😒
Nejvíc mě štve, když přijede ten malý autobus a chudák maminka s kočárkem se tam nemůže skoro vlízt a lidi kolem ní se sotva protáhnou dál do autobusu a tváří se na ni naštvaně, jako kdyby za to mohla, že v tom autobuse není dost místa pro kočárek.
Nebo se i stalo, že se sešly na zastávce kočárky dva, přijel autobus a tam už jeden kočárek byl, takže smůla maminky, k doktorovi se musíte dopravit nějak jinak, další bus jede za hodinu. Super extra...

tanuki
13. dub 2010

hanko, na cestování se vyplatí "nosit" 😉

janeyzelvicka
13. dub 2010

To je fakt, pak mamku lidi víc pouštějí sednout a řekla bych, že jsou přátelštější, než když jim přejedete nohu 😀 😀

hankazamecnikova
15. dub 2010

to mě taky napadlo, ale bojím se, abych pak nepotřebovala miminko někam položit - přebalit - nebo tak něco... a neměla kde. přecejen je to do školy nejmíň půlhodina, než to tam člověk vyřídí je taky nějakej ten čas a potom nemusí jet zrovna dobře autobus čili cesta domů se může dost protáhnout... tak to si s sebou budu brát asi deku?

jináč mám za sebou zkoušku z gramatiky, za jedna... ale to sem ani nevěděla, že to bude zkouška, a pan zkoušející mi řekl, že mě ani nemá z čeho zkoušet, když už jsem to všechno uměla dobře v zimním semestru, tak to trvalo asi 5 minut 😀

hankazamecnikova
15. dub 2010

jo a jak se tak rozhlížím po autobuse vždycky, tak se tam lidi vždycky tváří tak hnusně na kohokoli, kdo by si chtěl sednout nebo dokonce sedí... a důchodci a starší ženské hlavně, ty už na té zastávce předbíhají jak největší hulváti... jedinkrát mě v řadě na autobus pustila před sebe jedna romská maminka a v té vtěřince kdy jsem jí děkovala mě předběhl jakýsi chlápek ☹ jako fakt je mi v takových chvílích smutno. dřív mi to bylo jedno, kdo se přede mně nahrnul, ale teďka je mi to líto. vidí, že mám břicho jak lavor a stejně "šups rychle před ňu!"

blka
15. dub 2010

Hani, já v takových chvílích upřednostňuju kočár,když je to na dýl. Navíc v něm Mareček rychle usne, v nosítku moc ne. I když teď jsem s ním venku takhle nebyla, tak nevím. Ale myslím, že by spíš čučel po okolí, než spal. A pak, po nějaké době mu ta poloha začne vadit...

Teda, ty jsi fakt šikovná 🙂

Ti lidi jsou fakt na palici. A to si počki, až budeš jezdit s kočárkem. Babky jdou po prostředku chodníku a čekají, že si snad kočárek hodím na ramena a uskočím, aby ony nemusely jít ani o milimetr stranou 🙄 . Je tady jedna taková expertka, která chodí zásadně jen po určité straně chodníku a já se jí s kočárkem musím vyhnout, protože ona na druhou stranu prostě nepůjde.
V autobuse se na mě taky vždycky tvářili, proč sedím a nepustím je. Břicho na mně nebylo moc vidět, ale já jsem si v duchu říkala, ať si říkají, co chcou, já su těhotná, tak sedět můžu. A kdyby něco měli, tak jim ukážu břicho 😅

hankazamecnikova
15. dub 2010

No, doufám, že ta škola půjde domluvit tak, abych do města musela jen tak jednou za 14 dní maximálně... a taky že nebudeme s malým muset jezdit do města k doktorům, protože ty cesty autobusem mě fakt iritují už teď ☹ Protože do školy, to třeba pojedu bez malého, kdybych měla hlídání. Ale ti doktoři, kde by malej musel jet...

Jo a když už v autobuse / tramvaji sedím, tak je mi to jedno, jak se koukají, protože třeba to břicho nevidí. Ale jak stojím, tak mám fakt břicho jako kanón a ty babizny to prostě určitě vidí a stejně se ksichtí a kašlou na to. Někdy úplně vidím, že si říkají, taková mladá, kde se asi dala zbouchnout, no když byla tak blbá, tak co na ni brát ohledy. Přitom je mi 24, jsem vdaná, mám titul... no jo, vypadám ale pořád na šestnáct asi ☹

blka
15. dub 2010

Hani, a vy nemáte auto?

Lidi neřeš 😉 , jako na mě taky dívali, jako že su mladá a tak. Ale mně to bylo fuk 🙂 .

V MHD do práce jsem většinou stála a to mi bývalo pěkně blbě 😝

hankazamecnikova
15. dub 2010

Tak ty první měsíce jsem byla skoro pořád doma, jak mi bylo blbě... a když už jsem musela někam jet, měla jsem většinou štěstí dokonce i na přední sedadla s výhledem, takže se mi tak nezvedal kufr 🙂

Auto nemáme. Manžel si teď začíná dělat řidičák a pak si asi něco staršího koupíme. Ale já řidičák nemám (tenkrát, když si to děcka zařizovaly na střední, jsem měla jiné problémy...) a teďka si ho ani dělat nebudu. Navíc mám z aut i strach...

Hele já nevím, ale někteří lidi už si prostě asi zvykli na to, že ženský dneska rodí, až když jim naskáčou první vrásky, ne? 😀

blka
15. dub 2010

Hani, aha. Tak to je blbé, do města bych autobusem s kočárkem jezdit nechtěla 😒 . A určitě k dr. do města pojedete, min. na kyčle se 6-týdenním miminkem ☹

Víš, jak, když je těhotná žena v letech, tak je pro ně divná, že až tak pozdě, a když mi jsme těhotné ve věku, kdy ony už měly min. 2 děti, tak jsme divné, protože jsme mladé. Tak si vyber 😀

hankazamecnikova
15. dub 2010

Tak to si fakt nevybereš 😀 Ale na ty mladé se prostě líp shlíží s despektem, jako na nezodpovědný nezajištění a tak dále. A líp se na ně dovoluje... No nic, nechám toho litování se, nebo se ulituju k až zoufalství 🙂

Holt budu muset s kočárkem nějak prorazit ty davy naštvanejch důchodců, nasadit sveřepý výraz a probojovat se do autobusu 😀

Manžel je dneska až do deseti pryč a já nevím, co tu mám dělat, protože v tom počasí fakt nemám žádnou energii, chjo. Šla bych spát, ale nedokážu to, když není doma... Tak co dělat? Přece se nebudu učit, ne? 😉

eveluska
15. dub 2010

hani - mam uplne stejny zkusenosti 🙂 brisko mam jeste maly, ale jak ted bylo teplo a byla jsem jen v trickach a mikinu rozepnutou, tak to uz bylo fakt jasne videt a stala jsem samozrejme, ale jinak nidko nestal, tak na me bylo odevsad videt a zenska pode mnou tak 35-40 me fakt nehorazne sjizdela pohledama od hlavy k pate - jakoze kdo me asi zbouch a ze si aspon nevemu neco plandavyho, aby ta moje ostuda asi nebyla videt 😀 pritom prstynek musela videt a vubec.... a ostatni lidi taky docela neprijemne cumeli.... je teda fakt, ze jeste loni, kdyz jsem nekde rekla, ze jsem ve 4taku, tak si mysleli, ze na stredni 🙂 ale stejnak nemaj pravo se takhle opovrzlive koukat! 😠

blka
15. dub 2010

Hani,tak to já bych usla 😀 .
Počki,až budeš mít miminko,pak nebudeš mít na chvilky nudy čas 😉

hankazamecnikova
15. dub 2010

eveluska: To mi vlastně říkala i moje máma, když viděla, jak mám upnutý svetr. Že prý ona, když byla těhotná, tak nosila všechno jak pytel, protože tenkrát se to tak prostě schovávalo. Ale dneska už snad ani vyplandaný svetry nikde nekoupíš, ne? 😀 A hlavně, kdybych měla na tu chvíli kvůli břichu měnit šatník, to bych se nedoplatila. Ony ty ženské a spol by byly nejradši, kdybysme měly vytahaný svetry - a nebylo to na nás vidět - a ony by tak měly klidný svědomí, že nás nenechají sednout...
Ale někdy si říkám, kéž bych nevypadala tak mladá, nebo se aspoň dokázala namaškařit tak, aby ze mě šel nějaký ten respekt, chápeš, jako dáma. Aby po mě lidi tak nečuměli, jako bych byla malá holčička s velkým břuchem 🙂

blka: Možná toho, co teď napíšu, budu jednou litovat, ale... už se těším, až budu mít miminko a nebudu mít čas na nudu 🙂 Nejsem vůbec ráda, když jsem takhle sama doma. Mohla bych dělat milion lidí, ale nic se mi nechce. Jsem nervozní jak ten náš pes, co tady už od tří štěká na každý výtah, jestli se náhodou páníček už nevrací 😒

blka
16. dub 2010

Hani, nebudeš 😉 . Je to makačka,ale je to krásný 😵

tanuki
16. dub 2010

No mně přijde, že to čučení ještě nepřešlo 😉 Obzvlášť, jestli má dobře nandanou čepičku a tak 😀 Ale nejlepší je, když jedu bez V., tak mě všichni oslovují slečno.. Ve škole občas ze srandy řeknu, že jsem už paní.
Ale dnes jsme byli na studijním, sbírali jsme pořád komplimenty 😀 Fakt se vyplatí koupit holčičce hezký kabátek 😉 a máme ho už od podzimu(koupili jsme na MMB od Nextu, původně jsem šla do HM a Zary a když jsem zjistila, že tam stojí 1200, tak jsem to hezky rychle otočila 😝 )

tanuki
16. dub 2010

Ty jo, Eveluško, řekla jsem si, že se kouknu na tvé fotky, jak moc mladě vypadáš..a hned druhá fotka mě zaujala, že vypadá jako jedna Verunky..a pak mě pobavil ten podpis dr. neb tam chodim taky 😀

blka
16. dub 2010

Tanuki, taky se nad těma cenama nestačím divit.
Oslovení slečno neřeším, to je celkem normální 😀 😉

hankazamecnikova
16. dub 2010

Teď už nevím kdo to byl, ale stalo se mi u jednoho človíčka, který ví, že jsem už vdaná, že asi si na to nějak nemůže zvyknout, protože rozhovor vypadal tak: Takže, paní... nebo slečno? Já: Už paní. On: Aha, takže slečno... 😀 Ale ono je to fakt jedno.

eveluska
17. dub 2010

Tanuki- fakt? No vida, jak je svět malej 🙂

hankazamecnikova
17. dub 2010

Ahoj holky!

Jak si užíváte takovou krásnou sobotu? Doufám, že líp než já... Bolí mě dole svaly na břichu, tak sedím u PC a zpracovávám věty do toho našeho slovníku vyděračského (jak jsme měli končit v zimním semestru, ale dali nám pěkně práci i na letní, pouhých 500 vět, to je hned, ne? 😒 )