Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
11. pro 2008

tak verunka spala od 4do 7 😅 ale ted už cca 15min leží, dudlá, chvíli zavřená očika, chvíli otevřená..hlavně kňourání bylo jen chvilku a recept? Jedla jsem chleba s eidamem, racio, cornflakes, pár sušenek. žádná jablka 😖 to je v pytli, co já budu jíst, abychom se vzájemně netrápily?

janeyzelvicka
11. pro 2008

počkej, ji trápí prdy z jablek? páni... já po porodu myslela, že budu jíst snad všecko, fakt skoro neprděla, ale teď je to horší... dneska jsme měli zeleninovo - těstovinovo - čočkový salát (z červené čočky, přímo je u ní napsáno, že vhodná pro kojící matky, nenadýmá). to jsem teda zvědavá. a vážně jsem nepřišla na to, z čeho kiku prdy trápí. prdí pořád, a já jím pořád něco jiného 😒

dali jsme ji spát až teď. tak uvidíme, ale beztak se probudí...
ráno bude info 🙂

tanuki
12. pro 2008

ahoooj, no já to na jabkách nepozoruju, ale někde jsem to četla..a já je jím pořád, tak ěm to napadlo.
Tak u nás to dopadlo naprosto šíleně. Sice sama usla v 9, jenže se probudila v 10 a za zbytek noci naspala tak 3-4hodinky ☹ dokonce i dvakrát zvracela - což byla asi i moje chyba, že jsem byla ráda, že jí prso udyndalo a dala jsem jí jen nabok a očividně to tentokrát abs.nestačilo. Takže pak i pokašlávala a chrochtala ze zateklého mlíčka ☹ No a ráno jsme šly na přednášku 🙂 Doufám, že jsem nic nechytla, když jsem tak nevyspalá=oslabená.
Tak vy říkáte malé taky Opice? My jo 😀 Krásné fotečky, Kikča je šťastné miminko, to je vidět! Jarek má dost neuvěřitelně modré oči?!
Před chvílí jsem utratila většinu porodného za ten vozík za kolo 😉 Ale je boží 😵 A prý se mu ozvali další 4lidi, než inzerát vymazal 😉 tak prý nebude problém ho zas za dost podobnou cenu prodat - na bazarovém trhu je jich opravdu málo..

janeyzelvicka
12. pro 2008

U nás to dopadlo jakž takž... po vykoupání jsme ji ještě nechali blbnout na dece atd. když už byl čas, že i my bychom šli spát, dali jsme ji do postýlky, bylo vidět, že je unavenější... vypadalo to, že bude protestovat, ale svým falešným hlasem jsem jí něco zazpívala a ona usnula. Jenže pak bylo vidět, že se jí asi něco zdá, brekla ze spaní, mlela sebou, obyčejně se jí dalo utišit pohlazením, ale pak se stejně probudila, ale chvíli jsem houpala a byl klid... pak se probudila až ve 4, pak v 6... ale stejně se jí asi něco zdává, protože se nějak mlela furt....
Tak u vás koukám nic moc... tak ať se to brzo upraví 😉

Jo, říkáme jí opice 😀 a ty oči jsou origoš 🙂
No vida, tak vozík je doma 🙂

tanuki
12. pro 2008

dnes to bude dospávat, to jsem zvědavá, co zas ta noc ☹
Já mám také zpěvnou náladu - samé lepší 😠 prof.z biochemiky je Průša, tak ačkoliv nemám ráda tři sestry, tak tohoto songu se nemohu zbavit + veru dnes měla kombinézku model růžový králík (má to i uši a ocásek ((půjčené od kamarádky)) ) k tomu takový fleecový tmavě zelený fusak..no a já si pořád pívala "zajíček v své jamce..." 😀 😀

janeyzelvicka
12. pro 2008

😀 😀 😀
ty jo, kikouš je nějaký aktivní... když na mě pololeží a drapne moje ruce, tak má nějak tendence přitahovat se už do sedu 😀 ještě pár týdnů a sbohem klidná domácnosti 😀

janeyzelvicka
12. pro 2008

teďka čtu, že rakousko zasáhla sněhová kalamita... potvory, normálně jim závidím 😠 nejradši bych popadla běžky a někam se vydala 😖

tanuki
12. pro 2008

jj, to mi povídej! Já běžkovala naposledy přes Vánoce a od té doby jsem natěšená..jenže jaká bude eralita? Obávám se, že fyzička bude příšerná. Navozítko máme teda i lyžičky, pak je vyfotím, jsou fakt super - pán o nich měsíc přemýšlel (origoš stojí 6000 🙄, půjčení na víkend 1000) tak si je vyrobil sám, takový dobrý systém - jen to upevnění na lyžaře budeme muset trochu vylepšt. Každopádně 6000něstály zdaleka ani moje lyže..tak kupovat kvůli cca dvěma víkendům origoš..
My teda máme taé super výhled, si připadám jak na horách - né nadarmo se to tu jmenuje Bílá hora 😀 😀

janeyzelvicka
12. pro 2008

no, tak my máme výhled na špitál a pár střech... no a nebo na zanedbaný dvůr. 😠 😖
já běžkovala naposled tak pře dvěma rokama, s tím sněhem je to posledí dobou fakt bída...
páni, tak s těma lyžičkama to musí být jízda 😅

tanuki
12. pro 2008

tak jsem to nafotila, ať pochopíš, proč mám z lyžiček takovou bžundu 🙂 tak já frčím za fyzioterapeutem, to bude kritika mých zad!

janeyzelvicka
12. pro 2008

tak ty jsou fakt drsné 😅

Jarkovi zbylo za tenhle rok strašně moc stravenek, tak jsme přemýšleli, jestli zajít do restaurace. s kikou už jsme několikrát byli, ale teď se nám nějak nechce, s kočárem jsme neskladní a ten, kdo má nosítko, se zas moc nenají - už je velká, tak jsem ji zkoušela nosit nasvislo, no a to už má hlavu kdovíkde... tak si asi necháme doručit pizzu, bud dnes, nebo zítra, a zaplatíme to těma stravenkama....

tanuki
13. pro 2008

tak byla pizza? 🙂 My dostáváme do rodičů úchylné stravenky Sodexho dárkový pas. Platí i třeba v Bille a Tescu, ale skoro vždy na nás koukají divně, volají šéfům, zda to tam opravdu platí..no je to nepříjemné!
U fyzio jsem dopadla jak jsem čekala..dost rozhašená záda. Já ten obor fakt žeru 😉 On mě zmáčkne za uchem, abych víc prodejchávala bránici a spodek plic..Když to ty lidi umí, je to paráda. Já chodím do jeho soukromé praxe..za hotové 😠 Jinak dělá v Motole a tam je to myslím nej - docent Kolář šéfuje (je o něm často slyšet v televizi v souvislosti se sportovci) neuvěřitelný člověk - jak kdyby tělu naslouchal. Nechápu, jak jsem mohla být tak dlouho tak omezená, že pro mě fyzio představovali hlavně masáž zad 🤐

Od zítra máme doma číču a možná napořád!

janeyzelvicka
14. pro 2008

jo, pizza se nakonec konala už v pátek, než ji dovezli, byla to sice doba, ale byla dobrá... dneska asi objednáme zas, přijdou naši, tak at nemusíme nic kuchtit a aspoň udáme ty pošahané stravenky...

jé, jaká číča?

kikouš je nějaký trošku nemocný, má rýmu a asi ji i bolí v krku, protože si pořád cpala packu do pusy... večer to byl teda cirkus, špatně se jí pije, ale teď už by to snad mělo být lepší.....

tanuki
14. pro 2008

tak já jsem nachcípaná, potřebovala bych to pořádně vyležet, což nějak není možné...... 😠 dítě spí..bylo od 13:30vzhůru-byla návštěva..teď si tak hodinu apůl stěžovala na všemožné věci, fakt jsem na to teď enměla sílu a náladu, tak jsem se na ní rozzlobila 😔
To zbytovacé stipko úplně nedopadlo, udělali jsme asi jistou chybu a přišlo nám 900místo2500😉 tak napíšu odvolání, ale nevím..no co, přišli jsme jen o 9000 😀 🙄

tanuki
15. pro 2008

Tak čilé odpoledne se vyplatilo - máme spnkový rekord - 20:00- 1:50 😉 Njn, ale čilé odpoledne enní v běžné praxi reálné, když jdeme kočárkovat cca ve 3, takže se pak zhruba do pěti spinká.. Musíme to vymyslet a propočítat 😀
Začala jsem navečer dávat Sab simplex kapičky, docela to pomáhá, odstarní se kňourání z bolení a zůstane jen kňourání z rozmrzelosti. Ty jsi protidudlíková, viď? Já jsem to nějak neřešila a ta vopice si ho už velmi oblíbila 😀 včera večer jsem zkoušela můj prst, na chvíli to zabralo, ale nešťastná byla stále..pak jsem si vzpomněla, kam jsem dudlíka schovala, tak jsem jí ho dala, byla strašně spokojená, slastně si dudala a očíčka zavírala 🙂
Sepsala jsem dopis ohledně toho stipka, tak uvidíme.

Jinak, začala jsem pracovat na designovém vylepšování lyžiček, pak to blejsknu, jsem na sebe hrozně pyšná 😀 😀 😀 technologické vylepšování mě ještě čeká 😉

čičina je Martinova, ale zůstala u rodičů..nicméně jak jsou doma minimálně, je tam příšerně nešťastná, každý den zvrací (myslím, že jsem ti to tzu psala někdy..?) Tady je spokojená moc. Dala jsem si pár podmínek, jakože bude Martin často měnit kočkolit... Což mi připomíná, že Verunka začala ědsně smrdět 😀
BKM se nám celkem daří, dost jsme redukovali spotřebu plen a potřebu praní!

Zítra jdu nablint do školy - můj kruh á volný týden, tak mi kamarádka nabídla hlídání... Tak je mi líto toho nevyužít... Ale jsem nachcípaná, udělala bych líp ležet doma, však já si to později vyberu, až bude ještě hůř 😀
V sobotu jsme měli besídku na koleji, tak tam Veru chudák kolovala mezi spolužákama, ale byla celkem spokojená. Je velmi společenská, všichni jsou paf, jak je hodná.. Hih, byh jim jí někdy půjčila večer
😀 😀 😀 Ale ne, je opravdu hodná, zlatíčko naše!

janeyzelvicka
15. pro 2008

Jojo, taky jak někdy řeknu kámošům, že večer vyvádí, tak mi to stejně nikdo nevěří 😀

Hehe já nejsem protidudlíková, dudlík jsem dala druhý den, co jsme přišli z porodky, pěkně se s ním uklidnila. Ale ona ho přes den vůbec nevyžaduje, usne i bez něho. Takže s ním akorát usíná večer 🙂
Sab taky dáváme, ale nám to nějak nepomáhá....
Včera usnula docela pěkně, tak snad v tom hodlá pokračovat 😅
Tak vida, máte spokojenou číču 🙂

Ve středu jedu do brna, hlídá jarek, a máme jít jednak k doktorce na kontrolu a přišlo i pozvání z kalmetizace, chtějí se kouknout na jizdu po TBC. Tak jsem zvědavá, jak to borci zvládnou - no maixmálně na tu kalmetizaci půjdem jindy 🙂 V čekárně u mudry bude jarek asi pěkný exot - nosítko tam nemá nikdo, a co tam jsou tatínci, max jdou vyhodit podělanou plínu... no a Kika ještě v látkovkách 😅, to se tam taky nevidí... Už se těším na vyprávění 🙂

tanuki
15. pro 2008

táta exot? 🙂
Já už řádně kašlu... jdu hajat..
chodím na jeden předmět, kde už mě neměli vzít, tak jsem na sekretářku vytasila, že jsem si to nemohla oběhat v říjnu, protože jsem rodila 😎 ..tak že prý to mám zkusit 😉 Tak jsem tam šla..a rozdávaly se tam prezenční listiny na podpisy.. tak jsem si ho vzala a nasbírala pár podpisů. Nejsem tam zapsaná, ale chodím 😅

janeyzelvicka
16. pro 2008

do pr..... jeden vyučující nám na začátku roku slíbil, že kredity za jeho předmět dostanem v podstatě zadarmo... no a teď se vedoucí katedry divil, jaktože nemá vypsané zkouškové termíny, no tak je musí vypsat, tudíž zkouška bude... ach jo ☹

terkytka
16. pro 2008

Tanuki: vím, že bydlíš na Praze 6 a chci se zeptat, jakého máte pediatra? Volala jsem před chvílí MUDr. Trnkové a má plno, chci se zeptat, jestli nechodíte tam? Budu asi muset hledat někoho jinýho, ale koho? Bydlím na Břevnově, kousek pod klášterem a na Trnkovou jsem slyšela samou chválu. Myslíš, že mi něco poradíš?

tanuki
16. pro 2008

ahoj Terky, já chodím k Trnkové- doporučily mi jí maminky z Prahy 6 🙂 Ale kdyby bývala měla plno, šly bychom k MUDr. Zuzaně Medkové (k té chodí naše bývalá sousedka a je moc spokojená)

janulebambule
16. pro 2008

Ahoj holky. Hlásím zkoušku z angličtiny! 😀 Zkoušeli mě dva chlapi, tak asi bříško trošku zabralo. 😀
Termín mám v dubnu, tak jsem si naplánovala ještě 4 zkoušky na leden a únor. Chci co nejvíc stihnout před porodem. No uvidíme. Hodně sil s miminkama, spinkáním, číčou... 🙂

terkytka
16. pro 2008

Tanuki: a nemáš prosím kontakt na tu Medkovou? Kde sídlí? Ještě mě napadlo, jestli se s Trnkovou už nějak důvěrnějc neznáš, když studuješ medinu 😉 My jsme s manželem oba lékárníci, tak máme vždycky u doktorů výhodu, je s náma míň práce 🙂, že by ses třeba zeptala, jestli by nevzala tvojí kamarádku (i když vím, že žádný kamarádky nejsme...) Ale spíš to zkusit hodit řeč. Sestra mi do telefonu akorát řekla, že mají stop stav a do kdy potrvá, top neívm 😨 Byla bych Ti vděčná, třeba bych Ti mohla někdy pohlídat, když bydlím blízko 😵

janeyzelvicka
16. pro 2008

jaňule tak gratulace 😉 a přeju hlavně chuť do učení, ať je to záživné, pač nezáživné jde našrotit mnohem blbějc..

tanuki
16. pro 2008

terko, našla jsem to na vyhledávači.. http://pediatrie.zdravcentra.cz/zuzana.medkova/...
K Trnkové jdu ve čtvrtek, můžu se zeptat, za to nic nedám 😉 a kde budeš rodit??? 🙂

Janule, gratuluju, to budeš mít studijní Vánoce 😅 já taky 😀

Tak dnes jsem uspala v babyvaku 🙂 Ve škole jsem dostala záchvat kašle..musela jsem dvakrát odejít. Njn, už by to zas bylo na antibiotika..mám to samé, co v těhu..a stejně jako v těhu se mi do antibiotik nechce kvůli Veru.. Tak to zas zkusim rozehnat bylinkama 😨 A jak to dopadlo u doktorky? Jo a taky Martin dnes podlehl zoufalství z plísně a odsavoval... A Veru poprvé sosala z láhve - lžička fungovala napůl, stříkačka vůbec..a v lednici zbylo rozmražené mlíčko, tak mi bylo líto ho likvidovat a večer jsme zkusili lahvičku. Kterou používáte savičku? Máme avent 1+ a 0+, dnes jsme zkusili tu 1+, která má 2pididírky..

terkytka
16. pro 2008

Jsem přihlášená do Podolí, dokonce jsem domluvená s jedním doktorem, že mě bude rodit, tak se mi trochu ulevilo, snad teda nehrozí, že by mě tam nevzali, když by měli narváno, abych musela objíždět jiný porodnice.
Taky jsem si pořídila babyvak od Premaxu, uvidím, jak se využije, koukám, že ty využíváš hojně, co?
Avent má skvělý věci, pokukávala jsem ještě v práci v lékárně a pořídila jsem si od nich i odsávačku a dudlíky. Taky je dobrá ta variabilní savička, která se pootočením dá regulovat (z každý strany jinej počet dírek), ale nemám zatím vyzkoušeno v praxi 🙂 Jinak díky za ten kontakt na doktorku a zkus se prosím ve čtvrtek zeptat té Trnkové.

janeyzelvicka
16. pro 2008

K doktorce jdou až zítra, ale tak snad to bude v pohodě 🙂
máme avent 0+ (3 kusy) a 3+ (1 kus), zatím pila vždycky z té 0+ a byla spokojená (to byla ta těhu euforie, vůbec mi nedošlo, že jich tolik nebudem potřebovat... ale asi si to nechám pro další, kdyby byl nějaký problém a příležitostně střelím švagrovcům, kteří chtějí adoptovat miminko, to asi kojené nebude, tak to budou potřebovat.

tanuki
16. pro 2008

Terky a dělala jsi v nějaké z břevnovských lékáren? Babyvak je fajn, hlavně se s ním rychle manipuluje 😀

Asi taky zkusím tu 0+.. Jak s tím nemám zkušenosti, tak mám trochu strach rvát jí do zobáčku něco, co kape i když nemačká..ona je taková zakuckávací persóna 🙂
taky mám dnes zážitek - vyděsila mě Brána k dětem 🙂 Poslali mi mail, že odeslali balíček, načež jsem doma objevila obálku s IV biofroté a víc nic 😕 Ty ostatní věci jsem objednávala převážně pro švagrovou, k Vánocům, tak by bylo nepříjemné, kdyby to endorazilo včas. Ale ve schránce byla výzva na cenný balík. Tak to asi zapomněli přibalit a poslali to takhle zvlášť!? 🙂

terkytka
16. pro 2008

Ne, dělala jsem ve Vodičkový na Václaváku. Uvidíme, jestli skončím po mateřský někde tady blíž 😵

janeyzelvicka
16. pro 2008

Já taky objednávala nějaká trička s nápisama (pro naše a pro jarka) a taky kde nic tu nic, jako naši to pochopí, kdyby to dostali pozdě, ale je to takové lehce trapné...
tak jesi máš výzvu na balík, to bude ono 😉 já se tam stavuju zítra pro menstruační kalich, mají ho ve slevě, sice ho zatím nepotřebuju, ale ta cena mi připadá fakt dobrá 🙂 a chodím tam ráda 🙂

janulebambule
17. pro 2008

Tak to je dobré. 🙂 Jedna studujete medinu, druhá jste z lékárny a já se přídám. Já jsem původně novorozenecká sestra a teď jezdím jako farmaceutický reprezentant. 🙂
Děkuju za gratulace. Studijní Vánoce budu mít určitě. 😖 Pro mě je to vždycky nezáživné, protože se to MUSÍ. Začne mě to bavit, až den po zkoušce.
Já jsem se ještě nepřihlásila k žádné porodnici, nelekejte mě, že by bylo už pozdě. 😨 Chci rodit ve Zlíně, kde jsem před výškou i pracovala, tak to musím ještě zjistit. Kdo vás přihlašoval, gyndařka?