Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
5. led 2009

Já taky trochu 🙂 spolužáci jsou fajn - že i když třeba tolik zkušeností nemají, jsou ostřílení a nebojí se 🙂 Jen to časově úplně nekoreluje se školou a kojením... Ptala se, zda jsou nějaké novinky, vic návod k použití, tak nic..vše při starém. Dnes odpo byla Veru ve škole a přednašející to okomentoval - podívejte se, jak je to hodné dítě, to je protekční doktorské..až vy budete mít děti, tak nikdy nevydrží být v klidu dvě hodiny 😀 (teda v klidu nebyla - dvakrát jsem musela pryč.. ale to jsen trochu kňourala.
Jedna holka z gymplu - je o ročník výš, tak má od června chlapečka (mluvila jsem dnes s její kamarádkou) a přes den předtím nespal vůbec, teď v 6m trochu..a v noci od 4nespal 😝 jediná """"výhoda""" že kojila jen přes 2m..

janeyzelvicka
6. led 2009

Já už si nedovedu představit že by se mohla uskutečnït přednáška i s Kikou, začíná být nějak jak pytel blech 😀 Spí sice hodně, což je fajn, no ale když nespí, to furt po mě leze, bere mi brýle, škube za vlasy, převrací se, a nejlíp mít v ruce chrastítko a aby to dělalo co největší rambajz 😀

Brr, to jsem ráda, že malá v noci spí, jen se vzbudí na kojení a to ani neregistruju. Nespat od 4, to bych normálně nefungovala. Skládám obdiv...

tanuki
6. led 2009

tak Verunka odpo málo spala anoc hrůza - snad to bylo jen jednou..
Taky máme trochu problémy s tím pytím z lahvičky - usíná u toho a přijde mi, že toho vypije málo- dnes měla v lahvičce 120 a 40nechala 😕
Teď je to náročné - mám školu i odpo 😔

k.ate
6. led 2009

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli se dá VŠ stíhat i s mimčem nějak v pohodě? Dělám elektro a letos bych snad měla dokončit Bc. (ještě před mimčem), ale přemýšlím jak a jestli vůbec pokračovat a dodělat si i ing., když bych měla malýho prcka...

janeyzelvicka
7. led 2009

Možná si z té lahvičky moc nedělej, Kika když byla ve věku Verči, tak se jí dávalo do lahvičky myslím 100, to vypila a pak už hlad neměla (teď jsme zvedli na 120) a taky jarek říkal, že se stalo, že toho hodně nechala...
Dnes jsme už stihli mudru a další dávku hexy, ale zima jak fras, nakonec jsem musela volat jarkovi, jesi by nám nešel pomoct, protože když se mi podařilo malou instalovat do nosítka, ani jsem si nezavázala boty, vypadalo to jak když jeden tlustý sněhulák nese dalšího, menšího 😀 měla totiž kombinézku...
tys chtěla ty fotky, že? počkej, hodím do alba nějaké, jak ji mám v kolíbce...

janeyzelvicka
7. led 2009

k.ate - záleží, jak máš hodné mimčo, ochotné okolí, co pohlídá, jak často musíš do školy a tak...

janulebambule
7. led 2009

Ahoj holky, tak dnes mi zjistili gestační diabetes. Ach jo. Do toho tvrdnutí břicha a zítra ráno jdu na zkoušku. ☹ No jestli ji nedám, tak se na všechno vy... a budu doma ležet. Je toho na jednoho (vlastně na dva 😅 ) teď nějak moc. Teda moc vás obdivuju, já to vzdávám a to mám prcka ještě v bříšku. No uvidíme. 🙂

janeyzelvicka
7. led 2009

janul, jejda, co to je? to je jako těhu cukrovka? Tak přeju at se zkouška vydaří...

tanuki
7. led 2009

janule, tak snad se zítra podaří! Snad ti bude stačit dieta, no, držím palce, diety nejsou moje silná stránka 😉

jani, máš pravdu, ta 100je asi optimální. Dnes měla něco jako 100připraveného a vypila to celé 😉 Má teda teď tři dny za sebou 1krmení z lahvičky, žádné problémy, že by blbě sála nepozoruju, tak snad OK 😉 a obavy jsou zbytečné. Je to teda mooc pohodlné!
já mám takový problém dodržovat pitný režim. párkrát jsem se na to úplně vybodla, že jsem za den vypila opravdu prd..si pak říkám, kde se to mlíčko bere 😅 😀 a když se poctivě snažím pít, tak mám svá malá prsa totálně plná 😉 mimochodem, už jsem přemýšlela o tom, jak asi budou vypadat - když teď mi přijdou celkem malá, na to, kolik se toho v nich ukrývá..až se to tam ukrývat nebude 😝

Krásné fotečky 😉 Kika bude taky modrooká blondýnka? My tak zatím Verunku tipujeme.. A co říkáte na babylegs? My si to moc oblíbili. Na jedné vánoční oslavě byla za červenou karkulku - žluto-oranž-červené návleky, červené šaty, ponožky,svetr a čapka, úplně super 🙂 ale fotky má tchán.
Taky budu muset koupit svrchňáky, uvažuju, že koupim obyč IV soft? Já žádné nemám a přijde mi, že ta biobavlna na rganikách docela žmolkovatí (pereme celkem často)

janeyzelvicka
8. led 2009

jestli chceš IV soft, můžu ti postoupit ty naše, mám dvoje, a už z nich docela vyrostla... Jsou to ty 5-8 kilo, sice má tak max 6 a půl, ale plínky jako hamburger se tam už nevlezou... a tím, že já dávám vv a čč dokupy, tak má ten zadeček větší, takže plánuju koupit v nejbližší době větší velikost...
já jsem víc spokojená s těma organic, nepřišlo mi, že by žmolkovatěly, naštěstí...

Včera jsem dělala sliz, tentokrát je nějaký moc kompaktní, něco jako aspik, to jsem zvědavá, jestli to půjde nějak dát do kanystru, zatím se to tak moc netváří 😀

babylegs jsou moc fajn 🙂 Kice ty vlásky od porodu spíš zesvětlaly, oči má taky pořád modré, do jaké doby se mění barva očí? Já myslím že už tak zůstane 🙂

No a prsa, taky občas na pitný režim kašlu, a to, co z nich zbude po odstavení, na to radši nemyslím 😖

anneta
8. led 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla. Nestíhám 🙂 Chtěla jsem jen říct, že k bakalářkám jdu v polovině května s 14měsíční holčičkou a v 6 měsíci těhotenství 🙂Tak to jsme zvědavá na další roky 🙂

Všem hodně štěstí!! I teď u zkoušek!

tanuki
9. led 2009

no, to bychom nepohrdli 😉 Já s nima zkušenost nemám-jen jsem jedny kupovala švagrové- no pusobí tak nějak vikslajvanťácky 😀 ...
Já dnes uklízím místo učení, je tu děsný nepořádek 😔 a to ne, že bych několik dní neuklízela.- prostě se tu neustále tvoří 😝 taky jsem konečně vyřadila pidivelikost a dala vyprat trochu větší :D Zas jsem byla překvapená, jaké máme hezké věcičky, ale jako obvykle, až budu fotit, tak zrovna bude v něčem, co jí plandá/je žmolkaté a pod 😀

Bambule, tak co zkouška? Já jdu za týden a už z toho začínám být na nervy..a jsem pak zapsaná na další, kde ale bude zkoušet i jedna babizna. Na to fakt mám chuď se nechat vyrazit jen proto, že chytnu blbého zkoušejícího 😔

janeyzelvicka
9. led 2009

Tak zkouška udělána, akorát malá byla prý trochu rozmrzelá a v noci se taky furt budila ☹
tanuki tak jestli je fakt chceš, definitivně dej vědět, pošli adresu a já je pošlu. dnes jsem byla na bráně, chtěla jsem koupit větší iv svrchnáky, ale neměli ty se zvířátkama ☹

tanuki
10. led 2009

tak já jsem byla dopo unavená, neučila se a teď odpo jsme byli na běžkách 😅 a zítra rodinný oběd, ojojoj...
Verunka prostě potřebuje jít odpo ven - včera jsme kvůli zimě nebyli a spala chvíli, dnes spala an běžkách a už spí celkem 3hodinky 🙂
Tak snad Vám gaťky nezneřádíme- předpokládám, že si je budeš nechávat na další mimi, nebo? Je chceš poslat dál definitivně, za úplatu?
Zjistila jsem, že je kamenný obchod v Budějkách, včera jsem tam objednala manducu. Mají i plíny, ale zrovna u bamboo extra tam nedávali na výběr barvu..a já chci nějaké světlé, tak to nechám na později.
Dnes po dlouhé době dobrá noc 🙂

janulebambule
12. led 2009

Ahoj, tak jsem to fakt nedala. 😢 Ale ne tak úplně, protože jsme se domluvili, že mu ještě donesu jednu seminárku, a pak mi to dá. Tak mám aspoň příslib. 😉
Dietu držím jen těžko, mám děsné chutě na sladké - čokoládíčky, buchtičky, cukrovíčko... všeho kolem mě po svátcích ještě spousta. A já se krmím masem a zeleninou. Děs 😝
Jani, gratuluju ke zkoušce, už bych se měla taky nějak rozjet. Pořád učení a termíny odsunuju.
Tak hodně sil ve zkouškovém!
PS: hlavně dobré zkoušející! 😉

janeyzelvicka
12. led 2009

tanuki to je fakt, tak vám je zapůjčíme. můžem poslat hned, koupila jsem dnes v bráně nové svrchňáky - větší, 7 až 10 kg. a taky itti bitti aio, já blbec jsem je nevyprala, aby si vytvořily sací schopnost, nasadila jsem je, kika se vyčurala a plínka byla zevnitř suchá, zvenku mokrá + mokré vše kolem 😀

Kika asi taky potřebuje venek - v sobotu jsme nikde nebyli a byla hrozně protivná, rozmrzelá...
v pátek a dnes jsem teda byla v brně, hlídala kámoška, zvládly to fajně, sice prý kika chtěla furt chovat a nepokládat 😅

janule tak aspoň že to tak dopadlo, že neseš seminárku. taky mám chutě na čokoládu 😅 😀 🙂
zkoušku v pátek mám a jesi jsem dala i tu dnešní, jakože doufám, že jo, otázky mi sedly, tak mám pokoj 🙂

tanuki
13. led 2009

Jani, to tě obdivuju, jak to zvládáte!!!
Janule, no je to další starost, ale budeš to mít!

To jsou ty itti tak úžasný??? 😀 No já už musím pořešit ty noční, myslela jsem, že to nebude potřeba, když v noci skoro nečůrá, ale milostpaní jde spát, pak se vzbudá za 30min a dá s z druhého 😨 a pak děsně čůrá...

O nošení mi ani nepovídej. Verunka už si začala hrát na dece, s chratítkama v lehátku. A najednou včera, když jsem se potřebovala učit, se ozývalo neustále slabé nespokojené kňourání, tak mi to nebylo příjemné..ráda bych, aby se měla hezky! Ale zas se jí nemohu pořád věnovat.. Vůbec byla včera nějaká rozladěná - zas musela na přednášku a nevydržela to..a pak i venku pobrekávala, prý to bylo slyšet až na přednášku 😅

janeyzelvicka
13. led 2009

To mi říkala i kámoška, co hlídala - že v pátek byla trochu rozmrzelá, nechtěla pořádně pít... Když jsem přijela domů, bylo mi to líto, že já si jedu do brna a jí se třeba stýskalo po mně nebo co, ale pak jsem si řekla, že další den byla taky nespokojená a to jsme byli s ní... Tak te´dka už budu mít volno, tak to bude lepší 🙂

ony ty itti mají hlavně fajn barvu, koupila jsem čokoládové 🙂 jarek dudral, že je má nějaké malé, což nemá, ale přiznám se, že když píšou L, myslela jsem, že budou fakt větší...

janeyzelvicka
13. led 2009

Kristýnec má první zub 🙂 sice ještě není úplně vylezený, ale jde vidět, jak je těsně pod povrchem 🙂 tak možná proto byla rozmrzelá 🙂

tanuki
14. led 2009

tý jo, to je brzo! A cítíš to při kojení? 😅 Já jsem koukal ana nové bamboo extra, taky hezké, ne?

V noci jsem se vůbec nevyspala, takže jsem takový polomrtvý neproduktivní student. Na zk se mi opravdu nechce ☹ Zas si říkám, že o nic nejde a hlavně, že se ensmim stresovat, abych nepřišla o mlíčko

janeyzelvicka
14. led 2009

nový BE vypadaj fakt pěkně 🙂
při kojení zatím nic necitím, dneska je teda docela rozmrzelá... tak ji furt mám na rukách. ony jí ty zuby jdou snad dva najednou! to jsem zvědavá teda 🙂

tanuki
14. led 2009

já se teď budu muset víc zaměřit na výchovu, mám pocit, že se mi to poněkud vymklo z kontroly - má pořád hlad - nedůsledně jsem dodsržovala 3hod intervaly, rve si poslední tři dny prsty a pěsti do pusinky 🙄 Momentálně jsme ve fázi, kdy nnás bkm a látkování celkem omezuje - když zrovna není hlad..tak jsme nespokojené - že se nám chce/už jsme a chceme přebalit 😨 Moc nevím, jak dál ☹

janeyzelvicka
15. led 2009

Tak Kristi vůbec nedává najevo, jestli je počůraná / není / potento, takže já přebaluju v celkem pravidelných intervalech... Prostě kolikrát tam měla úplně naděláno, a třeba s tím i spala... je jí to ganz egal 😀 ona to vypouští tak nějak nenápadně, no a já se pak divím...
Počkej 3 hodinové intervaly čeho? 😀 Já nějak asi nedodržovala žádné intervaly, prostě když byl hlad, tak se krmila, dokázala jsem při tom i psát na kompu 😀 to že si rve pěsti do pusinky možná bude i něčím jiným, Kika to dělala taky, jen tak... a mohutně při tom slintala.
teďka když jí rostou zuby, mmch zřejmě dva najednou (jeden už jde cítit lžičkou 😅 ), tak je taky protivná, je vidět že ji to štve, tak ji taky furt nosím, kojím a tak... večer teda brečela v kuse 😔

tanuki
15. led 2009

a co jí dáváš lžičkou? 🙂
Chjo, já to neumim ☹ To bude tak trapnýýý.
No, dnes jsem si ráno Veru dala na břicho, že chci ještě chvíli spát..a spala i když yla počůraná 😉
A jak často teda přebaluješ, já furt 😝 nějak neřve, jen to její dyskomfortní mrukání-takové stěžování si 😀 které se teď ozývá z pokojíku. asi se mám zas jít učit 😀 tak já jdu 😉

janeyzelvicka
15. led 2009

na lžičce ji dávám vigantol a taky občas sab proti prdům, ale už ji to tak netrápí... nicméně tu lžičku jsem ji tam včera strkala jen abych zjistila, jestli ten zub už je venku...
Ty jo, ona doteď spí... jdu ji vzbudit, to by zas byl večer rambajz... věřím tomu, že kdybych nastolila nový pořádek, že ji ráno vzbudím, a nenechám spát do odpoledne, tak i večer usne dřív... vyzkoušíme 🙂 přebaluju tak co 2-3 hoďky.
tak at se daří 😉
btw. co ty imse soft? už jsem nakoupila větší svrchňáky, tak klidně můžu poslat 🙂 můžu prodat i zapůjčit, jak chceš, zas tak nutně je zpátky nepotřebuju, ale kdybych je zpátky měla, časem se snad najde nějaké využití 🙂

tanuki
15. led 2009

no hele, tak asi nebudeme potřebovat, páč švagrová se chystá látkovat až v létě, tak jí stáhnu o to, co jsem jí nakoupila 😀 Veru je s prababičkou venku, to je fajn 😀 Jen ty přepadovky moc příjemný nejsou. Mám tu takový studijní pořádek 😀
Jinak, byla jsem ve schránce tam dopis s oslovením "holčička" a hlavička Praha 6. Hahaaaaa, tak nás to taky čeká, už jsem si myslela, že se nám to vyhne 😝
Takže Kika si dává 13hodin v "kuse" ? To ujde, Veru to má v podstatě podobné, akorát začíná ve 20. 00, krom toho, že se pak hned ve 21probouzí na další sosání. Fakt to nechápu.
četla jsem o tom Kaplickém, to si nedovedu představit prožít tohle v jeden den! Tkay si teda nedovedu představit mít dítě s někým tak starým - mému dědovi je 73..to bych teda nemohla 😕

Martin byl předevčírem v práci a jeden "kolega z práce" (to zní děsně vznešeně 😀) oznámil, že je taťka 😀 je mu 25 a dostudovává vš 😉 Tak tam pak ještě poseděli u vínka. No chtěla bych to vidět na vlastní oči- 2zamilované tatínky, jak tam probírají kočárky, porod.. "esterka už pase a to ej jí měsíc a půl" jsem se dozvěděla 😀)

janeyzelvicka
15. led 2009

Počkej ten dopis, to jako že ti začínaj chodit takové ty potřebné nabídky a tak jo? upřímnou soustrast 😅
tak ty softy asi udám na MMB nebo nechám...

s tím Kaplickým je to škoda... 😖

tak ty chlapy bych taky chtěla vidět 😀 místo "zítra hraje sparta" "esterka už pase" 😀

tanuki
15. led 2009

nabídky? 🙂 nene, tohle je pozvánka na populární..vítání občánků 😀 😀 😀

tanuki
15. led 2009

jo hele, ještě jeden plenkový dotaz - jak jsem kupovala švagrové vv - koupila jsem popo a kikko a jednu jsem si nechala (muž viděl čisté (nevyprané vv) a šup jí verunce 😀 ) a jsem s ní moc spokojená, ale nevím, která z nich to je 😀 má takové trochu vroubky, podobná těm bummis. Co myslíš? Lemování bylo u obou bílé.

janeyzelvicka
15. led 2009

Jo tak 😀 mám ty nejlepší vzpomínky 😀

uf to nevím jesi poradím, kikko nemám, jen popo, čistě bílé. popo ale mají, jak jsou jakoby tři pruhy na těch vv a ten prostřední je vícevrstvý, tak ta vícevrstevnatost je až do poloviny dalšího pruhu 😀 teda nevím jesi to je srozumitelné 😀 prostě vícevrstvý je pruh a půl, u těch bummis je to asi jen pruh a třetina...
lemování mají ty bummis a popo stejné, na kratší straně...