Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.ate
4. únor 2009

Mimi je v pořídku... 🙂 Víc info mám v albíčku, každopádně srdíčko bije, jen je o dva týdny mladší, než jsem počítala, ale dr. s tím očividně počítala, protože automaticky ještě dělala vaginální utz s tím, že minule bylo to těhotenství ještě hooodně mladý... Takže prej jsem teprve 7 + 1tt 🙂 Jsem ráda, že to vypadá, že se mimču daří dobře, ale zároveň jsem si teď skoro jistá, že začátek dalšího šk. roku nestihnu 😀 Protože termín budu mít (zatím jen podle mejch výpočtů) zhruba 22. září...

janey - to je blbý, člověk chvilku nedává pozor a už to je... 😖 Tak ať je malá v pořádku...

Jinak jsme s manžou zjistili co a jak a na koleje musíme podat žádost, že jsme manželé a že termín porodu je tehdy a tehdy a že žádáme o přidělení byt (nebo pokoje?) a spolu s kopií oddacího listu to odevzdat na dispečinku... Prej mají přednost manželé s dětma před ostatníma, takže je šance, že to dostanem...

janeyzelvicka
4. únor 2009

Tak to je fajn že se mimi daří dobře, taky jsem z prvního pořádného utz byla tak vyhukaná, že jsem si o obrázek neřekla 😅 takže termín posunut, tak jak to plánuješ se studiem?
Malá je v pohodě, stejně bych řekla, že takových karambolů bude ještě spoustu, až bude lozit a tak 🙂
tak ať ten byt máte 😉

tanuki
4. únor 2009

Tak kate, už si můžeš klidně těhulkovat, gratuluju 😉
Mně tenkrát dr naštvala, páč měla monitor otočený k sobě, ale pak mi dala pidifotku. Každopádně je to opravdu neuvěřitelné, když si vezmu, že měla Verunka 5mm a tepalo jí srdíčko 😀

janeyzelvicka
5. únor 2009

Zvlášť když si ještě vzpomenu, jak to vypadalo před rokem a jak to vypadá teď - vrtivé, vysmáté, skoro lezoucí 😀

k.ate
5. únor 2009

janey - no se studiem popravdě nevim, my jsme s manželem přemýšleli, jestli teď budu smět vůbec do laboratoří, když jsem těhu (kvuli případnýmu úrazu elektrickým proudem ☹ ), vím, že o tom kdysi něco říkali, ale zase si nemyslim, že to budou nějak extra hrotit...
Ale podám si přihlášku na magisterský a uvidíme, jak to budu nebo nebudu zvládat no 😀

tanuki - to moje dr. má nad lehátkem televizi veeelikou 😀 Takže zatímco ona s manžou se tam koukali na ten malinkatej monitoreček na ultrazvuku, já to měla před sebou několikrát zvětšený 😀

janeyzelvicka
5. únor 2009

Tak uvidíš no 🙂

k.ate
5. únor 2009

janey - ja jsem teda skoro přesvědčená, že to zvládat nebudu, ale manža je poněkud jinýho názoru 😀 Ale obávám se, že pravdu budu mít já 😀

tanuki
5. únor 2009

no muž včera potkal tu psolužačku, co čeká už 2.mimi a chodí teď na infekci 😅
Ach jooo, mně se na tu zkoušku tak nechce..jen doufám, že to neudělám se ctí 😉

k.ate
5. únor 2009

holky, já teď zjistila, že vlastně nevim, jestli budu moct dokončit třeťák, páč jsem těhotná... 😕 Nevim, jestli budu smět do laboratoří na měření 😕

janeyzelvicka
5. únor 2009

kate to si někde radši ověř... a nejde to nějak odložit, to měření a tak? jakože co dělají jiní, když se měření taky nemůžou zúčastnit třeba kvůli nemoci ...
tanuki druhé mimi? ufff 😅

tanuki
5. únor 2009

tak mám za sebou konzultaci 😀 Ten člověk je magor, fakt nevím, zda tu zkoušku někdy udělám. 4%fešák.. kdybych věděla, že když se naučim dobře normální věci...ale on chce nenormální věci 😅

k.ate
5. únor 2009

janey - no když někdo nemuže měřit, musí si měření naharzovat.. ☹ Takže musí tu danou úlohu naměřit jindy... Bez absolvování laboratoří se u nás žádnej předmět udělat nedá (pokud je má... ☹ ), protože většinou jsou podmínkou zápočtu právě absolvovaný laboratoře a odměřený všechny úlohy...

janeyzelvicka
5. únor 2009

😀 😀

k.ate
5. únor 2009

tanuki - tak se uč jen ty nenormální věci... 😀

janey - tak vyjádření od prvního člověka mám a v pohodě (prej to nevadí 😀 ), i když mail byl hooodně odměřenej 🙂 přecijen vyjádření stylu :"jak si zaridite svou "zivotni situaci ci karieru"
to je jen Vase zalezitost." Se mi moc nelíbí, ale co už 😀 Hold si asi musim zvyknout, že jsou i lidi, co razí pravidlo, že ženský nemaj na elektru co dělat i kvuli tomuhle... 😖

tanuki
5. únor 2009

no já dítě ve škole zatím taky moc neprezentuju, ale jednou, když jsem řekla, že potřebuju jít kojit, tak mi odpověděl, že jasně, že to je důležitější 😉

Njn, jenže já mám tolik věcí, co musím znát a jsou podstatný, že nemám kapacity ani chuď se učit ty nepodstatný 😝 ale mluvila jsme se spolužačkou, co tam šla taky "podruhé" a věděla stejné prd jako poprvé, říakla pořád "nevím" na přípravě to opsala..a dostala to. Tak se doučím to, co se mi zdá podstatné..ale ne teď. teď se začnu soustředit na další věc.
Verča je s tátou a bábou na masáži zad. Mají s sebou odstříkané mlíčko, masér má varnou konvici, tak to tam snad ev vodní lázni nějak ohřejou 😀

k.ate
5. únor 2009

tanuki - já bych to taky neprezentovala, jen z toho mam strach, aby prckovi nemohlo ublížit nějaký to vyzařování nebo el. proud a tak... ☹ 😕

tanuki
5. únor 2009

proud ne..a vyzařování - myslíš, že to může být horší než pole okolo TV, počítače a pod?
Já si to tak jako představuju, že nejdřív zapojíš součástky a pak teprve do toho pustíš proud 😅 ? to bys pak tam ten proud mohl třeba pustit někdo jiný? 😅

k.ate
5. únor 2009

tanuki - no ono tam nic moc asi nebude, ale i tak 😀 Uvidime, jak to bude... My jsme si totiž z toho kdysi dělali srandu, že těhotný tam bejt nemůžou... Ale nevim, jestli to nebylo jen pro tu jednu laboratoř.. Za normálních podmínek to podle mě neva, ale když se straně průšvih, sejme to nejem mě, ale i prcka, což je blbý ☹

tanuki
5. únor 2009

No uvidíš - už jen 7,5měs a můžeš dál zvesela studovat 😀

Jinak, největší gól dnešního dne : Verunka před chvíli řekla "mama" Iluze si nedělám, že by věděla, co říká, ale dostalo mě to 😅 Ona při kňourání (např odložena pod hrací dekou a už jí to neba) volala "beeee mam beee" A teď tohle 😅

janeyzelvicka
6. únor 2009

tanuki no vidíš, jak je verča šikula 🙂 😉
kate já tomu s tím proudem moc nerozumím, ale tak musí být nějaká pravidla té učebny a tak ne? tam by přece všecko tohle mělo být napsáno...

tanuki
6. únor 2009

😢 mně ty zkoušky ovlivňují mlíko. Nevím, co dělat.. mám ho zas míň a to mě to včera moc nestresovalo 😕 ☹ 😢

janulebambule
7. únor 2009

🙂 Ahojte všichni! tak po delší odmlce se hlásím mezi živé. Byl to děs - 2 zkoušky po sobě jsem neudělala...deprese... ☹ uvažování o přerušení studia atd. Navíc si mě dost vychutnala jedna taková škaredá, že když jsem těhotná, tak to neznamená, že nebudu vědět atd. Děs.
Tak jsem si dala pauzu s učením a přihlásila se na další termíny. Světe div se, je to tam! S odřenýma ušima za 2 a za 3, ale pak jsem se rozjela a mám už vše, co mají ostatní! 🙂
Už jsem v 32.týdnu, tak se jen valím, ale všechno teď vidím růžově. 😎
Tanuki - držím palce, ani Ti nenapíšu nestresuj se, páč vím, že je to jen hloupá rada, člověk je vždycky trochu mimo. 😝

tanuki
8. únor 2009

Janule, to je super 🙂 škaredice zakoplexovaná.. a do kdy máš v plánu chodit do školy?

Piju jak duha, ale většinu vyčůrám ☹ prsa nic moc.. Tak si dám do pořádku domácnost, začnu se v klidu učit (to jako v horizonti několika dnů, ne hodin 😀 ) a snad tozvládneme

kam
8. únor 2009

Ahojte
ráda bych se zeptala, zda jste si dávaly prodloužení zkouškového. Já pořád nevím jak to udělat...miminek se má narodit zrovna na začátku zkouškového a tak zvažuju. Nemáte některá zkušenosti? Nevím jak moc budu unavená po porodu. Moooc díky za každou radu.

k.ate
8. únor 2009

Zdravím, tak dva předměty prošly s tím, že tam můžu, u třetího mi garant napsal,že si to můžu vyměnit za jinej, pokud mám strach ze zdrav. komplikací, že na studijním mi to domluvil, že v takhle vyjímečných případech to jde... Jenže já pořád nevím, jestli to není prašť jak uhoď (a zdá se mi z osnov laborek že jo...) navíc tenhle předmět se mi hodí k bakalářce, takže to asi nechám bejt... Snad prckovi ty dvě hoďky měření tolik neublíží... Vyzařování z mobilů a blootooth a wifi je kolem mě stejně habaděj...

janeyzelvicka
8. únor 2009

tanuki tak držím palce, at jsi v pohodě 😉 a at to zvládáte...
janule tak to je fajn, že to jde 🙂 a mimi už se blíží, co? 🙂
kam o prodloužení zkouškového bohužel nic nevím, u nás to asi ani nejde...
kate tak uvidíš no, ještě porozvažuj a ono se to nakonec nějak vystříbří 🙂

Jinak včera jsme začly s příkrmama, tak se Kika moc nadšeně netvářila, ale nakonec si nějakou tu mrkvičku dala... a začla tak nějak lézt, sice jí to jde ještě pomalu, ale už se přemistuje 🙂

chechta
8. únor 2009

Ahojda, koukám sem z nostalgie - já už mám zdárně za sebou - při prvních narozeninách tedička jem státnicovala takže děs běs, ale zvládla jsem to, ale už bych do toho nešla - další studium nechám asi až budou děti odrostlejší a nebo nikdy 😀 😀 😀 😀 😀 A bez mého muže kterej mě do toho furt nutil byc to vživotě nedala

K.ate a ty děláš elektro v Brně jakej děláš obor? Můj chlap tam studoval. JJ už jsem taky slyšela některý názory, že ženský nemaj na technikách co dělat - fakt hrůza - chlapy se totiž bojí že už je nebudeme potřebovat 😅 😅 😅 Ale to určitě zvládneš. jediný čeho bych se bála by byli výpary z kalafuny a ozařování plošáků a pod pokud s tím taky děláte 😒 😒 😒 😒 t bych zase bejt tebou neriskovala

k.ate
8. únor 2009

chechta - dělám elektroniku a sdělovací techniku... Pájení nehrozí, snad a kdyžtak to nebude zas tolik snad... a plošňáky neděláme, ty by v nejhorším mohl udělat manžel... 🙂 Ale vvětšinou v laboratořích moc nepájíme a tak, ale jen zastrkáváme věci do připravenejch konektorů... Jen mě mrzí,že v létě jsem měla brigádu, kde jsem právě jen pájela a i kdyby tam letos měli pro mě místo, budu mít smůlu ☹

chechta
8. únor 2009

Aha tak to by snad nemělo vadit, když jen občas - já to doma stejně taky musím čuchat 😀 😀 😀 manža vytváří furt něco i když ta kalafuna už ne - ted používá nějakou pajecí pastu páč pracuje s nějakejma mikrosoučástkama 😀 😀
Jo a užívej si těhotenství a určitě nechod do nějakej smradů na brigády za to ti to fakt nestojí 😉 a hlavně v létě už budeš v pokročilým stádiu těhu 😉

k.ate
8. únor 2009

chechta - To manža tady moc nepájí, spíš chodí do laboratoře ve škole, kde to je líp vybavený, takže je to v pohodě 🙂
Já na té brigádě teda měla větráček stejně, kterej mi ty smrady foukal ode mě, ale stejně je to blbý... 😀 Navíc mám strach, že o prázdninách by se už stejně spíš koulela, tak uvidim, jak to vymyslim 😀