Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

crawler
13. črc 2010

@butt přesně to samé říkali mě - byla jsem totálně zavřená, čípek tvrdý, dlouhý, miminko vysoko až v nedohlednu...řekli mi, že to ani nepůjde vyvolávat jestli to nepovolí...11den přenášení mi praskla voda...ale stejně to nepovolilo..nezbral ani klistýr, ani čípky, ani infuze, takže nakonec císař...nechci strašit - u každé to může mít průběh úplně jiný, ale radši si sežeň info i o tom...já pořád věřila, že porodím přirozeně a pak jsem byla vykulená jako hrom, když mi řekli akutní císař...nebyla jsem na to psychicky připravená...

butt
13. črc 2010

@crawler myslela jsem na tebe, ze sis prozila neco podobnyho..a i kdyz jsi mela nezavidenihodnej porod, tak me to dost pomohlo, ze jsi to prezila a vse dobre dopadlo 🙂 ja s cisarem smirena celkem jsem, strasne bych si prala, abych porodila normalne, ale vim, ze to tak dopadnout nemusi...ono celkove se na nej tak prubezne pripravuju, mala byla hodne dlouho KP, pak pricne, takze jsem jsem se mohla s cisarem smirovat uz pri techto prilezitostech 🙂

sussanah
13. črc 2010

@blka jo holka, si nemysli, ze me z toho nekdy necuka.. Podle toho, jak to popisujes, tak ti nasi kluci jsou asi tak podobni mamanci 😅 Proste furt na rukach nebo musim sedet na hraci dece s nim a on si hraje a obcas zavyska, jakoze mamko koukej. Ale beda jak jen vstanu a chci nekam jit, treba sobecky na zachod nebo uvarit obed. Takze dneska si chlapec porval, potrebovala jsem ocistit brokolici na obed 😒 On se vzdycky doplazi se slzama a vycitavym pohledem, postavi se mi o nohy a sape se po me. No a v tech vedrech nechce byt samozrejme ani v ergu 😔 Prave jsem si rikala, ze ti napisu, abys me inspirovala jak prezivate cely den, protoze to je nekdy fakt na palici a uz se tesim, az prijede manza ☹ Musim se mu venovat od rana do vecera a pak jeste ten jeden spanek denne ze ano, ano by toho nebylo malo 😅
@jizi Ahoj 🙂 obavam se, ze drtiva vetsina ja tady Bc nebo mgr 😕

jizi
13. črc 2010

@sussanah Děkuju moc za odpověď 🙂 ... řeším, jestli a jak by se tyhle dvě "věci" daly skloubit - resp. nějak to jít bude muset, ale říkala jsem si, že by nebylo od věci slyšet praktický rady a tipy od někoho, kdo si tím prošel - mám totiž pocit, že si to představuju trochu jako Hurvínek válku...

blka
13. črc 2010

@butt Já jsem taky zvědavá, jak to nakonec budeš mít a jak bude malá velká 😉

@sussanah Jé, tos mě uklidnila, že náš mladej pán není jedinej takovej šílenej maman 😅 . Přesně jak píšeš, slzy jak hrachy, řve jak tur, doleze ke mně a vysápe se na mě. Ale kdyby si na té zemi aspoň vydržel hrát. To ho baví tak max. minutu a zdar 🙄
Přežívám ten den dost blbě 😅 . Je to na palici toto. Jenže já vůbec nevím, po kom on může být. Nejen že je takovej maman, ale aji šílená hysterka a vzteklina. Cizí lidi se na něho nemůžou ani podívat, hned začne natahovat. Výjimečně mu někdo nevadí a hned se culí. To pak hledím, jak puk 😀 . A když ho položím na zem, že ho nebudu nosit nebo že něco nesmí dělat, tak se začne vztekat a dokonce sebou tak aji plácne o zem 😖 . "Těším se" na období vzdoru 😝

sussanah
13. črc 2010

@jizi interni doktorant, to je vlastne i o tom, ze budes muset odcvicit nejaka cvika co? No lehke to nebude, ale to neni studium s mimcem nikdy, ale urcite stoji za to to zkusit 😉
@blka nemame my dvojcata?? 😀 U nas teda vim, po kom je, po mne 😅 Ja pry byla tak do roku a pul silena, furt rev. Maly taky tak, nastesti s cizima nema problem, pokud si s nim nechteji hrat ne ho nosit. Pokud je u me v naruci nebo si jen tak lozi a ja jsem v dosahu asi tak 1metru, tak je v pohode. Ale beda, kdyz s nim nekdo zacne mluvit nebo treba mu ukazovat knizku. To se koukne,zkrivi pusu a zacne natahovat 😖 A taky je uvztekany,ted se zacina vztekat, pokazde co mu neco zakazu, treba sahat na draty od televize, strkat si kaminky do pusy, kousat maminku, to hned zacne rvat ve stylu "tak ted si uzijes" 😀 Na makeho obcas zabere, kdyz mu prerikavam krtecka pohadku a on si listuje tou knizeckou, ale to jen obcas a trva to max 5minut. Nebo jeste zabira youtube (hlavne hippo and dog), to nekdy i 10-15minut kdyz ma naladu 😵 Obdobi vzdoru ja vidim jako mlaceni sebou o podlahu v obchodaku a uz se na to psychicky pripravuju 😉 😀

sussanah
13. črc 2010

jinak dlouhy odpoledni spanek se mi vymstil, uz ho s manzou uspavame na stridacku od pul 9 a zatim to nevypada na spanek ani omylem 😝

butt
13. črc 2010

hmmm holky tak u me zajimavy, od te doby, co jsme byla rano o pul jedenacty na monitoru mam poslicky a porad nepresly..a navic nevim, jestli to jsou fakt poslicci, kdyz ted posledni hodinu jsou tak po 2-5 minutach a mam pocit, ze umru..jenze kdyz dokor v poledne rikal, ze rodit nebudu... 😀 😀 😀 😀 taky ve me po osme odesel krvavej hlen, tak nevim, jestli to mohlo byt z te prohlidky..nebo zatka...bylo to ve sprse, takze nez jsem to mohla prozkoumat, odteklo to do odpadu...

blka
13. črc 2010

@sussanah 😀 . U nás se to ale tak hodně zhoršilo tak 14 dní dozadu. Předtím to celodenní nošení nevyžadoval. Sem tam jo, ale šlo ho zabavit, ale toto 😝 . Období vzdoru vidím taky tak, ale připravená na něj teda nejsem 😀
Já jsem prý byla zlatý dítě, takže po mně určitě není.

blka
13. črc 2010

@sussanah Já teďka taky uspávám zhruba hodinu 😝 . Ale teda můžu jenom já, manžel není akceptovanej.

@butt Tý jo, že by se dr. spletl, že to na porod není a ono to je? A co sprcha, pomohla? Máš na někoho číslo, aby jsme byli v obraze, až budeš rodit 😉 . To tě už tak bolí, že máš pocit, že umřeš? To bych asi vyrazila do porodky....

sussanah
13. črc 2010

@blka treba to jednou prejde, az jim bude 18 nebo tak nejak 😉
@butt no teda, mas od rana poslicky?? Ja uz bych tomu poslicci asi nerikala 😉 Takze intervaly se zkracuji a bolesti zesiluji? No pokud uz je to ted po 2-5min, tak uz bych asi dlouho necekala a jela. Precejen uz prenasis, radeji jedte i kdyby to byl plany poplach 😕 Drzime palce 😵

butt
13. črc 2010

no ja si dala sprchu jakoze pred spanim a od te doby se to nejak zhorsilo 😕 uz dobalujem tasku a pojedem, ted mam stahy do peti minut hodinu a pul..a porad ze me tece trocha krve..no v nejhrosim se mi vvysmejou..drzte palce, cislo mam, dam vedet...a pocit, ze umru mam no..ale treba to je jen proto, ze uz to trva celej den...

blka
13. črc 2010

@butt Držím palce. Myslíš, že už se Alexandra ozývá a domů vás nepošlou. Hodně štěstí a ať to máš rychle za sebou 🙂

blka
13. črc 2010

@sussanah Jo, to mamánkovství asi jo. Ale ta uvztekanost asi ne. Myslím si, že bude i dost tvrdohlavý, takže aby dělal něco co mu řeknu bude asi síla 😝 . Už se těším 😀

sussanah
13. črc 2010

@butt to zvladnes, uvidis 😵 A rozhodne se ti nevysmejou kdyz rodis 😉 Kdyz je to uz cely den, tak myslim, ze dlouho uz to trvat nebude, uvidis ze za chvilku bude Sasa s vama 😵 At to vsechno dobre dopadne holky 🙂

sussanah
13. črc 2010

@blka u nas ma byt tvrdohlavy po kom, my jsme oba s manzou hooodne tvrdohlavi. Budeme mit doma italii 😀

butt
13. črc 2010

diky holky, jste zlaty!tak pa 🙂

blka
14. črc 2010

@sussanah Jo, tak to u vás bude teda veselo 😀

Su zvědavá na Butt, jak dopadla, jestli už je malá na světě. Ale doufám, že jo, že už se snad netrápí. Ani nevím, kdo nám dá vědět.

sussanah
14. črc 2010

@blka Taky jsem zvedava co Butt, jestli uz jsou obe v pohode. Myslim, ze kontakt ma Tanuki, ne?

blka
14. črc 2010

Já právě vůbec nevím.

blka
14. črc 2010

Pozdravuje vás Hanka. Prý se mají dobře, jen ještě nemá mlíko, takže Vašík hubne. Možná je zítra pustí domů, ale ještě neví. Čeká na vizitu.

crawler
14. črc 2010

ahoj holky🙂

tak co BUtt??? jsem napnutá jako kšandy!!!moc držím pěstičky🙂

Jinak u nás je to fajn - konečně nám malý spí i přes den! a to díky úžasné knize - Nejšťastnější miminko v okolí - na rady autora jsem začala malého zavinovat i přes den a chrupká jako o život...😀

sussanah
14. črc 2010

@crawler to je bezva, ze vam neco zabralo 🙂 Ono se to bude jeste vsechno menit, ale clovek je rad, za jakykoliv trebaze docasny rezim 😉 Ja maleho zavinovala asi to 2 mesicu do zavinky a pak jeste asi do 4 do deky uz ne tak pevne, taky to mel hodne rad. Doted kdyz spi s nama v posteli, tak se vzdycky uplne nalepi na me nebo na tatku, proste, i kdyz je uplne zmacnuty, tak je naprosto nejspokojenejsi 🙂
@tanuki nejake zpravy od Butt? 😕

crawler
14. črc 2010

@sussanah jí ho v těchle vedrech mám nahatýho jen v pamperce a látkovou plínkou ho zavinu přes ručičky...on se jima totiž brutálně mlátí a pak kvůli tomu nemůže usnout...takže dnes už spinkal 2x a včera taktéž...takže konečně i něco udělám🙂

taky jsem zvědavá, co Butt...v porodce je určo, jinak by napsala...chudinka...no snad není možný, aby to ještě neměla za sebou, ne? tak kdepak jsou nějaký zprávy? :-/ 😕

sussanah
14. črc 2010

@crawler to nam delal maly taky, ja mu vecer ty rucicky drzela, dokud neusnul 😀 Ted uz sice jima nemlati, ale za to ted kope do sprusli nohou nebo prstikama probira moje vlasy, strka nmi prsty no oci, usi, nosu a vubec dela cokoliv, aby neusnul 🙂 Dokud ho to nepremuze, takze potom odchazim s oblicejem doskrabanym a brichem dokopanym 😀 😀
Ja myslim, ze Butt uz to ma v klidu za sebou, jen treba si to jeste uzivaji sami a pak se bude hlasit do sveta 🙂

blka
14. črc 2010

Já taky doufám, že už to má Butt za sebou.

k.ate
14. črc 2010

holky, tak mi došla smska od butt cca před hodinou 🙂
"Ahojky! Tak dnes ve ctyri se n am narodila sasenka. Bohuzel cisarem. ma 3,38 kg, 49 cm :o)"

Takže i tady moooooc gratulujem 🙂

crawler
14. črc 2010

@k.ate že ji moc zdravíme!!! 🙂 a gratulka obrovská holce statečné! Jsem zvědavá na podrobnosti, ale zatím je to jako můj porod přes kopírák... a mimi malinké - resp.krásné míry!!!🙂

blka
14. črc 2010

@k.ate Super, gratuluju 🙂 . Strašili ju s velkou holčičkou a nakonec má takové krásné míry 😵 . Ale vypadá to, že si pěkně užila 😖

k.ate
14. črc 2010

Holky, dneska už jí psát asi nebudu, ať si aspoň trochu odpočine, ale zejtra vyřídím 🙂

S těma mírama je to pravda, taky jsem si to říkala, malýmu zas odhadovali 3,5 kila a měl skoro 4 :-/ takže ty odhady jsou pěkně naprd (no ono se není čemu divit, když si vezmu, jak se to odhaduje 😀 plus mínus autobus...)