Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
29. črc 2010

@hankazamecnikova podobně jsem to dělala taky 😉 a co zkusit košík, když se mu tak líbí v postýlce? Já měla po manžovi a jeho mamině, vždy jsme popojížděli sem tam a spalo se..

Díky, vypadá to, že manža bude mít docela pohodu- přístupová hesla až za měsíc, šéfa na 2týdny na dovolené 😉

Zato jinak, holky, rozbila se nám pračka. Veru s kolečkama dost často točila, když už se pralo. Záruka se ztratila při chaosu stěhovacím 😢 Tak teď nevím, zda zavolat opraváře- 5000za nový programátor se mi dávat fakt nechce..nebo rovnou koupit novou. Momentálně se nenapouští voda, to by třeba programátor mohl být ok a mohla by být oprava levnější 😔

butt
29. črc 2010

@tanuki tak si pozvi opravare a on ti za par korun rekne, kolik by se do ni muselo investovat a podle toho se rozhodnes 😉

tanuki
29. črc 2010

@butt mysliš, že takováhle konzultace nebude až tak drahá? 😉 Dostali jsme teď hodně peněz na přeplatcích nepředstavovala jsem si, že by měly padnout na tyto účely ☹ Takže ten tvůj studuje dálkově?

butt
29. črc 2010

@tanuki ja myslim, ze to by fakt drahy byt nemelo..no je to pitomy, kdy zodejde takovej nejakej nelevnej spotrebic...snad to bude nejaka blbost, kt se bude dat lehce opravit 😉 no a manzel studuje normal na dennim, jen si proste nezapisuje vsechny predmety a bude to delat dyl...(bc uz je)

tanuki
29. črc 2010

@butt njn, od každé jiné koniny samozřejmě paragony, záruky máme 😝 pračka by byla ještě 2měsíce v záruce 😠 ale bylo to těsně před porodem..njn, super super

butt
29. črc 2010

@tanuki mas videt, jak to u nas vypada, kdyz potrebujem neco, co je v zaruce, opravit 😀 😀 😀 prevratime vzdycky celej byt vzhuru nohama 😀 😀 😀

hankazamecnikova
30. črc 2010

A jeje, v noci se mi šíleně nalilo levé prso, až mě to bolí. malej se na něj ani nemohl přichytit, až když sem odstříkala 40 ml a i tak kulil oči, jak rychle musel polykat. jenže to pravé prso jaksi o ničem neví, je to normální??? uznávám, že ze začátku měl malej levé prso radši, tak že by bylo o den napřed? 😕

Jinak malej dneska zase spinkal u mě a zase byl jako andílek, až do 4 ráno 🙂

hankazamecnikova
30. črc 2010

@blka Jo a včera jsem nakonec do Třebčína nedojela a mamka naopak dojela za mnou. Takže sme se klidně mohly domluvit. A dneska leje, hmm... chce se ti v takovým počasí ven? My už sme teda byli nakoupit a je tam prima čerstvý vzduch 😉

butt
30. črc 2010

@hankazamecnikova me se obcas taky stane, ze se mi jedno prso trosku nalije a druhy ne..ono asi zalezi i na konkretnich pauzach u jendotlivyho prsa...holky ti urcite reknou vic, jsou zkusenejsi 🙂 my dnes meli taky hodne zajimavou noc, mi vyuthla v pet, ja si sla lehnout, pze pres den jsemto nestihla a byla celkem dost unavena...myslela jsem ze tak na hodku..no a vzbudilo me, jak o pul jedenacte manzel stehoval kolibku do loznice 😀 jist pak chtela az v 11, takze super, byla jsem nadsena..(normal v noci kojime tak po tech peti hodinach..)ale pak to zaclo, dalsi kojeni ve dve, pak ve ctyri, pak v pet 😢 a pak chtela v sest zas..tak jsem si rikala, ze to uz prece nemuze byt jenom o tom jidle, ze se chce treba pomazlit (od vcera nas malinko zlobi brisko) tak jsem si ju odnesla do postele, ze treba se tim uklidni, ona se chvilku kroutila, pak si ublinkla a vyuthla a spi do ted 😀 (akorat ja jsme teda zklamala a spala vedle ni 😅 ale lehla jsem si na zada a se kvuli te jizve jen tak na bok ve spanku neprekulim, takze jsem snad riziko zalehnuti zmensila na minimum 😅 )

blka
30. črc 2010

@hankazamecnikova My jsme taky byli nakoupit. Ale jestli bude lít celej den, tak ven už nepůjdeme. Teče mi do bot 😠 . Musím si koupit nové.

@butt To jsi se krásně prospala 😉 . Vidím, že vstávání jsme měly podobné 😅 . U nás po 11, před 2, ve 4, o čtvrt na 5, o půl 5, o čtvrt na 6 a o čtvrt na 7 jsme vstávali 😅

hankazamecnikova
30. črc 2010

@butt To mi něco připomíná 😀 Vašík byl první týden dva zlatíčko a pak to taky začlo 😉 Kolika začíná právě ve dvou týdnech, to miminka začínají míň spát a potom jsou z toho vynervovaná a ten pseudo-klidný-režim dvou týdnů je pryč 🙂

butt
30. črc 2010

vsak jsem rikala, ze nepocitam s tim, ze ji to vydrzi 😀 😀 ale vyspana jsem v pohode, to sis zas uprit nedam..a dobry jem ze nani zatim funguje to chovani a tuleni...tak uvidime 🙂

@blka 😀 😀 😀 ty deti jsou sileny 😀 😀

hankazamecnikova
30. črc 2010

@blka Hm, tak to byla určitě krásná noc 😀 Bára mi teď asi probudila Vašíka. Hysterka jedna uštěkaná!! 🙄

blka
30. črc 2010

@butt 😀

@hankazamecnikova Všechny noci jsou té dnešní dost podobné 😖 .

butt
30. črc 2010

@blka to je pitomy ☹ proc porste nemuzou deti vic spat, ze? 😀

blka
30. črc 2010

@butt Taky to nechápu 😀 . Ale za to spím tak tvrdým spánkem, jak nikdy. Říkám mu kóma 😀 😝

butt
30. črc 2010

@blka taky jsem tenhle druh spanku poznala 😀 nevedela jsem , ze se da tak rychle usnout tak tvrde 😀

blka
30. črc 2010

@butt Přesně tak, to jsem do té doby neznala. Lehnu a okamžitě spím jak baryn 😀

lakshmi
30. črc 2010

jé tak to jsem přehlédla, promiň 😅 tak ať se pupík pěkně hojí

my s malým spíme odjakživa a nikdy žádnej problém, kdaž byl úplně malej, tak jsem ho dávala v posteli co nejvýš abych ho měla spíš u hlavy a nezalehla ho, ale stejně si myslím, že by se to nemohlo stát... ale v porodnici mi taky říkali, že ho zalehnu, jsem s ním spala v posteli už tama to bylo řečí 😒 nejlepší na tom je, že ty větší se sami obslouží prsem 😀

blka
30. črc 2010

@lakshmi Ale aby se mohl obsloužit, tak musíš spát s vyhrnutým pyžamem nebo bez pyžama ne?

lakshmi
30. črc 2010

Holky já si teprve teď všimla kolik brňaček se mi ozvalo, to je bezva!! to by bylo i na hromadný sraz 🙂

lakshmi
30. črc 2010

ty bojovnější se dostanou i pod tričko, jen musí být nějaké volné 😉

blka
30. črc 2010

@lakshmi aha, tak ten náš není moc bojovnej 😀

k.ate
30. črc 2010

@lakshmi musíme něco uspořádat.. chci aby ten muj lotr přišel mezi děti 😀 jinak on je bojovnej dost, ale naštěstí dokud je prso pod tričkem, tak "není" 😀 s jeho náturou by mě byl schopnej totiž svlíkat všude, když si zamane, je jak buldozer a jde si za svým hlava nehlava 😀

butt
31. črc 2010

@lakshmi
@k.ate holky usporadejte a kdyz me prijedete vyvezt kocarek, rada se zucastnim 😀 😀 ale snad to bude brzo dobry...a nebo ted zkousim satek, tak treba diky nemu se mezi lidi dostanu 😉

@lakshmi ty jo to bych chtela videt ty ksichty, ze spis s mimcem v posteli uz v porodnici.... 😀

butt
31. črc 2010

@hankazamecnikova vcera jsem si cetla knizku o malych miminach a nasla tam info, ze kdyz ma decko prdiky, tak ze vyzkumy ukazujou, ze to muze byt i kvuli nesnasenlivosti kravskyho mlika a ze teda kdyztak zkusit na par dnu kravsky mliko a vyrobky z nej nejist...pro me to byla uplna novinka, tak jsem si rikala, ze se s tebou o ni podelim 🙂 (a jestli ti opakuju za sneco, co davno vis, tak se omlouvam 😀 )

k.ate
31. črc 2010

@butt tak pověz, kdy chcete vyrazit a my se přizpůsobíme, jestli až po šestinedělí? asi jo,ne? 🙂 My máme času docela dost, takže nám to je fuk, my můžem vyrazit třeba hned zítra 😀 😀 😀

hankazamecnikova
31. črc 2010

@butt Já jsem akorát četla, že mlíko jako takový vynechat, ale kefíry a zakysaný mlíka jo. Tak nevím, jestli je to ono. Ale my jsme u Vašíčka přišli hlavně na to, že když ho pevně zavineme do zavinovačky, tak spokojeně spinká v kuse kdoví kolik hodin a s prdíkama se vyrovnává sám (střílí úplně nahlas 🙂). Přesně podle návodu pana doktora Karpa z knížky Nejšťastnější miminko v okolí. Podle něj není kolika a pláč při ní způsobená prdíky, ale tím, že je miminko citlivější povahy a potřebovalo by ještě pár měsíců v děloze. No a Vašíčka jsem fakt přenášela, nechtělo se mu ven... a v té zavinovačce je spokojený.

Holky, tak se mi prso sice asi nalilo, ale hned mi zatuhlo, dostala jsem teplotu 38 C, mám mít klid na lůžku, 3x denně paralen, horký sprchy, studený zábaly, odstříkávat... prostě program jak blázen. A Jarda se zatím stará tak vzorně o Vašíčka, až je mi z toho smutno, že mně to určitě tak dobře nejde ☹

tanuki
31. črc 2010

hani, tím si projde skoro každá 😉 ☹ mně dost pomohl tvaroh-sice to smrdí, jak to na tobě kysne, ale lepší než se dopracovat k antibiotikům.. Tak ať to brzo poleví!
Jojo, taky mi přijde, že je tu dost Braňaček a Praha bída 😒

adelka89
31. črc 2010

@hankazamecnikova drzim pesti at je zanet brzy pryc, mne taky mlicko v prsu zatrvrdlo, maly mel asi mesic a ja musela do skoly na prijimacky, jenze jsem si neuvedomila,ze se mi prsa nelejou,takze jsem psala test a tricko jsem mela uuuplne mokre 😀 i svetr, pak to zatvrdlo ale rozmasirovala jsem to ve sprse,fakt mi pomohla ta horka sprcha.