Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
2. zář 2010

@vafle Taky mě mrzí, že jsem těhu zjistila později a listovku brala hala bala. Teda spíš nebrala. Ale pak už jo, každej den 🙂

@sussanah Přeju, ať se vám brzo zadaří další svišť 🙂 . Ale obdivuju tě, když jsou naši prcci hodně podobní, já si druhé fakt nedovedu představit 🤐 . Možná su měkkota, ale mám pocit, že to bych fakt nezvládla.

vafle
2. zář 2010

@blka a ty studuješ tady v Olomouci?

blka
2. zář 2010

@vafle Já jsem v červenci už státnicovala, takže padla 🙂 . Ale chodila jsem do Přerova 😉

vafle
2. zář 2010

jo tááák a jak jsi to zvládala s mimčem? Bylo to náročné nebo se to dalo?

sussanah
2. zář 2010

@blka jj taky si nekdy rikam, jestli se neukvapujeme, maly je nekdy fakt na tecku 😖 Ale zas, co muzu chtit, je holt po me 😀 A s tim druhym, ja jsem prece rozhodnuta, ze druhe mimco bude tiche, klidne a spave, tak zadny problem, ne? 😀

blka
2. zář 2010

@vafle Tak náročné to bylo, ale zvládla jsem to. Nejhorší bylo zkouškové období a pak ten konec.

@sussanah Aha, tak to je fakt potom bez problému 😀 😉 . Ale já si své druhé dítko představuju taky tak 😅 . Já ale vůbec nevím, po kom ten náš malý je. Ty aspoň víš, že je po tobě, ale u nás fakt po nikom. Pondělí až středa předváděl věčné hysterické záchvaty a ve středu jsem u přebalování už vypěnila a řekla mu, že kdyby byl starší, tak mu lištím, ať se vzpamatuje 😅

sussanah
2. zář 2010

@blka tak to uz nas zacalo obdobi vzdoru, cast prvni. Kdyz se treba rozhodne, ze chce abych ho ke kocarku donesla (bezne si doleze sam), tak se proste posadi 2m ode me a spusti rev. vcera jsem ho nechala (pritom porad medovym hlasem "no tak pojd k mame") po 10minutach (fakt , stopovala jsem to) jsem na neho zvysila hlas, at uz toho necha, ze ten rev nehodlam poslouchat a ze proste kone c a jde se a on na me koukl, zatlacil slzu a prilezl... Proste no comment 😠 Ale ted slavim prvni uspech, po 14 dnech neustaleho okousavani ubohe matky, ktere bylo nasledovano plesknutim pres zadek, se maly rozhodl, ze uz me kousat nebude a kouse radeji medveda, ten mu na zadek neda 😀

terak
2. zář 2010

Holky zacala byste nektera studovat VS az po nastupu na materskou? Ja mam teda VS hotovou s titulem Mgr. ale mam pocit, ze jsem se zamotala v nejakem bludnem kruhu, odumira mi trosku mozek, tak bych se chtela do neceho pustit, ale nevim jestli to neni blbost, jestli to budu stihat atd. Mimojine budu pri materske pracovat, ale jen cca 50 hodin mesicne externe.

blka
2. zář 2010

@sussanah Tak to Mareček se vzteká, ale vztekle řve pořád, i když jde ke mně 😒

@terak Blbost to není 😉 . Za 3 roky mateřské si uděláš Bc. a navazující studium doděláš buď při práci, a nebo s dalším prckem, kdybys navazovala s mateřskou.

sussanah
2. zář 2010

@terak klidne jdi do toho. Ja teda tu moji rozestudovanou skolu nechala, ale uz ted se koukam po nove a pritom si rikam, jeslti fakt nejsem cvok, ze si nedam pokoj 🙂 Ale on ten mozek fakt nejak odumira 😖

k.ate
2. zář 2010

@sussanah hele a kdy vlastně někam zajdem ? 😀

Jinak holky, my možná zůstanem na škole, páč s prací je to úplně na prd... :-/ Tak já nakonec budu nucená studovat 😀

butt
3. zář 2010

@k.ate vybornej duvod proc studovat 😀

k.ate
3. zář 2010

@butt že? 😀 a to se za chvíli maj dělat rozvrhy, tak asi pomalu začnu zas přemejšlet, jak to udělat, abychom se prostřídali 😀 no jo, co nadělám... 😀 blbý je, že pokud budem studovat i tenhle rok, asi toho inženýra budem muset dodělat :-/ teda určitě 😀

butt
3. zář 2010

@k.ate ale tak beres to s humorem 😀

k.ate
3. zář 2010

@butt ono mi nic jinýho nezbývá 😀 no možná ještě tak blázinec, ale to není ideální řešení 🙂

butt
3. zář 2010

@k.ate jsi chytra zenska 😀 jinak my uz mame po setinedeli, tak bychom mohly neco podniknout 😉 i s @lakshmi jak jsme se bavily...a @sussanah je taky brnacka?

k.ate
3. zář 2010

@butt určitě něco podniknem, stačí se jen domluvit 🙂 hihi a @sussanah jsem si s někým spletla, teď mi to došlo, že vlastně to je někdo jinej, než jsem si myslela, že to je... Achjo... 😀 Už mi fakt hrabe, jestli já v tom blázinci neskončím náhodou i tak 😀

blka
3. zář 2010

@k.ate Tak super, ne 😉 . Byla by to škoda nedodělat jeden rok, tak takhle se to vyřešilo za vás.

k.ate
3. zář 2010

@blka ony to jsou právě v podstatě dva roky :-/

Jinak začínáme s malým nočníkovat a on když chce čůrat, začne bejt protivnej a musíme ho dát na nočník, jinak brečí... Je to možný, když jsme začli teprve včera? 😕 😖 Já myslela, že ho tam budu dávat jen tak, aby nemusel bejt pořád v plínách a ono to vypadá, že to bere vážně 😕 😀

blka
3. zář 2010

@k.ate Jaktože 2 roky?
Tý jo, s nočníkem nevím. My jsme ho ještě ani nekoupili 😅

k.ate
3. zář 2010

@blka no protože jsme nějak nezvládli projekt před diplomkou, takže se nám studium automaticky prodlouží o rok a pak jsme celej letní semestr tak nějak vypustili 😀

sussanah
3. zář 2010

@k.ate a ja myslela, ze se se mnou chces za kazdou cenu seznamit 😉 😀
S tim nocnikem bych tomu docela verila. My jsme sice BKM, ale treba sousedovic kluk jak byla vedra (mel zhruba rok) si sam od sebe zacal rikat, ze chce curat. Stacilo by u neho jen malinko a mohl chodit v klidu na nocnik, ale jeho maminka preferuje plenky nez vylivani nocniku (to je podle ni nechutne), takze chlapec asi po 14 dnech prestal hlasit a jedou zase v plinach 😖

butt
3. zář 2010

@sussanah cooooooooooooo?jak muze nejake mamce pripadat nechutny vylivat nocnik?no moje mamka me s brachou posazovla na nocnik tak od toho roku..to az ted je trend deti nechat v plinkach co nejdyl 😒

sussanah
3. zář 2010

@butt no abych rekla pravdu, tak ze bych se opajela rozkosi nad tim, co do neho obcas vytvori ten nas kluk, tak to fakt ne 😉 Ale vzdycky si reknu, ze lepsi v nocniku, nez mu to stirat ze zad 😀 No taky me to prekvapilo, ale rikala, ze kdyz je to v pline, tak to vlastne jen utre kapesnickem z kuze a plinu hnedka vyhodi a neni s tim tolik prace. Tak by me zajimalo, do jakeho veku ji to prijde lepsi 😀 Ja osobne bych zkusila na nocnik dat, kdyz se posadi, ale my s BKM jsme proste cvoci 😉

butt
3. zář 2010

@sussanah já neříkám, že se nad tím má rozplývat, že 😀 😀 no já jsem byla taky rozhodnutá pro BKM. když jsem přisla z porodnice, tak jsme s manželem (kterej teda ani pro BKM pochopení nemá) poznali, kdy se chystala kadit..jenže já blbá jsem nějak neměla hned energii to odchytávat..a teď už to pořádně nepoznám 😔 nebo někdy vidím, že to brzo přijde, ale to brzo je klidně za 15 min..a držet ju 15 min nad nočníkem..?no nevím, porstě teorie byla nějaká jednodušší, než praxe ☹ a je mi jasný, že s každým dalším promarněným dnem šance, že nám to půjde jsou menší a menší..a taky fakt je, že mám čím dál tím menší odhodlání 😔

sussanah
3. zář 2010

@butt ja si rikala, ze jsem to tu u jedne z vas cetla, ze chcete BKM, ale nevedela jsem jestli jsi to byla ty nebo Hanka. No mala je u tebe jeste mala, takze bych se promarnenych sanci vubec neobavala. My jsme zacali velmi nenasilne, davala jsem ho nad umyvadlo, jen kdyz jsem prebalovala (co 2-3h). Po 2m mi zacal kakat co 5-6dni a sam to nezvladal, takze jsem musela pomahat trubickou na podlozce a tlacit kolinka k telicku a on tlacil, az byl rudy v obliceji. No potom uz jsem poznavala, kdy se to chysta (kdyz uz nepotreboval trubicku) a stejne jsem ho rozbalila a dala mu nozky k brisku, aby to slo lepe. No a curani mimo ty 2-3h a vubec nocnikem jsme koupili az po moji operaci, takze malemu bylo tak 3,5m. Nejprve jsme chytali jen kakani (to bylo snadne, jednou za 5-6dni, to se trefis 😉 Curani nejprve tak jednou denne max. No a asi po 2tydnech najednou znicehonic to zacalo jit 🙂 Takze my jsme takovi prirozeni BKM. Muzes to proste jen zkusit nad umyvadlo priprebalovani + curaci zvuk a uvidis. Treba te samotnou prekvapi 😉
Uffff, to byla dlouha agitacni rec 😀 😀

blka
4. zář 2010

@k.ate Aha, tak to jo 😉 . Ale to zvládnete.
@sussanah Tak to je teda drsný nedávat dítě na nočník, protože je to hnusný 😅

k.ate
4. zář 2010

@sussanah hele, jak to děláte třeba venkuu? my jsme kvuli tomu včera letěli domů, ale jak je realtivně chladno, přijde mi divný aby čural do nočníku venku, aby se ještě nenachladil 😖
My jsme chtěli BKM zkusit, ale nakonec kvuli škole jsme to tak nějak vzdali, protože malýho často někdo hlídal, tak by to podle mě stresovalo jeho, i nás... No a s nočníkem to nechápu, mně přijde jednoduší to vylejt do záchodu, než to rozmatlaný utírat 😀

sussanah
4. zář 2010

jj tu znamou s tim nocnikem taky nechapu, ale proste holt jsme kazdy jiny. Ja si to proste zase nedokazu predstavit na tele v plince,ja uz bych ani nevedela, co s nim 😀 No ono vlastne naposledy mel docela fest prujem asi pred 3m, vykakal se do nocniku a nez jsem ho stihla vylit, tak bohuzel i na podlahu a jeste se v tom vyvalel 😔 Jste me mely videt, nesla jsem dite v natazenych rukach primo do vany a tam zkoumala, jak mu sundat veci a umyt 😀 😀
@k.ate venku zatim curame na travicku, az ted jak bylo par dni zima, tak jsme ho nedavala, on se vycural doma a pak vydrzel (on uz vydrzi i 2h, kdyz opravdu chce). Ale ja stejne chodim spis na ty 1h prochazky, takze potom cura az doma. Az bude uplne zima, tak uvidim. Mozna uz tky vydrzi vic, pokud zas bude chtit jen curat, tak mozna kdyz uz bude stat, tak bude curat na kluka. Nevim, budu to resit az to prijde 😉 Kdyz jsme nekde venku a cekam i naloz, tak beru nocnik a v pohode. Dneska jsme takhle byli v Olympii s nocnikem 😀

butt
4. zář 2010

@sussanah dekuji za povzbuzeni, budu to teda zkouset...jen mi porad, kdyz ju budu mit teda rozbalenou a pujdu ju jen tak dat nad umyvadlo a udelam curaci zvuk, jak dlouho mam cekat, jestli neco bude?a pak dalsi dotaz a sice, jakej mate zvuk na kakani?potrebovala bych inspiraci 🙂