Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
1. čer 2009

kam pokud vím tak ne, ale mám tam pár známých.

k.ate
5. čer 2009

ahojky všichni 🙂

tak bakalářku jsem odevzdala, teď jen čekat na to, až ji ohodnotí oponent a vedoucím práce a učení na státnice... Toho jsou teda spoooousty, ale snad to nějak zvládnu... Jen jsem včera večer přišla na to, že už si budu muset koupit novou halenku, protože tu, kterou jsem měla u obhajoby projektu v lednu, už skoro nezapnu, takže to vypadá hrozně 😀

janeyzelvicka
5. čer 2009

Určo to zvládneš 😉 A hodně štěstí při koupi halenky, já měla dojem, že téměř všecky těhotenské věci jsou naprosto příšerné, ale třeba jsem narazila vždycky jen na blbý obchod 😅

k.ate
8. čer 2009

Tak zase posouvám téma 😀 Bakalářku mi už ohodnotil vedoucí práce a dal mi Bčko, takže spokojenost 🙂 Uvidíme, co navrhne oponent 🙂

janey - no mně obecně moc nesedí ty těhu věci do stylu a když něco jo, je to přííííííšerně drahý... Tak uvidím, jak to vymyslíme... Blbý je, že mám strach, že za tejden bych tu starou halenku už ani nezapla (už teď to bylo tak tak 😀 ), takže něco novýho budu muset sehnat... 😠 Třeba sáhnu po něčem netěhu, ale u toho mám strach, že mi to nahoře bude volný a budu v tom plavat, aby to šlo zapnout přes bříško (a to ho zase tak velký nemám... 😖 )

janeyzelvicka
9. čer 2009

gratulace k ohodnocení 🙂))
Tak pak napiš, jaks pořídila...

k.ate
9. čer 2009

tak na popravu pujdu příští pondělí ve 12 20 😀 Tak uvidime... od oponenta hodnocení pořád nic ☹

janeyzelvicka
9. čer 2009

to bude dobrý 😉 kubík ti určitě bude radit 🙂

k.ate
9. čer 2009

janey - doufám, že jo 😀 Zase si řikam, že ať tak nebo tak, za týden už to budu mít za sebou😀

tanuki
9. čer 2009

můžeš být na sebe hrdá už teď! 🙂 co promod? tam mají hezké (ne)těhu pblečení..ale když nejsou slevy, jsou to pálky.
Tak jsem se dnes ptala dr.na moře a má na to velmi pozitivní názor 🙂

janeyzelvicka
9. čer 2009

tan, co říkal mudr o moři? Já zaznamenala pár dotazů na to v časáku a většinou doporučovali od 2-3 let.

bu_bu
15. čer 2009

Ahoj holky, celou diskuzi jsem nečetla a tak jsem přišla na radu 🙂
Minulý týden jsem udělala státnice na Bc. a přemýšlím, jestli si podat přihlášku dále. S malým a práci na doma to už tak bylo docela těžké, tak mě zajímá jestli to vidím jen tak já, nebo to zvládáte v pohodě. Před státnicemi jsem si říkala, že už v životě žádnou školu nechci vidět, ale teď ve mě hlodá červík, že už by to chtělo dotáhnout 😀
Uvažovala jsem o VŠB, fakulta Metalurgie a materiálového inženýrství obor Managment jakosti, nestudujete ho některá? Nebo něco podobného? Předtím jsem dělala ekonomku v Karviné, tam to je hrozný záhul 😖 a v navazujícím ještě horší, každý semestr 12 předmětů a co mi říkala známá, tak samé seminárky, testy apod. A to je kombinované studium.
Tak jsem z toho celá taková přešlá 😅

k.ate
15. čer 2009

Tak zdravííím jako čerstvej Bc. 🙂 Manža to zvládnul taky, takže paráda 😀 Prcek bude mít otitulovaný rodiče... Jsem si řikala, že by mu taky mohli udělat diplom, aby se s tím pak nemusel zabejvat, až bude velkej 😀

janeyzelvicka
16. čer 2009

k.ate, moc gratuluju 😵 😵 super 🙂

bu_bu: Můžu se zeptat, proč bys chtěla zrovna na metalurgii? To je dost specifická fakulta, zaměstnání pak leda asi někde v železárnách nebo podobných, ale proč ne... kamarád tohle studoval, ale nevím přesně, jestli ten obor.

bu_bu
18. čer 2009

Janeyzelvicko: právě, že jsem hledala něco ekonomického, ale zajímavějšího. Obor Managment jakosti není právě přesně určen k uplatnění v průmyslu, ale i službách, veřejné správě apod.

guess
21. čer 2009

ahoj holky, tak jsem si trochu procetla vasi diskuzi. Celkem optimisticke. 🙂
Prave resim otazku ..., moc si uz prejeme miminko, ale za rok v kvetnu me cekaji bakalarky. Tak nevim, jestli to risknout a zacit se snazenim ted, pokud by to vyslo jit na statnice napr. s dvoumesicnim mimi (hlidani problem neni) a nebo spis pockat a jit statnicovat s briskem. No a cekat se zacatkem snazeni jeste rok nevydrzim. 😀 Je to tezke, clovek nevi, jak bude tehotenstvi probihat ... 😖 Taky neni jiste, jak rychle se snazeni zadari. 😉

holis84
21. čer 2009

guess: ja jsem statnicovala pred 14 dny s briskem 😉 nicmene nevim zda na me brali ohled nebot si toho asi ani nevsimli a to jsem v 8 mesici, nicmene jsem se stresovala 😠 ale klidne se o miminko pokousejte nebot clovek nikdy nevi kdy to prijde. ja otehotnel hned po mesici ale reknu ti nevim zda bych zvladla s malickym miminkem pripravu na statnice 😕

guess
21. čer 2009

holis, dekuji za reakci. 🙂
Moc ti gratuluji k statnicim! 🙂
Je to fakt tezke, rozhodnout se ... Prave, nikdy nevis, kdy se mimi zadari. Zase cekat dlouho se snazenim, a pak zjistit, ze to treba nejde. ☹ Tobe to vyslo super. 😉 Ted uz se muzes tesit na Kristynku. 😵

holis84
21. čer 2009

guess my zacali zkouset miminko tehdy az bylo jako kdyby po terminu statnic abych nebyla v 9 mesici a zaroven mela jit ke statnicim 🙂 rikala jsem si ze ten 7 ci 8 mesic je v poho. tudiz jsme zacali pracovat na miminku v rijnu a jak vidis vyslo to hned. ALe je spousta maminek ktere to zvladli i s prckem, ja sama osobne se chystam dal na magistersky jenze to uz bude kristynka 2leta takze doufam ze me ji pohlidaji pak nasi abych se zas mohla ucit 😉 jinak moje spoluzacky odstatnicovaly taky i se dvema detmi 😝 vsechno jde kdyz se chce.
jinak ja byla 3 roky flakac a proto jsem se musela ucit ke statnicim nebot to pro me bylo nove 😎 😀 😝

guess
21. čer 2009

tyyjo, tak to se vam krasne povedlo, ... hned prvni mesic. 😵
No, ja studuji kombinovane, takze tam jsou taky maminky a rikam si, kdyz to zvladaji ony i s vice detmi, tak proc ne ja. Ale praveze si uvedomuji, ze to budu mit narocnejsi. 😖 Je mi 26, tak uz se opravdu na mimi citim. 😉
No, ja taky nelezim cely semestr v knihach 😀 , ucim se vzdy chvili pred zkouskama. 🙂 😉

holis84
21. čer 2009

guess: jj povedlo hnedka ani jsem tak brzo snad nechtela a byla vydesena ale pritel se hned radoval. Jinak ja chodila na soukromou taky na dalkovy, denni me prijde jako ztrata casu 😉 ja jsem taky rada ze budu mit miminko ted a ne ve 30 nebot to uz chci mit mozna i druhy a pekne dostudovano, karieru uz jsem nejakou snad vybudovala a tak 😀 Urcite se neboj, kdyz se povede miminko ted tak bys ho mela nekdy v dubnu, vsechno se da fakt zvladnout 😉 😉 😉 ja sla na rizikove v 7 mesici abych se mohla ucit na statnice takze to muzes taky 😀

janeyzelvicka
30. čer 2009

Ahoj holky 🙂
Bu_bu jo tak, to chápu.

guess - to je jedna z věcí, kterou prostě nikdo nemůže předvídat 🙂 může se zadařit hned, může být těhu v pohodě, nebo ne.. ale státnicovat s dvouměsíčním mimčem, z vlastní zkušenosti, je ještě asi ta nejlepší varianta 🙂
Státnicovat v těhu - dá se, ale mě se třeba dělávalo blbě, nevylučuju, že bych tam sebu sekla.
No a teď už mám skoro jedenáctiměsíčního raubíře, státnicovat budu, až ji bude tak rok a třičtvrtě a upřímně se toho děsím!!! Málo spí, a když je vzhůru, učit se absolutně nedá 😀 zatímco když jí byly 2 měsíce, bylo to nepohyblivé miminko, s kterým nebylo ani tam moc práce, vrzla jsem ji do nosítka a ona prospala celý den. to bylo pro učení naprosto ideální. 🙂

guess
4. črc 2009

jee, dekuji za nazory, holky ... 🙂
holis84, tobe to fakt moc pekne vyslo. I jsi mela casik na uceni, hm ... dobry studijni volno. 😉 A citila ses dobre v tehu?
janeyzelvicka, jee, tak to mas vesele. Obdivuji te.
Chjo ... no tak nevim, jestli do toho jit ..., ale mimco moc chceme, tak to asi riskneme. 😉 Prinejhorsim bych sla v zari, ale to se mi moc nechce. 😝 Budu delat vse abych to zvladla. No ale snazim se budeme jen do te doby (pak pauza) abych nemela i TP v dobe statnic. 😉
A mas alespon nejake hlidani?

k.ate
4. črc 2009

guess - já taky státnicovala s bříškem a v pohodě 😀 Sice jsem měla strach, jak vydržím celou dobu u státnic stát, ale nakonec jsem to ustála v pohodě... Myslim, že nikdo z komise si ani nevšiml, že jsem těhu... Vedoucímu bakalářky jsme to s manžou řekli, až jsme měli státnice za sebou... Po pravdě řečeno pro mě bylo mnohem horší ustát předevčírem promoci... To dlouhý stání ve vedru mi nedělalo moc dobře a chvilkama jsem přemýšlela, jestli nevyužiju nabídku paní ze studijního oddělení (tam si to pamatujou, že těhotná jsem 😀), abych si šla sednout... Ale i to se dalo... Jinak pokud půjde všechno dobře, prckovi by měly bejt necelý dva roky, až budem dělat státnice na inženýrským studiu a to bude asi už docela mazec 🙂

Každopádně přiznávám, že my jsme mimi vyloženě neplánovali, netušili jsme, že se nám povede, protože jsme mysleli, že mrně mít nemůžem... Každopádně jsme si řekli, že je pro nás důležitější mít mimčo, že školu nějak dořešíme vždycky 😀

guess
5. črc 2009

k.ate, taky si to pekne zvladla a dokonce v pohode. 🙂 Ja se byla u statnic letos divat na kamosku a u nas se teda pri zkouseni sedelo, jen u obhajoby se stalo. 🙂 Alespon mala vyhoda.
Samozrejme statnicovat s dvouletym prckem bude zajimave ... Posles je treba s manzou na nejakou dovcu, at mas doma klidek. 😉
Jinak ti samozrejme dodatecne gratuluji k bc. 🙂

k.ate
5. črc 2009

guess - no my budem s manžou nejspíš státnicovat na stejno (jsme ve stejným ročníku 😀), takže dovča nehrozí 😀
A díky za gratulaci 🙂

tanuki
5. črc 2009

kate, to budete mít podobné jako my 🙂 se asi doma sežereme, všichni vynervovaní ☹ a kolik máš ten tlak? Já s tím také dost ojovala, ale bylo to jen v ordinaci, když jsem si ho měřila doma, byl OK. Ale doktorka plašila.. tak jsem se měřila každý den a zapisovala si to, ať máme všichni klid..

k.ate
5. črc 2009

tanuki - no jsem zvědvá, jak to zvládnem, teď před státnicema jsme se s manžou málem pozabíjeli 😀 Když do toho přibude ještě malej, bude asi řádně veselo 🙂
Teď jsem v poradně naposledy měla 120/90 myslim a tep 120 😀, ale jinak jsem mívala i 140/90, ale u babičky třeba jen dvě hodiny po tý kontrole mi spadnul na 106/60 a tak 😀 Prostě jsem asi tou doktorkou vystresovaná...

janeyzelvicka
6. črc 2009

guess - ad hlídání - můj muž je pracující, přichází domů ve 4, takže když se potřebuju učit, vezme vždycky kvečeru malou na procházku, tak na dvě hoďky. A občas pohlídá kamarádka, vezme malou na procházku. to je asi vše z hlídání, když se potřebuju učit 😅 když jsem pryč, hlídají i babičky.

Ty vedra a dusno teď, to je mazec... k.ate, pamatuju si, jak měl muž promoci a taky říkal, že se málem složil (a bylo jich víc, co už vypadali jetě). A to určo nebyli těhotní 😅

janulebambule
6. črc 2009

Ahoj holky, asi si mě už nepamatujete. 🙂 Naposledy jsem tu byla na pokec asi ve 36. týdnu mého těhu. Ve 38.týdnu se nám narodila Štěpánka. Teď už má 3 a půl měsíce 6130g a 60cm a má se čile k světu. Po porodu byly hodně problémy - 3 týdny v porodnici atd. Ale teď už jsme v pořádku. 😀
Ještě 24 hodin před porodem jsem byla na poslední přednášce. 😎
Tak teď jsme ve stadiu - obě dvě studia dostudované, indexy plné, ale u obou mi chybí diplomka a disertační práce a samozřejmě státnice. Nejhorší na tom je, že se mi už hrozitáááánsky nechce!!! 😝
Takže doktorské studium určo odložím, ale nevím co s tím managementem. 😠 No nevím uvidím.
Tak zatím se mějte pěkně!!! 😉

janeyzelvicka
7. črc 2009

Ahoj janule, jasně že si tě pamatujem 😉 tak opožděně gratuluju k Štěpánce, supr, že už jste v pohodě 🙂
A pokud se teda chystáš teď psát diplomky, tak hodně elánu 🙂 jaké je Štěpánka miminko? Klidas, nebo máte problémy jako koliky a tak?