Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janulebambule
7. črc 2009

Ahoj Janey, díky za gratulaci. 😀
Štěpánka je pěkné éro, trochu jsme si ji už asi rozmazlili (jestli to ve 3 měsících jde) 😅 Chce být pořád u mně. Počítač mám v patře, tak je to těžké. Koliku občas mívá, ale už ji začly růst zoubky (podle doktorky) tak to máme všechno jaksi naráz a divoké. No tak s diplomkou to vidím bledě.
V noci je ale absolutní poklad. Spí 7 až 9 hodin v kuse!!! Nejdřív jsem z toho byla vyděšená a budila ji na kojení, ale už jsem se na to vykašlala a malá je spokojená. 😎
Jo a taky jsem chtěla poděkovat, jak jste mi tenkrát poradily s tím látkováním. Díky vám holky úspěšně látkujeme a je to super!!! Přiznávám, že pere a žehlí většinou tatínek, my jen špiníme. 😵 Ještě se zeptám, do kdy jste žehlily plínky? Manže je odhodlaný žehlit do 6 měsíců. Tak mu to asi nebudu rozmlouvat. 😅

janeyzelvicka
8. črc 2009

Jani, určitě jste si ji nerozmazlili, miminko potřebuje co nejvíc lásky 🙂 rozmazlená bude, až když sebou bude třískat o zem, chtít čokoládu a ty poletíš a koupíš 😅
Už zoubky? Ty jo 😕
A nejde to udělat tak, že by sis pořídila třeba šátek nebo nosítko, seděla u počítače a malá by u tebe spala? Nám se tohle osvědčilo.

To je super s tím látkováním 😵 já žehlila plínky asi první měsíc. Ono prý vyžehlené plínky jsou sterilní tak pár minut, pak do nich různé "bakterie" zas nalezou, takže pokud to děláte z hygienických důvodů, myslím, že to je zbytečné. klidně to mužovi rozmluv 🙂 a jaké plínky používáte? asi čtvercovky, že, když žehlíte 🙂

kukuca
13. črc 2009

Ahoj holky!Chtěla bych rozšířit vaše řady 🙂
Před hodinou jsem se dověděla že jsem přijatá na magisterský studium. Státnicovala jsem letos v červnu v pátým měsíci a pohoda. No nervy malinko byly,ale tak nějak to příroda zařídila,že jsem musela být na rizikovým do 4.měsíce a tak jsem měla čas na učení.Magistra jsem zkusila jen tak z hecu a vyšlo to.Jsem z toho paf.Je to dálkově, 35km od bydliště ale první zkoušky by mě čekaly v lednu,kdy budu mít dvouměsíční miminko.Uf...

Jinak látkaření taky plánuju! 🙂

janeyzelvicka
13. črc 2009

kukuc, tak to gratuluju 🙂 to budeš mít moc fajn. Já si teď říkám, že miminko a škola (za splnění dalších faktorů) je pro mě asi ta nejlepší kombinace 🙂
Dvouměsíční miminko je většinou hodné a především nehýbající se 😀 😀
Látkaření je super 😵

kukuca
13. črc 2009

Janey,no já mám akorát strach že neudeme moc sžití,že si na sebe budeme teprve zvykat. A hned zkoušky..no ale přerušovat nechci,to by mě mělo donutit,protože bysme chtěli druhý tak po dvou letech a to by se mi krylo se státnicema.Jé tak to je fajn číst,že je to pro tebe super kombinace.A jaké bylo zkouškové u vás,to první?Kolik měla malá a kdo ti hlídal?

janeyzelvicka
13. črc 2009

Tak snad bude mimčo hodně spát, pořiď si nějaké ergonomické nosítko nebo šátek, v tom může být a ty si zatím uděláš, co potřebuješ. A když budeš nosit vepředu, pak může být i často přicuclé, pokud budeš kojit, to mimča ráda 🙂 fakt čím starší, tím horší 😅
První zkouškové u nás - malá je začátkem srpna, nějaké zkoušky jsem měla ještě před vánocema, zbytek v lednu, takže jí bylo tak 5 měsíců. To ještě ani nelezla, zlatá doba 😀 a myslím, že i ještě dost spala, takže se dalo učit při ní, když jsem byla pryč, hlídal manžel, moje mamka nebo kamarádka.
Pak začla lézt, málo spát, no je to čím dál horší 😀 Tohle zkouškové už ji vždycky manžel musel vzít na procházku, abych se vůbec něco naučila.

k.ate
13. črc 2009

janey - tak to já jsem teda taky zvědavá, jak to bude 🙂 Malej bude v září, tak to bude asi veselý stíhat to se školou 😀

janeyzelvicka
13. črc 2009

Určitě budete mít hodná milá nenáročná miminka 🙂

tanuki
13. črc 2009

jé janule, normálně jsem si na teb euž ěnkolikrát vzpomněla, jak je hrozné, že se ještě neukázala 😀 Tak gratuluju ke Štěpánce i látkování! My žehlili tak asi první 2týdny, a šestinedělí jsem (pochopte: pračka 😀 ) vyvářela, pak už na 60.. Pokud je pupík v pohodě, není se čeho bát. Teď ve mě dokonce dost hlodá, zda je potřeba vyloženě prát a občas to zapnu jen na máchání a přidám ocet (jen na počůrané plíny, pokakané jsou naštěstí výjimečně)

Což mi připomíná, Janey, nechcete už zkoušet nočník? Po probuzení je to bezva 🙂

Kukuco, ty už jsi sem také chvíli chodila, jestli si dobře vzpomínám.. 🙂

Jojo, čím dál tím víc jsem utvrzená v tom, jak je mimi při studiu super! A když je tatínek na škole, tak ještě lépe 😵 Ten čas, který i on má na mimi je nenahraditelný. Začínám trochu depkařit, jak dál. Až dostuduju, bude snad dítě něco přes 2roky staré..a Rodičák už jen 3800a zároveň by se mi fakt nechtělo na plný úvazek od ní pryč 😔být s ní jen tak 3hodinky denně 😖

kukuca
13. črc 2009

Tanuki, to mě těší že jsi si vzpomněla,ukázala jsem se tu jen párkrát. Poprvé jsem to taky řešila,protože jsem neměla ještě Bc a byla jsem těhotná a bohužel šlo o zamlklé těhotenství.
Jsem si tak říkala jaká je rozjetá diskuze slovenská-ve volné diskuzi jede podobná diskuze na stejný téma.Jsou tam Slovenky a je jich celkem hodně.Copak při mateřské studuje jen vás pár? 😅
Mamce jsem psala k moři smsku,že pokud bude občas hlídat, půjde za 2 roky na promoci. 🙂 Letos o ni přišli,protože měli zaplacenou dlouho dopředu dovolenou.Tak mi psala že pomůže ráda.Tomu věřím,jí taky,ale je zaměstananá,takže to bude zajímavý kombinování.Momentálně zápasím s myšlenkou,jestli si zvolit druhej jazyk Němčinu nebo Ruštinu..Pro mě jsou jazyky největší kámen úrazu..
Jo a ohledně spaní, sázím na hacku,koupila jsem jí na Bráně k dětem a osobně jsem viděla jak v tom holčička kamarádky krásně usínala,tak jí připevníme na strop vedle pc a jednou rukou budu držet ve zkouškovým špagát a houpat a druhou klovat seminárky 😀

kukuca
14. črc 2009

Jéje,tady je pusto a prázdno..No jo,prázdniny,tak jste všechny zaklaply skripta a užíváte léta co? 😀
Já jsem tak přemýšlela, že už bych ráda viděla rozvrh..Zdálo se mi to celkem zvládnutelný, ale pak jsem si uvědomila,že míváme 2 zápočty v prosinci.. a jelikož mám termín koncem listopadu 😕 Nějaký přehazování,to tam moc rádi nemají,takže co v takové zimě s tak malým mimčem..No to bude masakr..

tanuki
14. črc 2009

jako hlídání nebo učení?
Mně by bývalo vyhovovalo mít odchozené předměty a dělat v šestinedělí nějaké zkoušky, takhle jsem to "proflákala" 😀 byla to pohoda.. ale každá to tak samozřejmě nemá..

kukuca
14. črc 2009

Tím přehazováním jsem myslela přehazovat zápočty,ne dítě 🙂
Ale asi to ,,plánování,, nechám plavat a uvidím jaká bude realita. Manžel slíbil,že mi pomůže tak uvidíme jak to dodrží,ta jeho podpora mýho studování 🙂

tanuki
14. črc 2009

jo, to jsem pochopila 😀 Já myslela to "co v takové zimě s tak malým mimčem" 🙂
Já si ještě v těhu zakreslovala do rozvrhu, jak si to popřehazuju, ale nakonec to moc nevyšlo 😉 ale 9věcí jsem udělala, 1snad v září a 2příští rok, takže pořád celkem slušné.. a navíc jsme měla v průběhu měsíc volna. Asi by se to nějak dalo zakulišačit a stihnout vše, ale zbytečný pres..navíc až po absolvování člověk ví, kam třeba nechodit- kde se nedělá prezence, nebo kde to není přínosné 🤐

kukuca
15. črc 2009

Tak to byla noc...Uskřípl se mi nerv vedle plotýnky a vystřeluje mi to do zad a do hýždí 😅
Ráno jsem skoro nemohla vstát,pomáhal mi manžel. Váhala jsem zda si nevzít dovolenou, ale dneska v práci musím být,tak to tu nějak přetrpím.Trichu jsem to rozchodila,ale teda pořád o tom hodně vím...Chjo, co s tím?Počkat až to přejde, spíš se hýbat nebo nebo?Stejně mám sedavý zaměstnání..

A ještě jedna praktická otázečka...Objevila jsem úžasnou zimní kombinézku v net bazaru,ale velikost je 62-68 prý se dá nosit i dýl.Mohlo by to velikostně stačit pro listopadový miminko do toho února?

janeyzelvicka
15. črc 2009

Ahojte 🙂
Kukuc, já bych do kombinézky asi šla, kdyžtak bude mimču větší, ale ona ze začátku stejně rostou rychle...

tanuki
15. črc 2009

nemáš nějakého známého fyzioterapeuta? Tuto péči jsem si v těhotenství dopřála. Na aktuelní obtíže a pak jednu lymfodrenážní masáž nohou na konci thotenství, když začínají otékat super...
Loučím se, frčíme na pár dní - poprvé vláčkem a samy 😅 ke kamarádce na chatu do Orlických hor. 🙂

kukuca
15. črc 2009

Janey, tak super,kombinézku koupím.já mám právě docela zmatek v těch velikostech..Dostáváme dupačky 62 a to mi přijde mrňavý jako kapesníčky 🙂 Nebo je ještě menší velikost?Jde mi o to,že když budem mít třeba 4kg cvalíka tak to neunosí..Tak od jaké velikosti kupoat na ty první měsíce?

Tanuki,tak šťastnou cestu,Orlické hory jsou super,jako dítě jsem tam taky jezdila s našima.Jinak nad nějakou masáží popřemýšlím, nohy mě taky otýkají a bolí..

janeyzelvicka
15. črc 2009

Tanuki, užij si to 😉 🙂

kukuc, já měla 56 (Kika měla 3200g / 49 cm) a ty 56 ještě unosila. Ono taky každá značka vypadá jinak, značky se teda hodně různí. Kdyžtak kup i nějaké ty 56, mimi velké jako Kika by v 62 určo ze začátku plavala. Taky nevíš, jestli třeba neporodíš o 14 dnů před termínem a nebudeš muset kupovat ještě 50 😀
My měli těch 56 až moc, takže bych radila nějaké 62, míň 56 a kdyžtak se dá vždycky dokoupit. Ono je to sice super, nakupovat na nenarozené mimčo, ale zpětně hodnotím, že jsme se nechali až moc unést 🙂

k.ate
16. črc 2009

Holky, mám dotaz na Vás, co studujete na denním studiu... Jak je to s případným přídavkem na nezaopatřený dítě, co se týče přídavku pro mě? 😀 Teď to s manžou řešíme, jestli když budu dostávat rodičovskej příspěvek, budu pořád nezaopatřený dítě nebo ne? Když se bud pořád soustavně připravovat na budoucí zaměstnání v rámci studia na VŠ? 😀 Jinak na mateřskou teda s tím, jak je to překopaný nárok nemám, jestli to dobře chápu... ?

janey - já s tím nakupováním koukám a všude (třeba na aukru) maj hlavně ty 56 a já chci už právě něco většího ☹ 😀 Tak uvidíme 😀

janeyzelvicka
17. črc 2009

K.ate, na mateřskou podle všeho nárok nemáš, ale jinak tě potěším: ano, i jako vdaná a dětná, pokud jsi studentka denního studia, jsi stále nezaopatřené dítě 😅 Takže na přídavek nárok máš.
Je to docela sranda - každý měsíc mi chodí od úřadu práce 8800 (rodičák, přídavek na malou a přídavek na mě 😀 )

Hehe, Kris některé 62 nosí doteď - trička a tak, i když už má přes 70 cenťáků. Ale ona je jinak takový spíš drobek 😅

tanuki
19. črc 2009

ahoj 🙂 koukala jsem na fotky, teda Kika je zubatá!!! Verče vyrostl za 5týdnů zub jen na 2mm!
Měli jsme se moc krásně 😵
Jj, my jsme taky všichni 3nezaopatření 😉 Jsem zvědavá, jak to bude příští rok s penězma na ubytko od univerzity, jestli se třeba nebude v tomto směru krátit rozpočet..

My teda unosili i vel 50 (míry 51cm a 3580g), krásně jí to sedlo, neplandalo tak ten první měsíc. Ale bylo to půjčené, asi bych to nekupovala. Vlastěn krom moiry a babylegs a sem tam něčeho nekupuju nic.. 🙂

janeyzelvicka
20. črc 2009

Jojo, je zubatá až moc 😀

Tenhle týden jezdíme každé odpoledne na jednu akci, minulý rok, když se konala, jsem tvrdla doma, protože jsem se bála, že bych tam začla rodit 😀 ten čas příšerně letí 😒

tanuki
20. črc 2009

jojo, já si zas prohlížela rok staré fotky, jak jsem byla zakulacená 😵 a teď když vidím to velké dítě 😀

Když je co dělat, tak jsou prázdniny super! Dnes jsem Martinovi řekla, že po škole nechci do práce a tvářil se vstřícně. Ráda bych 2.mimi a ještě jednu školu. teda hlavně abych dostudovala tu první, že 😀

janeyzelvicka
21. črc 2009

Tan, fakt takové plány? Pověz víc 🙂

Já pořád nevím. Bakaláře dokončím tak za rok a půl, taky se mi do práce ještě nechce a kromě toho by mi Kiku stejně nikam nevzali, furt mi běží rodičák. Takže to asi vidím na mgr a pak se uvidí, buď další mimčo nebo chvíli pracovat. Spíš bych to asi viděla na chvíli práce, abych pak nemusela mít rodičák zas na 4 roky 😒 jenže to by se Kika dočkala sourozence tak v 6 letech... no nevím 😅

kukuca
21. črc 2009

Ahoj holky, delší dobu nám nejel net a konečně jsem si mohla přečíst co je novýho.
Taky se už těším až shodím břicho a to jsem teprve v 6.měsíci.
Tanuki,dala jsem na tvou radu a svým zablokovaným zádům chtěla dopřát péči.2 maséři mě odmítli,prý si na triko nevemo případnej potrat a že těhule namasírujou,další jel na dovolenou.Tak mě známá doporučila pána co dělá kineziologii a masérství a ten mě vzal hned.Dělal mi metidu baňkování(modřiny co způsobí uzdravení zad), 2 dny poté bolest snad ještě větší a dneska jsem bez potíží.Paráda!Stojí to 300,- na půl hodinky,ale masíruje těhule až do porodu,tak to za to párkrt ještě dám.

JInak jsem dnes nakoupila nějakou zásobičku látkovek,prozatím pul kalhotky na patentky(všechno v jednom) a to je tak pěkňoučký a heboučký a barevný 🙂 Ať už je listopad a mám tam co dát 😀

janeyzelvicka
22. črc 2009

Tak to je fajn, že se ti ulevilo 🙂

a plínky jsi kupovala kde? 🙂

kukuca
22. črc 2009

Janey,plínky jsem kupovala přímo v kamenným obchodě na bráně k dětem.Mám to do Brna kousek,tak to nemusím objednávat přes net.

janeyzelvicka
22. črc 2009

Tam já jsem také častým hostem... počkej, ty jsi někde od Brna? Promiň, jestli jsi to už někde psala a já to zapomněla...

kukuca
22. črc 2009

jo jo,jsem asi 38 km od Brna. Však ty jezdíš tuším zas do Brna do školy ne?Tak tam taky můžeš zaskočit 🙂