Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.ate
1. led 2010

teri - mám medelu harmony - dvoufázovou ruční 🙂 občas nadávám, když mě z ni bolí ruka, ale elektrická mi přišla zbytečně drahá, když nepotřebuju odsávat každej den 🙂

janeyzelvicka
1. led 2010

Já jsem si zas nedovedla představit, jak jsem musela odsávat ve škole, co by si asi ostatní ženské myslely, kdyby se z kabinky ozývalo vrčení 😀 😀 😀

janeyzelvicka
1. led 2010

tanuki, já říkám zásadně na mrazák 😀 😀 😀

tanuki
1. led 2010

nevím, jak avent, ale medela ruční dělá takové "pskpsk" jednou jsem si jí brala na záchod na ples, abych neměla na šatech mokrá kolečka 😅

janeyzelvicka
2. led 2010

pskpsk 😀 😀 😀 😀
nedovedu popsat, co dělá ruční avent, ale připadalo mi, že při napouštění a splachování školních hajzlíků se to ztratí líp než vrčení (kdyby byla odsávačka elektrická) 😀 😀 😀 😀

kukuca
2. led 2010

Holky a jakou teplotu má mít odstříkaný mlíko k použití?Kolik zhruba stupňů?Dostali jsme o známýh ohřívač lahví a tam to jde nastavit,tak vlastně nevím kolik 😅

kukuca
2. led 2010

Jani,já už jsem I.semestr na magistrovi..
JJ,Vízdal,ten umí podusit u zkoušky,ale u státnic byl v pohodě a nepotápěl.

jana06
2. led 2010

Kukuco, na tělovou teplotu 😀 Tak nějak trošku teplejší než vlažný. Já jsem ohřívač neměla a ohřívali jsme flašku v horké vodě. Pak jsem si stříkla na vnitřní stranu zápěstí a buď to pálilo, nebo ne. Ne moc horký, protože od Tebe přímo z prsa to taky není horký, že....

No mám z něho vítr jak sviňa....
Radši jdu o tři dny dřív, protože půjdu do Platinia a nebudu tudíž v klasické třídě. Mám info, že před Vánocemi odcházel z té místnosti po zadání otázek a vrátil se za cca 15ct minut (občas nakoukl), takže se prý dá i poradit. Učím se to poctivě od 27mýho. Dneska mám totální útlum a teprve 60tá otázka přede mnou ☹
Myslím, že když se to učím, tak si snad budu i něco pamatovat. já budu vděčná i za Ečko.... 😉 😅

kukuca
3. led 2010

Tak babička jela na hodinu s kočárem a já se musím učit..Uf.Nechce se mě..

Jani, no to dáš..Držím pěsti.Já to v prváku na Bc. hodně žrala,zvláť psychologii a učila jsem se dost a stejně jsem u něj dostala za C..Ale od té oby už na ty písmenka nějak nehraju.Zvášť teď, kéž by bylo E 🙂

tanuki
3. led 2010

já už začínám být zoufalá a uvažuju, zda nejít v dubnu. Dítě mi udělalo 2,5hod scénu, že nechce jít spinkat..
Mimochodem, kdy je teda podle Freuda to dětské období, kdy objevují genitál? U nás je asi teď...

jana06
4. led 2010

Tanuki, mezi 3-5 rokem

janeyzelvicka
4. led 2010

Tanuki, no a kdybys zjistila třeba za 14 dnů, že to fakt nepůjde, dá se ještě odhlásit? U nás byla včera taky večer celkem scéna, ale zato spala dýl ráno.
Objevuje? A hodně? pač Kika si tam taky šmatlá, ale ona si momentálně šmatlá všude, zacpává uši a tak 😀

tanuki
4. led 2010

Njn, Freud asi tolik dětí neviděl a udělal si z toho předčasné závěry 😀 nebo je to přirozený posun..? když se panenství ztrácí v 15ti 😠 tak.. 😉
janey, do 18. se můžu odhlásit. No, předsedu mám toho nejhodnějšího, ale ještě je dost velká pravděpodobnost, že tam bude jedna nic moc docentka, která taky vlemi vyhazuje..
Jestli Verunka bude zcela nespolupracovat, tak se na to vybodnu..muž už taky začíná hlásat, jak hrozně nechtěl, abychom ědlali tuhle státnici spolu, že teď budeme mít problémy na to dupnout, když u toho hlídáme..

janeyzelvicka
4. led 2010

Vy ji děláte oba? Tak to musí být fakt záhul... 😖 😖

tanuki
4. led 2010

já dřív, o den 😉

k.ate
4. led 2010

Tak máme absolvovanou první zkoušku v tomhle zkouškovým.. zadání bylo kráááásnýýýý, ale o to je to horší, protože furt mám naději, že jsem to možná dala 😀 Uvidíme v pátek... Měla bych se teď jít učit na zkoušku ve středu a ve čtvrtek, ale kdyby se mi tak chtělo, jako se mi nechce... ☹ Malej je naštěstí celkem zlatíčko, jen mi je dycky blbý ho nechat samotnýho, když je vzhůru 😀

janeyzelvicka
4. led 2010

Kate, uč se, když to jde....
Plán pro dnešek (taky včerejšek, předvčerejšek) - po uspání dítěte se budu chvíli učit, pak si pokecáme s chlapem, že, příjemný večer...
skutečnost: dítě doted nespí a oba jsme akorát nasr...

misicka85
5. led 2010

Ahoj holky,

včera jsem poslala přihlášku na VŠ,na ekonomku, 6.2. mě čekají přijímačky (scio testy OSP)..
Chci se zetat, jak často se učíte, jak dlouho?Učíte se pravidelně každý den? Já jsem právě zvědavá jak to budu zvládat se 2 dětma, kdybych měla jenom Adélku tak je to pohoda,ta se budí ráno v 9h (já v 7h) a večer usíná kolem 19h takže času na učení bych měla myslím dost, akorát uvidíme jaké bude druhé dítko 😕 Zas se uklidňuju že se má narodit v půlce května a škola začne v říjnu,to bychom už nějaký režim mít mohli 😝 No uvidíme 😉

janeyzelvicka
5. led 2010

Ahoj, já se učím, jak je potřeba. Studuju žurnalistiku a mezinárodní vztahy, na žurnalistice máme spíš praktické úkoly, na mvz hafo textů. Zvládám to tak po večerech, malá už přes den moc nespí...
Nejde moc paušalizovat, jak často se učím, když je toho hodně, tak ve volnu nic jiného nedělám, když je toho míň, tak míň... Záleží taky, co se učím, nudné věci jdou pomaleji. Poslední semestr jsem dělala něco do školy prakticky každý den.
Držím palce!! 😉 😉

adellaide03
6. led 2010

AHoj holky
studuji prvním rokev VŠ a v říjnu se mi narodil chlapeček. Můžu se kvám přidat?
Já teda studuju dálkově a zatím to de tak uvidíme dál. S mimi v bříšku už jsem jednu výšku dostudovala tak věřím, že do zdárného konce dotáhnu i toto studium.

kukuca
6. led 2010

Koukám že se rozrůstáme 😉 To je fajn.
Nejhorší je asi se donutit k tomu učení..Malej spí a kde jsem?Tady 🙂 Jak píš Janey,ty nudný věci jdou pomalu..Já mám teď v sobotu zk. z metodologie a to je tak hnusnej a abstraktní předmět že se k tomu jen těžko dokopávám.A hlavně budu od porodu poprvé bez malýho tak jsem zvědavá jak to zvládnem.

Adel,já s malým v bříšku dělala taky státnice 🙂

adellaide03
6. led 2010

Kukuc neboj to zvládneš, však bez něj nebudeš dlouho ne? Taky bych se měla učit psychologii, ale nechce se mi a ke všemu mě bolí hlava. A tak pěkně jsem to měla na dnešek naplánováno.

janeyzelvicka
6. led 2010

Adek ahoj, a copak jsi studovala a co studuješ teď? 🙂

jana06
6. led 2010

Ahoj, hlásím se, že mám hotovou psychologii. Za A 😵
Já jsem tak ščastnej 😀 😀 😀 😀 😀

tanuki
6. led 2010

jani, to je krásné 🙂
Mišičko, to máš teda obdivuhodně spavé dítě 😉 odmalinka? nebo jste ho nějak "drsně vychovávali"? snad bude druhé taky.., já bych to teda se dvěma určitě nedala, ale i na naší škole takové dvě maminy jsou/byly.

janeyzelvicka
6. led 2010

Jani, gratuluju 😵 😵

jana06
6. led 2010

Děkuju 😵 😵 😵 😵 😵

kukuca
7. led 2010

Taky gratuluju 🙂
My mámeza sebou prořvanou skoro celou noc..Asi nějaká kolika, pak únava,blinkání,furt něco..A místo aby byl dneska unavenej tak pořád pobrekává.Všechno co udělám je špatně.Někdy už fakt ztrácím nervy.Já vím že je to rouhání, ale někdy si říkám že mě to na té mateřské ani nebaví ☹

adellaide03
7. led 2010

Jana06 gratuluju, já dělám psychologii ve středu.
Janyz studuju univerzitu Palackého v Olomouci, sociální práci. Před tím to byla Ostravská univerzita.
Kukuc no jo já myslím, ža každá z nás má někdy takovýto den. Já byla z malého na nervy včera, strašně mě bolela hlava a on dopoledne jak naschvál byl zlobivý. Ale to se spraví, hlavu vzhůru.

kukuca
7. led 2010

Adel, tak mě napadlo, neznáme se z diskuze co byla kdysi-srpnové snažilky?