Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

1luciferka1
6. zář 2012

@janeyzelvicka jj, jezdím, bývalo to myslím v 6 ráno, v 8 v Brně a 9 ve škole 😝 ale zas lepší než jet autem, člověk má čas si něco přešíst nebo si zdřímnout... 😉

barca_r
6. zář 2012

@kacikaci Děkuji za podporu, tak já se zkusím připravit na TSP 🙂. A obecně zkoušky - dá se zvládnout učení po nocích? Nejsou zkoušející naopak na "dálkaře" přísnější, protože mají malou docházku? Trochu mám obavy z jazyka - používám jej pouze na domluvení, rozumím, ale gtramatika a nějaká cvičení..to už jsem fakt nedělala asi tak 14 let 🙂.
No nic holky, přeji v novém ak. roce hodně studijních úspěchů, hodné dětičky a ochotné hlídačky (hlídače) 🙂. A držím palce.
Pěkný večer!

llluckaaa
6. zář 2012

@kacikaci Ahoj, já jsem na tom taky podobně. Na přijímačky jsem šla už těhotná, na zápise jsem se s břichem ptala vedoucí oboru, jestli má cenu začít studovat a rodila jsem uprostřed prvního zkouškového. Zítra mě čeká už zápis do třeťáku, to to letí 😉

kacikaci
6. zář 2012

@barca_r zkoušky jsou většinou písmemné - je nás hodně a profesoři by nestíhali zkoušet ústně, což mě osobně vyhovuje víc...určitě se dá stíhat učit se po nocích..co se týče přístupu k dálkařům, přijde mi v pohodě, nenakládají nám víc, spíš naopak, nemáme seminárky, apod. práce, které mají "deňňáci"..jinak co se týče jazyka je hned v prváku, ale já si ho loni nezapsala, mám ho až letos, ale co jsem slyšela od ostatních je to asi masakr 🙂 ale taky většina to dala, takže se to asi taky nějak dá zvládnout, teda doufám v to..jinak u nás v ročníku perfektně funguje spolupráce mezi spolužáky, předáváme si podrobné info, materiály, apod..takže to tomu taky dost ulehčuje, v dnešní době, kdy jsem o přednášce v podstatě věděla po pěti minutách, co se tam děje, díky internetu..

kacikaci
6. zář 2012

@llluckaaa doufám, že se taky dokopu do třeťáku 🙂 , taky jsem se při zápisu ptala, jestli má cenu začít studovat, bylo mi řečeno, že raději ne, ale já jsem to i přesto zkusila..myslím, že to za to stojí..tak přeju hodně štěstí, ať úspěšně dokončíš i 3. ročník..
my se začínáme snažit o další mimi, takže bych ve třeťáku mohla mít dva špunty, jeslti to vyjde, tak na to jsem teprve zvědavá, jeslti nebudu muset přerušit..

janeyzelvicka
6. zář 2012

@1luciferka1 To rozhodně, autem bych nejezdila... jen mi přišlo vtipné, jak dvě minuty před tím naším rychlíkem jelo vyglančené pendolino, české dráhy vám přejou příjemnou cestu... a pak ten náš zaplivaný rychlík a už nikdo příjemnou cestu nepřál 😀

Holky, taky vám přeju hodně ... především pevných nervů, trpělivost, hodné děti a ochotné hlídače v novém akademickém roce 🙂 koukám, že se nás tu sešlo docela dost 🙂

amazonka5
6. zář 2012

Uvidíme jak to všechno dopadne, u mě v první řadě je teď porodit a naučit se vše kolem miminka, doufám že to s odsávačkou půjde a malé to nebude vadit.... Snad to všechno zvládnu do 18.10. kdy mám poprvé školu 😀
Se tam i docela těším! A máte pravdu že to bude odreagování od mateřských povinností 😉

Jsem ráda že nás tu je hodně a můžem se navzájem podporovat. Hlavně mi dodáváte sílu že se to zvládnout dá!!! Děkuji!!!!

Taky přeju hodně úspěchu ve škole a hodné dětičky 🙂

Kdy jdete poprvé do školy?

malformatio
6. zář 2012

Také se přidávám a přeji všem úspěšné studium, hodná dítka a podporu v rodině, bez které by to nešlo 😉 .
Studuje tu některá z vás v Olomouci?

@amazonka5 já mám 11. září imatrikulaci a od 21. září začíná výuka. Školu mám každý pátek. Přeji rychlý a pohodový porod a hodně zdravíčka 😉

amazonka5
6. zář 2012

@malformatio Děkuji!!! Už aby to bylo, si připadám jak neohrabaná a wc je můj druhý domov 😀
Já začnu studovat v Karviné a u nás má imatrikulaci jen denní studium. Tak to máš za chvíli, přeju štěstí do nového školního roku.

malformatio
6. zář 2012

@amazonka5 Děkuji 🙂 Však neboj, těch pár týdnů uteče a budeš mít malou u sebe 😉 . Ty konce před porodem bývají nejvýživnější 😀 . Máš můj obdiv, porodíš a než se rozkoukáš jdeš do školy. Tak držím palce ať vše zvládněš 😉

amazonka5
6. zář 2012

@malformatio Děkuji moc! 🙂

janeyzelvicka
7. zář 2012

@amazonka5 Já vůbec nevím, co se mnou teď - psala jsem děkanovi, jesi bych nemohla mít individuálnější přístup, abych nemusela tak často jezdit, ale zatím se neozval (jde mi hlavně o jeden předmět, kde nás učí právě on). Jestli nic do konce týdne, napíšu někomu z doktorandů, co to taky učí. TAkže kdy do školy vlastně nevím 😅 😅

llluckaaa
7. zář 2012

@kacikaci Taky přeji hodně štěstí, ať se zadaří. Já myslím, že když to člověk nefláká a věnuje se tomu postupně a nenechává vše na poslední chvíli, že to jde.
Já mám dva špunty už teď 😉

Dnes jsem byla na zápisu a jsem úplně zničená. Do konce prosince musím jet do školy ještě desetkrát 😠 , potom si musím zajistit týdenní praxi a další lahůdky...

llluckaaa
7. zář 2012

@janeyzelvicka Asi jezdím stejným vlakem... Teď má ten můj výluku, jede z Brna jen do Vyškova, odtud do Hulína náhradní doprava autobusem, a potom směr Přerov až do Bohumína opět vlak 😝 Nabírá to pěkné zpoždění 😠

katschka
7. zář 2012

@barca_r Ahojda, držím palce, aby šlo vše dobře. Já teda nevím, na jaké škole jsi, ale zvládnout se to dá. U nás na škole sice dálkařům ve velké většině případů nic neodpouštějí. Děláme ty samé projekty a ty samé zkoušky co prezenční študáci. Ale s podporou rodiny se to dá. Já jdu teď do páťáku. Pořád jsem přemýšlela, jestli to teď nepřeruším. Zas na druhou stranu je malá teď fakt malá, tak dost spí a snad to nějako dám, abych si jí pak, až bude čilejší, pořádně užila. A navíc představa toho, že už je to za pár, je fakt lákavá. 🙂 Jen se do toho dokopat, páč jsem ten typ, co dělá všechno na poslední chvíli.. bohužel.

Tak tfuj, tfuj, tfuj všem!!!

janeyzelvicka
7. zář 2012

@llluckaaa Jj, tak to máme stejný směr... ty výluky jsou nejlepší, fakt, to mě vždycky dojme, jak je co druhý týden výluka a busy...

terkave
11. zář 2012

Ahojky holky,

taky se k Vám přidávám. Studovala jsem bakaláře a v polovině třeťáku jsem zjistila, že jsem těhotná. Jelikož jsem prodlužovala, tak jsem všechny zkoušky měla hotové, jen jsem dodělávala státnice a obhajobu. Je pravda, že když jsem se na ty státnice učila tak bylo někdy těžké překonat tu těhotenskou únavu.

Jinak dneska jsem byla ve škole na zápise na navazující magisterský obor. Jsem v Hradci a studuji učitelství pro střední školy a tento obor nelze dálkově. Takže mě čeká denní studium. Sice žádám o idividual, ale vůbec nevím jak to dopadne. Ani nevím, jak to bude pořádně probíhat... Na začátku prosince mám termín. Mám představu, že bych mohla nějaké zkoušky udělat ještě před porodem. A pak udělat zbytek třeba v únoru... Uvidíme, jak to bude, snad to nějak skloubím.
Když ale pročítám Vaše příspěvky, tak mám takový lepší pocit a říkám si že to taky zmáknu.

barbiel
11. zář 2012

Dobrý večer, dámy!
Mám za sebou magistersé studium, avšak ještě mě čekají 4 roky doktorského, mimčo bych brala hned, ale mám trošku obavy, abych to zvládla, je pravda, že už je to o něčem jiném, stejně se zatím nedaří... ☹ Hrozně moc obdivuju všechny, které to zvládly i s miminkem, protože já si to svoje nedokážu představit, že bych to dala.

samelia
11. zář 2012

@terkave Ahoj, tak to jsme kolegyně 😉 Já dnes byla u zápisu na navazovák taky učitelství pro SŠ. Oficiálně je to prezenční studium, ale mohu podat žádost o upravenou formu studia, což udělám, protože mám 2 děti a denní formu bych prostě ani omylem nedala z časových důvodů - každodenní dojíždění apod. Bakaláře jsem dělala v kombinované formě a bylo to ok, tohohle se trochu bojím, protože "upravená forma studia" je pro mě novinkou a nevím, zda to bude tak "bezproblémové" jako to kombi 😝 Po dnešním zápisu jsem z toho nějak rozhozená, informací dali málo, tak uvidím 😉 Ještě se nevzdávám 😎

terkave
12. zář 2012

@samelia Jé tak to jsme se možná i zahlídli 🙂 Mě řekli ať si zažádám o individual, že musím mít potvrzení od doktorky, že sem těhotná. Teď jsem volala doktorce a ta mi řekla, že tím pádem musím donést nějaký formulář, který škola vyžaduje... No žádný takový formulář jsem nenašla, takže jsem z toho jelen... Asi ji vyfotím tu průkazku a bude jim to muset stačit... Ale jak říkáš, taky jsem z toho rozhozená... Málo informací, nikdo nic neví, jak vše bude. No zoufalost. Jediný co mě utěšuje je fakt, že tohle na té škole je normální 😀

samelia
12. zář 2012

@terkave Bohužel jsme se nemohly vidět, já jsem v Plzni na fildě. Na FF jsem dělala bakaláře kulturní antrpologii a na mgr. jsem mohla navázat také na fildě ještě ve spolupráci s pedákem právě učitelským oborem, kombinací předmětů geografie-Zsv. Mám to právě mít tou upravenou formou studia, tak doufám, že to bude ohledně dojíždění a (ne)účasti na přednáškách a cvičeních podobné, jako když jsem měla kombinované studium. Dnes jsem podala žádost, tak uvidím. Taky jsem koukala na požadavky k jednotlivým předmětům na zimní semestr a potěšpánbůh 😨 No, fakt jsem zvědavá, jak se to vyvrbí...
Jinak buď neodbytná, ptej se, zjišťuj možnosti, od toho ty studijní referentky apod. jsou! Bez určité drzosti to holt někdy nejde. Sežeň jim potřebná razítka, ať je klid a přeju hodně zdaru ve studiu a hodně štěstí s očekávaným miminkem 🙂
Jakou aprobaci vlastně děláš, můžu-li se zeptat? 😉

terkave
12. zář 2012

@samelia Jo tááák tak to jsem špatně pochopila. Já jsem v hradci na pedáku střední školy obory zsv a dějepis. Referentky na studijním ze mě musí mít radost, ale ptám se na všechno, abych něco neprošvihla. Dneska jsem si sehnala to potvrzení od doktorky, musela jsem formulář vytvořit sama. Ptze na studijním chtějí razítko od doktorky a doktorka zas po nic chce formulář, tak jsem si ho udělala sama... Takže dneska to nějak všechno dám dokupy, pošlu to systémem a zítra poštou, tak jsem zvědavá co z toho vyvrbí. Jinak jsem si frajerka nandala 15 předmětů na zimní semestr a z toho je 5 zkoušek, tak jsem zvědavá jak to dám když budu měsíc po porodu. Ale některý učitelé jsou v pohodě a věřím tomu, že se s nima pujde domluvit na tom, abych tu zkoušku si udělala v létě. Uvidíme, nějak bude. Zas si říkám, že když jsem se už na to dala a když to jsou jen dva roky, tak bych to mohla zvládnout...Dobré je, že mám velkou podporu v rodině, všichni se nabízejí na hlídání a tak 🙂

samelia
12. zář 2012

@terkave Jé, ale tak máme část podobnou, to zsv 🙂 To je dobře, že se nedáš, já se taky furt na něco ptám, ale bez toho to nejde. Jinak my máme pro tento semestr povinných 10 předmětů, víc jsem si ani nezapisovala a co vím, tak ani předzápis na další předměty v našem oboru nebyl možný. Myslím, že těch 10 mi bude booooooooohatě stačit 🙂 Taky doufám, že učitelé budou i v tomhle navazováku shovívaví, jako byli ti předchozí. Zbývá už jen doufat.
Jinak držím palce, měsíc po porodu mít plán jít opět do školy, no..., hustý... I když já mám co říkat, po šestinedělí s druhým prckem jsem mastila na státnice 🙂 To byl děs! Ale kdyby ses na to necítila, jsou možnosti, jak to protáhnout apod., takže držím palce 😉
Jinak Hradec je tak trochu i "moje" město, mám tam mraky příbuzných (taťka je Hradečák) a kamarádka se tam zrovna dostala na navazovák na pedák, takže se tam s ní brzy pojedu za příbuznými podívat 🙂
Ale teď koukám do vizitky a ty jsi z Pardubicka, ale to je stejně kousek 😉

terkave
12. zář 2012

@samelia No hele uvidím jak to dám. My totiž máme i povinné bloky a kdybych si nezapsala nějaké předměty, tak bych to příští rok horko těžko zvládala. A navíc jsem se dozvěděla, že jelikož jsem prodlužovala bakaláře tak už nemám nárok na to prodloužit magistra, ptze jinak bych platila. Což se mi upřímně moc nechce... Navíc plánuji si dvě zkoušky udělat před porodem, vím že to u nás lze. Je to takový před termín. Tak třeba to pujde. I když teď si můžu plánovat jak se mi zlíbí, ale za dva měsíce může být situace jiná :D
Po tom co jsem zažila na bakaláři. Měla jsem rodinné problémy, a pak dělal problémy jeden učitel, vlastně proto jsem prodlužovala. Tak si pořád říkám, že je to jen škola a že bez ní se to nezblázní... Navíc mimi jsme neplánovali, tak nějak přišlo samo :D ale když už to přišlo tak se s tím poperu nějak...
Tobě taky držím pěsti ať ti vše vyjde tak jak si ty přeješ 🙂

samelia
12. zář 2012

@terkave My právě měli povinné bloky na tom bakaláři a teď mě překvapilo, že nějak ne... Můžeme si něco zvolit navíc, ale nemáme prostě ty bloky... Jinak je mi divné, že bys musela za prodloužení mgr. platit. Nevím, jestli nejsme nějaká výjimka, ale já taky protahovala bakaláře, ale tím, že jsem prý studium zdárně dokončila, tak na mgr. nemusím platit a mám normal 2+1 a platila bych jen za výrazné prodloužení.
A máš pravdu, je to jen škola... Taky jsem si říkala, že děti apod. jsou pro mě vše a kvůli škole se nepos.. 🙂 Když vyjde i tohle, dobrý, proč ne, když ne, tak se nepotentuju 🙂
Hodně štěstí a pak určo písni, jestli ti vyhověli s tím individuálem 😉

terkave
12. zář 2012

@samelia taky se mi zdá divné,že bych platila ale u nás říká každý něco jiného. Až to bude aktuální tak to začnu řešit. Určitě se ozvu až budu vědět co a jakozvi. Ty se také ozvi. Je to fajn takhle si o tom s ně kýmneotravovat pokecat, kdo tomu rozumí a neotravovat někoho z rodiny kdo toho má už plné zuby 😀

amazonka5
13. zář 2012

@barbiel Ahojky, určitě by jsi to zvládla s miminkem, jako holky tady 😉 Teď hlavně aby se zadařilo, budu držet palce 🙂

@janeyzelvicka Ahoj tak jak se vyjádřil děkan? Dostaneš ten individuální plán???

barbiel
13. zář 2012

@amazonka5 děkuju mockrát 🙂 Uvidíme no... začínáme znovu.

1luciferka1
13. zář 2012

@llluckaaa proč je výluka??? 😕
@amazonka5 já začínám o víkendu 22.-23.9....chybí mi poslední semestr, musela jsem kvli rizikovému těhu přerušit, páč jsem nemohla dojíždět nadále do Brna na zkoušky...takže mě čeká poslední půlrok mučení, ale pak chci ještě na nějký kurz angliny a udělat si státnice...přece jen jazyk je základ 😉

llluckaaa
13. zář 2012

@1luciferka1 To nevím... Asi nějaké dlouhodobé technické potíže na trati 😉