Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

nikollita
12. led 2012

@janeyzelvicka no a můžeš mi říct něco bližšího k té struktuře?

llluckaaa
12. led 2012

@nikollita To bys musela vidět ty ksichty, co dělá, když se ho ptám na nějakou (podle něj) banalitu.
My taky museli dodržet určitá pravidla - kolik písmen na řádek a řádků na stránku, jak to má být odsazené od kraje, jak se mají značit citace, stránkování a tak.

janeyzelvicka
12. led 2012

@nikollita Ke struktuře - no bylo dáno, že prvně má být obsah, pak anotace česky, anglicky, pak nějaký úvod, metodologie, text práce, závěr, zdroje... citace aby byly v celé práci stejně podle nějaké normy (ono jich je taky víc, taky jsme si mohli vybrat). řádkování 1,5 a písmo mělo být myslím 12.
to asi vše, nikdo nám neřekl jaké písmo, kolik písmen na řádek, odsazení, to ne...

nikollita
12. led 2012

@janeyzelvicka tý jo, tak to je husté....my máme nadiktováno snad úplně vše

simeonecka
15. led 2012

Ahojky holky,chci se zeptat,jak zvládáte studium na mateřské?Mám Dis.,ale chtěla bych od října nastoupit na Bc a mám trochu strach,jak to s mimčem budeme zvládat.Ale věřím tomu,že nejsem první ani poslední.Jaké studujete obory?

dzej
15. led 2012

@simeonecka já jsem dělala zkoušky, hned po porodu s první dcerou. A ted studuju Bc a zkoušky mi vychází 14dní po porodu. Dá se zvládnout všechno. Někdy to jde ztěžka, někdy líp. Určitě to chce mít někoho, kdo ti pomůže s mimčem. Držím pěsti 😉

simeonecka
15. led 2012

@dzej Doufám,že to taky zvládnu.Babičky máme sice obě pracující,ale snad mě všichni podpoří.Mám akorát strach,jak to zvládneme,ale zvládli to jiní,tak my musíme taky.Můžu se zeptat,co studuješ?

janeyzelvicka
15. led 2012

@simeonecka Ahoj, já studuju navazující mgr. Mezinárodní vztahy. Mám vystudovanou i žurnalistiku (bc) - vše s dcerou, narodila se mezi mým prvákem a druhákem, dneska už má tři a půl roku 😵

katschka
15. led 2012

Ahoj, můžu se přidat? Koukám, že řešíte zkouškový a diplomky a takové "békoviny". 🙂 Právě mám ve čtvrtek nejtěžší zkoušku ze zimního, sedím nad tím a vůbec mi to neleze do hlavy. Navíc dost přidrsnili, což se vzhledem ke změně financování vysokých dalo čekat, nicméně to nepotěšilo. ☹ Jsem teď prvním rokem na magisterským provoz a ekonomika. A pořád si říkám, jestli to mám, sakra, za potřebí. 🙂

dzej
15. led 2012

@simeonecka pokud nastoupíš v říjnu, tak mimčo bude mít 3m jestli dobře počítám, to je maličký, že ještě bude aspon 2x nebo 3x denně spát, tak budeš mít i čas na učení. A my jsme to dělali tak, že přítel jezdil před školou s kočárkem a já vždycky mezi zkouškama vyběhla nakojit a zpět. Studuju sociální pedagogiku na Baťovce. Co ty?
@katschka taky si to říkám, jestli to mám za potřebí 😀 dělám to pro sebe, nikdo mě do toho netlačí kvůli práci nebo tak... 😵

simeonecka
16. led 2012

@janeyzelvicka Tak to tě obdivuju.Taky bych to chtěla dotáhnout až na Mgr.,tak doufám,že to taky nějak zvládnem
@dzej No,já si budu teprve teďka podávat přihlášku.Jsem zdravotní sestra.Chtěla jsem jít s kamarádkou,ale moc se jí do toho nechce,tak nevím,jestli do toho půjde se mnou nebo na to budu sama.Tak jako tak budu muset dojíždět minimálně 100km.Takže pak to asi budu muset řešit odstříkaným mlékem nebo já nevím.Na jednu stranu je mi to líto,ale na druhou stranu takovou šanci už nemusím dostat

janeyzelvicka
16. led 2012

@simeonecka Díky 🙂 a jak často budeš muset do školy jezdit? Já jezdila a jezdím jednou týdně, ze začátku to taky řešilo odstříkané mlíko, a bylo to v pohodě 🙂

katschka
16. led 2012

@dzej právě..🙂Navíc nás teď jeden docent nebo co to je dusí na nějakým zkouškovým protokolu. Nikdo přesně neví, co chce. Jen to vždy vrátí se známkou za 4, že mu tam něco chybí, něco přebývá... prostě nevím, nevím, nevím. 🙄

@simeonecka Náhodou je super, že to můžeš řešit odstříkaným. 🙂 My měli v mrazáku dycky zásobu mlíka a na přednášky nebo zkoušky kojil táta. 🙂

simeonecka
16. led 2012

@janeyzelvicka To ještě nevím,budu teprve podávat přihlášku,ale řekla bych,že to bude mnimálně jednou týdně.Asi mi nebude nic jiného zbývat.Vzdát to můžu vždycky,ale byla by to škoda
@katschka Doufám,že budu mít dost,abysme to mohli takhle vyřešit.Když bude škola v týdnu,tak budou muset hlídat babičky,protože přítel má šichty a volno mu bohužel nedají

katschka
16. led 2012

@simeonecka A ty máš denní?

1luciferka1
16. led 2012

Ahojky,
@janeyzelvicka @nakollita @ petaov jsem taky z Ovy 😉 já s první dcerou odmaturovala a ted v druhém těhu jsem přerušila výšku a od října nastupuju dodělat poslední ročník bakaláře, ale pak chci ještě dál, ideálně psychologii, ale uvidím co bude za rok 😉

simeonecka
16. led 2012

@katschka Ne ne,chtěla bych začít chodit na dálkové

llluckaaa
16. led 2012

@simeonecka Ahoj, určitě do toho jdi. Já teď studuju dálkově VOŠ zdravotní a rodila jsem v prváku. Ještě tam byla se mnou jedna těhotná, která rodila taky v prváku. Teď ve druháku budou rodit další dvě spolužačky 😀 Takže určitě nejsi první, kdo chce dělat školu s miminkem 🙂 Držím palce!

janeyzelvicka
16. led 2012

@1luciferka1 ahoj, no vida, najednou tolik Ovy 🙂 🙂

Hehe, to já byla ve škole takový jediný mohykán, s břichem nebo dítětem 😀 nikoho na prezenčním neznám, kdo by taky měl dítě... Ale nějaké studující maminky (hlavně teda asi dálkařky budou), protože u nás na škole už dlouho funguje dětský koutek, kde je možné nechat děti pohlídat 🙂

katschka
16. led 2012

@janeyzelvicka To fakt? Máte dětský koutek? Tak to je perfektní a neocenitelný! Vždycky mam docela problém udat děti. Teda ona si je mamča dycky vezme, jen se musíme sladit. Takhle by to bylo bez problémů. 🙂

dzej
16. led 2012

@simeonecka 100km? ty jo... to je dálka.. a jak často, 2x za 14dní? A nemáš nějakou školu blíž, která by ti vyhovovala?

@katschka tak aspon, že vám to vrátí a nechá opravit. A v jakým oboru to je?

soucke00
16. led 2012

Ahoj, taky studuju dálkově. Kristýnka se narodila v srpnu a já jsem ve druháku. Teď nám na fakultě sice zřídili dětský koutek, ale až od 3 let, tak nás tam nechcou vzít, takže pro mě jako by vůbec nebyl. Tak do školy na výuku prakticky nechodím a na zkoušky mi hlídá, kdo se namane. Rodinu mám 100 km daleko, přítel je přes týden 350km daleko, tak mi hlídají např. sousedi - vitální důchodci. Ale s mimčem je to náročný. Teda aspoň pro mě. A jak to zvládáte vy?

janeyzelvicka
16. led 2012

@katschka jj, já ho sice zas tolik nevyužívám (škola je 200 km daleko, takže je lepší nechat ji hlídat někomu tady než ji tahat s sebou), ale párkrát už jsme tam taky byly. Bydlet tam, je to moje spása 🙂 🙂

@soucke00 Ahoj, taky mám Kristýnku narozenou v srpnu, akorát už starší 🙂 škoda, že ve vašem koutku berou až starší děti, tříleté, to už můžou rovnou být v normální školce 😒 u nás je k dispozici hlídání od roku, u těch mladších si musíš někoho zajistit sama, ale prostory koutku můžeš využít. Fajn, že máš aspoň dobré sousedy 🙂

janeyzelvicka
16. led 2012

@simeonecka Držím palce 🙂

simeonecka
17. led 2012

@dzej No,v mám,ale ten obor bych nezvládla.Matematika a chemie-to bohužel není nic pro mě:(A zatím nevím,jaký je rozvrh na škole,vždycky mě když se na to zeptám,tak mě odpálkují s tím,že se to bude dělat až někdy v červnu

simeonecka
17. led 2012

@llluckaaa Vošku už mám zdárně za sebou,ale furt mi to přijde málo,tak proto chci ještě dál.Snad nebudou rozvrhy tak strašidelný a podaří se mi to nějak zvládnout

llluckaaa
17. led 2012

@simeonecka Já mám za sebou VŠ a taky mi to přijde nějak málo 🙂

llluckaaa
17. led 2012

@soucke00 Ahoj, já to taky řeším, jak se dá. Moji rodiče jsou hodně daleko (400 km), ale čas od času se sebou a přijedou hlídat, když si toho naplánuji víc najednou. Teď přijede mamka a bude u nás bydlet a já zatím musím stihnout dodělat zkouškové. Vitální důchodci jako hlídací sousedi jsou dobrá varianta, hlavně pokud oni nemají blízko vlastní vnoučata. Myslím, že je výhoda na obou stranách. Oni s dětmi trochu omládnou, přijdou na nové myšlenky a odreagují se a ty můžeš vyrazit do školy. Jinak v letním semestru (rodila jsem v lednu) jsem byla ve škole jen 4 krát + 3 krát na zkoušky, byl to teda nářez všechno stihnout a naplánovat si několik zkoušek do jednoho dne, ale zvládnout se to dá. Teď v zimě jsem byla ve škole už 7 krát + 4 krát na zkoušky. Naštěstí tchýně nebydlí tak daleko (jen asi 20 km) a je v důchodu, takže občas hlídá i ona.

katschka
17. led 2012

@dzej Ahojda, no on nám to vrátí, ale bere to jako nevydařenou zkoušku... Je to prognostika a plánování. A je to šílenýýýý!!

Teď ve čtvrtek máme nejšílenější zkoušku tohodle semestru a já měla čas se učit až od neděle. Tak to nestíhám a jsem uplně hotová, nepříjemná, řvu a vůbec všechno... Nevím, jestli to za to stojí... trošku depka... Chjo..

dzej
17. led 2012

@katschka tak držím pěsti, ať dopadne zkouška dobře a ta práce taky, at už si ji nechá. Já mám naštestí už tento semestr za sebou, takže do května pohodičku 🙂