Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
13. kvě 2009

ywush, ahoj, já jela poprvé do školy když bylo malé 6 týdnů, pokud má kdo hlídat a mimčo je pohodář, tak myslím není problém. A s věkem je to fakt čím dál horší... 😀
k.ate tak gratuluju k chlapečkovi, ke kolejím a tak 🙂
tanuki, přemýšleli, ale já mám 21. zkoušku, a Jarek říkal, že on by spíš na město než na nějaké akce... takže spíš se vypravíme do Prahy asi jindy a určo vás navštívíme 🙂

Jsem zvědavá jak jsem teda včera dopadla. Výsledky furt nikde, minule tam byly za hodinu... 😠

janeyzelvicka
13. kvě 2009

Teda co to kecám, poprvé do školy 😀 celé těhu jsem byla studentka, ale to jsem pak už ve škole moc nebyla. No a malá se narodila v srpnu, příhodně 🙂

tanuki
14. kvě 2009

tak já mám další zk 😉 a ten příští předmět se musím už učit průběžně, tohle byl masakr, včera jsem byla úplně na dně 😉

janeyzelvicka
15. kvě 2009

Já taky už zjistila výsledky z úterka a a byla jsem úspěšná 🙂 jupí 🙂 🙂 gratuluju 🙂 jsme prostě dobré 😀 😀

tanuki
15. kvě 2009

supeeer 😀 Jo, už mám taky ten rozhovor, je na www.lf2.cuni.cz.
Já mám dilema..dnes začíná jedna akce, která zahrnuje spaní v parku a brát stan se nemůže, jen celta 😨 Kamarádka bydlí 5min odtamtud, takže kdyžtak kdykoliv útěk. No, už jsem přislíbila účast, jen jsem nespecifikovala, kdy přesně tam budeme my - je to maraton od 17do17..

janeyzelvicka
15. kvě 2009

Jé, tak jsem to přečetla, super 😵 😵
Na akci byhc šla - když je možnost zdrhnout...

tanuki
18. kvě 2009

tak šli jsme nakonec jen na dopolko, ehm, no vlastně "jen" na 8hodin.. a stany tam byly ☹ tak příště..
Jak je to s tou separační úzkostí, myslím, že začínáme mít takové období fixování na maminku, to nevím, jak to do června odchodím..
Hele, tak začíná mi ten předmět, jak jsem, říkala, ež se budu učit průběžně, tak to jsem zvědavá 😀 Doma bordel jak v tanku - přes víkend jsem teda sportovala a na domácnost, krom pár praček a průběžného praníplín jsem ensáhla. Na výstavu snad v pátek, asi koupím vlňáky, ale nevím, zda IV nebo ty (ani nevím, jak se jmenujou 😝)

janeyzelvicka
19. kvě 2009

Já jsem taky jednu zkoušku ze čtvrtka zrušila, naprosto to nedávám. Jarek má sice ted dva dny volna (dnes a včera), ale je to mazec, Kristýnce asi rostou dva zuby naráz a je teda pěkně nevrlá 😖 s tou separační úzkostí - myslím, že my jsme to celkem zvládli, začla být na mě fixovanější a někdy opravdu nechtěla nikoho jiného, ale že by byl nějaký extra řev, to zas ne... spíš záleželo na náladě, když byla dobrá, nechala se vzít i od cizí paní na horách, když byla špatná, nechtělo se jí ani k Jarkovi. Ale nic hrůzostrašného.
Tak průběžně 😀 😀

tanuki
19. kvě 2009

ona je s cizíma v pohodě, jen staré trochu nedává, není na ně moc zvyklá 😅
Tak dnes se ze separační úzkosti vyvrbila horečka ☹ dostala nurofen a už má dobrou náladu.

janeyzelvicka
19. kvě 2009

My jsme dnes taky dali trochu panadolu, kvůli těm zubům, bylo vidět že ji to bolí a potom už byla klidnější a měla lepší náladu...
Hehe tak důchodce nee? 😀 😀

tanuki
19. kvě 2009

jj, prababičky a cizí...
Tak jsem etď koukala na video porodu, to bude psina na praxi, to tam budu pořád bulet dojetím! Já bych nemohla dělat porodníka, když si vezmu tu bolest, jak tam ty ženy trpí 😔 A vlastně vůbec nevím, co bych mohla dělat 😀 dnes tu byl kamarád, má před poslední státnicí a bude dělat v laboratoři 😀

janeyzelvicka
19. kvě 2009

Bulet je dobré, lepší než sekýrovat, ne? To budou mamky dojaté, že jsi dojatá 😅
Já se nedávno chtěla koukat na nějaký video porodu, ale jak byla vidět lezoucí hlavička, zabylo mi nějak divně... ještěže jsem to na sobě neviděla 😀 😀 😀

mishulle
19. kvě 2009

ahoj, tak já jsem měla dělat státnice v červnu, ale nestihla jsem zkoušku z jazyka, musím tedy teď doděla aspoň ročník - zbývají 3 zkoušky, abych mohla v zimě ke státnicím, učím se po nocích mezi žehlením

k.ate
19. kvě 2009

Holky já mám pocit, že zblázním, nejde mi přijít na to, jak naprogramovat jeden problém a mám pocit, že tu bakalářku nestihnu napsat ☹ Kolikrát mám chuť se vyprdnout už na všechno, ale pak si zas říkám, že to snad nebude tak hroznýýý... 🙂 Ale láká mě nechat si bakalářku na příští rok, ale kdo ví, jak by to bylo pak s malým... 😕

mishulle
19. kvě 2009

k.ate: napiš bakalářku dokud to jde, dobře ti radim, já jsem se docela trápila psát bakalářku s ročním prckem, kterej musí všude bejt a všechno vidět

katwind
19. kvě 2009

k.ate, ahoj, jsme na tom podobně... Já sice titul už mám, ale dodělávám si tzv. pedagogické minimum a mám to na dva roky... tehle rok mám za sebou, ale příští rok bych měla mít asi tři zkoušky a závěrečnou práci a ministátnice☹
A těhotná, není mi úplně ok, chjo... 😒

k.ate
19. kvě 2009

mishulle - mě pořád láká, že bych na to měla prostě ještě celej jeden rok... Takhle mám asi dva týdny... ☹

katwind - já mám ještě podanou přihlášku namagisterský studium, takže studovat budu asi stejně dál... Tak mě to prostě láká si to o ten rok protáhnout 😀 Jen s tou bakalářkou 🙂 Prostě teď, jak je docela teplo, tak mi je občas úplně šíleně a možná i proto mám takový stavy zoufalství 😀 Sedím u počítače, nejde mi to a je mi vedro a to mi na pohodě taky nepřidá.... ☹ A aby toho nebylo málo, tak nám tady pořádně nemrazí mrazák a nechce mi zmrznout domácí zmrzlina 😀 Je to k vzteku 😀

andreasek82
19. kvě 2009

holky hezky vecer.. 🙂
taky se pridavam ke studujicim tehulkam 🙂
jsem ve druhaku, bakalarka me ceka pristi rok, az budu delat statnice, prckovi bude rok.. asi to bude zahul..
staci ted to zkouskove a byt na konci tehu..

katwind: prosim te, kde si dodelavas pedagogicke minimum a co je k tomu potreba, co musis splnovat? diky za info.. 😉

tanuki
20. kvě 2009

Kate, bojuj!!! představ si, jaká bude morálka, až budeš mít mimi 😀 to si tuplem budeš říkat, že jsou důležitější věci 😀

Jani, vy máte naušničky? Já o tom pořád uvažuju.. Argument, ať se rozhodne sama mě tolik enbere, raději teď než v pubertě na každé 3 😀

janeyzelvicka
20. kvě 2009

Kate, přidávám se k holkám, ještě to zkus... fakt to bude čím dál horší... Zkus to a když nepůjde, tak to odložíš.
vítám nové 🙂

Tanuki, nemáme 😀 mě se to u malým mimoušů nelíbí... Hehe a já taky měla jako malá náušnice a v pubertě jsem si taky dírek přidělala 😀 mám celkem 6 😀 😀 Argument at se rozhodne sama je docela dobrý ne? 😀 😀
Ne, ted bych jí to nechala píchnout, ona by náušnice nechtěla, a co pak s dírkama... když bdue chtít, tak si třeba nechá píchnout až bude chodit do školky, do školy, nebo vůbec...

tanuki
20. kvě 2009

a v každý něco máš??? nebo prázdné dírky 😀
tak jsem měla zařízené hlídání na dnes a zítra..a že si v pátek udělám volno a půjdu na ten respet k porodu (má tam mít stánek i brána) a zatím jsem doma s nemocnou Veru a tudíž bych v pátek měla jít do školy 😀 jenže..

k.ate
20. kvě 2009

tanuki, janey - bojuju bojuju 🙂 to, co mi nejde tam prostě nebudu dělat a prdím na to, stejně to není hlavním úkolem v tý bakalářce, jen taková "třešnička na dortu", jak říkal můj vedoucí... 😀 Ale mně stačí, když mi daj Ečko, nepotřebuju zářit 😀

katwind
20. kvě 2009

Ahojky,
andreasek, delam to v Olomouci, kde jsem studovala normalni Mgr obor. Mam vystudovanou socialni praci a ted si delam tohle, abych tu socku mohla treba jednou ucit. Podminka je, ze musis mit uz nejaky titul, respektive vystudovany nejaky obor, ktery bude jakoby tvou aprobaci. A pak zaplatis skolny, u me prvak 7tis a druhak 5 tis. No a je to vlastne jen neco z pedagogiky, psychologie, takovy ty obecny kecy😀 Na konci druhaku pak odevzdat praci na nejaky pedag tema v rozsahu 30 stran a udelat statnice. bylo nam receno, ze je to spis oficialita ty statnice...

janeyzelvicka
20. kvě 2009

tanuki - jo, v každý něco mám 😀

katwind
25. kvě 2009

Ahoj holky, přes víkend na mě padl nějaký stres, zda to všechno zvládnu... Mám tu před sebou složenku na zaplacení školného a přemýšlím, zda zaplatit nebo ne... Není toho moc, ale stejně ten pocit, že budu mít mimčo a do toho nějakou povinnost se školou, já vám fakt nevím. manžel mě podporuje, ať to zaplatím, že bude hlídat a že to zvládneme, ale člověk najednou s tím rostoucím břichem ztrácí motivaci nebo co 😝

petaradilova
25. kvě 2009

Katwind nevzdávej to. Já taky studuju a rozhodně bych se toho studia nevzdala. Neni to tak těžký jak se to může zdát.

janeyzelvicka
25. kvě 2009

katwind: Nepropadej malomyslnosti 😉 já jsem otěhotněla hned v prvním semestru, byl listopad a já byla v nervách, že nedokončím ani ten první semestr, a co budu dělat... a vidíš, dá se to zvládnout 😉 takže zaplať a ono to půjde 🙂

k.ate
25. kvě 2009

katwind - pokud tě manžel podporuje, tak to nezvdávej 😉 Já to mám kolikrát podobně, přemýšlela jsem, jestli vůbec jít k zápisu atd., až na věc přijde... Ale nakonec to zkusím a uvidíme, jak to budem s manžílkem zvládat 😀

janeyzelvicka
29. kvě 2009

Nějak se nám to tu zaseklo 😀

kam
1. čer 2009

Halóo prosím vás studuje tu někdo v Karviné?