Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

martina26
13. únor 2013

Ještě že praxi 3 týdenní mám už hotovou

knobloska
13. únor 2013

@malformatio teď mi vyučující potvrdil požadavek na praxi - 1 den každý týden do konce semestru. Tak to jsem nahraná. Já jsem to před sebou pořád nějak hrnula, nejdřív byla ségra nezaměstnaná, pak se jí střídaly směny a měla i volno, ale teď už nikoho nemám. Takže buď skončit nebo dát Terezku do soukromé školky. To se mi nechce, nemám na to srdce. Nebo sehnat ředitelku, která mi to potvrdí a to nehrozí.

knobloska
13. únor 2013

@martina26 mně ta praxe asi zlomí vaz. Plus chodit do školy to znamená být skoro pokaždé 2 dny v týdnu v luftě.

martina26
13. únor 2013

@knobloska
@knobloska já měla 3 týdny v kuse ve školce buď ranní nebo odpolední. A po Matyáškovi se mi děsně stýskalo, no a byla jsem šíleně unavená. V hlídání jsme se střídali s manželem a ségrou, byl to záhul. Teď mně děsí zkouška z té Filosofie....nic horšího jsem se nikdy neučila a ke všemu na to máme šílenou babu jagu 😎

knobloska
13. únor 2013

@martina26 filozofii jsem nikdy nechápala, ale to asi není v silách "normálních" lidí. Držím palce, to dáš

malformatio
13. únor 2013

@knobloska praxe jsou fakt smrtelné. Já musím mít splněno 1200 hodin praxe za tři roky studia, což se při malém dítěti, plném úvazku v práci a bez hlídání téměř zvládnout nedá. Sama netuším, jak to provedu. Pokud se probojuju až do třeťáku, což pochybuju, tak si budu muset kvůli tomu prodloužit studium. Jinak na praxi jsem ještě pomalu nezačala chodit a pořád si říkám, že času mám dost 😅

knobloska
13. únor 2013

@malformatio tak to tě obdivuju, že jsi do studia šla. Já jsem před 3 lety měla pocit, že jsem spokojená maminka a chybělo mi nějaké vzrůšo 🙂. Teď mám 2 holky, ale to není ten problém. Bez hlídání to nejde dělat.

malformatio
13. únor 2013

@knobloska tak mě ani vzrůšo nechybělo, protože jsem chodila do práce, ale asi byly nějaké erupce na slunci, když jsem si podávala přihlášku 😀 . Nejhorší na tom je, že nejsem studijní typ 😀 . Furt jsem spoléhala na hlídací babičku, jenže ta toho našeho divocha fyzicky nezvládá.

knobloska
13. únor 2013

@malformatio počkej, malýmu nejsou ani 2 roky, kde je přes den?

malformatio
13. únor 2013

@knobloska dělám na směny, takže se střídáme s manželem, ale je to dost problematické

knobloska
13. únor 2013

@malformatio tak to je taky hustý. No jo, život je boj.

j.kriv
13. únor 2013

@malformatio Na porodní asistentku jsem taky chtěla, ale právě kvůli té praxi jsem to vzdala, a to jako zdrav. sestra bych musela mít myslím jenom 800h, ale radši jsem dala jiný obor, tady ta praxe není tak náročná, co jsem se zatím dívala tak snad 2h týdně 🙂 takže klobou dolů, že ses na to dala...
@martina26 filozofii jsem taky nesnášela a nechápala, naštěstí u nás dává furt stejné otázky, tak jsme se naučily přesně otázky a odpovědi a pohoda 😀 nedovedu si představit, že bych se to musela opravdu naučit 😝
Taky mám naštěstí hlídací babičku, takže když jedu na zkoušky, holky jí odvezu a postará se, min. semestr když byla malá plně kojená, jezdily se mnou do školy a mezi zkouškama jsem mohla nakojit. Naštěstí kromě zkoušek do školy nejezdím 😅
Ale teď budu přerušovat, mám mít povinnou němčinu a 4x bych dojela až o půl jedenácté večer a to nedám, za to mi to nestojí, malá moc příkrmům nedá a šla by spát skoro hlady, tak to dodělám za rok.

j.kriv
13. únor 2013

Holky náhodou nevíte jak to je u přerušení, když chci přerušit od semestru jaro 2013, mám si žádat o zápis do toho semestru? jde mi o to, že žádost o přerušení budu dávat v pátek a o postup se musí žádat do neděle a nevím jestli mi to pak nebudou brát jakože už jsem ten semestr začala a nebudu pak muset prodlužovat, na druhou stranu aby to nebrali jako ukončení studia když nepotvrdím další semestr?

malformatio
14. únor 2013

@j.kriv tak my na dálkovém musíme být všechny zdravotní sestry (zdravotničtí asistenti) s minimální tříletou praxí, ale my co nepracujeme na porodním oddělení musíme mít těch 1200 hodin a ty co pracují na porodnici mají jen 300 hodin...Hlídací babičku ti závidím a s tím přerušením ti neporadím. Co zkusit kontaktovat studijní a zeptat se?

martina26
14. únor 2013

Holky u nás profesorka taky otázky moc nemění tak doufám......ale teda je to děs, ještě k tomu nejstarší syn marodí a nejmladší je po očkování, paráda 🙂 Dračice Kity je ve školce a zítra mají školku zavřenou takže ideální podmínky na studium. 😝

hest
14. únor 2013

@j.kriv mám stejný problém..IS mi taky hlásí abych se přihlásila do dalšího semestru a nevím co s tím, paní na studijní mi slíbila, že mi to automaticky přeruší...
@martina26 s třema dětma studovat,no mazec. Dcera taky stůně, takže podmínky byly taky naprd-) Ale podařilo se a ze státnice mám za A! Jen škoda, že ta druhá mi o pár bodů utekla..to mě fakt mrzí-)

Zvažuju, jestli si nedat přihlášku ještě na navazující...budu ještě rok a půl doma..pak už si to k zaměstnání nedovedu představit, školu, práci děti, manžel, domácnost..áááá

j.kriv
14. únor 2013

@malformatio Ty asi nestuduješ v Brně že? Teď mě zmátlo, že u vás musí být všechny zdrav. sestry, já mám v hlavě že jako sestra bych měla zvýhodnění s počtem té praxe a v oboru ještě větší, takže právě tam mohly i z jiných oborů, pokud si to teda dobře pamatuju, paměť je teď na štíru 😝 😀
@hest Tak už to vím, nežádat, protože jinak bych musela ten semestr i dokončit 😅 Taky si nedovedu představit studovat u práce a s dětmi 😝
Tak zítra mám poslední a nejtěžší zkoušku z tohoto semestru, ještě jsem se na to nedívala, mladší usíná, starší si staví, tak jdu aspoň mrknout, pořádně si to pročtu až večer...

solvejg
14. únor 2013

@j.kriv Ahoj a co přesně studuješ za školu? (promiň, asi jsi to psala, ale nehledala jsem...hned jsem chtěla zareagovat na to přerušení studia) Já se teď byla ptát na studijním, jaké mám možnosti s tím přerušením studia (studuji NMgr. na FF MU, mám jedno dítě a v červenci čekám druhé) a paní mi řekla, že prý je nějaká novinka pro matky na rodičáku- že ani nemusí přerušovat, ale stačí, když donesou potvrzení o tom, že pobárají rodičák...výhoda je v tom, že se ti to nazapočítává do té maximální možné doby přerušení...ubezpečovala mě, že i kdybych třeba z nějakého důvodu nemohla dodělat jarní semestr (tj. nezvládla minimálně těch dvacet kreditů) a donesla potvrzení o rodičáku, není sebemenší problém...zkus se na to kdyžtak zeptat...já z toho teda byla dost vykulená...

j.kriv
14. únor 2013

@solvejg Já jsem na pedagogické na MU, teprve Bc., to zní dobře, i když mě nevadí, že se mi to započítá, potřebuju přerušit jen na rok, kvůli blbému rozvrhu, mladší před spaním ještě kojím, sice u toho neusíná, ale musela bych ji nechat do noci u našich a pak ji zbytečně budit a převážet domů a ani nevím, jestli by tam večer usnula, tak než to vyhrocovat, tak přeruším a aspoň došprtám němčinu 😝 no uvidím, zítra odevzdám žádost a kdyby náhodou, tak se na to přeptám a využila bych jen tohle, díky 🙂

solvejg
14. únor 2013

@j.kriv Já to asi využiju od toho podzimu....už jsem měla půl roku přerušeno kvůli státnicím na jiným oboru a člověk nikdy neví, kdy se mu ta nastřádaná doba přerušení bude hodit....alespoň já si zatím netroufám odhadnout, kdy budu dvě děti zvládat natolik bravurně, abych zmákla i školu🙂 No pokud tě můžu poprosit, tak se na tu novinku zkus zeptat i na studijním u vás...zatím jsem to ještě od nikoho neslyšela, tak abych to případně měla potvrzený i od jinud🙂 A hodně štěstí u zkoušky🙂

martina26
14. únor 2013

@j.kriv tak to držím palce a teda jsi fakt dobrá když ti stačí na učení tak málo času,já do fildy čumím už týden a připadne mi jako když to čtu poprvé 😎

j.kriv
14. únor 2013

@solvejg Jj, zkusím se zítra zeptat 😉
@martina26 No právě, já bych do toho taky týden hleděla a stejně bych si nic nepamatovala, vyhovuje mi, když jsem v časovém presu a vím že mi prostě nic jiného než si to pamatovat nezbývá 😀 I eseje atd dělám vždycky až poslední den termínu 😝

hest
14. únor 2013

@j.kriv jsem taky na ped.MU-) co studuješ za obor?

j.kriv
14. únor 2013

@hest 🙂 specku - komunikační techniky

malformatio
14. únor 2013

@j.kriv studuji v Olomouci na Palackého univerzitě. Do Brna jsem se chtěla také hlásit, ale měli přijímačky s Olomoucí ve stejný den. Kdybych věděla, že v Brně jsou sestry co se týká praxe zvýhodněné, šla bych tam.

j.kriv
14. únor 2013

@malformatio Teď jsem se schválně dívala, je to tak, je tam napsané, že přijatí studenti, kteří nemají zdravotnické vzdělání, musí absolvovat 1300h praxe, o zdravotnících tam už není, ale to bude těch 800 jak si pamatuju...škoda, přece jenom 400h je už poznat, kor s dětmi... Tak držím palce, ať to úspěšně zvládneš 😉

janeyzelvicka
15. únor 2013

@malformatio
@knobloska Držím palce, ať to s hlídáním nějak vymyslíte. Nešlo by se domluvit v místě praxe nebo nějak ve škole?
@j.kriv U nás by se asi dávala jen žádost o přerušení, na co zápis do semestru, když do něj nechci nastoupit. Ale můžete to mít jinak, mrkni do studijního řádu...
@hest Gratuluju ke státnici 🙂
Koukám, kolik nás tu je studujících v Brně 🙂 🙂

hest
15. únor 2013

@janeyzelvicka to Brno je prostě nějak magické-) nicméně ohledně hlídání je to větší mazec než kdybych si jen odskočila v Praze...dělá to přes 4 hodiny navíc cesty...no, už stand v červnu dokončím..doufám, věřím v to! (člověk musí zlstat pozitivně naladěn

j.kriv
16. únor 2013

@janeyzelvicka Jj, u nás taky tak 😉
@hest Tak to teda klobou dolů, že to zvládáš ještě s cestou, mě stačí necelá hodina cesty... Pozitivní myšlení je základ a to by bylo, aby nebylo 😉

Tak mám přerušeno, zkoušku jsem zvládla za B, otevřené otázky a to jsem to četla jenom jednou, podruhé jsem se dostala jen do půlky a holky už mě nenechaly, no byla jsem si jistá, že mi to nedá, asi měla hodně dobrou náladu 🙂 tak teď rok pauza, aspoň si dám jazykový kurz, ať se té němčiny tak nemusím bát...

hest
16. únor 2013

@j.kriv gratuluji k béčku-) já si chci dát 14 dní voraz a začít se chystat na tu neudělanou trojzkoušku..musím opakovat všechny tři části..literaturu lingvistiku i didaktiku..ikdyž jsem nedala jen lingvisitku..tak abych neprojela zase něco jiného-))