Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.r.i.s.t.l.
14. kvě 2008

ahoj holky mam otázku, kamaradka si měří bt pora ji mela kolem 36,8-9 a najednou ma uz 8 dní 37,2-37,3 muže to znamenat těhu?? díky

janeyzelvicka
14. kvě 2008

tanuki - ty jo tak to máš drsně nahuštěné, autoškola, škola, svatba... držím palce, mě by asi švihlo...
teda ale jak kolikrát čtu, jak ženské dělají tahy po obchodech a hodiny prohlížejí hadry, tak na to já fakt nejsem... většinou si třeba manža potřebuje koupit bundu, tak zajdem do obchodu, mě taky něco padne do oka, tak si taky třeba koupím... a opačně... onehdá jsem potřebovala tenisky a když jsem si nevybrala ani ve třetím obchodě, tak jsem z toho byla špatná (a to ne že bych byla nějak extra výběrčivá, prostě jsem chtěla tenisky, a ne nějaké balerínky s kamínkama a podobné, na to mě fakt neužije...)
No a nejlepší byly nákupy s mamkou - potřebuju boty, koupím si je sama. Tak to v žádném případě, bo bych si vybrala nějaké hrozné. Tak jsme šly spolu. Projela jsem pár bot, řekla tyhle chci. Máma že ne, že ještě obejdem další obchody. Tak jsme obcházely, já mřela... Když jsem uviděla třeba podobné nebo stejné, tak sem zas zopakovala, že teda ty. No a kolikrát se stalo, že jí se nelíbily, tak mi je koupit zakázala, takže hádka 😀 jojo, kde jsou ty pubertální časy 😀 A musím říct, že sice se nadává na ženské, ale někdy chlapi nejsou lepší. V manžově rodině - jeho táta i dva strejdové jsou na takové dlouhé nakupování. Většinou potravin. Jeden strejda ráno sedne na bus, dojede do města a tam obíhá všecky možné supermarkety a obchody (má dokonalý přehled, co je kde nejlevnější). Když ho to baví a není co dělat... Ale abych já zabila celý den tím že oběhnu 10 supermarketů, z tamtoho odnesu hrozno a z tamtoho máslo, no potěš 😀

kristl - v BT se fakt nevyznám, nikdy jsem neměřila... takže asi moc neporadím, nemám o tom ani páru

tanuki
14. kvě 2008

No já akorát v tržnici na ovoce a zeleninu to nejdřív obejdu a pak nakupuju, ono totož dost naštve, když něco někde koupíš a pak jdeš vedle a mají to tam o dost levnější 🙂 Tak já te´d mám hadříky vcelku vyřešené - půjčila mi je kamarádka. No a od tchýně jsem dostala stravenky, ale takové divné - nejsou na jídlo, ale na masáže, kino a třeba do Adidasu, tak jsem si říkala, že bych si taky asi koupila tenisky. Já je mám už hrozné roky, jsou kožené, takže zvenku OK - ale zevnitř na patě rozdrbané a dře to. Tenkrát byly dost drahé, ale vydržely toho hodně 🙂

janeyzelvicka
14. kvě 2008

Aha, tak to u nás tržnice nemáme - vždycky se mi to líbilo třeba ve francouzských filmech, jak jdou na trh nakupovat, ale u nás - fakt ne 😀
Taky hadry moc neřeším, momentálně chodím v netěhu hadrech - mám dost volných triček, do kterých se vlezu a které zakryjou i netěhu kraťasy trochu spuštěné pod pupkem - a je to 😀 Ještěže je to léto, to je na ty hadry fakt výhoda, být zima, potřebovala bych určitě spešl kalhoty a moje jedny by asi nestačily, + nějaké volnější mikiny a trika s dlouhým, to taky nevím, jestli by to moje současné netěhu zásoby daly, asi ne, vždycky by mi něco lezlo 😀 No a o bundě ani nemluvím...
Takové stravenky bych si taky nechala líbit - i když teď třeba masáže obsluhuje manža, sice to není profi, ale zase masérka by se ke mně pak asi netulila 😀 Každý večer před usnutím mi teď masíruje záda, já přitom vždycky usnu, a on někdy taky, takže se pak ráno probudím a vytáhnu zpod sebe takový masážní váleček, který valchuju celou noc 😀 Někdy si myslím, že bych bez toho už asi neusnula, tady maminky píšou, jak odnaučovat děti, které jim neusnou bez houpání nebo bez prsu... Jak ale odnaučovat skoromatku, která neusne bez masáže od manžela? 😀

konja
15. kvě 2008

Ahoj.Já jsem ve 4.ročníku pedagogické fakulty. Studuju dálkově a teď čekám svoje druhé mimi. Do 1.ročníku jsem nastoupila s ročním synem a to dokonce na denní studium.Zvládala jsem to, ale díky moji babičce.Od druhého ročníku studuju dálkově a nemůžu si na nic stěžovat.Je to v pohodě, protože jsem pořád doma a mám tak víc času než holky,které chodí do práce. Mám s tím i vlastní zkušenost. Ve třetí ročníku jsem nastoupila do zaměstnání a nastal horor!Malého jsem budila v šest aby už o půl sedmé byl ve školce, já pak uháněla na utobus,do práce jsem přiběhla vždy na poslední chvilku celá uřícená a odpoledne zas ihned utíkat ve čtyři pro malého.Pak si s ním hrát,uvařit,uklidit a ještě se učit.No děs!Dokud jsem byla s malým doma,měla jsem všechny zkoušky zvládnuté na poprvé a za jedna.Jen co jsem nastoupila do práce,tak jsem hned od dvou zkoušek vylétla!Nezvládala jsem.Teď jsem zase doma, čekám druhé mimi a mám zas klid a čas na učení. Jelikož máme školu zhruba jedou za tři týdny a v místě našeho bydliště,bude vždy manžel nebo babičky kroužit kolem fakulty s kočárkem a já budu z výuky odcházet na kojení.Takhle to dělají i ostatní spolužačky,které mají miminka,takže jsem to od nich odkoukala.Myslím si, že studovat při mateřství není žádný problém.Při zaměstnání je to horší!

natali.m
15. kvě 2008

konja:musím říct, že tě teda obdivuju, že jsi to všechno takhle zvládla, já čekám první mimčo, byla jsem už pár let zaměstnaná a teď jsem se dal na výšku dálkově, budu končit první ročník a začátkem druhého mám termín porodu, je pravd, že mám dost času na učení, ale hůř se teď soustředím.no a protože já dojíždím na přednášky docela daleko a každý pátek, tak nemůžu vymyslet jak to bude s kojením, babičku už máme jen jednu a ta taky nebydlí nejblíž, spíš to vídím tak, že náhradní kojnou v té době bude dělat tatínek s odstříkaným mlíkem, nebo budu muset brát mimi na přednášky, no nevím nevím...

gimik
autor
15. kvě 2008

natali.m : Tak to jsme na tom stejně. Já studuji taky dálkově, už druhým rokem a na začátku třeťáku se nám má narodit mimíšek. Školu mám taky pěkně daleko a výuku mám každý druhý pátek. Taky si plánuju, že bude kojit tatínek s odstříkaným mlékem. A jak to děláš teď, dojíždíš v pohodě do školy nebo Ti to dělá problémy? 🙂

natali.m
15. kvě 2008

gimik:no já se hlavně děsím toho, že by mimi odstříkané nechtělo, to se prý taky stává.já jsem z olomouce a dojíždím do Ostravy, dřív jsem jezdila vlakem,ale stát v narvaném vagónu třeba hodinu, to pro mě začal být nadlidský úkon, takže radši posbírám pár spolužáků a jezdíme autem, ale i to řízení tam a večer zpátky, není nic moc, mě teď dělá problém i doběhnout z jedné strany školy na druhou, funím u toho jak lokomotiva a motá se mi hlava, tak si prostě říkám, že to třeba další měsíc přejde.... a co Ty?jak to zvládáš?

konja
15. kvě 2008

A ještě jsem si vzpoměla na jednu výhodu.Vždy,když jsem šla na nějakou nepříjemnou zkoušku,nebo odevzdávat zápočet,kde jsem věděla,že učitel je rejpal,tak jsem si brala malého sebou. Za prvé jsem nebyla tolik nervózní,protože jsem se tolik nesoustředila na hrůzu,která mě čeká a za druhé to vždy kladně působilo na učitele.I ta největší krůta z fakulty najednou začně šišlat,strkat malému bombónky a uculovat se.Takže nepropadejte panice a snažte se hledat co nejvíce pozotiv na studiu s mimčem 😀

gimik
autor
15. kvě 2008

No já jezdím do školy do Prostějova, mám to od domova 200 km. Vždycky vyjedu v pátek brzy ráno a vracím se ten den večer. Jezdím autobusem, vlak nehrozí, blbé spoje. Bojím se aby to cestování nějak neuškodilo miminku, ještě budu jezdit v červnu na zkoušky a to bude nářes, to pojedu asi 4x a pak až do října klid. Říkala jsem si, že bych přerušila, ale zase se mi do toho moc nechce. Za rok mám bakaláře a pak bych ráda na navazující. 🙂

kukuca
15. kvě 2008

Holky, co si myslíte o státnicování s bříškem?Nemůže ten stres miminku ublížit?Někde jsem četla že tenhle typ stresu mu dokonce posiluje imunitu..Ale nevím 😒

gimik
autor
15. kvě 2008

kukuca: Já jsem někde četla, že stres je nebezpečný první tři měsíce těhotenství, pak by už to tak velký vliv prej mít nemělo.

natali.m
15. kvě 2008

tak to máš opravdu pěkně daleko, záleží taky
na tom, jak se cítíš v autobusu, některé už bývají pohodlné, ale věřím, že to hodně unavuje, ale neboj se, že bys mimču ublížila, je to sice náročné a prostě pak musíš odpočívat, ale podle mě se nic zlého neděje, i když taky mívám někdy obavy, při tom celodenním běhání mě někdy bolí celé břicho, jako bych zrovna vyběhla z posilovny.já taky uvažovala o přerušení, ale nechce se mi do toho, dokud chodím a vnímám, tak bojuju, naštěstí mám v příteli velkou oporu, pokaždé, když to vzdávám mě hodně povzbudí, tak se zatím držím....

kukuca:určitě je to pro tebe stres, ale nebyla bys první ani poslední mamča co takhle dodělaly školu, známá sice teď kvůli státnicím porodila o měsíc dřív, ale to bych taky neviděla jako katastrofu, ono celá škola je o pevných nervech.... 😉

natali.m
15. kvě 2008

přesně tak, první trinestr je prostě hodně rizikový a pok už riziko potravu spadá skoro na nulu...

gimik: ještě mě napadlo, zkouškové mám taky jen do 11.července a mám do té doby zvlánout 6 zkoušek, to je na mrtvici, taky toho máš tolik?

gimik
autor
15. kvě 2008

natali.m : Jojo, bříško mě také celé bolí, jak běhám a lítám po škole 😉 . Jsem teď ve 23tt, takže mi začíná takové to rizikové období, tak se bojím, ale snad to zvládneme. Chybí mi ještě 5 zkoušek, ale kredity už mám, abych mohla ukončit druhák, tak si třeba dvě zkoušky odložím do třeťáku a bude. Kdybych nechodila do školy, tak bych se asi doma ukousala nudou.

gimik
autor
15. kvě 2008

natali: Jejda, tak toho máš taky dost. Já bych ráda všechno zvládla do konce června, hlavně mám angličtinu2 a tu asi neudělám, tak si jí nechám do třetího ročníku na tu ani nepojedu.

natali.m
15. kvě 2008

no já prvě potřebuju jěště hodně kreditů, takže si můžu do druháku přeložit jen 1 zkoušku.a já jsem od začátku těhu doma, kvůli rizikovému pracovišti, takže jsem na tom stejně, a je pravda, že nebýt školy, tak jen doma dokola uklízím dokud by mi z toho nepřeskočilo.

janeyzelvicka
15. kvě 2008

Zdravím 🙂
já mám u zkoušek největší nervy z toho, že se mi udělá blbě, to mi teďka ve vydýchaných místnostech (i tramvajích a tak) dělá běžně... Těžko pak ty zkoušky udělám 😠

gimik
autor
15. kvě 2008

Já jsem taky od začátku těhu doma, takže jsme na tom stejně. To je pravda, my jsme museli mít v prváku minimálně 40kreditů. Taky jsem si mohli jenom jeden předmět zapsat znovu ve druháku. Tak to máš teda docela hoňku, ale určitě to zvládneš. A co studuješ, jestli se můžu zeptat? 🙂

natali.m
15. kvě 2008

gimik:jo, taky mám mít 40 kreditů, prostě síto, co si budeme povídat...no bojím se, ale to mi moc nepomůže...a studuju na FMMI diagnostiku materiálu, takže někdy záhul...

jeneyzelvicka:mě se tayk často dělá spatně třeba v obchodňáku, tak vydržím max. 15 minut a tak padám na hubu.víš co, já si běžně na přednášky a i na zkoušky beru džus a ¨nějaké ovoce, třeba hrozno, docela mi to pomáhá, když je mi špatně tak si zobnu a je fajn...ale každý to má jinak...

janeyzelvicka
15. kvě 2008

V obchoďáku to je to samý 😀 Já myslela že mi pomůže, když se napiju, tak jsem teď v pondělí pila jak duha, ale stejně jsem se musela zvednout a po chodbě už jsem se skoro plazila, jak mi bylo mdlo... s tím ovocem to zkusím. Zvláštní bylo, že na další přednášce o hoďku později, ve stejné místnosti, při stejném počtu lidí mi blbě nebylo. tak já nevím, podle jakého klíče mi to dělá.

gimik
autor
15. kvě 2008

natali: Tak to máš teda fakt docela záhul, to Ti nezávidím. A vy musíte všechny zkoušky udělat do toho července? My jsme měli možnost zkoušky v prváku dělat do poloviny září, tak to ještě šlo.

natali.m
15. kvě 2008

Janeyzelvicka: to mě je taky někdy fajn a někdy mám pocit, že po nákupu ani nevylezu z auta, jako před pár dny, jeli jsme s mojim na nákup, už v obchodě jsem hledala místo, kde bych si sedla, nejlíp lehla a když jsme dojeli domů, musel mě z auta skoro vynášet, to pak vždycky nadává, že se neštřím a že málo odpočívám...zkus ti hrozno, je v tom hroznový cukr, ten hodně dodá energii.

gimik: jo no technický obor, já byla vždycky trošku praštěná...no právě, že zkouškové nám končí v červenci, tak nevím, jestli nám dají šanci až do září, to by bylo fajn.jenže to asi né, protože druhák začínáme už začátkem září.no je to na houby... 😒

janeyzelvicka
15. kvě 2008

natali: tak to máme úplně stejné... nejlepší to bylo na glukózovém testu, tam jsem jim šla k zemi a to prakticky hned... ale to tě asi teprv čeká...

natali.m
15. kvě 2008

jejda, o glukozovem testu jse ještě ani neslyšela, no tak to bude pecka, to já se asi taky složím.a kvůli čemu se dělá?kvůli cukrovce?

gimik
autor
15. kvě 2008

natali: Já taky studuju technický obor a v prváku to bylo děsný síto. Začalo nás 38 a teď nás je 14 a z toho plno lidí ještě nemá smrťácké zkoušky. Prvák je vždycky na technických síto, ale dá se to 🙂 .Ty máš asi samou chemii, viď? Tu jsem měla v prváku a ta je teda fujky, ta mi nikdy nešla. My máme spíš fyziku a mechaniku, i když třeťák už bude bez těhle obludností a už to budou spíš samé odpočinkové předměty 🙂 .
Budu Ti držet palečky, protože vím, jak je to na technické škole těžké a hlavně v prváku.

gimik
autor
15. kvě 2008

Já na glukanovku jdu za 14 dní, prej je to ošklivej drink, musí se vypít 0,5 litru 😖 . Je to test na cukrovku.

janeyzelvicka
15. kvě 2008

Dělá se to myslím proto, aby zjistili, jak reaguješ na cukr či co... Takže od půlnoci nic nejíš, nepiješ, ráno se tam dovalíš a odeberou ti krev. Pak ti dají vypít takový ošklivý drink, jak píše gimik, pak dvě hoďky čekáš a pak ti zas odeberou krev. až pak můžeš jíst a pít. takže záhul 😀 Všichni se nejvíc bojí toho drinku, že se z toho asi po...., ale mě nepřišel až tak hrozný. Teda já se složila hned po tom prvním odběru 😀 Pak mě vzkřísili, dali mi to vypít a jela jsem normálně dál (chtěli mě poslat domů, ale já měla pocit, že by to tak dopadlo vždycky). S tím rozdílem, že ostatní maminky si v čekárně ty dvě hoďky četly a já se modlila za plentou na lůžku, abych to přežila 😀

gimik
autor
15. kvě 2008

janeyzelvicka: A může se něco mezi těma dvěma odběry baštit a pít, jinak tam sebou kecnu a bude po mě 🙂 😀 ?

janeyzelvicka
15. kvě 2008

Mezi těmi dvěma odběry právě ne. Oni chtějí zjistit, jak se ti v těle "chová" ten sladký roztok a kdybys při tom ještě něco jedla nebo pila, určitě by to ten druhý výsledek ovlivnilo. Teda, nechci ze sebe dělat nějakého odborníka, ale tak to aspoň bylo u nás i jinde, co jsem slyšela, tak snad nešířím nějaké bludy.