Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
7. čer 2008

A jak často zkoušíte?
Tak my dnes měli nakupovací a zařizovací den. začalo to výborně - vstávali jsme v 6, pak objížďka, u kadeřnice jsme byli o pár minut později. Tam jsme se dozvěděli, že ačkoliv nám to známá říkala, tak tady nemalují 😝 a že ta, co mě má česat je těhotná, byla v nemocnici a teď je v rekonvalescenci..takže NIC. vstávání úúúplně zbytečné... Ale restauračku jsme dozařídili krásně, kytky také k mé spokojenosti a dort také. Ale chvíli jsem musela křivit držku 😀 páč jsme se teda dohodli, že necháme výzdobu restaurace na nich, komentovala sjem to..že je nám to jedno, jen když to nebude umělé. "Ale to je umělé" 😀 takové okvětní lístky, vypadají jako živé. Nebo si můžeme přinést své kytí. Nikdo se mě nezastal, všichni se tvářili (Martin, mamči), že to přežijeme... Chtěli mít o starost míň.. Nicméně, pak jsme inkriminované lístky viděli, překvapivě zjistili, že jsou hoooodně hnusné!!!!a paní nám ukazovala, co mají připraveno na svatbu dnes, co si přinesli hosté - placatá kytí napíchaná na takové té houbě..a že se dají na stůl 3. Tak jsme se rozhodli pro totéž 😀 😀 😀 Ufffff.. Můžeme si to pak odnést a dozdobit chaloupku.. Takže s kytkama jsem nakonec velmi spokojená, snad dopadnou hezky. Vybrali jsme si bílo žluté kombinace.

Tak už se všichni začínáme těšit, myslím, že ta zahradní pařba bude super..a ještě jedna perla - budeme mít tu nejlepší zmrzlinu v ČR - pán jí dělal i pro královnu Alžbětu, když byla na návštěvě 😵 😵 😵 (je to pacient od tchýně). byla tam u něj s kamarádkou na ochutnávce, tak jim dal 15kopečků 😀 😀 😀 Jenže všechny byly tak dobré, že nedokázala vybrat a nechá to na něm. A převážet to budou s nějakým suchým ledem 😀

janeyzelvicka
7. čer 2008

Zkoušíme jednou týdně 🙂
Hih ty umělé si dovedu představit 😀 My měli to, co asi myslíš ty (ikebany?) - dělal to kámoš, který to umí fakt perfektně... Měli jsme to takové dočervena.
A na tu zmrzlinu normálně dostávám chuť 😀
Dneska u nás byli naši - přinesli Kristýnce čepičku a botičky 🙂 a když jsem řekla, že možná půjdem do látkovek, tak se mamka nadchla a že o tom něco pozjišťuje, abychom dobře vybrali 😀 (Jen doufám že se nedostane sem na koníka a nevyhmátne mě tu 😀 )

tanuki
7. čer 2008

tak já se před chvílí probudila a koukám na net, zítra chceme jít s Martinem do kina.
jj, ikebany, to je divný slovo 🙂 Tak to gratuluju, že se mamča taky nadchla! U mě to neví akorát tchýně, to jsem zvědavá, jak se bude tvářit 🙂 ale myslím, že to vezme tak, že je to naše věc... Tak u nás se nakupování nekoná, ani ťuk. Akorát mě všichni přesvědčují, že nemám nic kupovat - že toho opravdu moooc dostaneme. 😠

janeyzelvicka
8. čer 2008

To by mě taky zajímalo, jestli třeba něco od někoho dostaneme, a hlavně co... (Beztak všichni přinesou oblečení v té nejmenší velikosti a my si můžem otevřít obchod 😅 )... Kristýnka je dneska obzvlášť hyperaktivní, před chvíli mě nakopla tak, že jsem šla do dřepu a myslela že už mi břichem poleze 😀
Jinak konečně uveřejnil výsledky zkoušky, tak jsem to naštěstí dala... a zítra další 😖

tanuki
8. čer 2008

Jéé, gratuluju, já jsem si to myslela 😉 Tak jsem dnes objednala 3.jakost těch ekologických jednorázových plenek Moltex, tak jsem zvědavá.. Je to teda vel. 3-6kg, těžko říct, jak dlouho to prďolovi bude 😅
Jinak jsem dnes byla v těhotenským HM, nic moc, měli tam teda 1kojici podprdu a těhu CA,tak to byla naprosta katastrofa - i oblečení, kde psali vel.38 vypadalo jak 42 😀
Takže jsem si v normoš obchodě koupila šatky na převlečení ze svatebních, jsou takové obyč matroš, ale moc pěkný střih.

kukuca
9. čer 2008

HOlky omlouvám se že jsem vám sem takhle vlezla,ale chtěla byych se vás zeptat na názor..Příští rok státnicuju a strašně bych chtěla už o vánocích zadělávat na miminku..Tzn. že bych státnicovala asi v . měsíci,teda počítám kdyby se zadařilo hned.Je to riskantní,nezodpovědné?Ten stres atak.?

janeyzelvicka
9. čer 2008

tanuki: kojící podprdu? Tak to abych tam zašla, třeba bude i něco pro mě... Jinak si o přesně těhle obchodech nedělám iluze, já si tam koupila jen džíny, ostatní hadry byly fakt hrozné... Tak a další zkouška úspěšně za mnou - už jen jedna, jupíííííííííí 🙂 🙂 🙂
kukuca: v kterém měsíci že bys státnicovala? Ono to záleží na tobě, jak se dokážeš vypořádat se stresem, já nikdy až tak zas moc nestresovala, takže já bych tohle třeba neřešila, ale to je asi fakt individuální... Spíš bych přemýšlela nad jinými komplikacemi - nemyslím tím teď to, že bys třeba musela být doma, ale dejme tomu mě se dělá hodně mdlo a spíš mě stresuje, jak přemýšlím - zvládnu vůbec dojet do školy? Neudělá se mi při zkoušce špatně? Anebo kdyby ti třeba bylo blbě od žaludku, tak to asi taky není moc příjemné... Tím tě samozřejmě nechci odrazovat, určitě bych to nenazvala riskantním nebo nezodpovědným, myslím, že mimouš bude v pohodě i když budeš státnicovat, spíš ty si možná ztížíš podmínky (ještě jsem zapomněla třeba na větší únavu, mě teď trvá učení dvakrát tak dýl...) Tak si rozmysli, jestli ti to stojí za to, nebo jestli ještě chvíli vydržíš 😉 (To říká ta pravá. Pokud si chceš brát příklad ze mě, tak do toho jdi 😀 )

kukuca
9. čer 2008

no, bylo by to v . měsíci..Ale jak říkám,to by se muselo zadařit hned.Třeba se nám do těch státnic ani nezadaří.A to se mi na tom právě líbí, mít náskok,já už se totiž nemůžu dočkat několik dlouhých měsíců a ještě rok čekat 😒

tanuki
9. čer 2008

kukuca, my asi nechápeme, co znamená "v . měsíci" 😉 mělo to být jako v V.měsíci? jako v 5.??? Přesně tak, nikdy nevíš, kdy otěhotníš - já chtěla třeba v únoru a otěhotněla jsem v lednu 😀 Ale musím říct, že se mi studovalo dobře - teda fakt nejhorší je ta únava a to, že ti myšlenky častěji odbíhají, ale na druhou stranu, jsem na zkoušky chodila docela jistě, protože jsem vědela, že to musím dát-kvůli nám všem 🙂 Jen mě překvapilo, že jsem nebyla zodpovědnější - myslela jsem si, že těhu se budu poctivě průběžně připravovat a NE, zas drcení až ke konci 🙂 ale to je moje chyba...

jani, tak paráda! To jsi to zvládla bravůrně 😉 a kdy jdeš na tu poslední? Já už jen 4jízdy, zk z autoškoly a prázdniny! Ještě tak 3týdny máme na užívání si, sami 😀 Pak praxe, byteček..a hurá, budeme 3🙂 a hurá pomalu studovat dál ... Už se na všechno moc těším

kukuca
9. čer 2008

ježiši to je trapas!Já měla vypnutý num lock! 😅 V 5. měsíci 😀

tanuki
9. čer 2008

tak záhada vyřešena 😉 5. měsíc je fajn! Ten mám právě za sebou 🙂 nejhorší jsou ty první 3,4měsíce, někdo má hrozné nevolnosti a já bych zas pořád spala.
Ale upřímně 😉 jestli o tom teď hodně uvažuješ, tak budeš ráda, jestli to vydržíš do Vánoc 😀

kukuca
9. čer 2008

Tanuki, kdybych dala na pudy, tak bych otěhotněla hned příští měsíc a státnice bych dělala s mimi v šestinedělí, takže...To je ještě horší varianta.Takže čekat,ale max. do vánoc,snad ježíšek bude štědrej 😀 Ale ,,zbytečně,, si to stěžuju,já vím..
Závidím vám oběma to rozhodnutí, jít do toho ještě během studia

janeyzelvicka
9. čer 2008

tanuki: Teď ve čtvrtek a pak už jen užívání... 😅
kukuca: No... ono s tím rozhodováním... my jsme se rozhodli že mimi odložíme, až dostuduju, nebo minimálně ještě o dva roky... jenže když jsme to rozhodnutí činili, tak se Kristýnka nejspíš zrovna zahnizďovala 😀
Státnice v šestinedělí, to zní ale fakt drasticky 😨 Ale Vánoce jsou za chvilku, ono to hrozně letí 😉

tanuki
10. čer 2008

Jani: Tak máme potvrzenou Verunku 🙂 Tak to máš to užívání za chvíli!
Kuku: a co studuješ, jakou máš perspektivu pak? Hrozný je, když jsou pak holky ve zkušební době..a nesmějí otěhotnět, nebo otěhotnějí a tají to... a v mém oboru tě pro jistotu zas nezaměstnají, když si budou myslet, že chceš mít brzo mimi, to raději vezmou jakéhokoliv chlapa ☹

kukuca
10. čer 2008

Tanuki, gratuluju k potvrzení Verunky 🙂
Já studuju dálkově, při práci,takže praxe mám habaděj, ke konci roku 2008 budu mít i přesně dva roky v oboru. Dělám sociální pedagogiku, takže pak můžu dělat cokoliv ve státní správě atak. Dá se říct že to není až tak těžká škola,ale samozřejmě státnice jsou záhul vždycky tak jsem zvědavá jak by to šlo s pupíkem.Ale jelikož mám celkem rizikové povolání(stres,dojíždění,služebky atak) tak bych asi šla na rizikový a v klídku se mohla šprtat na státnice.Si to maluju že?Ale já se na to těším a snad to i skloubím.

tanuki
10. čer 2008

určitě to zvládneš, a pak si budeš hezky užívat s mimčem 🙂 A muísím říci, že co mám zkušenosti z okolí, tak jsou ti zkoušející na těhule hodnější 😉
a dokonce si teda asi budeš moci vybrat délku mateřské, což mi nemůžeme, protože nemáme dost odpracováno. My právě budeme mít mimčo i k tomu studiu dál 😅 ale taky se těším, beru to jako odreagování... Může to být super, může to být katastrofa, snad to bude SUPER 😉

janeyzelvicka
10. čer 2008

kukuca jo tak, já myslela, že jsi na denním 😉 tak jak to píšeš, že bys byla na rizikovém a v klidu šprtala, tak to vůbec nezní hrozně 😉 to já bych do toho šla 😉
Tak jsem si akorát potvrdila, že nemám pevnou vůli 😠 Sem si říkala, jak se dneska a zítra budu šprtat, abych to ve čtvrtek v klidu dala... no a místo toho mi ráno volá kámoška, jestli se nemůže nachvíli stavit, že má pauzu před zkouškou, tak tu chvíli seděla, pak volala zas, že má pauzu po zkoušce a čeká na výsledky a nemá kam jít... no tak jsem ji zas pozvala... místo aby člověk třeba řekl, že se omlouvá a nejde to... ne... celý den v .... a já neumím naprosto nic!!! 🙄 Jako možná se zdá, půl sedmé žádná doba, ale já bych se teď nejradši šla prospat... a doby, kdy mi to ještě v deset večer hlava brala, jsou už taky nějak pryč - a přitom to před 14 dny ještě šlo... připadám si jako přežraný ospalý vorvaň a přitom je mi ještě hnusný hyc!!! 😠

janeyzelvicka
10. čer 2008

tanuki: taky blahopřeju k Verunce 😉 to je fakt, snad to bude SUPER!!! 😅

tanuki
10. čer 2008

Jani, už mi kamarádka řekla, že si to maluju moc pozitivně 😅 ale uvidíme.
Tak co, už máš sbalenou tašku? 😀 Já si musím koupit župan, využila bych ho i na svatbě- přeci jen si říkám, zda bych si neměla koupit něco docela sexy na svatební noc 😉 a promenádovat se v tom v noci čůrat... to by chtělo ten župan. Jinak, budeme spát v našem pokoji, to znamená na záchod přes další 2pokoje spících lidí nebo po schůdkách z takových našich oknodveří na zahradu a do kadiboudy. Ale já se v noci bojím ven na záchod, tak budím chudáka martina 😀 Dokud tam nebyly ty schůdky, tak jsem v nouzi největší vystrčila pozadí a ččččččč 😀

Uf, zítra mám tu zkoušku šatů, mám pocit, že Verča roste každým dnem ☹ nebo spíš 😎
Kolik jsi ty vlastně přibrala??

janeyzelvicka
10. čer 2008

Tak mě to zatím nikdo neřekl, ale někdy se nemůžu zbavit dojmu, že před někým plánuju a on sice kývá, ale v duchu si myslí: No však to si za rok povíme...
O tašce furt nepřemýšlím... když si představím, že musím sehnat nějaké ty noční košile (říkali, že na porod máme mít spíš něco třeba staršího co jde pak vyhodit), podprdy, všecky ty masti, kalhotky... Brrr, já nikdy noční košile nevedla, spím v tričkách a momentálně ... v ničem (hyc 😖 😀 )
Co se týče přibírání, tak jsem spokojená - momentálně mám 4 kila navrch 🙂 Jako když jsem na začátku těhu skoro nejedla, tak to jsem chápala, že nepřibírám, ale teď už se i docela cpu, i dost hřeším na sladké, ale furt pořádně nic... takový metabolismus mi zůstat, nestěžuju si 😀

tanuki
10. čer 2008

Tak to je super! já měla úžasný metabolismus na začátku, ale už se to nějak zvrhává 😉
A máš vyřízený těhotenský kredit od zdravotní pojišťovny (jestli to ta tvoje má?)... proplatí ti pak do určité výše útratu v lékárně, nemocnici, ta moje OZP do 1200 Kč, to je fajn 😵

janeyzelvicka
11. čer 2008

Já jsem u HZP, tam ti to uhradí do výše 500 Kč, když to nějak doložíš, takže tam zaběhnu z účtenkou z těhu kurzů... Moc se nepředali 😠

tanuki
11. čer 2008

Jé, fotka pupíka 😵 ten je teda krásný 🙂 a máš váhový odhad Kristýnky? I když co jsem tak slyšela, tak se zrovna moc nestrefují 😀 spíš nadsazují...
Tak mám za sebou předpřed poseldní jízdu, chjo!
Ani jsem ti nenapsala, co ta naše pohodářka včera vyváděla - měla položenou hlavu na ruce, kterou teda měla nataženou a mávala prstíkama a občas pokyvovala hlavou, jinak si tam ležela a nic nedělala. Bylo to roztomilé 😀 byla jsem milejší doktoky, než je ta moje (střídají se tam 3) tak mi hezky ukazovala, co kde..ale já už to mám nakoukané z toho 20.tt, nicméně jsem se nebránila 🙂

janeyzelvicka
11. čer 2008

Váhový odhad neříkal, musím se ho zeptat (jdu zas příští týden). Teda doufám, že to nebude moc cvalda (máme dost malé oblečení 😠 )
A co jízdy, jak to jde? 😉 V Praze to teda musí být krušné, ale je to pak velká výhoda, než jezdit někde po vesnici a jediná starost nezajet nějaké slepice...
Hihi tak to si tam lebedí 😀 To Kristýnce už asi místa ubylo... Hlavičku má vlevo dole, no a nohy někde pod mými žebry - velmi příjemné 😀 Dneska ráno vyvalila něco uprostřed, tak se Jarek divil, co to může být, tak jsem mu řekla, že to je zadek, tak že jí může políbit .... 😀

tanuki
12. čer 2008

tak do šatů jsem se jakš takš vešla 😀, dnes nás čeká vybírání pro Martina - zkusíme frak, ale pak se vrhneme na vybírání košile a čehosi???kravata??Vázanka??? Nevím...
Tak hodně štěstí u zkoušky, já už letím do školy, dnes se poprvé půjdeme juknout na byt!
Včera jsem byla po dlouhé době v hospodě - tataráka jsem si teda nedala, alespoň nealko piivo 😀 malé, to bylo tak maximum hořkosti, které snesu 😀

janeyzelvicka
12. čer 2008

Hih kupování obleku si pamatuju, myslím že jsme to i s košilí koupili všecko při jednom... akorát kravatu jsme dlouho nemohli sehnat, potřebovali jsme tmavě vínově červenou pokud možno bez vzorů, aby ladila k mým šatům... to byl masakr, nakonec jsme koupili...
Tak ať se byt líbí 😉
A co se týče nealko piva - mě chutná jen Birell, ostatní mi přijdou děsné...

tanuki
12. čer 2008

Jo, byl to Birell 🙂 nakupování jsme vzdali, byli jsme na tom bytu...no, překvapivé - co jsem myslela, že bude hrozné bylo dobré a naopak 😉
Jen jsem se dozvěděla, že tchýně začíná hysterčit se svatbou, protože řeší věci, které vůbec řešit nemá. Tak nás to naštvalo, vůbec s náma některé kroky nekonzultuje a ještě si s tím "přidělává starosti". Tak jsme rozhořčeně babičce všechno vysvětlili, že naše představa se liší od toho, jak to teď vypadá..a že mi za to nemůžeme. Tak byla babička překvapená, protože si myslela, že jsme trochu divný, že jsme studenti, nemáme peníze a na něco si hrajeme 😀 😀 😀 Tak jsme jí vysvětlili, jak jsem obulela, když neprošel můj návrh přesunout se z obřadu hned na chalupu, že prostě MUSÍ být rodinný oběd, jak jsem obulela, že máme za 10 000jazz na obřad a k obědu a že za tyhle prachy tam milostpáni nezůstanou na večer...a babička právě valila voči, proč se dělá tak drahá svatba, když bychom ty prachy spíš potřebovali na vybavení bytu.. Uf...alespoň, že se s babičkou shodnu, že budeme dělat chlebíčky, protože představa tchýniných obložených mís je naprosto neekonomická a zbytečná!!!! Já tam budu mít na pomoc kamarádky, chlebíčků hafo naděláme... Oni jsou tak super, ale tak tvrdojlaví, něco si vymyslí a pak ti vmetou, že to dělají pro tebe! Tatínek začal stavět přístřešek, vzal si teď kvůli tomu dovolenou..nikdo se ho o to neprosil!!!!! my chtěli půjčit vojenský stan, kdyby náhodou pršelo..a Martinovi vyčetl, že mu s tím nejede pomoci (když chodí do školy) 😠

janeyzelvicka
13. čer 2008

Jojo, dovedu si to živě představit 😠 . Já už si taky někdy připadám jak úplný blbec, třeba teď v neděli, já se potřebovala učit a Jarkovi volal jeho táta, jestli bychom nepřijeli. Já řekla že já teda určitě ne, a on jim řekl, že teda dorazí sám (tchyně jela do lázní, ale jen na 14 dnů, takže žádné spešl loučení, to ne). Jenže mě tak nějak zabylo líto, že celé dny sedím jen mezi 4 stěnama a drtím se, o víkendu jsme teď vždycky byli pryč, u někoho, nebo nějaké povinnosti, a jediný den, kdy jsem myslela, že se kromě učení budeme věnovat i sami sobě, tak řekne, že jede pryč. Mě by třeba vůbec nevadilo, kdyby šel na pivko s kámošema, jenže si dovedu představit, jak by to probíhalo tam, zas nějaké jobovky, které se bojí nahodit, když tam jsem já (viz story "hlídání" babičky během jejich dovolené) + pokec o tom, kdo na vesnici umřel, čí dítě má blbé jméno a kolik mandarinek včera koupili, kde a za kolik... Ale že by se třeba zeptali na první budoucí vnučku, to ne... A to mi leze na nervy úplně nejvíc 😠 Zvláštní, tady na diskuzi si někdo stěžoval, že tchýně se nezajímá, že "jí ani nepohladí bříško"... Supr - u mě tchyně ani pořádně neví, kdy se má malá narodit...
Tak jsem to taky obrečela a Jarek nakonec zůstal doma, vím že je to vydírání, ale nějak jsem si nemohla pomoct... ☹ 😒

tanuki
15. čer 2008

Tak jste si užili víkend? 🙂 My po dlouhé době i s tchánovcema a mojí mamčou. najednou žádné nervy, všichni jsme hezky makali, těšili se na svatbu. Tchýně se teda po dvou dnech zeptala, jestli Verunka kope, tchán se mě tak 3krát děnně ptá, jak se máme. Tchýně si taky nikdy nechtěla sáhnout...ale dnes jeho teta, hned se vrhala 🙂))

Co zkouška? Já se teď pozvolna nažím pohnout s autoškolou, ale fakt z toho nemám dobrý pocit. Pořád myslím na svatbu a na byt 🙂 a samo i na Verčátko 😉

tanuki
15. čer 2008

Jo, ale musím říct, že mi včera tchýně nabídla tykání! Byla jsem z toho docela v šoku, protože mám pocit, že manželka Martinova bratra si s ní vyká a to se znají cca 12let. Ale říkala jsem si, že si třeba jen nezvykla i když jí to nabídli a nebo jí to fakt nenabídli a zdálo se mi to divné - jsou jinak hrozně přátelští.. Jen mamča je taková, řekněme od rány...drsoňka.