Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

ygreen
27. srp 2009

holky děkuju za držení pěstí, dopadlo to výborně, měla jsem hodnou komisi, která navíc někam spěchala, tudíž utla otázku ještě před tím, než mohli zjistit, že v tom mám pěknej bugr 😵 takže je to hurá za mnou (ještě promoce, nebo si vyzvednu diplom na katedře), to je vám taková úleva, že už mě nemusí někde vzadu v hlavě hryzat svědomí že se neučim, a tak. Jsem volnááá 😵
Tedy do doby než zase s něčim začnu 😵 Láká mě tvůrčí psaní a jazyky, ale asi zvolím samostudium 😅

tak hodně štěstí všem studujícím, ať máte taky tolik štěstí 😵

k.ate
27. srp 2009

maja - tak to já to tam znám u nás dobře, my jsme tam museli pro ISIC a pro potvrzení o studiu a při zápisu a furt doookola 😀 Nejhorší ženskou tam maj bakaláři prváci v prvním semestru 😀 Pak už to je celkem v pohodě 😀

majatob
27. srp 2009

ygreen, ohromna gratulace 😵 😵 😵 😵

kukuca
27. srp 2009

Ygreen, taky moc gratuluju, pamatuju si živě ten krásnej pocit že je to za mnou, je to čerstvý, 2 měsíce s miminkem v bříšku 🙂 Mimochodem, tvůrčí psaní je i můj sen už od puberty. Ale nikdy jsem se do toho nepustila.Teď mě čeká magistr,tak pak jedině, to abysme měli aspoň 4 děti abych to stihla než se vrátím do práce 😀

tanuki
31. srp 2009

zdravím po delší době 🙂
ad plavání, nakonec jsme se vecpali na další bazén poblíž - ale v době odpoledního spinkání.. www.betynka.cz mají jako jediní v Praze slušnou cenu.
Chjo, dítě řve, jdu uspávat, ale potřebovala bych se učit.. 😅

majatob
1. zář 2009

jupi, vcera jsem udelala prvni ze sesti zkousek, co me ted cekaji 😵 😵 😵 😵 tak se jdu asi teda ucit, at to neni posledni uspech 😀

tanuki
1. zář 2009

maji, to je bezva 🙂 a jak to jde s chodícím prckem? já tu mám takovou všetečnou malou dámu 😀 co se zamilovala do korálu 😀 takže když nějaké dostane na krk, rozzáří se, tváří se děsně důležitě..Je k sežrání..jen se v noci abs nevyspim, i když už jí je skoro rok. Alespoň mě nechává ráno taťka dospat 🙂

Janey, jaké máte plavečky? Líbí se mi IV, ale bambinomio tu mají v kamenném obchodě

Kate, tak jak jde nafukování? 😀 já se zezačátku docela bála, abych si neublížila..a na konci teda taky, když už byl balónek hooodně nafouklý. ale nikdy nic, ani kapička 🙂

k.ate
1. zář 2009

tanuki - no nic moc, ale včera jsem přišla na polohu ve ketrý to jde líp, tak jsem poskočila hned o centimetr, i když je to pořád jen 6cm, tak doufám, že teď už to půjde líp 😀 Já jednou trochu krve měla, tak jsem teď víc opatrná...

k.ate
1. zář 2009

Jinak jsme s manžou opsali rozvrhy předmětů, který bychom letos měli mít... Ty, co jsou na našem ústavu jsou v pohodě - tam fakt budem mít všechny předměty u nás na ústavu, takže těch pár metrů od kolejí uf uf... ale mimooborovej předmět tam dělá paseku... ☹ Takže já si ho budu nejspíš rušit... Kdybychom neměli malýho, měli bychom celkem pohodovej rozvrh, ale takhle jak se musíme střídat nám to prostě nevychází... Ten předmět má jen 3 cvika a z toho se nam 2 překrejvaj se cvikama a laborkama z jinejch (povinnejch oborovejch) předmětů... 😖 a jedny s volitelným předmětem, kterýho se nechcem vzdávat 😀 Je u jedněch těch cvik máme šanci se prostřídat, takže tam bude chodit jen manža... Ale mně to neva 😀
No a hlavně je pozitivní, že v pondělí máme jen přednášky a v pátek nic 😀 Takže ve škole budem jen tři dny a jednou za 14 dní budem mít volnou středu každej z nás 😀

tanuki
1. zář 2009

kate a co to pro studium znamená?
No mně přišlo nejhorší, že dokud ho nevytáhneš, nevíš, kolik máš..takže jsem si počítala fouknutí..druhý den, celá šťastná, o kolik to víc nafouknu, ale prd, jen jsem míň pumpovala při každém fouknutí 😀 😀 😀
my máme zas už vyřešené hlídání na 1den 😵

Zítra na mě myslete, bude to hrůza..snad ho obměkčí, že je září, že tam jdu s cizincem- kteří nebývají moc dobře připravení (ale opak může být krutou pravdou 😉)

k.ate
1. zář 2009

tanuki - no budu muset asi rozvolňovat, ale s tím jsem počítala už před tím, takže co už 😀 Jo s tím, že nevim kolik mám mě to taky štve 😀 Prostě to nedokážu pokaždý zmáčknout až na doraz, takže občas je to menší, občas větší, ale dneska jsem zas dala kolem těch 6cm (ono to je o trochu víc teda 😀), uvidim, jak to pujde teď večer... Hlavně zejtra se bude dělat konotrolní utz jestil je mrňous otočenej správně nebo ne... Pokud by nebyl,asi už cvičení nechám bejt, protože pokud bude KP, chtěla bych rodit císařem... 😕
a zejtra budem držet pěsti 🙂

kudelovazuzana
1. zář 2009

Ahoj holky, taky mě čeká studium na mateřské, teda aspon doufám, že to zvládnu. Nevíte jestli můžu studovat denně VŠ a přitom brát mateřskou?? Jestli mě nebudou nutit studium přerušit?
Jinak všem gratuluju ke zkouškám, státnicím a všem studijním úspěchům. Fakt Vás obdivuju.
Nechodíte někdo na VŠB Ostrava?

majatob
2. zář 2009

jupi jupi, druha zkouska za mnou 😵 😵 😵
kudelko, ja su z Ovy, ale VSB nestuduju..na jakej jdes obor? 🙂

kudelovazuzana
2. zář 2009

čau matajob,

Ty brďo..... Kudelko, tak mi řikali na základce, to už jsem dlouho neslyšela 😀 .
Vlastně už mám rok za sebou, dělám doktorské na fakultě strojní. Obor strojírenská technologie.
A co děláš ty?? ...Ostravskou??

kudelovazuzana
2. zář 2009

Jo vlastně málem bych zapoměla, gratulace ke zkoušce. Jaká zkouška to byla?

majatob
2. zář 2009

zuzi, nn, ja studuju muzikologii na UP v Olomouci, dneska jsem delala hudebni sociologii 😝 😝 😝
ja nevedela jak te zkratit, no 😀

hannah23
2. zář 2009

Ahoj holky
kudelko-já studuji dálkově na VŠB, letos bych měla končit, ale nevím, jak to zvládnu, TP mám 8.12.09

kudelovazuzana
2. zář 2009

maja v poho 😀 . Ty brdo hudební sociologii, to ani nevím co bych si měla pod tím představit. Co bys pak mohla dělat?
hannah: to zvládneš, neboj, děláš ekonomku? Kdy máš státnice? Už máš DP nebo BP napsanou?

tanuki
2. zář 2009

další technická mamina 😀 ahoj Kudelko, nárok na rodičák odedne porodu, bohužel 4letá varianta, pokud nemáš dobře vyědlávajícího muže, který by na měsíc hodil rodičák na sebe a pak ti ho předal.

Juchuuu, já už mám zase prázdniny! Verča neplánovaně taky možná trochu pomohla. Co jsem měla říct na to, proč jdu na první termín až v září... 😉

tanuki
2. zář 2009

kate, tak jak prce? umoudřil se?

tanuki
2. zář 2009

prcek 😅

k.ate
2. zář 2009

zdravim všechny

maja - gratuluju ke zkoušce 🙂

tanuki - jo jo, je otočenej hlavičkou dolů, prej už se tam posouvá, porodní cesty měkký, tak už čekat, kdy se mu bude chtít ven... Zatím je branka otevřená na prst, tak uvidíme, co bude dál 😀

tanuki
2. zář 2009

bezva! času ještě dost 🙂
Já se teď musím rozhodnout, co si všechno přiberu (mimochodem, při svém srpnovém studiu jsem sakra přibrala ☹ ) nejdřív jsem si myslela, že jen dvě státnice.. (+pár menších zkoušek) ale zas ten další rok by už měl taťka pracovat, babička rok do důchodu.. takže mínus jeden den hlídání, které obstarává taťka a všechno prchání rychle dom bude na mě. Na druhou stranu bych na to mohla mít celý rok 😀

hannah23
3. zář 2009

Dodělávám si biomedicínskou techniku, ale právě ted jsem zjistila, že se musím znovu zapsat do prváku.

k.ate
3. zář 2009

hannah - tak to já dělám něco podobnýho, jen na VUT, ted budu začínat magisterský studium - Biomedicínské a ekologické inženýrství 😀

majatob
3. zář 2009

nazdaaar, dalsi semestr uspesne uzavren!!!!! jupiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀

crawler
3. zář 2009

ahoj holky🙂 a je tu někdo, kdo studuje denní? Jsem na začátku těhu, tak zimní semestr plánuju nastoupit normoš, ale v letním mám dělat bakalářské státnice a na duben mám naplánovaný porod 😀DD A co vy? dálkový, nebo jak to děláte?

janeyzelvicka
3. zář 2009

ahoooj, taky zdravím po delší době, dočetla jsem, prd si pamatuju (ty prázdniny mě zabijou 😀 😀 )
kate, ty už to máš za pár teda, letí to jak éro...
tan, máme IV, spokojenost 🙂 🙂

crawler, jojo, s denním nás je tu taky dost 🙂 copa studuješ?

Jo a jinak můj muž je momentálně bez práce, takže samozřejmě zvažujeme i stěhování a naši budoucí realizaci v ose Ostrava - Brno - Praha (teda jen jedno z toho 😀 )

tanuki
3. zář 2009

Maji, to byla teda rychlovka!

Janey,
do Prahy 😀 v Brně je podle této diskuze celkem dost sympatických studujících mamin a já se tu cítím osamocená 🙂

crawler, jojo, my taky na denním.

Kate, to zní jako docela zavádějící kombinace- bio-medicína a ekologie 😀

crawler
3. zář 2009

zelvicka: já studuju antropologii v Pardubicích 🙂

a máte nějaký individuální plán? nebo chodíte normoš na všechny přednášky a semináře? či to flákáte? 😀DD