Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

kaczka
4. únor 2010

Ahojky,přidám se jestli můžu. Letos sjem v prvním ročníku,studuju dálkově logistiku na UNOB a zatím to vypadá v poho.Chceme i druhé mimi a já doufám,že nebudu ,uset přerušovat a školu si hezky vystuduju na mateřské 😉

eveluska
4. únor 2010

dekuju 🙂 jeste ale musim tu diplomku,
kdyz tady ale ctu, jak pilne studujete i s mimiskama, tak bych teda vazne mela! 🙂

janeyzelvicka
4. únor 2010

kaczko,ahoj 🙂

eveluska, to dáš 🙂

tanuki
4. únor 2010

Asi jediná výhoda mojí školy, že nemusíme diplomku 🙂 zato ty státnice jsou výživné..

Kuku, jsem ráda, že jsi našla v sobě sílu a koukáš na to pozitivněji 😵

No já se mám co učit..psala jsem si s maminou od nás..a na předmětu, který trvá 5týdnů byla 2krát..hm.. 😉 má 2děti a hlídání nemá, takže to neskutečně šulí a pytlíkuje..a prochází jí to 🙂

janeyzelvicka
4. únor 2010

Já z toho šulení začínám mít nějak blbý pocit... ☹ jako, ne že bych to až tak šulila, na povinné věci chodím, na nepovinné ne... problém je, že na mezinárodních vztazích je hodně předmětů, co mají jen přednášky, a nikdo docházku nekontroluje. Jenže se to odrazí na kvalitě lidí, jak pak poslouchám spolužáky, jak diskutujou o iránském prezidentovi a americkém senátu atd., všichni namakaní, tak se dost nechytám a štve mě to ☹ jsem teda na sebe zvědavá, jak odstátnicuju 😖 😖 😖

hankazamecnikova
5. únor 2010

Ahoj holky! Zase sem tu včera nebyla, flákala sem se s kamarádkama v čajovně, dobře se bavila... a pak v noci nevím proč brečela a zdály se mi hrozné sny (žeby nějaká citová rovnováha???) 🙂
Už začíná být čím dál víc přesvědčená, že k večeru rozeznávám pohyby miminka, ale teda snaží se být nenápadné a spíš se tam tak plíží 😀 a když náhodou: je to kopaneček, nebo není???, no nemůžu si bejt jistá 😀

Janeyzelvicka, ono při mimču si pročítat nějaká skripta a udržovat si přehled o tom, co zrovna kde který prezident řekl, to není žádná sranda. Ale věř mi, že spousta spolužáků můžou vypadat nejvíc namakaní a vést řeči, ale pak se ukáže, že jen machrovali a nic v hlavě nemají. Já sem teď v zimáku taky nechodila, na papíry s texty jsem hleděla jak puk, neměla jsem na to sílu si to přeložit... až potom, když už mi zbýval jen asi týden, jsem nad to sedla, rychle si to zpracovala, pročetla a hádej - měla jsem ten test nejlepší, někteří "machři" ho ani neudělali (ani pak na druhý pokus). Kdyby třeba tvůj manžel potom zvládl převzít trochu víc pěči o malou, nebo budou babičky chvíli hlídat, určitě zabereš a všechno stihneš! 😉 Teď si třeba ve volných chvilkách hlavně nějak opatři dobré materiály...

hankazamecnikova
5. únor 2010

Holky ale, s tím šulením - přiznejte si to: kdybyste na ty přednášky chodily, že byste si tam stejně popíjely kafe. baštily u toho kakaové sušenky a kecaly vedle se spolužačkou nebo spinkaly? Protože tohle jsem na přednáškách vždycky dělala já 😀

Jenže u nás je většina věcí cvičení nebo semináře, kde se vlastně jen v kuse zkouší (třeba to tlumočení, že) a nás čínštinářů je na magistru jen 7, takže když se na předmět zapíšou 3 lidi, jsi na řadě každou minutu 😀 A když sem tam nechodila, asi chápete, jak skvěle asi teď umím tlumočit 😀

janeyzelvicka
5. únor 2010

Hanka 🙂 jenže myslím, že u nás namakaní fakt jsou (dobře, neříkám že všichni). ale měla jsem předmět, kde se celou dobu vedla diskuse, a ti lidi fakt diskutovali, občas šlo poznat, že to mají nastudované z materiálů, ale občas argumentovali a vytahovali skutečnosti, které prostě měli odjinud, v materiálech to nebylo, měli jsme je všichni stejné. a dokázali si svůj názor obhájit, diskutovat - to už není jen to, že si to den předtím přečteš... No, a já se nechytala - prostě se s tím musím smířit, dávám škole, co to dá, ale borec ze mě prostě nebude, ty lidi to baví, tak to studujou i ve volném čase, a já na to čas nemám. Manžel hlídá dost, babičky taky, víc už to nepůjde 😀

A na přednáškách se u nás fakt nespí nebo nekecá - teda na těch zajímavých, což je většina, určitě ne. Já když někde byla, tak jsem občas spíš čučela s otevřenou hubou, někteří vyučující jsou fakt super a vytahujou zajímavé špeky 😅

hankazamecnikova
5. únor 2010

no tak u nás se taky našli vždycky nějací ti zapálenci, hlavně kluci - na moderních čínských dějinách, že, to je jejich. taky vždycky diskuze jak blázen a já se nechytala. a i když sem měla čas a nebyla těhotná, doma mě to nepřinutilo se do toho podívat, abych tam pak taky byla chytrá. až před zkouškou jsem se donutila si to vůbec přečíst a taky z ní mám tak tak 3 a oni pánové za 1. Ale vadí to nakonec někomu? 😉

janeyzelvicka
5. únor 2010

hanka... no, mě to trochu vadí, že se nechytám 😀 😀 a občas vyučujícímu, když je ta diskuse hodnocená. teda ne vadí, ale body dolů, že 😀
ale ne, zas to neberu tak tragicky. Hlavně, že se tam jakž takž držím.

hankazamecnikova
5. únor 2010

přesně tak, asi není moc maminek, který by stíhaly malý a k tomu být premiantky 😉
vždyť už jen to, že jsem těhotná způsobilo, že mi teďka propadlo dost prvních termínů, na který sem byla zapsaná, ale nedorazila jsem - takže se to bere jakože jsem to neudělala. udělala sem to všechno až napodruhý. chápej, předtím jsem měla všechno vždycky na první termín, na první pokus a za jedna. to je teď minulost 😀

tanuki
5. únor 2010

jo, mně to taky štve, že na poli mezinárodní politiky se přestávám orientovat, místo pročítání různých správ sedím tady ☹ Na druhou stranu mi to stále připadá spíš jako nadstandart-hobby, koníček, neuraž se 🙂 (mám doooost kamarádů tady z fsv z teritoriálek, z AMO a minimum se tomu pak v praxi věnuje..) prostě pro takové lidi není tolik míst, kolik je studijních míst.. takže.. budeš skvělá novinářka, asi teda nebudeš vést dikuzní pořad, protože jsi málo otrkaná..ale hlavní je, že toho už o žvotě víš sakra hodně 🙂 a být mladou maminkou za to stojí.. I když já zrovna dnes jela kolem naší nemocnice a taky se mi zastesklo, že nestážuju navíc na špičkové klinice :-/

No a jedna konstruktivní poznámka, nemohli by ti spolužáci nahrát přednášku na diktafon, třebas potajmu s né úplně supr kvalitou.. Jo, taky by mě to tam bavilo, njn, asi to nechám až na uni třetího věku 😀

janeyzelvicka
5. únor 2010

asi je to i moje ješitnost - stačí kouknout na výsledky z gymplu a na můj nynější studijní průměr, nám se tam ještě i píše, kolik % studentů stejného programu je horších nebo lepších než já - no, a ono to číslo není zrovna moc povzbudivé 😒 😒 😒

tanuki, to je fakt, taky by mě zajímalo, kdo se tomu fakt v praxi věnuje... já to taky beru jako nadstandart, jen bych prostě i chtěla vědět víc, mám třeba doma knížky, co jsem si chtěla přečíst... ale nestíhám to a když jo, tak je pozdě večer a to už člověk nemá moc chuť přemýšlet nad jednotlivými kroky války v zálivu 😀
je to fakt že být mladou maminkou za to stojí 😵
jen bych prostě někdy chtěla, aby den měl tak 30 hodin (a dítě by v těch 6 hodinách navíc spalo 😀 😀 😀 )

K tomu diktafonu, to asi jo, i když někteří vyučující to nevidí rádi. Ale ted už to je asi passé, ted budu na všecky předměty chodit. a ono blbá kvalita z diktafonu, chvíli to jde, ale pak to člověku začne lézt na nervy, jak třeba přepisuju rozhovor z diktafonu, člověk si láme hlavu, co ten druhý vlastně řekl, protože to přebije nějaký šum...

milinoj
5. únor 2010

ahoj holky,
gratuluji ke zdárným zkouškám a diplomkám a vůbec ke všemu.
Kukuc držím palečky ať už se rozhodneš jakkoliv. Já taky sekám se školou po každé nezdárné zkoušce, ale vždycky se mi to nějak rozleží v hlavě. Jeden předmět v tomhle semestru už teda nezvládám a musím ho dodělat v letním - doufám, no a ještě mě čeká příští týden nejhnusnější zkouška z celého semestru, kterou si teda už opakuju. Vůbec se mi ale nechce učit. Chodím unavená z práce, všechny kolegyně mají dovolenou a já si nahrazuju hodiny za ty co trávím ve škole, takže v osum si sednu ke skriptům a osum pět už spím 😠

janeyzelvicka
5. únor 2010

milinoj, tak to chce hlavně pevné nervy 🙂 těhu dává zabrat, že 🙂 to byl můj jediný těhu příznak, furt jsem si říkala, z čeho jsem tak unavená 😀 😀 a dost jsem na to kašlala, no jo, první semestr 🙄 😀

kukuca
6. únor 2010

Holky ahoj, včera jsem byla na písemné opravné zkoušce z filozofie.Něco jsem tam i nasmolila,tak by to mohlo vyjít.Hned mám lepší náladu a modlím se. Jinak děkuju, byly jste to právě vy, co jste mě povzbudily a ,,nakoply,, 🙂

blka
6. únor 2010

Kukuco, tak to je super, že jsi to ještě zkusila 😉
Já jsem včera byla taky na písemné a neudělala 😖 . Jenomže su pěkně nas.aná, protože teď za ním musíme jet do Brna 😠

janeyzelvicka
6. únor 2010

kukuca, to je fajn, žes tem ještě zašla 🙂

blka ☹ jaktože musíš do brna?

blka
6. únor 2010

Janey, protože on je náš externí profesor a učí v Brně na UNOBu a že prý u nás vypsal 3 termíny, tak musíme jet za ním. Ale su jako fakt nas.aná. Dneska už to ze mě celkem vyprachalo, ale včera... Kdyby ty termíny řekl aspoň víc dopředu, tak nejdu až na ten poslední. Ale když se člověk v úterý dozví, že zkouší v pátek, v sobotu a pak až další pátek, tak jakej termín jsem si asi měla vybrat 😒

janeyzelvicka
6. únor 2010

No tak to je teda nic moc, říct v úterý, že zkoušky jsou o víkendu. A nemůžete si nějak třeba stěžovat u vedení katedry? U nás je dané, kdy musí být vypsané termíny zkoušek, takže lidi se to fakt dozví dost včas, a každé "odchylky" vedoucí katedry zkoumá...

blka
6. únor 2010

Janey, to nevím, ale nejspíš by to nepomohlo, protože deňáci ty termíny prý věděli už dřív 😒 . A navíc mám pocit, že jsem jediná, komu to Brno vadí. Ostatí to berou, jako že si udělají výlet 😔 . Ale pro mě jsou takové "výlety" komplikované, když mám dítě, že. Ale co už no. Horší bude, když to nedám ani na podruhé 😅 😔

janeyzelvicka
6. únor 2010

blka, napodruhé to určo uděláš... a víš co, nech malého někomu hlídat a taky si teda udělej výlet 😉

blka
6. únor 2010

Janey 😉 . Já jsem si teď zvykla, že pořád jezdí se mnou, že by mi bylo divný ho nechat doma hlídat 😅 . Manža říkal, že si uděláme výlet všichni 🙂 . Ale víš jak, je to takový naprd no.

renat2
6. únor 2010

Ahoj holky...situace už je vážná...hrnu do hlavy poslední informace, ale už mi přijde, že se tam nic nevejde. Asi se už neukážu, jako myslím do státnic, zítra budu opakovat, v pondelí dopolko si vše připravím, krátká procházka a až přijde manžel z práce, jedeme. A v úterý je den D....no neříkám, že mě to nechává chladnou, ale pořád si přijdu suverén...ale to přejde 😀 😀 jen co vyjedu na germanistiku 😀 😀

Všem, co čekají zkoušky, držím palce...

adellaide03
6. únor 2010

Renat hodně štěstí u státnic.
A všem co májí úspěšně zkoušky za sebou tak velká gratulace.

blka
6. únor 2010

Renat, hodně štěstí přeju 🙂

janeyzelvicka
6. únor 2010

blka, tak to je taky fajn, bude rodinný výlet 🙂

renat, tak at se daří, držíme palce 😉 😉

hankazamecnikova
7. únor 2010

Holky, držíme (s prckem) palce všem, které čekají nějaké hnusné zkoušky!!! 😉
A sami se teď pouštíme do psaní jedné ze seminárek, co zbývají v ZS poslat... fuuuuj!
Už chci letní semestr a pospávat pěkně na hodinách 😀

k.ate
7. únor 2010

tyyyjo tady to valí 🙂 já zejtra už zase musím do školy, achjo, mně se táááák nechce ☹ Bude to tenhle semestr honička jak něco ☹

blka
7. únor 2010

Kate, to už vám začíná semestr? Celkem brzo 😕