Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
25. črc 2010

@butt Jo, to bych taky chtěla mít jako heslo. Ale jakmile začne malej plakat a já nevím proč, hned je vyrovnanost v tahu a klidně bych i namletý bobky jedla, abych mu mohla nějak pomoct 😉

butt
25. črc 2010

@hankazamecnikova ☹ ☹ ja prave jsem strasne prekvapena, ze jsem hodne psychicky v pohode...zadne deprese a smutky se nekonaji..to jen kdyz si vzpomenu, ze jsem neumela malou porodit 😔 ale fakt taky je, ze mala je extremne hodna nebo co...vubec zadny zachvaty revu se nekonaji.(cekam, kdy to prijde, tusim, ze to je jen klid pred bouri 😀 )

blka
25. črc 2010

@hankazamecnikova Ten názor jsem taky kdesi kdysi četla 😉
Když měl Mareček výjimečně bolení, tak mu pomáhalo, že byl bříškem na mým, to ho hrozně uklidnilo, takže jsme tak někdy aji spali 😅 . Ale to je asi jen mírné bolení a ne velké prdíky.

sussanah
25. črc 2010

@butt treba budes mit hodnou holcicku, bud rada 😉 To je dobre, ze se citis dobre. Vyrovnana mama je urcite to nejlepsi, co muzes pro malou udelat 🙂
@hankazamecnikova zkus jeste trosku pocvicit s nozkama, kdyz budou prdiky, to hooodne pomaha. Nebo tepla plinka (polstarek) na brisko. Moc dobre vim, jak se citis s tim maleho placem. Nas byl sileny rvoun uz od porodnice, privni 3 tydny jsme chodili s manzelem spat nekdy kolem 3 rano asi tak do 7. Vecer proste rvaval tak od 9-10 do tech 3 😖 A navic my s refluxem jsme nemohli ani cvicit s nozkama, protoze pritom hrozne zvracel ☹ Ale neboj, ono se to fakt zlepsi 🙂 Ja teda taky souhlasim s tim, ze proste mimcu po narozeni ta blizkost maminky chybi, takze ja jsem taky pro tulituli 🙂
Jinak dneska mel zase maly blici den. Ted se mu to stava tak parkrat do tydne, ale ted to bylo vcera (vycvracel pulku svaciny) a dneska na navsteve zas, zbastil chleba, kouknul na me a sup uz jsem to mela v dlanich 😅 Kez uz by to preslo uplne ☹

kaczka
26. črc 2010

AHojky holky mám prosbu.

Nemáte někdo Od Holmana Dějiny ekonomického myšlení? Nejlépe v elektronické podobě

Díky

hankazamecnikova
26. črc 2010

@butt Bacha na to, Vašíček byl taky stoprocentní andílek. A přešlo ho to 😀 Ale u něj je to těma prdíkama. Přestala jsem pít meltu, od včerejška, a vypadá to, že mě přešlo nadýmání, tak doufám, že to přejde i jeho. Četla jsem na netu, že to některá miminka nesnáší a je fakt, že já z toho nafouknutá byla. Ale rozjelo se mi mlíko, takže stěžovat si nemůžu.

@blka To bych taky mohla zkusit. Dnes v noci pomohlo i to, když jsem si ho vzala k sobě do postele, nakojila ho a pak jsme přitulení spali...

@sussanah S nožičkama jsme cvičili, ale nejsem si jistá, jestli správně. Pak jsem mu ještě "změřila teplotu" a ulevilo se mu. Prostě zkoušíme všechno možný, manžel už chtěl i Sab Simplex, ale když jsme viděli, že je to chemie, tak jsme radši dýl nosili...

butt
26. črc 2010

@hankazamecnikova
@sussanah taky spis pocitam, ze je mala hodna jen docasne 😀 😀 😀

@sussanah to je teda radsot, to blinkani ☹

@hankazamecnikova melta nadyma, jo? 😲 trosku blby, kdyz je zrovna tak dobra na mliko 😀 😀

blka
26. črc 2010

@kaczka Bohužel, dějiny jsem nestudovala ☹

@hankazamecnikova Měla jsi klasickou meltu, co se vaří? Já jsem měla caro. Složení asi hodně podobné, tak nevím, jestli by to bylo lepší nebo by tě nadýmalo i toto.
Přírodní kapky na prdíky jsou baby calm 😉

@butt Počítáš s horší variantou, jo? Třeba tě Sašenka mile překvapí a bude hodňoučká až... - no, až do puberty určitě 😀

sussanah
26. črc 2010

@hankazamecnikova jj prirodni jsou babycalm, ale sab simplex sice chemie je, ale neztravi se,pouze je to katalyzator na uvolneni plynu ve streve. Kazdopadne nam stejne vice zabiraly babycalm. Sveho casu to bylo 10kapek pred kazdym kojenim a nekdy i mezi 😕 Ale babycalm jsou myslim az od mesice

blka
26. črc 2010

Nám babycalm nepomáhaly. A byly hnusné 😅 , to sab je lepší 😀 . No jo, matka, která musí ochutnat vše, co dává svému dítku 😀 . Ochutnala jsem i panadol, teď železo (fuj,lepší olízat kovovou trubku 😝 ), nutriton,... - no prostě vše 😅

adelka89
26. črc 2010

@hankazamecnikova nam pomahal babycalm ale nakonec prdiky uklidnily az probioticke kapky Lukasek je ma uz 2 mesice a boleni je pryc 🙂
sab nam nezabral rekla bych vubec ☹

butt
26. črc 2010

@blka moje dite prece bude hodny i v puberte 😀 😀

lakshmi
26. črc 2010

Ahoj holky, taky jsem mladá studující maminka, žádné kamarádky ještě nerodí a teď jsme ještě k tomu přestěhovaní, tak se začínám cítím opuštěně. Nejste některá z Brna Líšně nebo někde blízko?

blka
26. črc 2010

@butt Promiň, já zapomněla, že si to s sebou Sašenka ponese celý život 😀 😉

butt
27. črc 2010

@blka no proto 😀 😀

@lakshmi ahojky, ja jsem z krpole 😉

hej holky debilni cisar...fakt..jestli mi nekdo bude jeste tvrdit, ze to je lepsi, nez vaginalni porod, tak mu lisknu..nevyjedu sama ani z domu s kocarem..pze mame dva schody i kdyz manzel udelal najezd (normal ho clovek ani nepotrebuje..) tak to je na moje bricho moc zahul 😢 😢

blka
27. črc 2010

@butt 😀 😉
To si vůbec nedovedu představit. Snad budeš brzo v pořádku a břicho tě už nebude bolet. Jak dlouho to tak trvá, než se zhojí?

crawler
27. črc 2010

ahoj holky🙂
@butt a jak já se v rěhu těšila až se vyspím na břiše, ale 11dní přenášení a pak ještě 3 týdny mě to bolelo...ještě ted nemám břicho od pupíku dolů moc citlivý - nervy ještě nesrostly..ale neboj, brzy bude líp, ale souhlasím, že podle mě můžou chtít císaře na zakázku jen kozy, který se bojej, aby byly dole pořád stejný ale to ostatní už neviděj 😝
@blka každé se hojí jizva jinak dlouho...známá je dva roky po císaři a ještě nesnese kalhoty na jizvě - mě to třeba nevadilo už měsíc po porordu...ale hlavně jde o tu vnitřní jizvu na děloze, ale to je indivindy jako všechno...

blka
27. črc 2010

@crawler Tý jo, tak to je celkem mazec ☹
Já bych na císaře dobrovolně nešla. Jako dole stejná, jizvu mám již téměř neviditelnou a manžel si na velikost taky nestěžoval 😀 . Jsem se ho ptala a říkal, že mu to přijde stejné. Takže tak

hankazamecnikova
27. črc 2010

@blka Jééé, tak to je síla, takové téma jsem tu nečekala, co se tam dole jak změní 😀 Až to s manželem po šestinedělí vyzkoušíme, tak dám taky vědět 😎 😀 😀 😀 No, sranda 🙂 Můžu se někdy stavit teda pro ty vložky do podprsenky? 😅 🙂
@crawler @butt Souhlas s Blkou, mazec. Já sem se císaře bála úplně strašně... a že bych na to šla dobrovolně, no to teda si nedokážu představit, to leda snad u někoho, kdy by to nemusel psychicky/fyzicky zvládnout, co? Třeba znám holku, co kvůli strachu z porodu ani nechce děti radši...

sussanah
27. črc 2010

jj jak uz jsem rikala, radeji dalsich deset porodu nez znovu slepak... A to je mala jizva ze ano 😒 Holky teda fakt, co mate za sebou cisare, klobouk dolu!

@blka MM si taky nestezoval 😀 Sice ja mam pocit, ze to neni co to byvalo, takze bud to fakt nepoznal nebo mi milosrdne lze 😀 😀

blka
27. črc 2010

@hankazamecnikova 😀 😉
Jasně, nebo ti je donesu já nebo se potkáme někde venku. Mně je to jedno.

butt
27. črc 2010

dekuji vam, ze me tak hezky litujete a trpelive moje vzlykani poslouchate 😀 ja taky na cisare strasne nechtela...bohuzel telo se me neptalo 😀

@crawler taky jsem se strasne tesila, az se vyspim na brise..ale mam strach si na nej lehnout...a nevis, za jak dlouho po cisari se muze treba cvicit na bricho?mi v porodnici jen rekli, ze ted nemam nosit tezky veci a rok a pul bych nemela otehotnet..tak se chci presne vyptat svyho doktora na kontrole, co kdy muzu...ale jsem zvedava uz ted 😀 jinak teda ja kalhotky na jizve nosim, nevim, jak jinak bych je mela mit 😅 a nejak nerozlisuju, kt jizva boli...vic lidi mi rikalo, ze ta na deloze je hosri..ale ja proste tak nejak citim ten podbrisek a kdyz nesu neco tezsiho, tak to boli vic...a kdyz se pretahnu, zee nesu neco tezsiho dyl, tak pak to boli vic nejakou dobu..

@hankazamecnikova moje kamoska kvuli strahu z porodu nekolik let odmitala mit dite, ale pak prisly matersky pudy a uz ma doma prcka 🙂

hankazamecnikova
27. črc 2010

@blka U nás to tak vypadá, že se asi budeme vozívat na procházku kolem deváté/desáté dopoledne a třetí/čtvrtou odpoledne, nevím jak chodíte vy, ale třeba se někdy můžeme náhodou potkat 🙂 Nebo mám zazvonit?

@butt Však od toho tady sme, ne? 😉 Já sem tu taky strašně řešila kojení a mlíko. Jo, mimochodem, Vašík měl na kontrole o 100 g víc než minule, tak byla doktorka ještě jakš-takš spokojená a schválila mi kojení bez příkrmů, jupíí 😀 Ještě jsem si pro jistotu opatřila homeopatika na tvorbu mlíka. A byla tu teď na dva dny Jardova maminka, tak malej najednou jako zázrakem vůbec nebrečí...

blka
27. črc 2010

@hankazamecnikova Tak mi se po té deváté vracíme už z procházky domů a pak kolem té třetí někde jsme. Dnes jsem vás viděla i s tchýní před obchodem 😉 . Dopoledne určitě nezvoň a odpoledne taky ne, to by ti nikdo neotevřel 😀 . Buď se teda můžeme potkat a nebo můžu crnknout já u vás. Jestli je tchýně u vás a měl by kdo sejít dolů 😉 . Ty sáčky na mlíko budeš chtít taky nebo ne?
To je super. To přibral náhodou moc krásně, ne?

@butt A od čeho tady jsme 😉 ? Chlapi to nechápou. Jim to můžeš říct, jako že to je tak a tak, ten tě polituje, ale to je tak vše. Pořádně se vykecat a rozebrat to s ním nejde.

crawler
27. črc 2010

@butt musíš si počkat na ko po 6nedělí - mudr ti prohlédne jizvu a pořádně prohmatá břicho...mě konkrétně řekla, že to mám krásně zahojený.. možná se ti na vnitřní jizvu kkoukne ultrazvukem a podle toho - každopádně se nesmí cvičit přímé břišní svaly, ale jinak mi řekla, že mohu pomalu začít sportovat a můžu všechno, ale prostě začít hodně pozvolna 😉 to víš, jsme po operaci a máme šitý sval, takže opatrně na to bříško, aby se nerozjely stehy, ale jsme mladé, tak by neměl být žádný problém 😉 já si na břicho lehla poprvé jen tak light 3 týdny po porodu a ještě to nebylo moc příjemný...

jo holky právě - věřím, že i po vaginálním porodu se dá všechno do původního stavu (vždyt to jsou svaly) - možná je problém, když je nějaký komplikovaný porod a hodně šití, tak věřím, že můžou zašít víc nebo mín apod., ale prostě závidím, že se můžou maminky hned starat o mimi, Já u sebe Iška měla na celou noc až 3.den a i tak jsem se bála, abych to zvládla, páč než jsem se zvedla z postele, tak mi to trvalo dobré 2 minuty a byla jsem zpocená jak alík díky té bolesti 😔 😝 kontrakce jsou jistě hrozné - já jsem nezažila ty vrcholné, ale ty, co jsem měla po oxytocinu se stejně nedaly srovnat s tou bolestí jakou jsem cítila,když jsem se zvedala z nízkého záchodu nebo z té postele...

ale každý snáší bolest jinak a vadí mu jiný druh bolesti - zajímavé by bylo srovnání maminky, která prožila oba druhy porodu...

hankazamecnikova
27. črc 2010

@blka Tchýně tady už zítra nebude ☹ Jejda, já budu zítra první den s malým sama doma! 😖 Bojim, bojim 😕 A Počkej, vždyť já chci jet zítra a pozítří s malým k našim a nebudu doma... hele, co se domluvit až na pátek 😀 já sem blboňka taky 😝

blka
27. črc 2010

@hankazamecnikova V pohodě, mně je jedno, kdy ti je dám. Stejně má teď pršet ☹ . Jo, klidně v pátek. A s malým to krásně zvládneš, neboj 😉

@crawler Jak se leží light na břichu 😅
Mě taky trvalo se zvednout, ale tak dlouho teda ne 😔 . To musí být fakt hrůza. Si to ani nedovedu představit a radši ani nechci 😔 . Ale když něco bylo, tak jsem vyskočila, jak rybička a ani jsem bolest necítila 😀

butt
27. črc 2010

@hankazamecnikova
@blka tak tak, jsem moc rada, ze tu vas mam, ze resime podobny trable a mame pro ne pochopeni 🙂

@hankazamecnikova super, ze vasik pribira!!my jdem poprve k doktorce zitra, tak jsem zvedava 🙂

@crawler presne, zvedani z postele bylo umuceni..ja si pak radsi pres den ani nelehala 😅 no jsem na prohlidku zvedava, jak se mi to zahoji...a na prijemny lehnuti na bricho se strasne tesim 😀 vecra jsem to uz chtela zkusit, ale kdyz rikas, ze ani po 3 tydnech nic moc, tak jeste chvilku pockam...

crawler
27. črc 2010

@blka light na břichu znamená u mě to, že ležím jakoby na boku / břichu--- 😅ehm...nevím, jak to popsat, ale prostě ne plnou bahou na břiše - nadlehčovala jsem se o jedno koleno...no ehm...nebudu se divit, když vlbec nebudeš vědět, jakou polohu myslím 😀
@butt vyzkoušej - ono každá jsme jiná 😉 jinak já měsíc nosila kalhotky s vysokým sedem, takže gumu jsem měla u pupíku - přes jizvu bych to fakt nesnesla... 😝

blka
27. črc 2010

@crawler A představ si, že vím 😀 . Na boko-břichu jsem spala v těhu, až jsem nemohla spát na břichu (tak od 7.měsíce 😅 )