Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

audrey44
20. únor 2013

Ahoj holky, nestuduje tu někdo (nebo nestudoval) dálkově při mateřské porodní asistentku na ZSF v Českých Budějovicích? Strašně ráda bych se přihlásila, ale děsím se právě té praxe, mám doma 4.měsíční holčičku... ☹ Tak jsem se chtěla zeptat, jestli s tím má někdo zkušenost, jestli je to vůbec reálné apod... Moc děkuju 🙂

malformatio
20. únor 2013

@audrey44 já ji studuji dálkově, ale v Olomouci. Jsem teď v prváku a mám pocit, že to nezvládnu. Těch 1200 hodin je strašně moc a pokud nemáš hlídání, tak to půjde dost těžko. Já už bych měla začít chodit na praxi, ale vzhledem k tomu, že nemám hlídání, tak to pořád nějak odkládám. Jinak má nevýhoda je, že jsem na rodičáku a ještě chodím na plný úvazek do práce.

audrey44
20. únor 2013

@malformatio Teda to se ti nedivím - dítě, práce, škola. No právě že s hlídáním je problém ☹ U nás je škola pátek a sobota jednou za 14 dní. Sobota je v pohodě, to by hlídal partner, ale v pátek je v práci do 17.00, takže dost těžko. No a ta praxe, to už vůbec nevím jak. A do jeslí se mi jí dávat nechce ani trochu ☹

malformatio
20. únor 2013

@audrey44 my máme školu každý pátek od rána do večera a i to stačí až až. Takže pokud ti můžu poradit, je lepší to jít studovat, až bude chodit prcek do školky, protože takto se to hodně špatně zvládá. Já si říkám, že pokud mě ze školy vyhodí, tak to bude vysvobození

audrey44
20. únor 2013

@malformatio Já si říkám, jestli to pak zase není pozdě - bude mi teď 27, tak jestli vůbec pak mám šanci jako PA pracovat (jmám ekonomku, ve zdravotnictví jsem nikdy nepracovala).

malformatio
20. únor 2013

@audrey44 já to začala studovat v 29 letech, pozdě není nikdy, jen to bude pro tebe dost těžké, protože nemáš zdrávku. V Olomouci na dálkové studium berou jen lidi se zdrávkou s minimálně tříletou praxí ve zdravotnictví a i tak s tím máme my, které neděláme na pordním sále, velké problémy. Třeba gyndu a porodnictví absolutně nechápu....Za zkoušku nic nedáš a když bys to nezvládala, tak vždycky můžeš přerušit na dva roky a pak pokračovat 😉

audrey44
20. únor 2013

@malformatio Děkuju 🙂 Říkala jsem si, jestli nemají zájem jen o mladý holky přímo po škole a já si pak neškrtnu. Zatím se kloním tomu, že se zkusím přihlásit příští rok. To by bylo malé při nástupu 2 roky a to už bych jí občas do jeslí snad dala (někdo jde ve 2 letech dítěte do práce..). V roce je na jesle přeci jen strašně malá...

llluckaaa
20. únor 2013

@audrey44 Ahoj, já mám taky ekonomku a teď dělám dálkově zdravotní školu 🙂 Ale naštěstí té praxe nemáme tolik, každý semestr tak týden a ve třeťáku navíc ještě 65 dní 😝

audrey44
20. únor 2013

@llluckaaa Tak týden je dobrý, mně na studijním řekli, že u nás je souvislá praxe 5 týdnů za semestr (za 3 roky celkem 1700hod..) 😖 To asi fakt nedám 😔

martina26
20. únor 2013

Ahoj holky tak já jsem dneska zakončila zimní semestr, obávaná filosofie za 2 🙂 Ale byly to nervy.

llluckaaa
20. únor 2013

@audrey44 Tak to je brutální 😝 Mám co dělat, abych se dvěmi děmi školu zvládala a každou praxi musím plánovat dlouho dopředu.

martina26
20. únor 2013

Holky já měla praxi 3týdenní a se třema dětma mazec. A jsem ráda že je za mnou. 🙂

hest
20. únor 2013

@martina26 to se ti nedivím, to musí být mazec...

audrey44
21. únor 2013

Holky máte můj obdiv. Se 2 nebo 3 dětma, klobouk dolů 🙂

janeyzelvicka
22. únor 2013

Já byla včera ve škole, začátek semestru teda mazec, zas mám pocit, že to nemůžu zvládnout 🙄

martina26
24. únor 2013

@janeyzelvicka jojo také jsem koukala co všechno musíme splnit jen těch seminárek a projektů..... ☹

janeyzelvicka
24. únor 2013

@martina26 Já si to rozepsala do tabulky, abych to měla přehledně, a málem jsem kantla 😀 😀

hest
28. únor 2013

@janeyzelvicka to zmaknes! dulezite je, ze sis vse zapsala abys na to nezapomela;(

janeyzelvicka
6. bře 2013

@hest Ale zjistila jsem, že se zlepšuju, na bakaláři jsem všecko honila na poslední chvíli, a když byl čas, tak jsem vypínala. Teď už mám dokonce diář, sepsané termíny a plánuju dlouhodobě dopředu, abych všecko stihla. Stres mám z tématů různých esejí, seminárek, diplomky a tak, nechci ho mít ještě z toho, že nestíhám 🙂 😅 😅

hest
6. bře 2013

@janeyzelvicka No tedy tedy, to je velký posun-) Ja si dala dve prihlasky na navazujici..ale uvidime..nevim jak to stihnu s pripravou na tu neudelanou statnici a s ucenim na prijimacky...

amazonka5
10. bře 2013

Ahoj holky, já tu psala ještě před porodem. Nějak mi nezbyl čas tady psát, ještě v 6 nedělí jsem byla poprvé ve škole. Překvapivě jsem zvládla ZS úspěšně a všechny zkoušky napoprvé. Teda ale byl to mazec, učila jsem se do 3 do rána! Mě to totiž do hlavy moc rychle neleze 😖 Ale jsem šťastná že jsem ho zvládla a příští týden mi začíná LS ale to bude jiný kafe, mnohem horší, máme víc předmětů a zvlášť když budu mít němčinu. Ale pořád si říkám když do zvládli jiní.......
Jinak klobouk dolů kdo má 2 a více dětí, práci a třeba nemají babičky.....
My máme hlídací babičky ale snažím se jim ji dávat co nejmíň, nějak mi rve srdce jí pořád dávat na hlídáni. Ale přes zkouškové to byla velká pomoc!
Tak přeju hodně štěstí, síly, a pohodové profesory v LS 😉

hest
10. bře 2013

@amazonka5 gratuluji!!! Dobry zacatek!

janinka1090
10. bře 2013

Ahoj, prosim, nemate nekdo zkusenost s ostravskou univerzitou - studium matematiky - rozsireni o obor pro ucitele? Dekuji za kazdou informaci 🙂

amazonka5
11. bře 2013

@hest Děkujíííí jsi hodná. Celkem mě to mile překvapilo! Doufám že to dotáhnu až do konce 😀

pajinka85
18. bře 2013

Ahoj holky, já podala přihlášku do Hradce králové na speciální pedagogii. Uvidíme zda se dostanu- přihlášených je 170 a berou 50. Takže se začínám učit na přijímačky. Bojím se ale bojím...

19102010
18. bře 2013

Ahoj holky, studovala jsem prezenčně s individuálním studijním plánem v Pardubicích od narození dcery.(dnes 2,5 roku). Nejdříve to šlo. Pak se narodil kluk (8 měsíců) a bylo po studiu. Už se to nedalo zvládat, tak jsem přerušila. Pokud máš malé dítě, máš nárok na individuální studijní plán( když nechodíš dálkově). Jen musím říct, že studium s dětmi je fakt náročné.

leena24
19. bře 2013

TESŤÁK.cz - Příprava na přijímačky na SŠ i VŠ snadno a rychle 😎
http://dikulka.pise.cz/312-testak-cz-priprava-n...

kellyna90
16. dub 2013

ahoj všechny! jsem uchazečka na studium na pedf UK a chtěla bychs e zeptat jestli se zde najde maminka která tam studuje, nebo studovala.. chtěla bych totiž vědět tak zhruba co mě čeká u příjímacích zkoušek... sčtu veškerou doporučenou liteeraturu, ale ráda bych věděla jestli si mám udělat pořádný čas i na opáčko ze střední... mám z toho poměrně hrůzu...... a jak to zvládáte s dětičkama??? děkuji za odpovědi! 🙂

kaiti
2. čer 2013

Ahoj. Jsem tu nová. Studuji prvním rokem bohemistiku a v lednu jsem porodila. Do LS jsem nastoupila o měsíc později, ale zvládala jsem tam chodit bez individuálu 3x týdně dopoledne. Ráda bych ještě jedno dítě během VŠ, ale nevím jak bych to stíhala. Je tu ještě někdo z FF UK?

martina26
3. čer 2013

Ahoj holky tak hurá, u mně druhák uzavřen, tento semestr byl mazec a jsem ráda že je to za mnou. Koho z vás zkoušky ještě čekají tak moc držím palce.