Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

1luciferka1
13. zář 2012

@llluckaaa hmmm, super 😠 22.9. mám být na 8 v Brně na Mendělejovce, to abych vyjela tak ve 4 ne v 6 😠

llluckaaa
13. zář 2012

@1luciferka1 Třeba už to spraví. Já mám být 21. 9. v 7:50 na Merhautově 😒

1luciferka1
13. zář 2012

@llluckaaa hmm to máš stejné vyhlídky jako já, co? no aspoň dáš echo, jak to funguje nebo spíš nefunguje ty naše ČD 😝

llluckaaa
13. zář 2012

@1luciferka1 To asi nestihnu, díky blbému spojení se vracím večer kolem osmé a jsem úplně KO 😝

janeyzelvicka
14. zář 2012

@llluckaaa
@1luciferka1 Koukala jsem na výluky a momentálně na Brno žádná není, no ale to neznamená, že zachvíli nebude, že 😝 ta trať je strašná, furt tam je něco, a navíc jednokolejná 😠 kdysi jsem místo toho jezdila radši busem, ale dobrý spoj mi zrušili, tak se zas crncám s čd 😠 😠

llluckaaa
14. zář 2012

@janeyzelvicka Hurá, tak dobré zprávy. Ale je otázkou času, kdy tam zase něco bude (např. kdy jim tam zase vykolejí vlak 😝 )

janeyzelvicka
14. zář 2012

@llluckaaa No mě by spíš zajímalo, co tam furt opravujou, když většina těch výluk je plánovaná... 😖
Jednou jsem tama jela 21.12., praskly koleje, mraky lidí a nahnali nás do busů, kterých bylo žalostně málo, všichni navíc miliony zavazadel.... no, aspoň se lid sjednotil ve stížnostech 😅

janeyzelvicka
25. zář 2012

Tak, druhý týden akademického roku běží 🙂 @amazonka5 tak pan děkan se vyjádřil, povolil, vymyslí mi místo docházky něco navíc 🙂 takže pokračuju ve studiu 😅

smudlinka2019
30. zář 2012

Ahoj holky.Chtěla bych zkusit o mateřské dálkové studium na VŠ.Mohli by jste mi poradit,jak to chodí?Na jak dlouho je dálkové studium?

vera_vila
30. zář 2012

@smudlinka2019 dálkové studium probíhá na většině VŠ stejně dlouho jako denní studium... Bakalářský obor 3 roky, magisterský obor 2 roky... většina škol umožňuje i přerušení studia... Každopádně nejlepší se vyptat přímo na Tebou vybrané VŠ, jaké jsou tam možnosti a podmínky...

hest
30. zář 2012

Ahoj holky, tak jsem zpet ve studiu, tedy mam prese dva mesice na napsani bak.prace..napalili mi kolne v plne vysi, tak jsem se odvolala, tak uvidime jestli se smiluji...

janeyzelvicka
1. říj 2012

@hest Držím palce!!!

terkave
27. říj 2012

@samelia Ahojda, tak po dlouhé době, po nahánění děkana, aby už konečně to vyřídil tu moji žádost jsem dostala kladnou odpověď. Individuál mám schválený a jsem ráda, že tomu tak je. Jen se trochu bojím, abych to všechno zvládla. Zatím s kým jsem se domlouvala ohledně předmětu, tak zatím všichni v pohodě. Tak doufám, že to bude pokračovat i nadále. Praxi už mám za tenhle semestr také hotovou. Takže teď jen dodělat nějaké práce, které mi zadali místo docházky a v lednu 2 zkoušky a zimní semestr mám v cajku. Ale už od nového týdne chodit do školy nebudu, takže se můžu plně věnovat na přípravu našeho drobečka 🙂 jak pak jsi dopadla ty?

samelia
8. lis 2012

@terkave Ahoj omlouvám se za pozdní odpověď 🤐 Já to mám oficiálně prezenčně (individuál už prý zrušili, to jsem se dozvěděla až po zápisu, fakt vtipné), ale dostala jsem takovou tabulku s předměty a jmény vyučujících, kterou mám nechat od všech, co na jejich předměty budu chodit minimálně, nebo vůbec, podepsat. To se bere jako náhrada za žádost o individuál. Všechny jsem oběhla a domluvila se na podmínkách. Všichni vyhověli, až na jednu, která chtěla minimální účast 6x za semestr. I když mám to "nechození" odsouhlasené od všech, snažím se chodit aspoň jednou týdně na pár předmětů. Takže naši hlídají mladšího synka, starší je ve školce... Píšu tunu seminárek, projekty, souhrny..., příští týden mám první test na slepou mapu Asie, v prosinci různé obhajoby projektů... No, prostě xxx zkoušek a zápočtů, co ti budu povídat, však to znáš. Je to makačka, málo spím, pořád něco sepisuju, do toho živé dětičky... Jj, život je jedna velká sranda 😎 😀

charlottka2006
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina26
4. led 2013

Ahoj holky,
předně vám přeji honě zdraví a spokojenosti v novém roce 🙂
Máme zkouškové, jak to zvládáte? Já tedy musím říci, že jsem měla velké oči, když jsem si myslela, že s miminkem to půjde. Matyášek je nspavec takže ač mám Kity ve školce a Toma ve škole tak Maty kňourá celý den takže vyžaduje neustálou pozornost. No a tudíž na učení fakt nemám moc času. Ve středu dělám zkoušky z psychologir a pedagogiky a další týden z filosofie. Tu jsem ještě ani neviděla takže uvažuju, že zažádám o odklad termínu. No a v pondělí ke všemu nastupuju na praxi do školky. Manžel bude doma takže může hlídat a já toho potřebuju sfouknout co nejvíc. Všem hodně úspěchl u zkoušek

hest
4. led 2013

@martina26 držím palce! J8 mám za tři týdny státnice a obě děti nemocné..sice jen rýma a nějaká vyrážka, ale stejně vyžadují hodně pozornosti...

j.kriv
4. led 2013

Ahoj holky, můžu mezi vás? 🙂 Studuju 3.semestr specky - komunikační techniky. Ještě mě čeká 7 zkoušek, ještě ani nemám nachystané materiály na učení, nedokážu se donutit učit dřív, takže se vždycky učím až den před zkouškou, no zatím mi to vychází 😅 😀
Tak hodně sil do učení a štěstí při zkouškách 😉

martina26
4. led 2013

@j.kriv ahoj vítej, tak to máš štěstí, já mám většinou smůlu na otázky.

martina26
4. led 2013

@hest tak to ti také držím palce

pezade
4. led 2013

Ahoj ženy,taky přemýšlím o studiu-vš,mám ráda děti,můžu se zeptat na vaše obory?Mám doma malou dvouletou cácorku a chtěla bych si ještě rozšířit obzory,nicméně je mně už 35 a tak pořád přemýšlím,zda do toho jít....,držím palce u vašich zkoušek

martina26
4. led 2013

@pezade ahoj já studují předškolní pedagogiku.

j.kriv
4. led 2013

@martina26 Mně to naštěstí zatím dobře leze do hlavy, tak mi relativně stačí jednou dvakrát všechno přečíst a pak už to nějak dávám 😀 akorát němčiny se bojím, vstupní test jsem v 1.sem. udělala v pohodě, ale po porodu jsem vzdala ukončení předmětu, tak mě to na jaře čeká znovu 😝
@pezade Ahoj, já mám speciální pedagogiku, logopedický asistent. Spolužáky mám i ještě starší, takže 35 v pohodě 😉

malformatio
4. led 2013

@martina26 @j.kriv ahoj holky, já jsem byla hrozně ze školy nadšená, moc mě to bavilo, ale jak začalo zkouškové, tak jsem přišla o všechno nadšení ze školy. Hlavně mě z jedné zkoušky už vyrazili. Je pravda, že má příprava byla nulová. Nemám vůbec čas a energii na učení a tak reálně uvažuju nad tám, že skončím.

janeyzelvicka
5. led 2013

@j.kriv Ahoj 🙂
@pezade já studuju mezinárodní vztahy.
já mám tento semestr už všecky zkoušky hotové, zbývá mi napsat akorát jedna seminárka. Tu jsem chtěla dělat dneska, ale mám zánět středního ucha, tak se asi nedokopu 😖 😅 Někdy je to fakt záhul, pozoruju, že co se týče vědomostí v oboru, jsem ok, ale jinak fakt asi laktační demence - nepočítám, kolik jsem toho za poslední dny zvrzala při vaření.

martina26
5. led 2013

@janeyzelvicka tak to ti gratuluju a závidím, mně čekají dvě teď ve středu a příprava nic moc....mám tu řemeslníky takže místo psychologie lítám kolem plotny a večer mi todo hlavy vůbec neleze.

martina26
5. led 2013

@malformatio a jaký obor studuješ?

malformatio
5. led 2013

@martina26 porodní asistenci

pezade
9. led 2013

@martina26 Také jsem se na tento obor dívala,hledám něco poblíž,ať nemusím jezdit hodně daleko,kvůli malé,jen ještě zvládnout příjmačky,teď jsou tuším nějaké scio testy....můžu se ještě zeptat,zda máte i praxi a jak to jde s dětma zvládnout?

martina26
9. led 2013

@pezade ahoj, jojo máme povinnou praxi, v prvním ročníku 2 týdny v MŠ, teď ve druhém 3 týdny v MŠ( zrovna na ni chodím od pondělka) manžel mi zatím může hlídat malého tak toho musím využít, ve třeťáku a čtvrťáku jsou povinné 2 týdny. Z každé praxe musíme mít denník praxe, v něm rozebraný každý den, co jsme s dětma dělali. Je to celkem časově náročné ale zvládnout se to dá. Já mám dálkové studium a individuální plán. Dneska jsem udělla dvě zkoušky, ještě mně čeká jedna a mám zimní semestr splněn.