Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
26. čer 2010

@blka U vás se nezdála játra, u nás mají zase podezření na tu hlavičku, to je asi u každýho miminka dneska něco, že? A Mareček nemohl být obřík, když ty jsi taková štíhlá, přece 😉 To když se podíváš na mě, takové pozadí, takové nohy macaté už od narození, to se budu divit, když bude mít Vašík míň než 4 kila 😀

hankazamecnikova
26. čer 2010

@dellinka.pv Ale náhodou to docela uteklo, ještě pořád si pamutuju ten pocit, co máš ty teď - jak jsou ostatní daleko a já teprve na začátku 🙂 Na to zvracení a spol se snažím teda radši rychle zapomenout. Já jsem se hodně zabavila tím studiem, takže to byla chvilka a najednou mám 6 dní před porodem, to je výhoda nás studujících 😎

blka
26. čer 2010

@dellinka.pv No, pozorovala, ale nepřikládala jsem tomu váhu 😅 . Měsíc předtím jsem furt plašila a říkala si, to je určitě příznak těhu a pak ne 😀 . Měla jsem strašně citlivá prsa, hodně jsem grkala a píchalo mě v podbřišku. Tak jsem si každej den říkala, že už dostanu MS a jak šílenec lítala furt na záchod, abych nebyla zapatlaná 😅 . Jo, ale měla jsem takový hustší výtok.
Neboj, taky budeš tak daleko a dočkáš se vašeho miminka 😵
@hankazamecnikova Já jsem ten film taky viděla už asi 3x, ale pořád se mi líbí 😀 .
Já su v rodině taky za šílence, hlavně teda u mamči. A žehlit jsem nežehlila. Manžel mi nevěřil, že budu látkovat. Já jsem tvrdila, že si to musím aspoň zkusit a uvidím. Jako ty jednorázovky mi strašně smrdí, i když jsou počůrané. Vždycky s manželem čucháme, jestli neni Mareček pokakanej, protože to šíleně smrdí 😝 . Na cesty teda dávám jednorázovky (na procházky ne) a na noc taky. Rád spinká na bříšku a s tou vycpanou plínkou mi ho bylo líto, aby byl tak do kopce.
Jo jo, všichni říkají, že jě po mně. Jen dr. mě vždycky vyzpovídá, co jí, kolik jí, jak jí. Mamka mi furt říká, ať mu vše osladím, aby měl z čeho přibírat 😝

blka
26. čer 2010

Mně to těhu uteklo taky strašně rychle, ale teď to utíká ještě rychleji 😔 . Jsem zaregistrovaná v DM a před Marečkovým prvním rokem mi od nich přišel dopis se svíčkou 😵 a bylo tam napsané něco v tom smyslu, jestli někdo vytrhal stránky v kalendáři nebo fakt už uběhl rok.

hankazamecnikova
26. čer 2010

@blka Jééé. To je pěkný 🙂 S dětma to asi hodně rychle utíká... Zatím si to nedokážu představit, jaký to je pocit, protože to je asi obrovský, co? Narodí se ti červíček a jsi za něj zodpovědná a do konce života pro tebe bude tím nejdůležitějším na světě 🙂

blka
26. čer 2010

@hankazamecnikova Já jsem se té zodpovědnosti šíleně bála.Nedovedla jsem si předtsavit, že budu muset fungovat 24 hodin denně, že na mě bude někdo závislej. A nakonec mi to přišlo nádherný, prostě úžasnej pocit, že ty jsi pro toho prďolku středobodem světa 😵 . A jak jsi včera (nebo kdy) psala, že prcci mají určité období, kdy pro ně existuje jen maminka, tak k tomu jsem četla, že to je proto, že si uvědomují, že maminka není jejich "externí hardware" 😀 , ale prostě samostatná bytost. Ten externí hardware mě taky tenkrát strašně dojal 😵

hankazamecnikova
26. čer 2010

@blka To je krásný 🙂 No oni prý do určitýho věku si myslí, že jsou součástí maminky, tak když si to asi uvědomí, že nejsou, tak se bojí, aby maminka neutekla 🙂

My teď jdeme Pod Kaštan na makrely 😉 Tak snad z toho neporodím, teď jsme měli před chvílí vydatný oběd, se to do mě nebude chtít vlízt 😀

blka
26. čer 2010

@hankazamecnikova 😉 . Jaké byly makrely? Zrovna jsem si dnes říkala, že bych si dala. Tak jsem si dala aspoň řízek 😀

butt
26. čer 2010

@hankazamecnikova jee super, ze tu je dalsi blazen, co chce latkovat 😀 (o blce jsem to vedela) ja nakoupila plinek tak nejak par pokusne a uvidime(ty nejmensi velikosti: imse vimse flanelky, Kissaluvs, Ellas House konopka,AIO BG,Bamboo Extra).jinak mam hromadu ctvercovek a pak jsem koupila nejaky jednovelikostni (pastelku a jeste nejaky..) a proste uvidim, co bude vyhovovat a to pripadne dokoupim 🙂

ja to taky nikomu moc nerikam, ze chci latkovat, jen kdyz se nekde zepta..a uprimne, at si kazdej mysli co chcem ja proste verim, ze to je pro tu mou prdlou lepsi, nez ty umelohmotny hnusy a to je pro me dulezitejsi, nez nazory ostatnich 😀

@blka skoda, ze to nefunguje ☹ 😀 a marecek byl teda drobek 🙂

holky a me teda tehotenstvi taky strasne rychle uteklo!porad vzpominam na ty prvni ultrazvuky, kde to byla jen malinka tecka a ted uz ma skoro 4 kg 😀 a co se tyce zodpovednosti za ni..taky me to strasne desi... 😅 a nejak si vubec nepripadam dostatecne dospela na to, abych byla mama..nastetsi mala nebude mit s kym srovnavat, tak bude snad spokojena 😀

blka
26. čer 2010

@butt Jasně, že bude malá s maminkou spokojená 😉 . Budeš pro ni ta nej 🙂

hankazamecnikova
26. čer 2010

@blka Makrela byla skvělá 🙂 Potom jsme se ještě trochu prošli, no a to mi stačilo a doteď jsem se z toho vzpamatovávala v posteli 😀 Jojo, už jsem utahaná i z takové blbosti. Říkám si, jak asi porodím, kde vezmu sílu, když i takový malý výletek mě úplně vyčerpá a bolí mě z toho záda...

@butt Já mám zatím strach kupovat ty speciálnější plenky, nevím vůbec který totiž a viděla jsem je zatím jen na netu, takže nebyla možnost si je ošahat osobně ☹ A navíc teď byly jiné finanční investice, takže si radši počkám na porodné a z toho něco pořídím 😀

No, holky, já když tu občas chovám a různě machlám toho našeho 2,5kg psa, tak se už jako mamina i cítím 😀

blka
26. čer 2010

@hankazamecnikova Hani 😉 . Porod zvládneš, neboj, my jsme silné ženské a ta síla se v nás někde objeví.
V Olomouci je teď otevřená prodejna slune.eu s plínkama, tak tam si je můžeš ošahat. Nebo u mě 😉

maudn
26. čer 2010

Ahoj holky, jsem ve druháku na vejšce (z 5ti let🙂) Rok jsem se rozhodovala, jestli dítě po škole nebo dřív, ale rozhodla jsem se ,že při.... samozřejmě strach, nejistota, co jak bude, ale pevně doufám, že to zvládnu

hankazamecnikova
26. čer 2010

@blka Fakt je obchod v Olomouci, jo? To jsem nevěděla. Super, tak tam zkusím zajít... ale teda asi už až po porodu. Jestli bude kdy 🙂 Nebo to možná radši zajdu ošahat vaše pleny, bylo by to blíž 😀

hankazamecnikova
26. čer 2010

@maudn A ty studuješ v Olomouci? Já taky 🙂 Čínština, ukrajinština. Taky jsem to nemohla vydržet a šla do toho už při studiu 😉

sussanah
26. čer 2010

juuu, tady se to rozbehlo 🙂 My dneska meli s manzelem posledni den spolu pred sluzebkou, zitra mi odjizdi na tyden do indie :(

@hankazamecnikova ja vahovym odhadum neverim. Manza i jeho segra meli oba pres 4kg, deti od segry taky pres 4kg, nam rikali odhad 4,2 a pri porodu mi jeste porodni asistentka rikala, ze teda bude to macek, takze jsme dlouho cekali, at jsem co nejvic otevrena pred tlacenim no a vysledek? 3,65 😀 jenom mel velkou hlavicku 😉 Jinak me hlenova zatka odesla 2 dny pred porodem, tak uvidime, kdy uz se nam neozves 😉 Jo a neboj, silu najdes, az se budes sama divit, kde se v tobe vzala 😀
@dellinka.pv my jsme to ani moc necekali, teda spis jsme planovali poradne zacit az za mesic no a jedene den mi proste zaclo byt silene spatne, na bliti a vubec jsme byla uplne vyrizena, tak jsem si rikala, ze uz musim prestat cist ty veci o tehotenstvi, ze jsem si vsugerovala priznaky. No a vsugerovala jsem to az na ty dve carky 😀
@butt @hankazamecnikova my taky latkoujeme 😉

sussanah
26. čer 2010

@hankazamecnikova me tak napada, ty jazyky, co studujes, to jakoze prekladatelstvi? Nebo co s tim vlastne budes delat?
Kruci, tady to je sama olomouc 🙄

hankazamecnikova
26. čer 2010

@sussanah To zní nadějně, no já už se třesu, kdy to na mě asi přijde! 🙂 Super, náš klub látkujících mamin se tu rozrůstá 😀

hankazamecnikova
26. čer 2010

@sussanah Studuju filologii, takže teoreticky by to mělo být zaměřené na jazyk - tlumočení, překládání. Ale znáš to, máme tu spoustu předmětů jako dějiny, geografii, malířství, literaturu... ve skutečnosti se člověk musí zaměřit sám 🙂 Mě baví nejvíc překládání 😉

maudn
26. čer 2010

@hankazamecnikova Já psychologii. Nejdřív jsem chtěla vydržet, ale prostě já už rodinu chci a tři roky je moc,ale chci i školu, rodiče se myslí, že oboje nejde,ale já pevně věřím, že ano

hankazamecnikova
26. čer 2010

@maudn Když se chce, všechno jde 😉 Mně to taky nešlo vydržet a naši se chytali za hlavu. Ale co, vdala jsem se a byla to už jen a jen naše věc s manželem, ne? 😀 Rodičové z toho měli kvalitní šok, ale nakonec jsou v pohodě.

maudn
26. čer 2010

@hankazamecnikova Mí rodičové budou mít také velice kvalitní šok, dokonce mám o ně strach, pro ně dítě=konec studia,všeho... no a proto jsem se rok rozhodovala a trapila se,no ale ted jsem si jista a moc se tesim az otehotnim

butt
26. čer 2010

@blka no minimalne do puberty budu ta nej maminka 😀 😀 😀

@hankazamecnikova ja si byla plinky osahat v obchode a nejaky nakoupila pouzity... 🙂

@maudn urcite to zvladnes 😉 driv to tak zensky delaly normalne, ze mely deti pri skole a ted se najednou vsichni tvari, ze to nejde...

@sussanah je super vedet, ze clovek neni v tom latkovani zdaleka sam 🙂

hankazamecnikova
26. čer 2010

@maudn Naši na to přišli sami, protože jsou to kvalitní internetoví špióni, nic ve zlým, ale prostě si ani nepočkali, než jim to my sami oznámíme, měla jsem hned tátu doma a dusil mě, jestli jsem fakt těhotná a co bude se školou... bylo to fakt nevhodný. Až potom, když odešel, mi od něj došla smska: "Hani, já budu dědeček..." 😀 Naši mě podporovali a podporují, ať to dodělám. Taťka z toho je dost nervozní, myslím, že se mu uleví až při promocích. Ale mamka, ta je na mě pyšná už teď, řekla bych 🙂 Podle ní to bude s miminkem v pohodě a dodělám to jako nic 😀

sussanah
26. čer 2010

@maudn ja myslim, ze to urco jde, ale je potreba podpora okoli, hlavne muze a pak pbcas nejake to hlidani a tak 😉

@butt v latkovani nejsi ani omylem sama, ja jsem nedavno zjistila, ze jedna moje kamoska z gymplu taky latkuje a dokonce bkm, jako my, az jsem z toho byla v soku 😀

sussanah
26. čer 2010

na nervozni rodice ja jsem zvykla. Kdyz jsem dodelama Bc a rikal, ze na Mgr uz me nedostanou, tak jemalem omejvalo. No a kdyz jsem ohlasila, ze teda jo, ze znovu nastupuju do skoly, tak oslavy velike. No a po otehotneni as narozenim maleho to zas zaclo, jakoze jestli to dodelam a tak. No a tedjsem s tim prastila, nasi jen zkusili neco rict, tak jsem jim rekla, ze je to uz sakra moje vec a nebavim se snima o tom a je klid 😀 Proste a jednoduse, je to nas zivot, ne zivot nasich rodicu ze ano 😉

butt
26. čer 2010

@hankazamecnikova si delas srandu, ze te vasi spehujou na netu 😀 😀 😀

@sussanah je mi jasny, ze v tom nejsem sama 😀 ale ve svym okoli nemam moc zadny lidi, kt by meli miminka a kdyz maji, tak se na me divaji, ze jsem magor a ze prece opruzeniny jsou z latkovych plinek a ja nevim co...takze nekdy si tak osamocena v tom pripadam 🙂 jinak na bkm se chystam taky, jsem strasne zvedava, jak/jestli nam to pujde 🙂

hankazamecnikova
26. čer 2010

@sussanah To máš pravdu, ale člověk jim chce přece dělat radost 🙂 Já budu prostě asi stejně nejvíc šťastná, až / jestli teda / tu školu dodělám z toho, že budou moji rodiče nadšení a že na mě budou pyšní (teda doufám, že budou!) 😀 Ale odkládat kvůli tomu mimčo, na to jsem se jim taky vyprdla 😀

hankazamecnikova
26. čer 2010

@butt No nedělám, naši najdou na netu asi fakt všechno 😉 😀

hankazamecnikova
26. čer 2010

@butt A možnáááá, že čtou i tady tohle zrovna! 😀 😀 😎 😀