Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

natali.m
7. bře 2008

Já jsem na tom vlastně dost podobně,na výšce jsem teda v prváku, ale mimi bude taky v září...vlastně je to jen z mých propočtů, k doktorovi jdu ve středu, tak se uvidí přesně....každopádně nechci školu pustit, ale asi jen zbývá doufat, že bude vše v pořádku... 😒

tanuki
7. bře 2008

neboj, bude to fajn!!!! za 10let ti budou všichni hrozně závidět... škola bude náročnější, ale všechny to zvládneme! Dokud nebyla HA, byla miminka na vš běžná praxe.
Ty jo, to k tomu Dr. asi zrovna moc nesměcháš, že? Je to velký šok? Hlavu vzhůru, budeme mít krásná zdravá miminka a ony budou mít krásné, zdravé, mladé a vzdělané maminky 😉

natali.m
7. bře 2008

No né že nespěchám,,ale vlastně je to tak, že e nám s přítelem rok snažení nedařilo,.Před vánocemi mu zemřela maminka a nedávno i táta, tak to byo dost smutné období a myšlenky byly úplně jinde..ani jsem nějk neřešila 14 dní zpoždění a najednou jejda, pozitivní test....tak si mě doktor objednal na středu a věřme, že bude drobeček zdravý a k světu..... 🙂

tanuki
7. bře 2008

Tak gratuluju ještě jednou! U nás je taky trochu smutno, vypadalo to, že babička se rozhodla umřít, už je to snad lepší a zas bojuje...ale říkali jsme si, že je potřeba do rodinky vlít trošku nového života
😵

natali.m
7. bře 2008

Děkuji, no nejšťastnější budu, až budu vědět, že je mimi v pořádku...a souhlasím s tebou, jak říkáš, chce to novou jiskru do života, takový ten pravý smysl...a to dokážou nejlíp naplnit asi jen děti....už se moc těším....

janeyzelvicka
10. bře 2008

Zdar holky, tak jsem z hor zas zpátky... to bylo... kámoši naplánovali "krátké procházky", nakonec se z toho vyklubaly takové túry, že jsem samozřejmě supěla mezi posledníma, dech někde a už sem myslela že se někde složím pod strom a tam snad porodím nebo co 😀 ale když už člověk vysupěl na kopec, tak to byla pohodička... dneska jdu k doktorovi, tak uvidím co nového uvidím 🙂

tanuki
10. bře 2008

Ahoj Jany! Tak co, už víte pohlaví??? 😉
My se chystáme na víkend na běžky, kdyby sami, tak pohoda, ale jedeme s hypersportovním tchánem a švagrem a švagrovou - a já jim zrovna nechtěla říkat o těhu, protože přišli o mimčo v září a teď jim to asi bude dost líto...
Jinak snad tento týden už konečně začnu s autoškolou, když jsem se tam už tak nevhodně přihlásila 😠 a ze zkoušky, na kterou jsme měla jít tuhle středu jsem se odepsala - je to SUPER pocit, konečně zas chvíli klid 😵

janeyzelvicka
10. bře 2008

Holčička 🙂 tak hurá na běžky i do autoškoly, to dáváš...

tanuki
10. bře 2008

Jeee, to je krásné!!! gratuluju!!! doufám, že jste spokojení 😉 bude moooc hodná a maminka se bude moci hezky učit 😝 😀

janeyzelvicka
10. bře 2008

Jojo, jsme spokojení... s holčičkou nebyl takový problém u vymýšlení jména 🙂 a maminka se učit stejnak nebude, protože je líná jak veš 😀

tanuki
10. bře 2008

No my už máme taky holčičku předběžně vybranou, ale chlapečka nejistého... No nevím, původně jsem měla vizi vybírat jméno, aby mělo dítko hezky rozložené Vánoce, narozky a svátek - ne jako tatínek během 3ech měsíců 😀
Kristýnka je moc pěkné jméno, navíc všechny v mém okolí jsou moc fajn a o tom to taky je 😀 Hm, že bych o ní taky začala uvažovat? 😀 zatím máme Verunku... A Matěje, ale tatínkovi se nelíbí, že by na něj volali "Matěji, Matěji, proč tě holky nechtějí"... 😉

janeyzelvicka
10. bře 2008

nám se taky Matěj líbil, ale potom, co jsem to párkrát naznačila a ode všad se začalo ozývat "Mytýsek se posral," jsme to nějak vzdali 😀 Verunka je pěkné... u kluka jsme měli Tomáš (jenže mě odrazuje, že se tak jmenuje pomalu každý druhý chlap, ať už je 30letý nebo mimčo, a manžela zas odrazuje, že Tomáš se jmenovala moje první oooobrovská láska, se kterou dobře vycházím i teď 😀 )... anebo taky David... ale tak doufám, že to bude holčička, už jsem si na to nějak zvykla... Hlavně když mi návštěvy nebudou nosit růžové hadry 😀

tanuki
10. bře 2008

Jojo, mně se David taky vždycky líbil, ale nějak mi bohužel nesedí k příjmení... 🙂 Ještě se nám líbí docela Lukáš, njn, už máme jen 30týdnů na rozhodnutí 😀 😀 😀

janeyzelvicka
10. bře 2008

Hih tak vidím že máme docela podobný vkus, Lukáš je taky můj eventuální příští favorit 🙂 Naštěstí mám příjmení, ke kterému se všecko jakž takž hodí, i nějaké vhodné cizí jméno by se dalo... tak uvidíme no 😀 teď bude Kristýnka.

melounek1
11. bře 2008

Ahoj holky, tak já taky studuju zatím v prváku a dálkově a k tomu pracuju, takže toho mám až nad hlavu. Jsem unavená a už se asi i těším na mateřskou 😉 Ale na druhou stranu se nenudím 😀

janeyzelvicka
11. bře 2008

Ahoj melounek, tak to tě obdivuju, že to zvládáš...

gimik
autor
11. bře 2008

Ahojky melounku, tak to vím, jak se cítíš. Já taky studuju a pracuju na plnej úvazek. Ale musím říct, že jsem unavená a teď ještě jak jsem otěhotněla, tak je to ještě horší. To už sotva lezu ☹ . Taky se těším na mateřkou a doufám, že to bude lepší, než když jsem studovala při práci. Každé ráno vstávám před pátou a do práce dojíždím, takže doma jsem po 16 hodině a na učení už fakt náladu nemám. Tak snad to bude s prckem jednoduší 🙂 . Je pravda, že nudit se nestíhám, ale nestíhám ani svoje koníčky, vlastně nic.

tanuki
11. bře 2008

Ahoj těhulky! Moji spolužáci dnes byli na konkursu na Erasmus stáže...a já si říkala, bóže, to jsme ale blázni...doufám, že to zvládneme a nikdy nebudeme litovat 🙂
Jinak s tou únavou je to fakt hrůza. Tento týden mám školu 9-17 a nedá se to zvládat, ale unavení jsou z toho všichni 😀 Tak jsme dnes odešli dřív..a teď přemýšlím, jak si zas hodím absence 😀 páč zítra jdem do divadla, a pak asi ještě do kina, tak zápřah 9-23bych faaaaaaakt nezvládla 🙂

melounek1
12. bře 2008

gimik, když jsem měla imatrikulaci tak jsem myslela, že sebou někdy říznu jak mi bylo zle, pak jsem naštěstí byla 3 týdny doma a nevolnosti proležela naprosto nepoužitelná a žádala jsem manžela o ránu z milosti, protože jsem měla pocit, že to neskončí 😀 Jinak já vstávám před šestou a doma jsem až po 17h a taky nepožitelná. Takže všechno látám práci, školu, chudáka hafana a prostě jak píšete ...od všeho trochu a mám pocit, že nic pořádně 😅
Zatím toho do školy moc nemám a navíc se mi nepovedlo už asi po třetí přihlásit na jednu zkoušku, pořád tam je plno 😠 . Nejdřív jsem se z toho hroutila, ale pak jsem si řekla tak třeba příští rok....moc nadšená z toho nejsem, ale co nadělám 😉

janeyzelvicka
12. bře 2008

tanuki: taky mám podobné pocity... tyhle prázdniny jsem chtěla na brigádu do francie, erasmus a podobné věci mi chodí každý den na školní mail... no nic no 🙂

tanuki
12. bře 2008

dnes se mě spolužačka zeptala, jak to jako budeme zvládat 😀 Tak jsem se ptala tatínka a ten taky říkal, že neví, jak to budeme všechno zvládat 😀 Říkal, že si dá večerní "vycházky" 6krát za měsíc a jinak že bude s náma. Jsem moc zvědavá, zda se v tom našem pidibytě nezabijeme, ale já se zatím stěhovat nechci - aby veškeré peníze padly za větší byt. raději se uskromním a pak může v zimě vyrazit i s mimčem a babičkou na hory 🙂

janeyzelvicka
12. bře 2008

A jak máte velký byt? My 1+1 😀

tanuki
12. bře 2008

my 2+1 48m2! takže v jednom pokoji babička-moje mamča (je super, je jí 56 a máme se všichni moc rádi) a v druhém my 3 😠 ale aspoň máme velké patro - takže i když jsme spolu v jednom pokoji, nemusíme na sebe koukat 😀 Nicméně Martin když se učí tak klepe nohou, taky hraje na bassovku, takže se občas mě občas rozčiluje! prostě to 3+1by to chtělo... No, dnes jsem taky pěkně protivná - z odpoledního spánku mě probudil nový soused, který asi vytloukal staré dlaždičky - prostě hrozný rány... Tak jsem tam, šla zazvonit, jestli by si laskavě aspoň mohl zavřít okno, ať se ty rány tolik nerozléhají..a překvápko - otevřel mladý, milý, hezký muž 😀

janeyzelvicka
13. bře 2008

No vida 😀 Hih taky hraju na basovku, a nad náma bydlí nějací 2, co snad fungujou ve filharmonii... Ozývají se housle, klarinet, zobcová flétna... já muziku moc ráda, ale když hrajou 2 hodiny furt ty samé dva takty, začíná mi to lézt na nervy 😀 ale jinak pohoda... a až bude malá větší, tak se plánujem stěhovat, páč tady by už to fakt nešlo... ty pokoje máme sice velké, ale i tak...

gimik
autor
13. bře 2008

My taky bydlíme v 1+1 a musím říct, že je to někdy o nervy 🙂 . Člověk chodí z místnosti do místnosti. Je to hodně o toleranci, pač třeba sedět do noci u počítače, když ten druhý chce spát a o televizi ani nemluvě. 🙂 🙂 .Ale má to i svoje výhody, byteček je hned uklizený 😀 .

janeyzelvicka
13. bře 2008

Jojo, máš recht... I když s tím hned uklizený - asi to u nás nějak nefunguje 😀

tanuki
13. bře 2008

Tak Gimi, to teda gratuluju, u nás to absolutně nefunguje s uklízením! Teď konečně vybíráme myčku, ale jinak, takové sušení, žehlení...to je rázem bordel v celém bytě. Nemluvě o tom, když použité oblečí jen tak pohodíme přes židli..pak s tím 3dny nikdo nic neudělá a rázem je tu bordel 😠 jako třeba teď koncem týdne..

janeyzelvicka
14. bře 2008

tanuki: no ty mi fakt mluvíš z duše... a nejhorší jsou neočekávané návštěvy, to pak nikdy nevím, kam tak narychlo ty štosy papírů padající od počítače a haldy oblečení z gauče schovat 😀

mi83
14. bře 2008

Ahoj holky, i já se přidám....V těhotenství jsem dodělávala bakaláře na jedné VŠ a bakalářky jsem dělala dva týdny před porodem 🙂 Docela fičák. Teď mám skoro 7mi týdení miminko a jsem v prváku na další VŠ - také kombinovaná forma. Mám výhodu, že do školy dojíždím jen cca 25 km, tak jede vždy někdo se mnou a hlídá mi tam Deníska. Já jen odbíhám na kójo. Také jsem měla v plánu odstříkávat, ale když zatím plně kojím, nechci malého učit na lahvičku. Až začneme přikrmovat, začneme to řešit odsátým mlíčkem. Teď to zatím zvládáme takhle a maličký je tak zlatý, že to vždy celé prospí 🙂

tanuki
15. bře 2008

ahoj, moje sousedka dost spotruje a mimoušek je zvyklý i na prso i lahvičku... tak sjem zvědavá. Jinak, budoucí manžel to včera řekl 3em spolužákům...hahaaaa u třech to samozřejmě nezůstalo. takže jsem celý den přijímala gratulace a dotazy, zda je to plánované. Všichni byli v šoku a měli hroznou radost - zato já neměla, chtěla jsem to říct, až budeme mít za sebou první trimestr 😠 Navíc jsem včera celý večer měla 38teplotu, ale dnes ráno už nic, takže bomba... No uvidíme, jestli to na něm nezanechalo následky... 😖 asi nějaká rychlá viróza..