Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

natali.m
19. srp 2008

Jj. ještě pár drobností chybí, ale už jsem raději nachystaná.Malý je strašný ďáblík, celý den sebou vrtí, a v noci to není o moc lepší, no a taky už mě párkrát chytly takové bolesti, že se málem jelo.....Ale nijak to nedramatizuju, mám jedinou podmínku, zásadně nerodím ve škole a jinak je mi to jedno 😀 😀 😀

janeyzelvicka
19. srp 2008

Ono s tím počuraním - máme ji na přebalováku, já ji třeba zrovna otírám, plínka nachystaná, no a ona jak spustí proud, tak to stejně teče všude a rázem je všecko mokré, takže jsme už párkrát šupajdily pěkně pod sprchu 😅
To je fakt blbé s těma návštěvama na chodbě - to je jak za komunistů 😒 Jinak já stihla 3 návštěvní dny, první den Jarek + naši, druhý den jen Jarek, třetí den Jarek, jeho rodiče a moje nej kámoška... a zbytek postupně přijímáme teď 🙂
Natali dobrý, kdo je připraven, není překvapen 😉 já dobalovala den před vyvoláním 😀

tanuki
19. srp 2008

Krásné fotečky, Jarek je pořád naměkko, viď 🙂
No, co se týče porodu ve škole, na to se mě zrovna včera ptala mamka - kdyby to jako na mě přišlo ve škole= v naší fakultní nemocnici, tak že bych tam asi porodila spíš než převoz do konkurenční nemocnice, ne? Tak jsem jí vysvětlila, že bezregistrace přijímají jen ty, co mají vyloženě nález k porodu, jinak šoupou... No, pokoje jsou v té naší opravdu úžasné - 2lůžáky, digiváha na mimi..ale ti spolužáci... 😅

A na čem etda přebalujete? Já jsem včera kreslila návrh na komodo - přebalovák(že by se pak dala ta přebalovací deska odstranit). že bychom to zadali truhláři z chaty (v Praze bychom se asi nedoplatili 😉 ) Njedůležitější je optimální výška, pro mě tak 80cm, bohužel, pračku budeme mít na chodbě na předsíni, jinak by byla ideální

janeyzelvicka
19. srp 2008

Jarek je z ní úplně vyšplouchnutý, ptala jsem se, jestli je rád, že to je holčička, a on že jo, bude to takový jeho mazlíček 😅
Já přemýšlela, jestli souhlasit s tím, že by se na mě eventuelně koukali nějací studenti, dala jsem nakonec že jo... při porodu žádní nebyli, ale na šestinedělí byly takové mladé holky, všecky byly úplně super, usměvavé...
My máme přebalovák z ikei (http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7002...), je to jen podložka a tu vždycky šoupnem na postel, nějaká komoda nebo tak by se nám tu už nevlezla... Ten komodo přebalovák, co se pak dá ta deska odstranit, mi přijde ideální...

tanuki
20. srp 2008

Jojo, tu máme taky 🙂 Já se bojím, že by mě brzo bolela záda, kdybych nepřebalovala v optimální výšce. No ještě máme chvíli času 😀
No, jedna věc je koukání, aby mě šili, to bych teda moc nechtěla. Hihi, no mít kamarádku u porodu, to by mohlo být fajn, ale někoho, koho znám od vidění z chodeb 😅 Tak ty jsi tam měla asi medičky na letní praxi, ta je po páťáku.
Mimochodem, už zobu také železo 😀 kolik že jsi měla toho hemoglobinu ty? A brala jsi těhuvitamíny? Já jen listovou a teď rybí tuk a snažila jsem se jíst pestře, ale s železem to holt nedopadlo 😅

janeyzelvicka
20. srp 2008

No s těma zádama mám taky trochu strach, že budu rozvrzaná troska, ale co se dá dělat 😒
No některé byly asi medičky, jiné mi zas připadaly docela mladé, spíš jako ze zdrávky, páč jedna mi chtěla odebrat krev a když viděla moje neexistující žíly, radši zavolala sestru...
Já měla při posledním krevním obrazu na gyndě nějak 78, pak mi nasadili železo, to jsem měla pak už i 99, a po těch injekcích 102... a po porodu 95. Taky mi ještě po porodu dali tabletky železa, ale musím se přiznat, že jsem je chvíli nebrala, on má člověk i tak problém jít pořádně na záchod, no a ještě železo, které způsobuje zácpu 😀 to bych už asi fakt praskla... no naštěstí už je to dobrý 😀 no a těhuvitamíny jsem ještě nedobrala 😀 ale můžou se brát i po porodu, jako že pro kojící matky, tak to všecko, včetně listovky, co mi taky zbyla, nějak zkonzumuju v budoucích měsících...

tanuki
21. srp 2008

takže ti železo z těhuvitamínů nestačilo 😉 No, to je vtipný, že to po těch injekcích moc nestouplo 😅
Tak my to máme celkem v poho teda 111😉
A vy enmáte pračku tak, že by se na ní dalo přebalovat?
Představ si, že holky, co dělají školu na porodní asistentky, tak musí odvést samy 20porodů 😉 ale asi je pouští až na zkušené rodičky 😉 mně dnes přepadl ěnjaký strach z porodu!!!!!
Byli jsme u švagrové a už vědí pohlaví, ale nechtějí říct 😝 no, my si všichni myslíme, že to bude kluk, tak uvidíme 😉 Ale tahle varianta mi přijde nejhorší - ("nafoukaná") tak buď to ej překvápko až do konce...nebo se to ví...tohle je zlé 🙂 jsme zvědaví 🙂)))

janeyzelvicka
22. srp 2008

Mě to s tím železem taky přišlo ujeté, dostala jsem 12 injekcí a ono stoupne o nějaké 3 body...
Na pračce by se eventualně dalo, i když ta plocha je docela malá... a my máme i malou koupelnu, takže nevím, jak by se mi podařilo mít při tom u ruky i plínku, nějaký ten ubrousek, krém na opruzeniny... leda tak ve vaně.
Samy 20 porodů? Páni... to o mě se těsně před porodem starala taková mladá doktorka, a na finální minuty stejně přišla její starší kolegyně. do toho se tam motaly další 2 asistentky a pak přispěchala i pediatrička 😀
Na strach z porodu si pamatuju, měla jsem občas nervy na pochodu, pak už spíš nervy z přenášení a chtěla jsem to mít z krku..
Hih mě taky skoro všichni z rodiny typovali kluka 😀 akorát taťka holku a taky že se asi narodí později - tak nevím, kde na to jako stavař přišel 😀 nicméně trefa 😀
Dneska zas přijedou tchánovci, tak jsem zvědavá... 😎

tanuki
22. srp 2008

Tak jadk dopadla návštěva? Přivezli malé nějaký apartní světřík? 😀
Já jsem dnes enbyla na praxi 😎 V noci mě chytla šílená křeč, tak mi Martin navrhnul, zda se raději nechci pořádně vyspat a domluvil to 😵
Dnes jsem byla u fyzioterapeuta - to je jediný nadstandart, který si občas dopřávám 😉 a jsem za to opravdu vděčná. Začala jsem tam chodit po bronchitidě v březnu a to jsme trénovali dýchání bránicí. Stačilo jedno sezení a hezky jsem si to zafixovala. Výsledkem je, že dýchám bránicí, i když už jsem docela pokročile těhu, byla jsem pochválená! A taky mi slíbil aromamasáž, nějakou super, když zvládnu hezky Verunku porodit 😀
Už 4dny mám trochu oteklé nohy, tak mi je promasíroval, otok je fuč 😉 a naučil mě pár cviků, tak uvidíme...já jsem na to cvičení hrozný lenoch! No a perlička na závěr, v pubertě měl kapelu a hrál na bassu.. No jo, začínám se opklopovat samými bass... 😀

janeyzelvicka
23. srp 2008

Svetřík nepřinesli, zato pár dobrých rad - jeli jsme na prochajdu a Kristýnka spala, normálně jak spí mimča, hlavička na stranu, kterou chtěla, pokrčené nožky... a tchyně, že bude křivá a chtěla ji narovnat... tak jsme ji to zarazili... 😎 No a pak samozřejmě když jsem v pokoji kojila, tak se v kuchyni snažili Jarka přesvědčit, že se k nim máme nastěhovat (jaká novinka 😀 )... Fakt mě baví, jak to pořád opakujou, ale pouze v mé nepřítomnosti...
Hmmm masáž, taky bych si dala říct 🙂 a když si vzpomenu, jak jsem se cvičením pánevního dna a podobného před porodem dopadla já... jednou a šlus... ale teď budu muset začít, mám břicho jak klokan...

tanuki
23. srp 2008

jojo, on mi to říkal už někdy po prvním trimestru, že mám trénovat svěrače - ale pořád jsem to odsouvala...poslední předsevzetí bylo od 30.tt, no a cvičím max jednou za 3týdny 🙂
Dnes jsme byli ráno odvést tchýni do služby, tak jsme tam také chvíli zůstali a Martin mi natočil ekg. Byli jsme s tchýní na JIPu, fakt pěkná ta medicína, taková detektivka...horší je, že tam máme asi 3pacienty, kterým není pomoci a čím dřív umřou, tím pro ně lépe, to je opravdu šílené. Pak jsme zajeli do Ikei a omrkli houpací křesla, neb nemáme kolébku ani kočárek, s kterým by se dalo pořádně houpat, tak si říkám, že by bylo fajn mít to křeslo. Ale jeli jsme tam hlavně pro matraci, kterou jsme opět nesehnali, tak snad příště - jak je tam ten koutek se slevama u pokladen, tak tam mají matrace, které byly vystavené na postelích...jenže tam jsou samé 80, 90cm šíře a 140cm ani prd. (teda minule tam 1byla, ale chtěli bychom tvrdší a spíš pružinu než latex). Takže jediné, co dnes v Ikei stálo za to byla svačinka v restauraci - krevetový salát a 2raci 😀 je to teda makačka se u raka dostat k masíčku 😉
A Jarek to pak netlůmočil? Jen jsi to zaslechla? Půjdu se natáhnout, to zas byla noc ☹

janeyzelvicka
23. srp 2008

Já jen zaslechla občas něco - o babičce, o nákupech... a pak najednou ztišili hlas, tak mi bylo jasné, že o letošních švestkách se asi nebaví... takže mi to pak tlumočil jarek...
My taky máme matraci pružinovou z ikei a jsme spokojení... kristýnka má taky ikeáckou... a na krevetovém salátu tam pravidelně ujíždíme... no a na masových kuličkách taky 😀
malá je nachystaná, jdem na procházku 🙂 až s tím kočárkem si člověk pořádně uvědomí, jak tu máme všecky chodníky rozdrbané... a to má ten kočárek velká kolečka... mít tu nějaký s malýma, tak zapadnem do každé škvíry 😠

tanuki
24. srp 2008

Takže hrdá maminka na prochajdě 😎 Mám od včera ten kojící polštář, je to moc prima, dám si ho pod hlavu a nohu na něj... Sousedka včera přinesla to lehátko - 17let staré chicco 😀 tak je teď v pračce, říkala, že klidně můžeme ušít nové na tu železnou konstrukci, ale já jsem řekla, že když se to rozumně vypere, tak rozhodně ne - jsou tam ty kšírky...to by bylo složité 😅
Celé dopo se válím a na španělštinu jsem ještě nesáhla a to začíná zítra, no to bude trapas! Martin včera skončil na brigádě - od září se divadlo hraje normálně v budou, tohle byla letní scéna. Zakončili to velkolepě - s grilováním, sudem píva a on přinesl domácí slivovici a někdo jiný kalvádos 😀 Ale je to teda velké dilema, jak mu naplánovat služby na září, přeci jen, co když to na mě přijde dřív... a já budu sama doma celý večer, pak pojedu sama nějak do porodnice..nenenene 😉 Ještě jsi mi vlastně neřekla, jak zvládl Jarek přítomnost na sále! a koukal i tam nebo ti stál stále u hlavy? 😉

janeyzelvicka
25. srp 2008

Tradá, tak dneska první den doma jen s Kristýnkou, Jarek už je zas v pracovním procesu 🙂 teda docela mi tu chybí, přemýšlím že bych si konečně dala něco k jídlu 😀
To jsem nezáviděla těm mamkám, co jejich partner byl třeba řidič autobusu, kdyby to na ně náhodou přišlo, těžko zastaví a nechá cestující uprostřed křižovatky a valí do porodky...
Tak Jarek na sále - celkově se mnou byl přes dvě hoďky, než se kristýnka narodila... přišel, hned nato jsem dostala klystýr, takže to mě taktně zavřel na sociálním zařízení a na nic se nevyptával, i když mě by v té chvíli bylo jedno, i kdyby mě viděl papež... jako klystýr fajn, ten mi vůbec neva, ale do toho ty stahy, no paráda... nejlepší bylo, když mi tam PA lila tu vodu a já měla zrovna stah, no to jsem se bála, že ji snad ohodím nebo co 😀 Pak jsem šla do sprchy a seděla na baloně, stahy už skoro pořád, tak jsem Jarkovi akorát drtila ruku a instruovala, kde mě má polívat (ne že by to pomáhalo 😀 )... Pak mě vzali na monitor, tak to jsem mu taky drtila ruku, občas jsem mu řekla at na tom monitoru sleduje ty čísílka, jaká je kontrakce... a pak už se šlo na věc... při tlačení, to už jsem se držela madel, mu doktorka řekla, at mi vždycky přidrží hlavu na prsou, a když budu "odpočívat", tak ať ji zase dá dolů... za což jsem jí byla vděčná, to byl dobrý nápad... pač nějakou opěrku pod hlavou jsem teda nesnesla... takže mi stál u hlavy, to by mu asi ani nedovolili, aby tam tancoval mezi nima a čučel mi tam 😀 pak se Kristýnka vyloupla, přestřihl šňůru, první slova: "Jé ty jsi krásné miminko..." (Já ho totiž instruovala že mimča můžou být celá modrá, otlačená, na hlavě ten nádor, ale ona vypadala vcelku normálně)... Pak následovalo "Tatínku foťák!", tak přehraboval bágl, aby ho našel 😅 Říkal že se "tam" moc radši nedíval, jednou mrknul a viděl prý "docela dost krve", tak toho radši nechal 😀 Jinak nebrečel... prý až úplně doma pozdě večer, přišel, rozeslal maily, no a když padnul do postele, ještě se díval ve foťáku na fotky a teprv tehdá 🙂
No a já si jdu dát špagety... ufff... ráno jsem se chvíli koukala na nějaká nosítka, tak to ještě musíme nějak pořešit... a ještě je potřeba odsávačka... nejspíš půjdem do aventu, v porodce jsem zkoušela tu nejlevnější od medely, ruční pístovou a teda děs, připadala jsem si jak vytahaná dojnice a neodsála jsem stejně nic (i když to jsem ještě asi neměla pořádně moc mlíka)... ale pocit příšerný při tom odsávání...
nejhorší je, že nám jaksi nejde kojit vsedě, na těch obrázkách to vypadá jednoduše, ale hrbím se u toho, malá mi tak nějak plandá, trne mi ruka... asi to všecko dělám blbě, ona se pak vzteká... ale musíme to potrénovat, těžko si pak na lavičce v parku nebo v obchoďáku lehnu 😠 sestřička mi to chtěla v porodce ukázat, jenže já si nemohla sednout, tak jsem jí říkala že to doma zvládnu... houby 😠
jinak včera jsme tu měli vánoce, přijeli 2 kámoši (jeden z nich má bývala velká nenaplněná láska 😅 ) a kámoška, tak kristýnka dostala spoustu dárků, od kámošky ještě půjčené oblečení... tak to vypadá, že v následujících měsících fakt nebudem muset kupovat žádné hadry, což jsem ráda... a má bývalá velká nenaplněná láska ( 😅 ) mi donesla obrovskou kytici, kterou ani váza málem nepojala, vlastnoručně natrhanou a uvázanou (vášnivý zahradník)... teda, takové kytice, co mi nosí on (i minule jak tu byl, i na svatbu) jsem nikdy od nikoho nedostávala... (chybí vhodný smajlík 😀 )

tanuki
25. srp 2008

No, já už mám toolik věcí, že ty dárky budu muset hrozně usměrňovat a nevím jak 😅
To jo, modrý a krabatý, na to se také připravuju 😀
U toho vyvolání jsou ty kontrakce prý silnější s mnohem menšími intervaly od začátku. Tak uvidíš, příště to třeba budeš mít s čím porovnat 😀

tanuki
25. srp 2008

A odsávačky kvůli studijním důvodům nebo máš přebytky? Prý na méně časté stačí ta dvoufázová manuální, ty pístové jsou opravdu asi nic moc..no a ty, které třeba výhradně stříkají a krmí z lahvičky, tak tu elektrickou, četla jsem chválu na Medelu mimielectric, tak uvidíme. Každopádně když jsem v knize viděla návod na odstříkávání růčo do misky - paní se tam kojila jak kráva, tak to jsem si řekla, že takhle nikdy 😅 A co bradavky? Já si to vůbec nedovedu představit - mám je hrozně citlivé a lochtivé a cecíky piiiidi jak s tímhle budu kojit. Za dobu těhotenství se teda už dost zvětšili (ale spíš dvorce než cecíky (((pardon, v téhle terminolgii se totálně nevyznám 😀))) ale pořád poloměr tak 75mm, prostě malé!

janeyzelvicka
26. srp 2008

Já v porodce koukala, kolegyně z pokoje snad fakt druhý den prsa jak balony a já nic moc, pořádně se mi začaly nalívat až 3-4 den po porodu... já je vždycky taky měla menší, ale všecko se jakoby zvětšilo, včetně těch bradavek a dvorců... ze začátku jak nám to přísávání ještě moc nešlo, tak jsem na dvorci dokonce měla monokl a bradavku rozžužlanou, trochu to bolelo, občas zabolí i teď, ale mažu bepantenem a dá se to.
Kristýnka je vykuk - včera jsme šli do obchoďáku a stavili se v knihkupectví, já se šla kouknout na knížky o dětech a bylo tam samozřejmě spousta o kojení. do jedné jsem zkusmo nahlídla a ta poloha vsedě tam byla tak nějak líp ukázaná, tak jsem to vyzkoušela doma, malá v pohodě a od noci už nechce pořádně jinak než vsedě... když jsem dneska ležela, tak se vztekala... asi se jí to vsedě líp tahá, tak přeladila 😀
Odsávačku jsem nakonec koupila avent isis manuální za 1899 i s via pohárky, ze studijních důvodů, i když někdy byly i přebytky, tak jsem se musela trochu ždímat 😀 už jsem ji i odzkoušela, ze začátku nic, ale pak už šlo... ale nevím nevím kolik toho odsaju, snad jí to bude stačit... ono se řekne v mrazáku skladovat 3 měsíce, jenže my nemáme mrazák, jen v ledničce výparník, a tam to určitě nebude tak dlouho... ale nikde jsem nenašla kolik...

tanuki
26. srp 2008

no já mám od kamarádky půjčenou medelu harmony a tam píšou, že v ledničce 3-4dny nebo v tom mrazáku 3měsíce příp. hlubokozmraz na 6. Musím pak také dokoupit něco na to skladování...ale to až zjistím, zda je vůbec mlíčko!
Uf, zítra nám snad skončí praxe a zbyde jen španělština 😀 no a pomalu začneme dělat něco s tím bytem! Dnes jsme zas probírali ty dávky, no jsem na to zvědavá. Myslíš, že se porodné započítává do příjmů? jestli jo, tak asi na nic nedosáhneme 😀

janeyzelvicka
27. srp 2008

O dávkách mi ani nemluv, zrovna včera jsem vyplňovala ty lejstra, chcem porodné, rodičák, přídavky na malou a na sebe přídavky už pobírám... nejhorší je dokládat ty roční příjmy pozadu, já to mám v pohodě, jako studentka to všecko proškrtám, napíšu bez příjmu a je to... porodné se podle mě nezapočítává, já tam ani nenapsala chabý výdělek z brigád svého času, pokud to prý nepřesáhlo ročně 20 000, tak to vůbec nemusíš přiznávat. To bych se zcvokla, kdybych to tam musela napsat, pro ty razítka bych objížděla půlku kraje...

tanuki
27. srp 2008

za rok? Mně říkali za poslední 3měsíce. No, u nás je zas problém s tím příspěvkem na bydlení, že se tam nepočítá fond oprav (byt je v družstevním vlastnictví). A jak jsi to vyřešila s "výživným od rodičů" ? mně jedna úřednice řekla, že se to nepočítá, druhá řekla, že jo a že nás musí živit. Babička zjistila, že to údajně má být min. 2000. Ale nevím, když jsou třeba rodiče rozvedení, zda to má být 2000od každého. Chjo. Jediné, co máme jisté jsou ty na dítě 700+700+500. Snad víc.
Ty pohyby teda už stojí za to 😠 hlavně ta prdelka tlačící a vrtící se mi pod žebry 😝
Zítra máme volno a v pátek si jdeme pro zápis do indexu. Dneska mě to moooc bavilo 🙂 myslela jsem, že bych chtěla úplně klidný obor, ale dnes byla i akce a bylo to bezva - jestli se to tak dá říci, né že bych to tomu pacientovi přála!!! Dopadlo to dobře 😵 Jo a byla jsem asi u 6ti pacientů se zápalem plic, tak jestli jsem nic nechytla, tak by to byl pro mě velký úspěch a pokrok! Zatím se necítím, že by něco.
No a zapomněla jsem ti mooc pogratulovat je kojícím úspěchům 😉

janeyzelvicka
28. srp 2008

Je v tom zmatek 😠 K přídavkům se dokládá roční příjem, k příspěvku na bydlení čtvrtletní... Na příspěvek na bydlení nedosáhnem, Jarek má na něj už moc obrovské příjmy 😀 😀 (ne, je to tím, že nám snížili zálohy za elektřinu a za plyn, a to docela drasticky, to maj snad nějakou dohodu s tím ministerstvem, protože takhle máme jakoby "malé" náklady na byt, ale že budem na konci roku kdovíkolik doplácet, to už ty lejstra neberou)...
Jejda výživné od rodičů - to vůbec nevím co to je... Na to mám nárok? Tak to se budu muset našich zeptat 😀 Mě živí manžel, tak asi padá výživné od rodičů 😀
Kojící úspěchy se střídají s neúspěchy - odsávačka tedy sice funguje perfektně, včera se to konečně rozjelo, tak už to docela kidalo do té odsávačky, neodsávala jsem ale nějaké maximum, jen jsem zkoušela, jestli to fakt jde. Malá zahájila neklidné kojení, občas se vzteká i vsedě i vleže, tak nevím co ji to popadlo, kdysi při tom vždycky usínala, teď ji asi zajímá všecko kolem...
No ty pohyby to věřím, já si teď moc užívám, že už můžu ležet i na břiše, i na zádech...
A jaký obor bys teda v budoucnu chtěla?

tanuki
28. srp 2008

tak to já ještě stále mohu ležet na břichoboku, sice tím možná trochu tísním dítě, ale musí taky něco vydržet, že? 😀
No a z lahvinky chce pít to odstříkané?
Teda jak je to, když máš vydělávajícího manžela, to nevím...ale normálně student mají povinnost živit, resp. přispívat. To bude teda sranda - já jsem pracovala naposledy loni v létě a Martin vykáže brigádu na kamaráda, ono to není moc peněz a asi bychom se tak či tak vešli, ale dávají mu to na ruku a vyúčtování dělají jednou za rok...a to by prostě s tím dokládáním příjmů za poslední 3měsíce nefungovalo! Prostě divadlo 😉 Minulý týden ještě pomáhal na letní scéně, tak mě tam vzal na přístavek a bylo to moc pěkné. Teď už se to zas vrací do kamenného a nevíme, jak to máme udělat se službama ☹ co když to na mě přijde??? a on bude tam. Chtěl navrhnout, že by pracoval a kdyby to přišlo, že by odešel- stejně je hlavně šatnář a teď kabátky nikdo nenosí..jenže se k tomu nikdo úplně nevyjádřil. Ten nadřízený řekl něco jako "hm" a ne vyloženě jo nebo ne... Jo a jak teď dostal tu výplatu, tak byla na stole...pomalu se začala zmenšovat, tak jsem jí vzala k sobě - ani né tak, že bych chtěla držet kasu, ale spíš kdy si toho všimne a co mi řekne
😀 😀 😀 Jinak ale tu kasu budu muset asi stejně držet, Martin není moc šetřivý a ono když člověk dělá nákupy a do toho si ještě každý den něco k snědku koupí, a pak jde třeba večer na limču nebo 1pivo, tak to lítá! To más min 50/den, takže 1500/měsíc. No, prostě si to teď nemůžeme dovolit 😉
Nakonec jsem já, ta co utrácí - musím si koupit učebnici španělštiny, máme s mamčou 1dohromady a nedělá to dobrotu 😉
Ale moc mě potěšil, když jsem mu říkala, že ve Skandinávii je tatínek s maminkou po porodu na pokoji a že zapíjení potomka se jim zdá jako fakt divný zvyk a on na to reagoval, že to je vlastně pravda a že on to neplánuje. Tak jsem mu říkala, ať si třeba někoho pozve domů na vodnici a tak jako "hezky" oslaví příchod nového človíčka 🙂

janeyzelvicka
28. srp 2008

Já mám takové sinusoidové šetření - jezdím po supermarketu a to nekoupím, to taky ne, moc drahé... a další den mě kámoška překecá a rozjedem to v mekáči 🙄
Jarek taky vlastně nezapíjel... s kámošema, co by zapíjeli, se teprv musí sejít 😀
Lahvičku jsem zatím nezkoušela, bojím se že to už by pak prso vůbec nechtěla... teď jsem si pročítala kojeni.net, jsou tam docela dobré rady a možná jsem přišla na to, co dělám blbě - vždycky nám to šlo hezky vleže a kazit se to začlo, až když jsem začala experimentovat s tím sezením... A tam ta paní radí dělat změny u malých miminek tak nějak postupně, no a já ji jakoby hodila do vody, vždycky jsem prsa nahřála teplou vodou, v pohodě, lehla si... no a pak jsem si najednou sedla, nic jsem nenahřála, vyhrla tričko, popadla ji a chtěla ať se přicucne... (chytly mě totiž ty nervy z toho, že bych musela kojit někde venku, tak ať to natrénujem tu nejhorší variantu) tak je z toho asi chudák zmatená, takže dneska budu zas nahřívat, obložím se polštářema a uvidíme... Když byla Jarek doma, tak to šlo líp, on začal přebalovat, já si nahřála prsa, hodila se do pohody... ale teď jsme tu samy, já ji sotva přebalím, než to stihnu, ona brečí, takže v podstatě furt spěchám...
A možná to nafukuju, kdysi totiž třeba taky měla problém přisát se, ale za pár minutek už jí to šlo a pak 20 minut sosala, takže ve výsledku "většinu" času v pohodě propila, což se mi jevilo jako v podstatě ideální. teď má ale spíš žízeň a ne tak velký hlad, takže taky pár minut trvá, než se přicucne, a pak v pohodě pije, ale už jí stačí třeba jen do deseti minut, no a já mám dojem, že to celé provztekala...
No a ono na tom šestinedělí přece jen něco bude, já už si říkala, jak je velká a jak to všecko zvládnem, kdy už někam pojedem, návštěvy, výlety... v sobotu má jarek sraz s kámošema z výšky + partneři, někde v přírodě autem hoďku a půl od nás, tak jsem si malovala jak tam pojedem, a pak si říkám, že jsem blbá, ona sotva teď zvládá to kojení, a já jí to celé nabourám tím, že ji nacpem do autosedačky, v hycu někam pojedem, kojit ji budu fakt kdovíkde, a co ona z toho bude mít... tak si budem pěkně lebedit doma 🙂
No a s návštěvama jsem to v posledních dnech asi taky přehnala, předevčírem tu celý den byla kámoška, včera taky, a jen co odešla, jsem jenom nakojila a přišla jarkova ségra. Malá byla v pohodě, ale já z toho byla vyflusnutá a večer jsme se s jarkem totálně pohádali... no, teda ne pohádali, my neřvem, jen já brečela, on nasadil ublížený výraz, párkrát něco kecnul, já třískla dveřma a šla ven (za deset minut jsem se vrátila...)
Takže konec s přeháněním, tchánovci teď furt sondují, kdy už k nim přijedem, že se lidi z jejich rodiny chtějí podívat, ale nechtějí jet k nám do ostravy... sice jako míň návštěv teď znamená více, na druhou stranu, tu jednu nebo dvě trošku možná početnější návštěvy u nás bych přežila, žejo, nabídne se jim káva, křupky, kouknou a za dvě hoďky vypadnou, ale když my budem muset přijet ke tchánovcům, tak to budou brát jako celodenní pobyt, takže půlhodina v rozhicovaném autě, celý den u nich, krmení v polnějších podmínkách + sto plus jedna dobrých rad... takže buď ji chcou co nejdřív vidět, tak ať dorazí, nebo budou muset ještě chvíli počkat... Teďka sme sháněli moskytiéru na kočárek, ale ty co měli tu, neseděly... tak tchán že koupí v polsku, tam to vyzkouší na vystavených kočárcích, že jsou STEJNÉ. Já mu říkám že nejsou stejné, že se to jen tak jeví, každá firma má různý rozměr těch korbiček, ať nekupuje... no samozřejmě že koupil. a samozřejmě že nesedí... no, jen jsem si potřebovala postěžovat 😀

tanuki
28. srp 2008

Není to tak dávno, co nemohly návštěvy do porodnice a šestinedělí byla mamča doma celé a návštěvy chodily v rouškách 🙂 To je asi moc, ale přehnané návštěvy také. No, vzhledem k tomu, že v té naší rodině - až po sestřenice) je celkem téměř 40lidí, tak to teda nechci vidět! A spolužáci, ti jsou také zvědaví děsně moc 😉
A čím mladší je kojenec tím je to pro všechny zajímavější 😉
Každopádně musíte za náma třeba na jaře přijet na velký výlet do Prahy 😉 Ten byt je 3+1, takže nebude problém se poskládat.
S tím oborem já pořád nevím. Akorát asi nic operačního. Ono je všechno tak nějak krásné 🙂 teď ještě aby se tím člověk uživil 😀

janeyzelvicka
28. srp 2008

Jééé výlet 🙂 do Prahy 🙂 to by bylo moc fajn... já tam mám i příbuzenstvo, takže my se ubytujem třeba u tety (no i když ta má byt docela malý a bratranec je tak trochu auva, slušně řečeno...) Já Prahu moc ráda a v dětství jsem dycky snila že tam budem bydlet... recidivuje to dodnes, akorát mě brzdí, že všechny (teda kromě části příbuzných) máme tady a chlap se vůbec do měst moc nehrne...
Spolužačky z gymplu taktně pogratulovaly dálkově a říkaly že někdy až se budu cítit mám dát vědět... třeba ti kámoši, co tu byli v neděli, to bylo moc fajn - přijeli, koukli na malou, dala jsem ji kolovat a ona dělala takové fajn ksichty, dali jsme si pizzu a za necelé 3 hoďky jeli... Ta kámoška tu byla v úterý a my jsme vždycky měly takový zvyk, ona tu studuje a známe se od základky, že když se stavila, tak pořádně - přišla ráno, odjela pozdě odpo... no a v to úterý se dovalila snad o půl deváté kdy já doufala že si ještě pospím, protože malá tak hezky chrupkala, no a odjela někdy o půl třetí. to už bylo na mě fakt trochu moc, člověk furt přemýšlel co jí dá najíst, chystala jsem pití, mezitím se starala o malou, pak jsme kecaly, pak jsem pustila dvd... no a na odchodu řekla že další den se staví zas 😎 ale zas je ochotná, říkala že malou kdykoli pohlídá když bude mít čas...
Z naší rodiny zatím malou viděli jen naši... příbuzenstvo po dovolených nebo doma v praze, takže ti ji uvidí asi jak sem přijedou (jsou to všecko taťkovi sourozenci, takže se ubytujou u babičky v baráku, my dojedem a bude. o to už strach nemám ,ti než se dokodrcaj tak malá bude chodit 😀 ). jedna babička je závislá na autě od našich, takže tu sem někdy přivezou, a druhá babička je v léčebně dlouhodobě nemocných, tak to asi budem muset s malou tam.
Já si v porodnici normálně říkala, že já nešla na medinu a dělala bych pediatra. ty miminka jsou tak skvělé... ale medinou bych tutově neprošla 😀 sestřenka teď končila v praze, přemístila se do hradce a dělá nějaké vstupní kolečko v nemocnici. teď kotví snad někde na aru... ona je borec - sama vypadá jako pacient, malá, drobná, křehká, bílé barvy 😅 a její sen je jezdit s rychlou sanitkou nebo jak to říkala.

tanuki
28. srp 2008

tak to můžete prostřídat - příbuzenstvo a nás 😉 jsme u supeeer parku, 11minut tramvají od pražského hradu 😉
No čoveče ty mimča jsou super, ale jako práce je to šílený stereotyp střídající se z drsnýma akcema, kdy křísíš přidušence, to bych nechtěla..ale hodně kamarádek o tom uvažuje. A taky nejsem moc přesvědčená o té stále se posouvající hranici, jak minimini mimča se ještě zachraňují 😒
haha, tak příjmy za rok teda budeme mít vtipné! Nula od nuly pojde 😉
A to si můžou dovolit Vám snížit zálohy? Já naopak budu chtít elektřinu zvýšit, protože si myslím, že budeme hodně prát atd. Jak vy to vlastně máte? Podnájem vždy na rok nebo něco příjemnějšího? 🙂
Tak manža dnes místo zkoušky zas přemýšlel o tom, že se vykašle na kapelu. Posledně to úplně nedotáhl do konce - protože už začínají být na té scéně známí a dost pravděpodobně by nesehnali basáka, který by to dokázal zahrát, tudíž by se po jeho odchodu rozpadli! Ale tak strašně mu nevyhovuje to, jak a kam to jejich "frontman" tlačí. Prostě trvale neudržitelný rozvoj. Nerada ho vidím takhle smutného, ale holt nemá sílu ten krok udělat 😒 a já se toho také bojím, že mi přijde, že je to fajn odreagování od miminka - že kombinace škola, práce a doma mimi, občas sport by nemusela být úplně šťastná. Na druhou stranu chce hrát, ale v jiném projektu 🙂 který chce vytvořit..

janeyzelvicka
29. srp 2008

Ty zálohy snižovaly (asi plošně) plynárny a čez... pronájem máme vždycky na půl roku, přivalí se majitel a prodlouží nám smlouvu... (a občas zvedne nájem 😠 )
Tvého manžu teda chápu, já už se taky nemůžu dočkat, až se zas ke kapele vrátím, jenže taky tak nějak stagnujem a občas se bojím, že než se zmátoříme, tak se nebude vrátit kam ☹ ono to odreagování je fakt potřeba...
Včera nám domů přišel časopis, kde jsou vypsané všecky aktivity, co jdou v ostravě dělat... tak jsem si tak říkala, že bychom s kristýnkou pak mohli chodit na plavání kojenců, a taky jsou tu nějaká setkávání mamin, a jazykové kurzy pro maminy... jenže pak si říkám, že jestli to budu všecko stíhat - učení se do školy, kristýnka, taky se tu trochu o to musím starat, abysme nezhnili ve špíně.. no a taky jsem si chtěla trochu přivydělávat, ale to už je asi úplně mimo...

tanuki
30. srp 2008

Tak plyn nás nevytrhne 😀 na tom se jen vaří, ale elektřina...to jsi mě vážně překvapila, s tím jsem se nikdy nesetkala, že by si to čez snížil!
Včera jsem našla na netu kalkulačky k těm dávkám a počítala a počítala, no a moudrá z toho nejsem. Zaprvé mi u různých kalkulaček vychází různé životní minimum, za druhé, jestli budeme dokládat na příspěvek na dítě příjmy rodičů, tak to ani nemusíme 😀 teda hlavně z Martinovi strany.. No a to ubytovací stipendium se do příjmů počítá nebo ne? Ono vyznej se v tom - já tam byla nasávat info dvakrát a fakt mi pokaždé jiná úřednice řekla úplně něco jiného!!!
Tenhle víkend nás čeká velké šití 😉 Už máme všechny potřebné suroviny na peřínku - na povlak jsem vybrala (jak to nazvat?) bílou, ale né sněhově 🙂 látku s modrými, oranžovými a zelenými dinosaury 😀 a z druhé strany jen oranžovou. Martin z ní měl hroznou radost - přeci jen těch růžových oblečků máme celkem dost 😝 No a dovnitř peřinky nám sousedka doporučila fleece. Tak jsme koupili takový pěkňoučký, teploučký. A včera jsem ještě koupila nějaké látky do kočárku, jenže ho tu nemám 😀 a rozměry netuším, tak ho v neděli Martin přiveze. Dnes má koncert na festivalu, takže jsem ho od čvrtka neviděla ☹ jen si telefonujeme, paráda.
Od kdy jsi pila ten maliník? Já čtu různé názory - 34., 35., 36., 37. 😅
Ty jo, tak už jsem 35., no už to mám za pár 😕

eeefffaaa
31. srp 2008

Přeji všem krásnou neděli...strašně se mi libí tyhle stránky a potřebuju poradit nebo spíš uklidnit...S přítelem strašně toužíme po miminku,ale ja studuju Vyšší odbornou školu a mám před sebou celý poslední rok..A tak se chci zeptat,jestli se dá zvládnout nějak tu školu dodělat i s mimčem..jestli už tady někdo takové zkušenosti má??Nejhorší jemže u nás je to pouze denní studium a nemůžu si to dát na dálkové a pokud bych teď otěhotněla,měla bych termín přesně na zkoušky a měsíc před absolutoriem...Tak prosím jestli má někdo takovou zkušenost,napište mi sem prosím co nejvíc informací a jak ste to zvládali vy..

mili84
31. srp 2008

eeefffaa: Tak to řešímě uplně stejný "problém" 😉 Mám před sebou páťák a s manželem dilema, zda se už začít snažit nebo ne. Státnice vypadaj na duben a květen (mám dvoje). Fakt nevím... 😒 Jít státnicovat těhotná??? Když to neudělám, tak pak v září půjdu těžko... 😖