Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
7. pro 2010

@tanuki Gratuluju ke státnicím!!! 🙂

@blka A co plánuješ teda dál, jestli se můžu zeptat? Brášku pro Marečka, aby nemusel do školky? Nebo nějakou práci z domu? Možná už jsi to tu někde psala, nevím 😕 Vašíček bude beztak mamánek, tak uvidím, co s tím pak budu dělat já... třeba i to doktorandské bude jen sen.

blka
7. pro 2010

@sussanah Tchánovci i naši jsou blízko, ale všichni pracují. Na noc bych ho teda dát nemohla, protože ho uspím jen já.

@hankazamecnikova Ani nevím, jestli jsem to tady už psala, ale myslím, že ne. Chci se po těch 3 letech na chvíli vrátit do práce - cca na 2 roky. Za prvé proto, že peníze budeme hodně potřebovat, když stavíme a za druhé proto, že mám pocit, že při spojení dvou mateřských by mě jeblo 😀 . Druhé bych chtěla tak nějak, jak půjde Mareček do školy. Přijde mi to ideální hlavně proto, že se stejně prvňáček vodí do školy a ze školy a to bych s prací fakt nestíhala časově. Taky si nedovedu představit, že jsem teď těhotná a mám lítat za Marečkem 😝 . Chci si užít obě děti. Bojím se, že kdybych měla brzo druhé, tak si neužiju ani jedno.
Ale plány jsou jedna věc a realita druhá 😀

sussanah
7. pro 2010

@blka no s tim uspanim je to blby, ale zase ja mam uz vyzkpouseno, ze to, co jsem si mnohdy myslela, ze nepujde beze me, kdyz zmizim nejak zazracne funguje 😉

Ale teda stava se neco nemozneho, muj prisavkovy syn se zacina osamostatnovat. Dneska jsem byla s kamoskou na veceri, prisla nam zase slecna na hlidani (mijeli jsme se s mm asi o hodku a pul) a on ji normalne privital a uz po me ani nevzdechl. Hral si s ni, ja se chystala a kdyz jsem chtela odejit, on mi jen zamaval a ani pusu mi nechtel dat. Pak mi teda tu pusu dal, otocil se a sel si s ni hrat 😅 Jsem vlastne nevedela, jestli mam brecet nebo se radovat 😀 Ale zas neusnul, dokud jsem ted nedorazila a nenakojila a neuspala 😝

blka
8. pro 2010

@sussanah Je možný, že kdybych tady nebyla, tak by ho nějak uspali. Ale asi by bylo hodně moc řevu.
To taky nevím, jestli se smát nebo brečet, ale asi smát, že už je to šikula 🙂

tanuki
8. pro 2010

MNě přijde, že děti si na příjemné věci snadno zvykají 🙂 Já minule doma řekla Verunce, že se potřebuju učit, že budu mít zkoušku..a Veru na to:" tak já půjdu k tetě" 😀 (přitom jsem se chtěla učit doma)
Blani, jak to plánuješ, tak to měla tchýně a očekává, že to budeme chtít mít stejně 😀 Že jsme mladí a "můžeme si dovolit" mít druhé až později. Obě varianty mají své výhody a nevýhody..
Tak se dnes chci začít učit na poslední státnici 😀 já totiž jakmile chci na pár dní vypnout, tak se to vypnutí děsně protáhne..a tu POSLEDNÍ si chci prostě užít..je to totiž navíc pediatrie 🙂

blka
8. pro 2010

@tanuki Jak říkáš, oboje má svá pro a proti 😉
Tý jo, užít si státnici? To jsi dobrá 😀 😉

butt
8. pro 2010

@hankazamecnikova já si myslím, že důležitý je, že děti jsou na prvním místě a když je něco za problém, tak radši prodloužit školu.... 🙂

@tanuki ke statnicim moc gratuluju!a to s mimcem me to mrzi ☹

holky jakvas tak ctu, tak jsem strasne zvedava, jak sasa bude reagovat, az z toho bude mi rozum, ze od ni odchazim 😕

tanuki
13. pro 2010

ahoj holky, tak mimi "vyrostlo" za týden o 17dní, tak je vše OK 😉 akorát vzhledem k přestěhování nevím, kde rodit a zda vyměnit dr. 😔

butt
13. pro 2010

@tanuki no to jsou skvele zpravy!mam fakt moc radost!a tim dr a porodnici to je teda na prd...

sussanah
13. pro 2010

@tanuki bezva zpravy 🙂 tak doufej, ze takhle rychle neporoste i dal, to bys mela potom hodne kratke tehu 😀

tanuki
13. pro 2010

@sussanah to by teda bylo..vím docela dobře, kdy jsem měla ovulaci, tak už jsem v klidu, že fakt jo.. měla jsem takovou chuť na.. 😀 😀 😀 že bych snad i byla schopná nevěry..to bychom pak měli kukačku 😀

blka
13. pro 2010

@tanuki Super, moc gratuluju 🙂

sussanah
13. pro 2010

@tanuki jj tak tyhle pocity naprosto znam 😀 😀 Jen u nas je to zatim prd platne 😅 A tenhle mesic to asi akorat vyjde na vanoce u rodicu, takze zase nic 😒 Manzel uz si dela srandu, ze to asi nakonec vyjde jako u maleho, budou proste presne 2roky po sobe 😀

tanuki
15. pro 2010

tak co je nového? 😉

hest
15. pro 2010

@tanuki je, člověk sem chvíli nechodí a co to nevidím, gratuluji k mimi-) nám se nějak nedopatřením v létě opět zadařilo zadělat-)) bohužel termín porodu mi vychází měsíc před státnicema, tak si je holt odložím na leden..ono se to už nezblázní-)))

butt
16. pro 2010

tak ja poslusne hlasim, ze vsechny predvanocni skolni povinnosti splneny, tak ted chvilku pred zkouskovym odpocinek 😀

hankazamecnikova
16. pro 2010

@tanuki Moc gratuluju k mimi, to je úžasnýýýý!!!! 🙂

hankazamecnikova
16. pro 2010

@hest To je přesný, nezblázní se to 🙂 Já jsem se zařekla, že druhé až po státnicích, ale začínám váhat, jestli ne třeba i dřív, no ale nevím, jak by se to dalo... spíš nedalo v mým případě 😀

@butt Tak to máš super! Mě čeká jen pokec nad překladem zítra a taky budu mít před Vánocema hotovo. Po Vánocích toho ale ještě dost zbývá... no, dost, 3 věci 😀

tanuki
17. pro 2010

@hest to je paráda, že se zadařilo 😀 to budete mít teda pidi věkový rozdíl a školu bezmála v kapse 😉

Mně teď škola celkem zmáhá-únava z prvního trimestru a samý nemocný děti... To mi teda fakt nepřidává 😖

janeyzelvicka
23. pro 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, ale chci vám popřát krásné a pohodové vánoce 😉

hest
24. pro 2010

@tanuki no my jsme to neplánovali, tak zas takovou radost jsme neměli-) nicméně jsem zvědavá zda se příští rok nezblázním-)))) hezké svátky všem a ať jste všichni zdraví!

renat2
26. pro 2010

Ahoj holky 🙂 chci dodatečně popřát hezké svátky a úspěšný a radostný nový rok 2011 😉

Vždy Vás čtu, ale psát bohužel nemůžu, vzhledem k veřejné diskusi.
Gratuluji k úspěchům, novým těhulkám, apod.

Já úspěšně dostudovala, takže jsem majitelkou titulu Mgr. (neskutečná úleva). V březnu mě čeká promoce a vůbec nevím, co na sebe 😀 😀 😀 uvítám jakýkoliv tip. 😀 😀 😀

Mějte se, ahojky.

un_deux_toi
26. pro 2010

Krásný večer všem,

Nenašly byste si, prosím, pár minut na vyplnění mého dotazníku k bakalářské práci? Zabývám se motivací k pojmenování potomků...

Dotazník zde: https://spreadsheets.google.com/viewform?formke...

Díky moc!

oli26
3. led 2011

ahoj holky,
muzu se taky pridat s prosbou o vyplneni dotaznicku? termin bakalarky se blizi a ja jsem tak trochu v pytli :o)
http://redukce-biologickeho.vyplnto.cz/ dekuji

jasekd
3. led 2011

@oli26 Nakoukla jsem, ze vidim dotaznik a znam tvuj nick (obcas jsem chodila do LBC diskuse, nez jste se zamkly), tak ti to vyplnim. Dotaz, tm, kde jsou ty texty, je strasne malo mista a kdyz napisu trochu vic, neukazuje se mi to. Musim se vejit do kolonky nebo to jen neni videt a mam psat poslepu?

jasekd
3. led 2011

@oli26 Tak jsem to vyplnila 😉

jasekd
3. led 2011

@un_deux_toi Tobe uz drive 😉
Jinak ja uz VS nestuduju a diky za to, pri diteti bych to nedala (medicina), ale fandim vam 🙂

tanuki
3. led 2011

@jasekd i ta se dá 😉 u nás jsou v každém ročníku 1-7dětí! ale teda se dvěma dětma takhle po sobě by to asi byl velký problém.. Ty jo, klobouk dolu.. Doufám, že Ti chlapeček v noci rozumně spinká

jasekd
3. led 2011

@tanuki Ty jsi medicka? A s detma jsou tam i holky? My meli v rocniku kluka, tak to jde, akorat nevim, kdo zivil rodinu 😅 A to mate individual? Za nas jsme meli pocit, ze individual davaji jen v pripade smrti (tve vlastni 😀 😠 ). Byla jsem na 1.LF UK, stomatologie, promoce 2004. A holky s pupkem se u spousty profesoru setkali s nevoli a debilnima poznamkama typu "nevydirejte nas brichem" 😅 Uprimne nechtela bych tam bejt ani tehotna, sice pracovni stres taky neni nic moc, ale nektery staze nevim jak delat, treba infekci apod. V kolikatym jsi rocniku, ze cekas druhe dite? Teda to jsi dobra...

tanuki
3. led 2011

@un_deux_toi tak mám taky vyplněno, ale teda jména dost stručně a zapomněla jsem tam dopsat, že má pro mě z pragmatického hlediska (dárky 😀 ) význam mít aspoň trochu rozvržené Vánoce-plánovaný termín narození-a tedy zvolit jméno i podle data svátku (i když osobně svátek neslavím a gratulace přijímám rozpačitě😀) Muž má Vánoce-listopad-listopad a to se mi zdá nepraktické 🙂