Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
15. únor 2011

@dablik_k já rodila 18. 10. 😉 Bylo to fajn, v létě jsem měla 3měsíce volna...Bývala bych z nového semestru stihla aspoň 3týdny školy, ale chodila jsem tam jen 2- ještě když odečtu skoro celé čtvrteční dopo v poradně v porodnici 🙂 ten třetí jsem se doma trápila, jak to, že přenáším a ještě nerodím 😝 zpětně bych tam chodila. Ale u nás byla bloková výuka, takže každý odchozený týden dobrý.

@hankazamecnikova tak jsme se nakonec přihlásili na tu TČM, máme tam i základy čínštiny 😉 😀

aemmi
15. únor 2011

@dablik_k ahoj, já jsem na tom podobně ke státnicím (snad) půjdu v 6.měsíci, mě všichni ujišťujou, že to jde...spolužačka dokonce státnicovala ted v zimě v 9. měsíci...tak to snad dáme 🙂

dablik_k
16. únor 2011

@tanuki u nás je to právě taky tak, takže každý týden se hodí. Naštěstí se mezi kantory najdou i lidi, takže co jsem tak koukala, tak se s nimi jde i normálně domluvit v případě "nouze". Právě teď bádám nad tou přihláškou na navazující studium, protože semestr začne v půlce září a já bych měla na začátku října rodit... chjo...

@aemmi snad ano 🙂 😉 . Mi všichni říkají takovou tu slavnou větu: "Když to zvládly jiné, tak proč by ne Ty!" 😀

lakshmi
16. únor 2011

Holky lepší státnicovat v těhu než s novorozencem nebo malým miminkem 🙂

k.ate
16. únor 2011

@aemmi fakt odstátnicuj ještě s mimčem v bříšku 😀 Já měla termín taky v září, státnice v červnu a byla to pohoda, lepší, než se apk učit s malým prckem 😀

aemmi
17. únor 2011

@k.ate jo, taky si říkám, ono mně ani nic jinýho nezbyde, jestli mě tam teda pustí, trochu bojuju s jedním předmětem ještě a s DP...já už takhle protahuju o rok...v září by mi to vyšlo tak týden před termínem, což nevím, nevím a protahovat to znova o půl roku, tak asi už platím a to se mi nechce... 😅

tanuki
21. únor 2011

Ach jo, tak už mě rodina začíná prudit, jak je nevhodné brát dítě na promoci, když je tak ukecané-že je to dlouhé a "kazilo by to ostatním" 😠

sussanah
21. únor 2011

@tanuki tak teda alepson rodine by te mela podrzet 😒 Sice to pri maleho muze byt dlouhe, ale kdyz bude nekdo ochotny s nim kdyz tak skocit na chvilku ven, tak proc ne. U nas na promocich taky byly deti, jedno docela male mimco, chvili i plakalo a tedy ze bych z toho mela zkazeny zazitek, to fakt ne. Vzdyt je to i tvoje promoce, tak snad tam muzes mit toho, koho chces ty, ne?
@lakshmi Ahoj, koukam, ze mame skoro stejny termin 😉

lakshmi
21. únor 2011

@sussanah Ahoj, no jo, přes Vánoce to bylo nějak úrodné 🙂 jak se tentokrát chystáš rodit?

lakshmi
21. únor 2011

@tanuki Když je ukecaná, tak je určitě i vtipná a aspoň ostatní pobaví a promoci trocu oživí 🙂

sussanah
21. únor 2011

@lakshmi jj Vanocni svatky byly velmi plodne 😀 No jak jinak nez prirozene 😉 Na domaci to fakt nevidim, ale smerujeme k tomu ambulantnimu 🙂

tanuki
21. únor 2011

Byla to tchýně 😉 úplně se mi udělalo šoufl, když o tom začala... Na mužově taky byly děti -spíš menší, občas někdo fňuknul. Veru byla venku s mýma kamarádama, její bratranec byl vevnitř (jsem tím argumentovala, ale odpověď byla, že to nemluvil..) Na svatby se berou, na pohřby, tak proč by jediné ceremoniál, kam ne, měla být promoce 🙄 Druhej prcek tam bude 😀

Lakshmi, plánuješ doporod? 🙂

lakshmi
21. únor 2011

@tanuki Ráda bych, připravuju se na něj, v pátek mám shchůzku s Petrou Stein.
Děti na promoci jsou v pohodě, vůbec bych v tom žádnej problém neviděla, tchyně si asi potřebovala zaremcat 🙂 u nás je to taky co chvíla 🙂

xmarg04
21. únor 2011

dobry vecer, omlouvam se, ze vam do toho lezu, ale jen jak jsem videla tu problematiku promoci... v karolinu je nejaky limit, pod ktery tam deti nepousti, aspon teda u nas to tak bylo a podle me to nebylo nastaveny z fakulty, ale z univerzity, a mam takovej dojem, ze to jsou 4 roky nebo 5let... tak jen abys to kdyztak stihla zjistit predem...😉

janeyzelvicka
21. únor 2011

tan, já bych ji na promoci určo vzala, vždy´t to je v podstatě slavnost pro rodinu, sjedou se všichni hujerovi, tak proč ne človíček, který ti je nejbližší? Já teda Kiku na promoci určo beru, pokud se k ní dohrabu.
Co se týče Karolina, Kika tam absolvovala promoci sestřenice, když jí byly tři měsíce (bylo to v prosinci 08). Párkrát tam něco zažbleptala, tak jsem si pro jistotu stoupla dozadu ke dveřím (což by se dalo udělat i s Verunkou, v případě potřeby jen vyběhneš - teda ty ne ;-D ). Předtím jsem se pro jistotu ptala strejdy, jak to tam mají, a o žádném limitu nic nevěděl... Nějaká ženská, co tam vpouštěla lidi, sice měla nějakou poznámku, ale to stačí říct "Víte kdo já jsem?" - na to všichni slyší 😀 😀

tanuki
22. únor 2011

Jojo, je to taky v Karolinu, máme na webu cosi o věkovém limitu, ale pod limit to není vyloženě zakázané, ale "nedoporučené, na vlastní uvážení" 🙂 Tak jsem potěšená, spolužačka tam bere své děti 2,5 a 4roky, tak jsem rozhodnutá, tchýně netchýně. Akorát jak ona začala, tak se přidal i můj M. 😠 😠 😠
@lakshmi Já musím říci že i kdybych se toho nebála, tak bych asi neměla odvahu "ho pustit" i když, co já vím, třeba to u druhého pofrčí 😀

lakshmi
22. únor 2011

Bála byses vůbec začít rodit nebo ho vytlačit? 🙂 Já se trochu bojím toho tlačení, s Matýskem jsem moc nevěděla, jak na to, ale asi to taky bylo tím, že mi to řídila PA, teď tlačit, teď ne.... mám v plánu sehnat nějaký epi-no a natrénovat to 🙂

k.ate
22. únor 2011

@tanuki já bych malou na promoci vzala, vždyť už jen to, kdo by ji hlídal? Ale jednou je to druhej nejbližší člověk ve tvým životě, tak proč ji odstrkovat? U nás na promoci teda byly i malý děti a nějak zvlášť mě to nerušilo, já měla dost starostí se sebou, protože tam byl šílenej hic... No a my jsme s Kubou byli na promoci kamarádce, je fakt, že tam s ním manžel musel na chvíli jít ven, protože se tam začal nudit, ale to mu bylo asi 10 měsíců.... Každopádně ta kámoška nás tam chtěla všechny tři 😀
Ale mě by víc než tchýně (ty občas prostě "blbý" názory maj), vadil přístup manžela, ten by se měl postavit za tebe... 😕

tanuki
22. únor 2011

Lakshmi, tak já jsem vzhledem k oboru specifický případ, prostě bych se doma necítila bezpečně. Epi-no doporučuju koupit v Německu, kdyžtak i s poštovným to vychází o několik stovek levněji a pak nejspíš v pohodě prodáš..

K.ate, asi podlehl pohodlnosti. Takhle to budou trochu nervy. Ono upřímně, i když tam bude a bude vzadu..tak prostě neuvidí maminku 🙂 jde o princip, že 😀

lakshmi
23. únor 2011

@tanuki to chápu, s mužem taky něco podobného řešíme, nějakou dobu byl na medině, teď dělá sestru v nemocnici a taky by byl radši, kdybych rodila pod dohledem doktora, i když to všechno chápe... Nebo alespoň s PA co poslouchá ozvy, to Petra nedělá... Epino omrknu, díky za tip!

lakshmi
23. únor 2011

Dnes mi ve škole oznámili, že mě vyhodí.... 😒 ale naštěstí mě zase vezmou zpátky (doufám), jen jsem ze zmatku nepodala žádost o zapsání do dalšího semestru 😀 tak si užiju studium se vším všudy, teda kromě červenýho diplomu 😀

tanuki
23. únor 2011

tý jo, to musí být šoky 😉 To jo, jsou dobré PA, co poznají, že na to rodička nemá, ale přijde mi, že právě spousta zbytečných problémů vzniká (když vzniká) tím, že se to snaží uděla tak přirozeně a rodičku nerušit, že problém poznají později, než by ho poznali v porodnici 😒 Blbý je, že se člověk fakt nedozví, kde je pravda. Mně píchli vodu a Veru pak ke konci začali malinko klesat ozvy, stalo by se to i kdyby to šlo přirozeně nebo ne? 😎

lakshmi
24. únor 2011

no jo, myslím, že hlavní je, aby si rodiče (matky) uvědomili, že je to jejich rozhodnutí, dokázali ho kriticky zhodnotit a nést za něj zodpovědnost... i to jakou si vyberou PA, není jich tu zase tak málo, aby se nedalo vybírat. já mám to štěstí, že píšu o porodech bakalářku, tak je mám obejitý všechny, na které jsem kápla, že chodí domů 🙂 a co se stalo, když začaly klesat ozvy? hnali to nějak?

hest
24. únor 2011

zítra na mě myslete, jedu dělat zk na druhý zápis poslední třetí pokus (ach jo, chtěla jsem si ten třetí pokus nechat na příští semestr..v tomhle je MU blbá-) snad nevyletím..semestr před koncem studia..

tanuki
25. únor 2011

tak jak to dopadlo?

hest
28. únor 2011

@tanuki uuuf napsala jsem to-) tak jedu dál-) do finálního 6. semestru-) sláva-)) upadl mi velikánský balvan ze srdce-)

orchidie
22. bře 2011

ahoj, dlouho jsem tu nebyla, tak mi trochu uniká, co-kdo-jak ted zvlada se studiem pri MD... Ja furt dopisuju zatrapenou DP, ale zmenila jsem vedouci, mam na pevno nastavene konzultace, tak me to aspon nuti neco delat... Jenze ted jsem v poslednim mesici nemela skoro vubec cas na psani, mala byla nemocna, pak ja i s manzelem a do toho jsme zjistili, ze cekame dalsi mimi 😅 i pres pocatecni sok uz se moc, moc tesime a ja mam o to vic pocit, ze uz bych chtela mit fakt hotovo, aby mi tenhle rest uz nevisel nad hlavou... chybi mi uz fakt jen dopsat tu DP a obhajit 😅

janeyzelvicka
29. bře 2011

Ahoj, já taky dopisuju bakalářku (lépe řečeno, měla bych dopisovat, ale jsem furt v začátcích), chudák můj vedoucí je ze mně zřejmě na nervy a já ze všeho taky 😀 ale musím to doklepat do konce, bo jinak bych se šla asi houpat na větvi 😅

crawler
29. bře 2011

ahoj holky🙂 moc nechodím na MK - školu mám pro ted sice ukončenou, ale rekonstruujeme domek + dítko hodně čilý, tak je vám to asi jasný, jak to doma vypadá, že? 😀 Chystám se pokračovat ve škole na Mgr., tak jsem zvědavá, jak po tomhle "flákání" zvládnu v červnu přijímačky 😀

@janeyzelvicka moje vedoucí zřejmě taky byla na nnervy a já myslela, že to studim ukončím ve svěrací kazajce 😀 takže posílám povzbuzení at ta BP dopadne - upřímně já se nemohla dlouho dokopat a zvládla jsem to napsat jen díky tomu, že jsem si striktně zakázala číst beletrii, časopisy a chodit na koníka ☹ nebyla jsem tu několik dlouhých měsíců. ze začátku mi to přišlo hrozný, ale vyplatilo se to 😉 nevím, jak je to u tebe, ale mě právě koník a čtení - mé největší 2 záliby hrozně odváděly pozornost od psaní BP a učení se na státnice...to jen rada - třeba je to u tebe stejně...hlavně se tě tím nechci dotknout - myslím to dobře 😉

crawler
29. bře 2011

jinak teda holky holčinky!!! koukám do vašich pasů a koukám, že jste skoro všechny zase těhulky!!! Vy mi děláááte chutěěě!!! já totiž chci taky, ale manža řekl, že až po titulu Mgr, což je za 2,5 roku...no jestli to já vydržím??? 😕 😨 😖