Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
11. únor 2010

Tak na proděkanku... 🙂 no, průser, ale tak je to jeho průser...

renat2
11. únor 2010

hani: rozodně bych to řešila, mně to přijde nespravedlivé (asi ne jediné, co??), já jsem na tohle pes a "huba" otevřená. Doufám, že to dobře dopadne..bohužel takto toopravdu chodí, že studenti děljí práci za vyučující..fajn, ale musí to být taky "výhodné" i pro tu druhou stranu.. Když to uděláte teď, mělo by to bá´ý teď odeněno a ne nědky v LS. Do boje!!!!

hankazamecnikova
11. únor 2010

No jo, my teď uděláme teprve tu první várku a za tu nám prostě asi nikdo odměnu = zápočet nedá. Jestli mi to odmítnou zapsat, fakt se už ozvu... to je krize tam.

Navíc jeden student měl nějaké problémy s počítačem a byl zrovna ve Vídni, tak je kontaktoval až teď a ti najatí dva kluci mu odepsali pěkně sprostě. Jejich mail obsahoval spojení jako "kouří se ti u prdele, co" a tak 😖

Hrůza.

blka
11. únor 2010

Hani, tak to je mazec, teda 😒 . A ještě takhle s váma komunikovat, jak kdyby si mysleli, že můžou všechno 😠

hankazamecnikova
11. únor 2010

No právě si myslím, že ti dva tam studují už 5 let a pořád nejsou ani Bc. a teď si to vylívají na nás, co sme mladší než oni, ale už sme Bc. Chápeš. ☹

milinoj
11. únor 2010

ahojky, teda nemůžu vás dočíst 🙂
Hani - já bych se(asi společně se spolužákama) ozvala. U nás na škole máme taky pár takových vykuků profesorů, kteří nás využívají ke svým rigorózním a jiným pracem, ale zatím to nebyla taková hrůza a - jak říkáte máme za to potřebné kredity. Ale taky na to nadáváme. Nesmí to zajít daleko - a tohle si myslím daleko zašlo. Rozhodně to řešte.
Mě zítra čeká v ZS poslední zkouška, ještě musím našrotit 30 stránek skript, vůbec se mi nechce. Jsem jakási marodná. Snad to přežiju 😖

blka
11. únor 2010

Hani, chápu ☹ . Prostě namachrovaní debili 😠 🙄

Mili, tak hodně štěstí zítra 🙂

janeyzelvicka
12. únor 2010

Hani, to jsou fakt... škoda slov. Asi je žere, že furt nemůžou dostudovat.

Mili, hodně štěstí 🙂

hankazamecnikova
12. únor 2010

Asi je to tak. Hrabala jsem se chvíli v naší studijní agendě na netu a zjistila, že ten jeden údajně letos ani nestuduje! Minulý rok měl dělat dvoje bakalářské státnice a obhajobu, ale ještě tam měl spoustu nesplněných předmětů a ani jeden uznaný. Je to hrozné, že tihle lidi totálně kašlou na nějaké termíny, deadlines nebo pravidla školy, ale nám píšou maily, ať si pohneme a tak... Včera už jsem z toho byla fakt smutná. Psal mi ten spolužák, co si na to plánuje stěžovat, ale počítá prý s tím, že jakmile si bude stěžovat, bude z katedry odejit. Fakt super 😢

Mili, držím palce!!!

Mě čeká poslední zkouška asi ve středu... jenže ještě v tom chaosu nevíme, jestli nebude zkouška i z dalšího jednoho předmětu, který měl původně být ještě v LS. Každopádně ve středu, no, to bude...

janeyzelvicka
12. únor 2010

hani, teda máte to tam nějaké zvláštní... aby člověk s oprávněnou stížností už počítal s tím, že bude odejit, to je mazec 😒

hankazamecnikova
12. únor 2010

Tak jako já mám třeba strach někam jít a stěžovat si na to... i když myslím, že jsem v právu, oni jsou schopní si vymyslet, že jsem tu práci odevzdala špatně, a proto dostávám novou náhradní do LS, že 😖

blka
12. únor 2010

Hani, teda, za stížnost a být odejit 😒 . Dost smutné. To máš pravdu, že si mohou cokoliv vymyslet 😔

eveluska
12. únor 2010

hani - to je teda fakt sila, jestli jsou tam ale takovyhle pomery, co si stezovat rovnou na ministerstvu na pomery ve skole? urcite to jde i anonymne...

dlouho jsem nepsala, ale cetla jsem 🙂 jste vsechny takovy pilny, ze jsem ani nemohla napsat, ze si od statnic min. tejden davam porad volno a s DP jsem ani nehla, ale pristi tejden uz fakt zacnu!!! 🙂

milinoj
13. únor 2010

dobré ránko,
tak na včerejší zkoušce jsem nebyla ☹ , ráno jsem se vzbudila s křečema v břichu a průjmem a místo do školy jsem jela k doktorce pro neschopenku ☹ . Mám já to ale pech. Celý pátek jsem prospala. Byl to poslední termín, tak uvidím jak se dohodneme na náhradním řešení.
Jinak přeji hezkou sobotu 🙂 🙂

janeyzelvicka
13. únor 2010

milinoj, tak to jsme na tom stejně... Kristýnce začalo být blbě přes týden a od ní jsme to chytli my - asi střevní chřipka 😖 dneska máme s mužem výročí - 6 let od doby, co jsme spolu začli chodit, chtěli jsme jít na bazén, do kina, na večeři, malou dát k našim - a prd 😒 ale dneska už je nám líp, včera odpo a večer to bylo horší 😅 a oslavu odkládáme na jindy 🙂

milinoj
13. únor 2010

jojo jane, střevní chřipky tady kolem řádí. Určitě si to vynahradíte až vám bude líp.

k.ate
13. únor 2010

Hani - podle mě pokud se spojíte všichni, tak vás všechny "neodejdou", já bych to bejt na vašem místě zkusila, vždyť tohle není možný... A i kdyby, hnala bych to prostě výš... 😉 Vždyť přece není možný, aby na vejšce "učili" středoškoláci, ne? 😉 podle mě je nejhorší v tomhle případě mlčet. Maily od nich máte uložený, tak bych do toho prostě šla... 😉

k.ate
13. únor 2010

Hani - a ještě, pokud by řekli, že tu práci v LS máš jako náhradu za ZS, taky bych si to nenechala líbit. Klidně bych to nechala zhodnotit ještě někoho dalšího to, cos odevzdala. Vždyť přece není možný, aby se někdo takhle choval !!!

hankazamecnikova
13. únor 2010

Holky, kdyby to tak šlo... ale nás je v ročníku jen 7 a z toho 3 lidi jsou až moc dobrý kamarádi (a nejen kamarádi) s těma nahoře, takže ti proti nim nepůjdou ani náhodou. Je nás prostě málo. A taky je málo lidí, co umí čínštinu, takže nevím, kdo by tu práci asi jinej posuzoval, než opět někdo z katedry...

rampepurda11
14. únor 2010

Ahojky holky,
muzu se k vam pridat? Taky jeste studuju a jeste chvilku asi budu🙂 My se teprve o miminkou snazime, ale bohuzel uz rok a pul se nam nedari☹
Stejne ale porad doufam a tak by me zajimalo, jak to zvladate studovat a byt maminkou? 🙂 Moje mamka pracuje doma, takze s obcasnym hlidanim nebude problem. Spis jestli se mi bude chtit od drobecka vubec na par hodin odjet a jestli se dokazu prinutit ucit🙂

Muzu mit jeste maly dotazek? Vy uz tu vsechny jste maminky nebo tehulky🙂 Tento mesic mam co se tyce mereni teploty zvlastni cyklus🙂 Nadejny🙂 A navic jsem mela pres tyden zaludek jako na vode... Vim, mohlo to neco znamenat a nemuselo 😠 V techto dnech uz jsem mela dostat MS, ale teplotu mam stale nahore. Dnes jsem si delala test (prouzek) a slaboulinkata carka tam je. Vidim ji i z metru, ale nevim, jestli prouzky neukazuji tu carku vzdycky, ikdyz je vysledek negativni. Nemate s tim nektera zkusenost? To cekani uz je hrozne dlouhy☹

Dekuju moc, mejte se krasne, at vam miminka v brisku i deticky pekne rostou a delaji radost a ve skole, at se ti docenti, profesori atd vzpamatujou a zacnou se chovat jako lidi. Pa pa

blka
14. únor 2010

Rampepurdo, no, mně se od mimouška ze začátku vůbec nechtělo. Teď už je to lepší, beru to jako relax 😅 . Přinutit se učit je sakra nadlidskej úkon - aspoň pro mě 😀 . Ale prostě musíš 😉

S tím testem si myslím, že by to mohlo být nadějné 😉 . Počkej 2 dny a zkus ho znova. Já, když jsem měla test negativní, tak ta 2. čárka vidět prostě nebyla (mamatest). Sice třeba za hodinu (možná dýl) se tam objevil takový stíneček, ale to spíš, jak ta moč na tom zaschla. Tak vyčkej pár dní a zkus test znova. Držím pěsti 🙂

janeyzelvicka
14. únor 2010

Hani, to je blbé, že je vás tak málo, navíc když půlka je s těma "nahoře"... Věřím, že to pak jde těžko něco prosazovat a na něco si stěžovat.

Rampepurda, samozřejmě se můžeš přidat a přeju, at se co nejdřív podaří.
Já nejsem v testění moc zběhlá, testovala jsem jen dvakrát v životě - jednou tam byly dvě tlustice, no a měsíc předtím, když jsem ještě těhu nebyla, jen mi blbla ms, tam žádná čárka nebyla, ani náznak, takže třeba 😉 😉 zkus to za ty dva tři dny.

No a co se týče studia, taky se mi od malé nechtělo, ale malá byla relax od školy (teď už to relax moc není 😀 ) a škola je relax od malé (teda na učení se o půlnoci taky není moc relaxačního - ale mozek si udržuju aspoň trochu v kondici a jsem ráda, že jsem to takhle mohla skloubit 😵 ). Teďka už je Kris starší, ona si hlídání užije s babi a babi s ní a já se aspoň jeden den v týdnu hezky obleču, namaluju 🙂 a jdu studovat 🙂

eveluska
14. únor 2010

rampepurda - tak ja testovala dost 😅 a myslim, ze je to ono! 🙂 ja tam jinak nemela nic, ani stiiinecek, kde by ten druhej prouzek byl a pak jsem najednou mela teplotu, uplne jsem horela a bolely me zada a bolelo bricho jako pri ms (myslela jsem si stopro, ze jsem nemocna a dostanu to) ... no a pak tam byl - slabouckej a dalsi dny silil 🙂 tak hodne stesti, urcite to je ono a jsi v tom! 🙂

rampepurda11
15. únor 2010

Ahojky holky,
dekuju moc za privitani a odpovedi. No jsem sama zvedava, co se z toho vyklube. Teplotu mam stale nad 37, tak dloufam, ze neklesne🙂 Ale tomu testu nejak porad neverim... Pockam par dni, nic jinyho mi taky nezbejva 😉 Je to opravdu zkouska nervu. Predesle cykly mi vzdy teplota kolem 11DPO klesla a ted me moje vlastni telo napina🙂

Mate v galerii moc krasny fotecky, jen se rozplyvam a zavidim 😉

Mejte se mooooc krasne a dekuju. Pa pa

milinoj
15. únor 2010

ahoj holky,
rampepurdo - souhlasím s holkama, když jsem testovala a těhu nebyla tak tam bylo prostě bílo a pak další měsíc slabounká čárka, udělala jsem test za týden a už tam byla dálnice. Držím palečky, musí to vyjít 🙂
Jinak na miminko se těším a jak píše želvička - jednou týdně ze sebe udělám člověka a vyrazím mezi lidi, navíc učením mi nebude zahálet mozek a taky se na chvíli odprostím od dětských básniček a říkanek 🙂
no uvidíme jaká bude realita, ale maluju si to hezky 🙂

blka
15. únor 2010

Dobré ránko. Holky, můžu požádat o pomoc s vyplněním dotazníku? Moc děkuju http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/triden...

milinoj
15. únor 2010

Tak jsem to vyplnila 🙂

blka
15. únor 2010

Mili, moc děkuju 😵

hankazamecnikova
15. únor 2010

máš to i ode mě 😉

blka
15. únor 2010

Hani, moc díky 🙂