Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
20. dub 2009

Ale zas, ted tu schválně porovnávám absolventy té wal zš třeba s naší třídou...
http://www.zswaldorfostrava.cz/view.php?cislocl...

No a nás bylo žáků 26, z toho 15 na 4leté obory, 11 na 3leté.
A z těch 152 -
gymnázium - 1
průmka - 7
ekonomka - 3
soukromá ekonomka bez valné úrovně - 2
hotelovka - 1
zemědělka - 1

Takže možná jsou na tom líp než my...

tanuki
20. dub 2009

tak oni se třeba dostanou, ale je otáyka, jestli se tam udrží 😀 (to platí teda obecně u všech.. 😀)
ahoj, jsem teď u tchánovců a nemám moc přístup na net ☹ tak se proyatím loučím.
Dnes jsem dostala royvrh na 3týdnz, vůbec mi to nekoreluje s možným hlídáním ☹ doufám, že to nějak projde

janeyzelvicka
20. dub 2009

No, u nás se taky dost neudrželo 😀
My jedem zítra všichni do Brna, tak jsem zvědavá 🙂 tak at se hlídání najde 😉

martucha79
27. dub 2009

Ahoj holky 🙂
Mám takový zatím dost předběžný dotaz. Dělala jsem bakaláře formou komb.studia při práci. Teď čekám miminko, které se má narodit na konci září. Uvažuju, že bych si při mateřské dodělala inženýra, přičemž na té škole, kam bych chtěla jít, je možné začít od ledna 2010. Zajímaly by mě hlavně vaše zkušenosti se studiem při mateřský, jestli se to dá zvládnout, což věřím, že dá, ale hlavně, jestli toho není moc, že by to bylo dost na úkor času s mimísem. Školu mám blízko (30km), je to ta samá, kde jsem dělala bakaláře, takže vím, že jsou tam konzultace jednou za měsíc s tím, že když se jich neúčastním, nic se neděje. Musí se hlavně k zápočtu vypracovat korespondenční dávky a potom se jde ke zkoušce. Zpravidla na první konzultaci se člověk dozví podstatný věci a pak je to stejně jen o samostudiu, takže moc času bych tam trávit nemusela. Zajímá mě hlavně jen to učení, jestli vás pak třeba některou nemrzelo, že se nemůžete malýmu/malé 🙂 tolik věnovat nebo jestli to na mateřské není naopak příjemná změna a udržování mozku v kondici 🙂 Díky za vaše názory a zkušenosti 🙂

janeyzelvicka
28. dub 2009

Ahoj martucho 🙂
Tak předně gratulace 🙂 🙂
Já, když jsem byla malá malá 😀 (tak do šesti měsíců), tak jsem do školy taky jezdila velmi sporadicky, učit jsem se samozřejmě učila. V té době ona byla hodně spací, takže většinou to vypadalo tak, že jsem ji měla v nosítku, a seděla jsem u počítače a třeba něco psala. Miminka zbožňujou, když je někdo nosí, takže byla v klidu a takhle klidně prospala skoro celý den. Protože fakt spala hodně, určitě to na úkor věnování jí nebylo, jí prostě stačilo, že byla u mně, nějakou aktivitu nevyžadovala.
další semestr (ten, co je teď) už jsem ve škole každé úterý, takže je v úterý hlídaná. Zvládá to perfektně, i když ted možná má trochu separační úzkost, ale jinak je v pohodě a nechá se pohlídat taťkou, kamarádkou, babičkama klidně celý den. S učením je to teď trochu horší, potřebuju přes den něco dělat, ale buď mě chce malá, takže se jí jdu věnovat, anebo i když si samostatně hraje, stejně na ni jedním okem musím dávat pozor, protože škodí 😀 a už se tolik nesoustředím. Ale zvládat se to dá, stačí mít někoho, kdo občas vyveze na procházku, zabaví...
Myslím, že u tebe, jak píšeš to rozvržení konzultací a tak, by neměl být problém 🙂
a mohu jedině doporučit - podle mě, samotné studium nebo samotné mimčo by nebylo ono 🙂 potřebuju k životu trochu stresu a i když je to někdy na palici, takhle mi to vyhovuje. škola mě nutí přemýšlet, dál se vzdělávat. Neustrnula jsem v tématech kojení, plínky, příkrm, pokroky mimouše 🙂

janeyzelvicka
28. dub 2009

Nebo přece jen zakrňuju? Ze začátku mělo být "když byla malá malá" 😀 ach jo 😀 😀

janeyzelvicka
28. dub 2009

tak ne, chyba 😀 😀 Zblbla jsem... když si to čtu po sobě znova, děsím se, co ze mě je 😀 omlouvá mě snad, že jsem ve škole ve studovně a průběžně píšu seminárku 😀 😀

tanuki
28. dub 2009

jojo, spolu to jde nejlíp.. nicméně když jsem ve škole, hrozně mě to baví a naopak když jsem s malou odma, nejraději bych se na to studium vybodla 😀 ale asi je to jen lenost..
Zítra mám přezkoušení a ztím jsem to četla jen jednou ☹ To zas bude noc.. ta co přezkušuje ví, že mám mimi, to jsem zvědavá, zda to bude mít nějaký vliv 😀 Nejradši bych spala...
Zítra budu mít probiotické kapičky - přes bratry spolužáky Slováky je mám přivezené ze Slovenska - tam stojí 10eur, tady 630 😕 tak uvidíme, jestli bude dítě líp spinkat 😅

martucha79
28. dub 2009

děkuju moc 😵 tak to snad abych si ještě rychle sjela pro nějaká skripta a nafotila je v práci, dokud v práci jsem 😀 Já mám právě taky ráda trochu stresíku, ale tak přiměřeně 🙂 jenže nevím, co mě s mimi čeká, takže jsem si nebyla jistá, jestli to bude zrovna ten přiměřený stresík s učením 🙂 No ale dneska za mnou byla v práci zrovna jedna zájemkyně, která by chtěla dělat místo mě za mateřskou, má holčičku, přes tři roky, tak jsem se jí ptala, jak to uteklo a ona, že strašně, ale že musela pořád něco podnikat, aby u malé úplně nezakrněla 🙂 A upřímně řečeno, když někdy slyším některé maminy, tak si říkám, šmarjáááá, jestli já taky nebudu mluvit o ničem jiným 😀 😀 No ale jo, třeba budu zrovna taková a ti co mimča mít zrovna nebudou, tak ze mě budou otrávení 🙂 😀

tanuki
28. dub 2009

Možná je to nešvar dnešní doby..ale žádná z mých zámých, která je "jen" na mateřské není úplně šťastná-leze jim to na mozek a těší se do práce...

janeyzelvicka
28. dub 2009

Právě když se zaměstnáš i něčím jiným, tak si budeš mít o čem pokecat... ono ta mateřská je běhání kolem mimča, člověk je unavenější a to se snáz pustí telenovela než nějaký dokument nebo zprávy - to je samozřejmě příměr. Ale když se člověk trochu překoná, udrží se v nějakém tom inteligenčním povědomí 😀
Věřím tomu, že kdybych byla jen na mateřské, asi bych neměla vůli na to, abych jen tak něco podrobnějšího hledala o mezinárodní situaci, zajímala se o zprávy a publicistiku... to bych jen seděla na diskusi, občas něco přečetla... ale nakonec by to sklouzlo do toho "plíny příkrm" 😀
Ony podle mě i ty maminy co maj ještě něco navíc všechno tak neřeší, jsou víc v pohodě 🙂 ty jen na mateřské, jak jsou furt s dítětem, tak nejenže o něm mluví, ale mají tendence kecat do toho i těm ostatním, protože nemají jiné věci k řešení... samozřejmě ne všecky, to opravdu ne. Ale znám i takové 🙂

tanuki
1. kvě 2009

tak Verča teď byla dnakrát na hlídání u švagrové - poprvé se na mě ani netěšila, byla nadšená z cizích hraček..podruhé pobrekávala, tak už jsem se ani do školy nevracela..a večer jako obvykle sundala tátovi brýle, ten je položil dál a Verča se k nim posunula o xcm..tak je dal úplně dál a ona se k nim doplazila 😀 já byla včera úúúplně vyřízená- 2noci sjem málo spala- poprvé učení, podruhé zábava a brzké vstávání..no a Veru po plazení vytuhla v půl sedmé 😀

tanuki
1. kvě 2009

omdlévám, přišel rozpis služeb za rok 2008 (což jsme tu ani moc nebydleli, že...) ten byt je černá díra

k.ate
1. kvě 2009

Holky, jak to čtu, tak začínám mít strach, jak to s prckem budem zvládat 😀 Ale snad nějak jo... 🙂 Doufám, že nám dají ty koleje kousek od školy, takže se budem s manžou střídat. Manžílek to počítal a v zimním semestru (takže hned ze začátku s prckem ☹ ) musíme být ve škole 10 hodin tejdně a v letním 7 hodin... 😀 Tak jsem zvědavá. I když já křičím a ještě musím udělat bakalářku a státnice 😀 No, jsem zvědavá, jak to všechno bude 🙂 Závidím školy, kam se nemusí moc chodit, my kvuli laboratořím musíme bejt ve škole celkem dost ☹

tanuki
2. kvě 2009

kate, když Vám to vyjde, to bude úplně ideální..škoda, že máme my s mužem oba školu dopoledne ☹ ale zas máme sem tam volný týden, nějaké absence a útěky ze školy-ale to člověk úplně neví dopředu 😀 Rozhodně dítě netrpí, je velmi společenská, když si s ní člověk hraje, je fakt s kýmkoliv.. u švagrové když byla poprvé, tak usnula v kočárku, tak jsem se bála, jak bude eragovat v cizím prostředí..u tety, kterou moc často nevidí..ale dopadlo to skvěle.
my to zatím fin.zvládáme, ale z ušetřeného bych raději koupila notebook než sporák 🙄

janeyzelvicka
2. kvě 2009

Dneska mě omylo vedro. Jedem autem od tchánovců domů a já si všimla, že na prstě nemám prstýnek (dostala jsem ho za kristýnku od jarka), moc krásný... tak jsem se s ním už loučila, protože dneska jsme byli všude možně a hodně na zahradě, kde jsme s kristýnkou rajtovaly. tak se vracíme k tchánovcům a tchán ho našel - v kristýnčině autosedačce!!! asi mi spadl, jak jsem ji tam dávala...

Kate, však uvidíš, já myslím, že to určitě půjde 😉
Taky si asi budu muset koupit notas, nejlepší čas na psaní seminárek mám ve škole, jenže když se nedostanu ke kompu, smůla. takhle byl napíchla notas do zásuvky nebo vůbec do ničeho, wifi máme na škole a bylo by... ted totiž potřebuju hlavně datlovat do klávesnice než šrotit skripta. a o čase ve vlaku ani nemluvím... asi něco pořídím o prázdninách.
Tak, jdu na hokej 😀

tanuki
3. kvě 2009

máš prstýnek volný, ju? 😀 já za V. dostala jen kytičku a ještě opožděně a úplně ne, z vlastní vůle. Nedávno jsem to s ním řešila, jak mě štve, že nerad kupuje dárky. Je z toho úplně vyřízený, nesnáší to... Neví co... Tak jsem mu říkala, že kolikrát se zmíním, že mi něco chybí, jeho to trochu vytočí, že zas plánuju, co koupím, místo aby měl radost, že má tip na dárek..! V podstatě cokoliv sportovního, co nemám by se mi hodilo 😀 Ale on je po tatínkovi, na sport nejraději to nejotrhanější a nejnefunkčnější - takže na běhání kraťasy, co v nich natíral a děravé bavlněné triko 😀 Já teda na sport, v kterém jsem mizerná bych si nic pořádného neoblékla, to bych se cítila trapně a přijde mi ubohé, když si někdo nakoupí supr výbavičku a pak teprve začne sport provozovat..

tak mi začaly protékat IV 😠 Dneska zkoušela kakat v čínském nočníku, páč na umyvadlo ty bobky už nejsou...a myslela jsem, že nic, tak jsem jí posadila na stehno a koukám, že tam mám šmouhu od hovna a v nočníku bobky 😀

Už vaříš nebo pořád kupuješ? Já začínám být zoufalá z toho, jak je to na jedno brdo..navíc kupuju bio a ty jsou totál nenápadité. Tak mě dost zarazilo, že bio hipp fruchtpauze jsou o dost levnější než hami ovocné frutapara nebo jak se to jmenuje

janeyzelvicka
4. kvě 2009

No, že by byl až tak volný, se říct nedá, ale úplně narvaný ho taky zas tak nemám... Jarek taky nikdy neví, co koupit, ale tak ted už si poradí - detektivka Agathy Christie mě potěší vždy a napsala jich hodně, takže tím nic nezkazí 😀
Nejlepší jsou ti, co si nakoupí drahou sportovní výbavu a pak ten sport ani nezačnou provozovat. 😀

Tak to já mám ty IV furt svaté. Jsem s nima maximálně spokojena. To se ale prý dá nějak impregnovat, aby netekly, ne?

Už se snažím vařit. Něco sní, něco ne, ale už si říkám, že by mohla zvládnout i trochu kousky a tak. Třeba mrkev a brambory zalité trochu mrkvovou šťávou jí jely. A třeba banán má taky hrozně ráda.

O víkendu byla anabáze s počítačem. Jarek ho nedávno s kamarádem přeinstaloval, a v sobotu chtěl rozjet jeden program, který potřebuje k rýsování. Nepodařilo se. Druhý, který měl jako zkušební verzi, která ale prý ostatním jede furt, se taky nerozjel. Tak Jarek stáhl nějaký prográmek s příznačným názvem Cleaner, který měl tu registraci odstranit. Načež všechny dokumenty a programy, uložené na ploše, nenávratně zmizely, open office v testovací verzi pryč, mozilla nejela, explorer se sekal... no komp v pr....
Nakonec jsme ho museli zas včera přeinstalovat úplně celý. Ještěže věci z té plochy mám i jinde, jinak bych asi vraždila.

tanuki
10. kvě 2009

to chápu, já teda moc zálohovaného nemám, ale fotky už máme na externím disku. Teď mám půjčený od kamaráda notebook, to je jiná, když is to člověk může vzít třeba na chalupu 😀
Ve čtvrtek mám zk a myslím, že to bude docela trága, plete se mi to jak.. a jak už dítko "leze", je to o dost náročnější 😅

janeyzelvicka
11. kvě 2009

O noťasu taky uvažuju, mohla bych aspoň pracovat při cestě do školy a tak... já mám trágu zítra, jsem zvědavá 😅

tanuki
11. kvě 2009

tak my máme zas po návratu z chalupy průjem!? Teda jen V. fakt nechápu

senja
11. kvě 2009

Holky studuje tu nekdo prezencne? 😉

tanuki
11. kvě 2009

obě, ale já tam musím asi častěji než janey 😉

janeyzelvicka
12. kvě 2009

Momentálně jsem ve škole a mám jí plné zuby 😀 😀 😀
no, zas maso. Jeden test se mi povedlo zřejmě úplně zvorat, minulý z tohoto předmětu byla pohoda, tak já nevím, co vyučujícím střelilo v bedně. Nebyla jsem si jistá ani u jedné otázky. Jestli jsem to fakt zvorala, nepřipustí mě ani ke zkoušce, a příští rok zas 😠 Jediné, co mě hřeje, že nadávali všichni.

ywushka
12. kvě 2009

Holky docela by me zajimalo,kdo jste zacinal studovat trebas jako tehula??? Ja mam nastupovat v rijnu na dalkove studium specialni pedagogiky, jsou to jen dva vikendy za semestr a pak jen zkousky,ale bojim se ze to nepujde skloubit jak s tehotenstvim,tak pak i s novorozenetem!! Vzdyt to bude takove malicke a ja budu muset jit na zkousky!!Myslite ze bych ten nastup do skoly mela jeste o rok radeji posunout???

tanuki
12. kvě 2009

tak uvidíš, třeba se s tím ještě půjde dát něco udělat 😉
Já rozvažuju, že bych si ještě něco odsunula. Volala mi kamarádka, jestli někam s mimi nepůjdeme a mě štve, že mám až do konce června každé dopo školu, krom absencí ☹ to přece nemám zapotřebí..

ywush, jestli tě to finančně nezruinuje, je škoda to nezkusit, s mimi to bude čím dál horší (prý) hlavně mezi 1.-a 2. rokem, už jsou všehoschopné a málo jim toho vysvětlíš, tak bys to pak určo zase chtěla vzdát..a to by byla škoda!

ywushka
12. kvě 2009

no prave ze snad nezruinuje....budeme se snazit!!!Ale vzdyt se mi te skoly nechce,kdyz uz jsem si to tam jednou odeslala!!!🙂

k.ate
12. kvě 2009

Tak už máme vyřízený koleje, zaplacenou zálohu a smlouvu do 30. 6. 2010... Jen je blbý, že na těch manželských kolejích se místo uvolní až 14. 9. a já mám termín podle utz v prvním trimestru 18. 9. a podle utz teď 10. 9. ☹ 😀 Tak to bude asi veselý, ale jsem ráda, že bydlení zase na nějakou dobu (dokud bude aspoň jeden z nás prezenčně studovat) nemusíme řešit...

tanuki - my máme školu tak různě, záleží podle toho, jak jsou rozepsaný laboratoře atd., takže uvidíme, jak to budeme zvládat a jak to bude napsaný, ale do školy to budeme mít jen pár metrů na většinu předmětů... Přednášky budem asi vynechávat (jako to děláme do teď 😀 )

tanuki
12. kvě 2009

dnes mám totálně nestudijní náladu 🤐 ještěže nás zkoušeli průběžně, jinak bych byla úplně marná..

Kate, tak gratuluju, že to vyšlo! A mimi má bimbase, jo? 😀 to je asi tatínek nadšený 😉 ale ono je to jedno, ty holky si je taky omotají kolem prstu. Ta naše je navíc hrozná koketa, i se rozhlíží po cizích, kdo se na ní začne usmívat, pak se na něj chechtá, po kom to má.... A co rodina?

Janey, přemýšleli jste o té Praze? časově teď asi nic moc..

k.ate
12. kvě 2009

tanuki - jo jo, prej to tak vypadá 🙂 Tatínkovi to bylo jedno si myslím 🙂 Chtěl holčičku, ale u kluka se těšil, jak mu bude dělat autíčka a tak 😀 Takže si myslim, že mu to bylo v podstatě jedno 😀 Rodina, tak ti to berou tak, že je to první vnoučátko, takže je jim asi taky jedno, jestli je to kluk nebo holka 🙂 Mamka má radost tak jako tak 🙂 😀 Já se teď snažím se dokopat k psaní bakalářky a k učení se na státnice 😀 Ale nák mi to nejde, zvlášť když si malej začne hrát na fotbalistu 😀