Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

sussanah
30. čer 2010

@hankazamecnikova no ja si tu nudu doma taky neuzivala, ale vzhledem k tomu ze jsem omdlvala i pri ceste 200m do obchodu a vrcho dne bylo pro me 30min zelheni, tak mi nic jineho nez lezet nezbyvalo 😖 A jak rikal manzel, porad lepsi nez nemocnice,kterou mi mudra furt vyhrozovala 😉 Takze si holky uzivejte, ze jste mohly do posledni chvile neco delat. Me otrnulo asi az 3 tydny pred porodem, to uz jsem nemla strach ze porodim predcasne a taky uz nebyly vedra.

sussanah
30. čer 2010

a ja rodila v noci, celou noc jsem nespala, zaclo to v 11 a ve 4 rano hotovo 😵

hankazamecnikova
30. čer 2010

No, pravdu má i blka, hm... Víte co? Mě už je to jednoooo, ale prostě už aby to v těch blízkých dnech přišlo a bylo to v pohodě! 😉 Ach jo, mít to tak už za sebou a malýho v náručí! Tak jsem si to miminko přála a manžel taky... a najednou to je skoro tady, to jsou prostě pocity jako před maturitou, fakt 😀

k.ate
30. čer 2010

ahoj holky 🙂 koukám, že se tu řeší "vyvolávání" porodu 😀 TAk já nevim, my jsme měli sex cca v 10 večer 😀 a o čtvrt na jednu jsem se vzbudila s kontrakcema 😀 Jo a monitor mi za celou dobu na příjmu neukazoval žádnou aktivitu, takže mě málem poslali domů, taky fajn 😀 Když byl malej hodku a pul po příjmu na světě 😀

hankazamecnikova
30. čer 2010

k.ate Já nevím, jestli do toho mám jít, je to šílený, ta představa že potom to fakt začne 😀

blka
30. čer 2010

Hani, po "tom" to fakt začne, jen když je na to tělo a Vašík připraveno. Takže taky nic začít nemusí 😉 . Ale jinak je to přirozené vyvolávání, protože v kapačce ti dávají prostagladiny (či jak se tomu nadává) a to je i složka spermií 😉

hankazamecnikova
30. čer 2010

Jo a zrovna to moje tělo a Vašík třeba připravení jsou, zkusíme to a jedem, co? To si musím teda dobře rozmyslet 😕 Té látce se tak říká, jojo, nebo nějak hodně podobně. Radilo mi to už asi deset sestřiček v nemocnici, mamka tam totiž zná snad všechny, tak chtějí všichni pomoct... Tak se dívám na to břicho a ptám se ho: Vašíčku, tak co, chceš už ven? Ale jen se tak furt kroutí, nevím, co to znamená 🙂

butt
30. čer 2010

@sussanah to je jasny, ze kdyz clovek ma fakt takovy zdrav, nesnaze, tak to je neco jinyho a lezet se proste musim..ja jsem strasne vdecna, ze u me vse porbihalo vicemene v pohode 🙂

a jinak ono je asi fakt uplne jedno, kdy clovek rodi..a planovat si muzem, co chcem 😀

a vidite, ze nekdo pred porodem fakt sexuje? 😀 😀 jsme tu @k.ate resily, ze nam to pripada skoro nemozny, kvuli velkymu brichu, bolavymu spodku, nesutalymu tvrdnuti/poslickam atd.

blka
30. čer 2010

Hani, asi taky neví 😀 .
Tak to máš super, že tam mamka zná sestřičky, to se hodí 😉

hankazamecnikova
30. čer 2010

No, mamka tam v porodnici zná myslím jen jednu... ona zná tak všude možně po nemocnici na nejrůznějších místech.
Vašík neví a krčí tam ramínky, že jo 😀

hankazamecnikova
30. čer 2010

A taky začínám mít obavu, jak to potom v té škole zvládnu. V tom páťáku, jak se do něj hned plánuju vrhnout po hlavě, s tříměsíčním miminkem... Jen aby se mi chtělo od něj vůbec oči odtrhnout, třeba jen na chvilku 😉 Třeba na čínskou konverzaci jsem fakt zvědavá, jak se dostanu. A tam se chodit musí, aspoň jednou za těch 14 dní... 8.7. máme ve stagu předzápis, tak to jsem teda zvědavá, jestli se tam odvážím zapsat.

butt
30. čer 2010

@hankazamecnikova ty jsi uplne moje dvojnice 😀 jsem si vcera delala rozvrh na dalsi semestr a hlavou mi od te doby bezi uplne stejny pochody, jak pises ☹

hankazamecnikova
30. čer 2010

@butt Tak u vás už dokonce můžete tvořit rozvrh teď, jo? My můžeme až od toho 8.7. Tak buď budu tou dobou ještě přenášet, to nevím... nebo už třeba budu doma z porodky a budu celá zblblá hormonama a kdo ví, co si tam zapíšu! 😀 Třeba si říkám, že si to zapíšu všechno, kromě té konverzace a tu si zapíšu až další rok, že bych jako prodloužila... ale zase jen jeden předmět takhle odkládat? Hele jako aspoň máme o čem přemýšlet, že 😵

sussanah
30. čer 2010

@hankazamecnikova ja myslim, ze to pujde. Ja zacla chodit do skoly, prave kdyz mel maly 3m a bylo to teda jednodussi, nez ted kdyz mel tech 8m a ja zk. Proste jsem odstrikala mliko a manza hlidal. Nebo treba jsem nakojila, manza vyrazil na prochazku a ja byla behem 3h zpatky a nakojila znovu 😉

butt
30. čer 2010

@hankazamecnikova jj, nase skola je v tomhle divna a delame si rozvrh uz ted...ja si zapsala vsechno, co bych mely mit...a uvidim no, treba to pujde, kdyz ne, tak aspon neco snad udelam..asi bych si na tvym miste taky zkusila zapsat vsechno, treba to pujde lehceji, nez si myslime 🙂

@sussanah to mi taky hodne lidi rika, ze od malyho miminka se odchazi jednoduseji, nez pak treba od rocniho...tak se tim uklidnuju 🙂

blka
30. čer 2010

@hankazamecnikova Já jsem první odchod do školy obrečela 😅 😉

hankazamecnikova
30. čer 2010

@butt To je pravda, tak já si to taky všechno zapíšu a pak uvidím, jak to půjde... třeba i to, co nebudu moc zvládat, nakonec dám tak nějak jak se říká haluzově a budu to mít z krku 🙂 😀 Mamka mi pořád říká, že malé miminko jen leží, spinká, těžko za tu dobu, co budu pryč, něco provede. Ale roční prcek už pořád někde šmejdí a něco provádí, takže je i těžší ho hlídat...

@blka Ty jo, no já toho počínaje porodem ještě obrečím, že to asi nechci vidět 😅 Budu buď strašně dojatá, nebo strašně lítostivá... já se prostě ráda lituju, no 😀

sussanah
30. čer 2010

@hankazamecnikova je treba se umet i politovat, kdo jiny to za nas udela, ze ano 😉

blka
30. čer 2010

Já su taky lítostivá a přecitlivětlá, tak bulím skoro furt 😀 . Teda, teď je to o dost lepší, než co bývalo před těhu 😅

sussanah
30. čer 2010

ja teda rozhodne bulela nejvic v sestinedeli. Prvni tyden to bylo tak 3-4 denne, pak uz se to lepsilo 🙂 Ale teda hormony se mnou cvicily siiilene 😖

butt
30. čer 2010

@hankazamecnikova tak tak, nejak ta skola dopadne 🙂

ja jsem teda precitlivela cely tehotenstvi, jsem zvedava, co budu predvadet v sestinedeli 😀

dellinka.pv
30. čer 2010

Ahoj holčinky, tak jsem byla dnes u doktora a ten mi udělal ultrazvuk. Říkal, že těhotná jsem, plod měří asi 2 mm.
Zatím prý nevidí problém, objednal mě za 14 dnů a to už by prý mělo bít srdíčko. 😉
Tak snad miminko naskočí a pěkně se bude vyvíjet, bojim bojim. ☹
Klidně plačte, ať se Vám pročistí oční kanálky. 🙂

sussanah
30. čer 2010

@dellinka.pv holka, ted se jeste neboj, na to budes mit cas celych dalsich 9 mesicu 😉 Vim, ze ze zacatku je to silene cekani a kazdy den si rikas, jen at je to ok, at bije srdicko atd. Ale zkus se nad to nadnest, ono ty nervy potom taky muzou udelat svoje. Proste ted je to jen zacatek a proste tak jak to dopadne, tak to ma byt. A bude to urcite dobre, uvidis 🙂

blka
30. čer 2010

Delli, to je super, že je mimušenko v bříšku. A vůbec se ničeho neboj, určitě to dopadne dobře, věř tomu 🙂 . A jak píše Sussanah, jak to má dopadnout, tak to dopadne. Ale vše bude v pohodě a za 9 měsíců budeš držet malej uzlíček štěstí 😉

butt
1. črc 2010

@dellinka.pv gratuluju!to jsou super zpravy!a jak holky rikaji, snaz se nebat 😉

janeyzelvicka
1. črc 2010

@dellinka.pv tak to je paráda, gratuluju 🙂 určitě to bude v pořádku, neboj 🙂

jinak na vás myslím, já v těch největších vedrech každý den jezdila do špitálu busem na injekce a pokaždé jsem měla pocit, že se snad vyvrátím hycem 😠
Ad všecko možné na vyvolání porodu - mě teda nezabralo naprosto nic 😀 😀

butt
1. črc 2010

@janeyzelvicka ja jsem strasne stastna, ze mam ochotnou rodinu a vzdycky se ted najde nekdo, kdo me veze autem s klimatizaci. kdyz uz teda na kontrolu musim...takzes nakonec neporodila, ze nic nezabralo, jo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hankazamecnikova
1. črc 2010

@dellinka.pv Gratulujeme!!! 😀 Neboj, to bude všecko dobrý, hlavně žádný stres, ten by to třeba právě mohl pokazit, ale když budeš v klidu, tak to určitě bude v pořádku i nadále! 😉

Ano, ano, jsem stále 2v1 😀 Doufala jsem, že dneska v noci... ale jediný co, tak jsem se vzbudila zpocená 🙄 A to jsem manželovi říkala, že kdyby chtěl, tak bysme mohli zkusit ty jisté metody. Tak se večer úplně přitulil, třikrát mě pohladil a potom jeho mužná ruka klesla a manžílek mi vytuhnul 😀 😀 😀

butt
1. črc 2010

@hankazamecnikova a ja si uz rikala, ze dlouho nepises, tak ze urcite rodis ☹ a tvuj popis vaseho pokusu o vyvolavani me velmi pobavil 😀 😀 😀

janeyzelvicka
1. črc 2010

@butt 😀 😀 😀 😀 tak nakonec zase jo, 10 dní po termínu po zavedení tabletky ve špitále 😀

@hankazamecnikova 😀 😀 😀 😀