Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

butt
5. črc 2010

@hankazamecnikova to je hrozny, jak ti v okoli tak vsichni rodi ☹ no ja si pripadam, ze prenasim, uz tak mesic 😀 a to terminy mam teprve ve stredu a ctvrtek... ale neboj, nemuzeme byt tehotny vecne 😉 tak se hezky valej a odpocivej 😉 my se dneska jdem podivat kamosce na cerstvy miminko, tak treba to malou inspiruje a vyleze ven 😀

hankazamecnikova
5. črc 2010

@butt Bacha, aby to čerstvé miminko spíš telepaticky nesdělilo tomu tvýmu, jak je porod těžkej a náročnej a ještě si to to tvoje mrně nerozmyslelo 😀 Já Vašíka lákám na postýlku, kterou jsme dnes už povlíkli (předtím sme si říkali, že by se zaprášila...), na dofouknutý kolečka u kočárku, na uklizený pokojíček s vaničkou a spacím košíčkem... a nic. Manžel mi právě připravuje ten úžasný nápoj ze zázvoru, hřebíčku a skořice... to je ale smrad. Mohlo by to zabrat, beztak to bude hnusně zázvorový 😝

butt
5. črc 2010

@hankazamecnikova ty nemas rada zazvor?ja ho miluju a ten napoj mi chutna 😀 bohuzel u nas zatim nefunguje.. no manzel prisel ted s teorii, ze kdyz se ma mala tak dobre v brisku, pze ju porad hladime a povidame si s ni, tak ze je jasny, ze nechce na svet 😀 no a jinak doufam, ze to miminko ji zkusenosti s porodem nebude sdelovat, byl tahanej klestema...

hankazamecnikova
5. črc 2010

@butt Tak třeba jí řekne: Hele, radši jdi dobrovolně a rychle, jinak si to schytáš kleštěma po hlavě 😀
Já teda zázvor moc nemusím. Vím o jeho zázračných schopnostech a věřím v ně, to jo... Vždyť Číňani, to je samej česnej a zázvor, že. Ale chuť je teda drsná. Tak a ještě by mohla konečně přijít ta bouřka!

butt
5. črc 2010

@hankazamecnikova to by ji rict mohl 😀 ja mam prave zazvor hodne rada 🙂 a koukala jsem se, ze celej zitrek ma prset, to by mohlo zapusobit 😉

butt
5. črc 2010

@hankazamecnikova tak at ti napoj zabere!ja valim k te kamosce 🙂

hankazamecnikova
5. črc 2010

@butt Já jsem doufala, že bude pršet už dneska... ale už se v noci ochladilo a aspoň se dobře spalo. Hele, mě vlastně docela chutná zázvorová limonáda chlazená 😀 ale čaj moc ne... tak teď piju ten nápoj, mám v něm dvě kostky ledu a jde to. Třeba mě po něm i žáha přestane pálit. Ta mě štve hodně.

butt
5. črc 2010

@hankazamecnikova no vidis, tak to mas takovou limonadu 😀 a uz z ni rodis? 😀 me zaha ted v posledni dobe palit prestala, uplne koukam 🙂

blka
5. črc 2010

@hankazamecnikova Je dost možný, že to byla ségra. Včera jsem se dozvěděla, že si při mateřské přivydělává.

A to ti tu výšku dělohy nějak měřili?

k.ate
5. črc 2010

Teeeda, tak koukám, že se tady pořád nerodí 🙂

hani - tak držím palce, ať se prcek brzo odhodlá a vykoukne 🙂

hankazamecnikova
6. črc 2010

@butt No v noci mě najednou přepadla bolest celýho břicha, když se stáhlo a bylo fakt tvrdý jako šutr, tak už jsem byla skoro i nadšená, že by to fakt bylo ono? Zašla jsem si na záchod a zkusila si ještě lehnout... a co ti budu povídat, zaspala jsem to a ráno zas nic 😀

@blka To se měří na prsty, jenže ona je má každá doktorka jiný, že jo a minule a předminule mě pokaždé vyšetřovala jiná doktorka... Asi je to jedno, prostě když se malýmu zachce, může být ještě dneska venku, ať je vysoko jak chce.

@k.ate Díky, on je to asi chlapeček stydlivej, no...

Tak já jdu pokračovat v pití toho žůžo nápoje a horkých vanách... chjo.

k.ate
6. črc 2010

@hankazamecnikova užívej si klidu na vysedávání u netu a tak 🙂 Nějakou dobu ho už mít nebudeš 😀 a pak budeš vzpomínat, jak to bylo super, když jste byli ještě dva v jednom 😀

butt
6. črc 2010

@hankazamecnikova tak at to uz zabere 😉

@k.ate jsem onhedy resila, ze nej by bylo, kdyby clovek mohl dle libosti po porodu davat dite zpet do bricha, zvlast kdyz by se potreboval vyspat, nebo podobne 😀 skoda, ze to tak nefunguje 😀

sussanah
6. črc 2010

Ahoj holky, tak se hlasim po dovolene, vratili jsme se o den driv, zacalo prset ☹ Ale jinak super. Koukam, ze Hance napoj mozna zabral 😉

blka
6. črc 2010

@hankazamecnikova Aha, tak to jo.
Ať ti nápoj brzo zabere 😉

@sussanah A jak jste se měli? A kde jste vůbec byli?

Mě už to učení vůbec nebaví, už se na ten čtvrtek těším 🤐 . Už to chcu mít za sebou a je mi jedno, jak to dopadne, ale pevně doufám, že komise bude hodná a dopadne to dobře. No, kdyžtak budu mít klid od učení jen do září 😅 . Ale tím, že teď byly ty svátky, tak jsem měla 2 dny sobotu a teď je pro mě druhej den neděle 😀 , tak mi ten čtvrtek přijde daleko. Se budu zítra divit, až zjistím, že je středa 😀

sussanah
6. črc 2010

@blka ty mas ty dny kvalitne pomotane 😀 😀 Ale fakt je, ze jak jsme dneska prijeli z dovci, tak ma taky nedeli. Meli jsme se super, ale bylo to kratke 😒 Byli jsme ve Valasskych Klobukach, mame pobliz i chatu, tak jeden den jsme meli navstevni u siroke rodiny. Dokonce jsme i pomerne slusne nocnikovali, takze vecer jsme v ruce preprala 2 pocurane pliny a kapsovku a do rana suche 🙂 A maly si zacal sedat uz regulerne na zadek pres bok, (doted sedel mezi patickama), takze vlastne same pokroky. A navic smerujeme k jednomu spanku denne a vecer mi potom kraaaasne usina bez velkych scen 🙂
Vydrz s tim ucenim. Zitra budes prekvapena, ze je streda no a ve Ct to budes mit za sebou 😎 Vydrz!!!

hankazamecnikova
6. črc 2010

@blka No jo, nějak se ti to blíží, držím palce! 😉 Určitě to dobře dopadne!

No, já jsem stále celá a z toho pitomýho počasí mě akorát začíná bolet v krku ☹

blka
6. črc 2010

@sussanah Já vydržím. Co jiného mi zbývá, že 😀
Krátká, ale aspoň, že nějaká byla 😉 . My taky nějakou plánujeme (taky takovou kratší), ale nevím, jestli to nakonec vyjde. Uvidíme. Zatím nemáme ani nic vybrané, natož zajištěné, takže pochybuju, že někde bude místo.

@hankazamecnikova 😉
Já jsem měla bolení minulý týden (to teda jen chvilu, ale pak rýmu 😝 ), tak snad mě teď už nic nezastihne. Ale to počasí je fakt blbý. Včera vedro a dneska kosa 😒

hankazamecnikova
6. črc 2010

@blka Na foru těhotenství na lide.cz jsem se právě dověděla, že jedna holka, co měla termín až dnes a vyhrožovala, že jestli jako neporodí tak jako si snad zažádá hned o hamiltona, právě odjela do porodky s prasklou vodou. No krize... Já jdu už picnout 😒 Pro mě si místo porodu přišlo nachlazení, už mě bolí i hlava... no fuuuuj 😢

hankazamecnikova
6. črc 2010

@k.ate Já vím, že bych si to měla zatím užívat, že máme doma veget, jen čučíme na filmy a jíme... ale když mě už to s tím břichem tak nebaví ☹ A chtěla bych to už mít za sebou, vidět malýho a vědět, že je v pořádku ☹

blka
6. črc 2010

@hankazamecnikova Nachlazení nezávidím ☹ . Ale neboj, Vašík vykoukne na svět a už to dlouho trvat nebude. Vydrž ještě chvilku 😉

sussanah
6. črc 2010

@hankazamecnikova a ja myslela, ze uz jsi na ceste do porodky 😕 Neboj, vydrz, to prijde a jeste se budes tlouct do hlavy, ze sis to neuzivala vic toho klidu 😉 Ale jak si vzpominam, byla jsem uuuplne stejna 😀
@blka No my jsme to meli zajistene 2 dny dopredu, bouchla nam totiz jina dovolena. A ted musim rict, ze tam bylo fakt pekne, posezeni na zahradce, erarni gril, houpacka pro maleho, proste lahoda 😎
http://www.apartman-lipina.cz/

k.ate
6. črc 2010

@hankazamecnikova věřím, že to čekání musí být mazec, já naštěstí počítala s tím nejpozdějším termínem, takže jsem sama pro sebe rodila o tři dny dřív ... Takže takovýhle čekání neznám... Ale ted fakt vzpomínám a to, jak mi všichni říkali, ať si užívám, dokud je malej v břiše 😀 Ne teda pořád, ale občas jo 🙂

Jinak holky, ten náš lajdák nechce jezdit v obchodě v kočáru, chce sedět ve vozíku, mě z něj trefí 😀 V kočáru je protivka protivnej a jakmile ho posadíme do vozíku, hned háže úsměvy na všechny strany, to jsme ho zas něco naučili... :-/ 😀

blka
7. črc 2010

@sussanah Díky za odkaz, mrknu na to 😉

Už mi došlo, že je středa 😅 . K ránu jsem měla dost děsivej sen o zkouškách 😝 a teď už myslím na spolužáky a na zítřek. Ach jo ☹

butt
7. črc 2010

@sussanah tak zda se, ze se dovolena povedla, uprimne zavidim 😀 jsem ted nedavno tak premyslela, co bych tak o prazdninach delala, kdybychom necekali prcka 😀

@k.ate tak dobry, ze je apson nekde spokojenej, ne? 😀 😀

@blka drz se!moc na tebe myslim, ta ti poslednmi uceni leze dobre do hlavy a at se moc nestresujes 😉 a nezapomen, je to jenom skola.takze je to sice dulezity, ale ne to nejdulezitejsi 😉

jinak hlasim, ze mam dnes termin podle ultrazvuku, tak jsme zvedava 😀

blka
7. črc 2010

@butt Moc děkuju 🙂 . Už si začínám říkat takové ty uklidňovací řeči, ale moc to nefunguje 😅 . Každopádně su ráda za ty svátky, protože jsem fakt až do dneška byla v klidu. Před bakalářskýma státnicema jsem byla ve stresu 3 dny předem 😝 .
Zítra v tuto dobu se už budu potit 😖 . Stejně to je hrozný, takový pitomý zkoušky a kolik to je stresu 🙄

tanuki
7. črc 2010

@blka tak na tebe taky budeme myslet 😉

Já ještě musím maximálně zabrat ☹

Rodičky, jste tu s někým mobilně propojené, ať víme... 🙂?

sussanah
7. črc 2010

Nojo koukam, ze rodicky jsou nekde pryc, bud odpocivaji nebo rodi 🙂

butt
7. črc 2010

@blka neboj, zvladnes to!

no ja mysli, ze hanka uz fakt rodi, se tu dlouho neukazala 🙂 ja se zatim venuju tomu odpocinku 😀 mobil tady na nikoho nemam, pokud mi nektere pisnete cislo do ip, tak vas pak budu samozrejme rada informovat 😉

butt
7. črc 2010

tak cislo uz mam na tanuki, tak pripadny dotazy ohledne myho stavu smerujte na ni 🙂