Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
1. zář 2010

@butt To jsi moc hodná, že mě chceš povzbudit, díky 🙂 Já už si připadám jako ve snu, fakt. Malej najednou začal pít co dvě hodiny. I v noci. A normálně mně to nevadí, protože mi aspoň pravidelně odsává mlíko a nedělají se mi zatvrdliny, najednou po nich není ani náznak. Ale moc se nevyspím. Tak teď nevím, jestli je lepší spánkový dluh nebo horečky ze zatvrdlin... Stejně, když malej spal těch 6 hod v kuse, musela jsem i tak vstávat a odsávat... No a přibral mi za týden 290 g. Tak sem si říkala, hurá, doktorka nám dá pokoj. A víš, co mi řekla? Prý: "A nechcete dávat ten Nutrilon aspoň na noc?" A já úplně baterky 😲 a nic jsem jí na to ani neřekla. Fakt nechápu, ona je snad najatá.

@knobloska Ahoj, vítej 🙂 Tak s tím druhým dítkem to bude asi dost záhul, ale jinak nejsi sobec! Ve 2,5 letech, dvakrát za měsíc v soukromé školce? To je podle mě úplně v pohodě, spíš jí to možná prospěje, že bude mezi dětma 😉

butt
1. zář 2010

@hankazamecnikova ta doktorka je fakt nejaka prdla 😅 mozna ji fakt plati za propagaci 😀

hankazamecnikova
1. zář 2010

@blka Tak uvidíš, co ti řeknou na tom gastru hlavně (držím palce), ale proč bys nekojila? Někomu se to asi zdá divný, no... Ale rok a dva měsíce ještě není tak moc 😉 Akorát v noci by tě mohl nechat vyspat. Vašík teď nějak změnil taktiku a taky pije co dvě hodiny i v noci 😉

hankazamecnikova
1. zář 2010

@butt Já jsem právě nedávno slyšela, že Nutrilon fakt doktorům za propagaci platí. A smála jsem se tomu. Teď už se ale tak nesměju.... Jo a Vašík má v sedmi týdnech 4 880 g. Porodní váha 4 010 g, ale z porodky odjížděl s 3 530 g.

butt
1. zář 2010

@hankazamecnikova vzdyt pribira uplne krasne 😉

hankazamecnikova
1. zář 2010

@butt Ze začátku jsem vůbec neměla mlíko a nepřibíral, víš, tak mě začala kontrolovat každej týden dva. A teď jak jsem měla ty horečky a přibral jen 150 g za dva týdny, tak je na mě opět vysazená. Ale schválně jsem ho hlady netýrala, on je a byl spokojenej. A teď to zase pěkně dohání. Ale flaška s Nutrilonkem je mi nabízena pravidelně 😕 😔

butt
1. zář 2010

@hankazamecnikova ja vim, ze jste meli vselijaky trable..ale ted bych mu uz fakt UM nedavala...ja dokrmovala nazacatku, pze jsme toho moc nenakojili a nase dr. mi rekla, at se na to vyprdnu a zkusim jen kojit...jedinej clovek, kt me podporil, abych se na UM vykaslala..jsem rada, ze me nestresuje, ze mala nepribira nejak moc..je celkem zastankyne kojeni 🙂

alzbeta82
1. zář 2010

@knobloska vůbec nejsi sobec!!! dvakrát měsíčně mi to přijde úplně v pohodě.Spíš mi přijde zvláštní když se některé mamky od dětí nehnou ani na krok, nenechají je nikomu hlídat a pak si stěžují,že nemají čas pro sebe.
Já začínám od konce září studovat angličtinu v kombinovaném studiu na filozofické fakultě v Ostravě, v únoru se má narodit mimi, tak jsem zvědavá, jak to budu zvládat. Ale na studium se moc těším 🙂

hankazamecnikova
1. zář 2010

@butt No právě ta naše mi to taky říkala, ať kojím kdykoli si malej řekne, že se třeba rozkojím plně a tak. A taky že jsem se fakt rozkojila. Já nechápu, co teď má... 😖 Mě podporuje mamka, ať jen kojím a UM nedávám. Sice mě do toho i nutila už na začátku, kdy jsem byla bez mlíka, a to bysme to bez UM nezvládli v těch vedrech, pohádaly jsme se kvůli tomu, ale později jsem její zápal pro plný kojení ocenila.

hankazamecnikova
1. zář 2010

@sussanah S tím bambusem by mě to taky zajímalo, proč to začne smrdět? 😲

knobloska
1. zář 2010

@blka Možná by si to mohli přehodit, ale to po nich nechci. Máma tam dělá už 10 let a má ten kolektiv ráda no a ségra pracuje s kamarádkou, co s ní bydlí.
To neva, teď to snad nějak dáme s tou školkou, ale s malinkým miminkem to bude těžší.

knobloska
1. zář 2010

A zapomněla jsem.....moc děkuju za pozitivní reakce, v mém okolí jich moc není. Manžel je snad jediný, no a naši jsou docela taky v pohodě. Ale tchánojc....to je pohroma. Já už jednu vysokou mám, strojní, takže nechápou, proč to jako dělám. Nepochopí, že mě technická práce nebaví a že tohle jsem chtěla vždycky, tak proč si školu nedodělat teď. Přitom jim to může být ukradený, od nich nikdo nic nechce.

blka
1. zář 2010

@hankazamecnikova Hani, to je divný, že ti furt nabízí UM. Kdyť Vašík přibral krásně 🙂 . I váhu máte krásnou, když se vezme s jakou jste odcházeli z porodnice.
S tím kojením, já už chci zkusit na noc UM, protože vstávat skoro 10 měsíců co 2 hodiny je mazec. Se bojím, že si oba přivodíme nespavost 😅 . Nevím, jestli je to možné, mně to jen napadlo. A hlavně chci zkusit, jestli ho víc nezasytí a nebude se budit tak často. Já vím, že to ještě není dlouhá doba kojení, ale toto je fakt náročné 😔

alzbeta82
1. zář 2010

@knobloska Jsme na tom podobně 🙂 Vystudovala jsem vysokou stavební a teď tři roky po státnicích začínám s humanitním oborem. Navíc hraju vrcholově házenou a chci pak hrát i s miminkem. Držím pěsti, ať to studium zvládáš a hlavně je dobře,že tě podporuje manžel 🙂

sussanah
1. zář 2010

@knobloska ahoj 🙂 uplne v pohode si delej skolu, vzdyt mas z toho doma zblbnout? A taky male kdyz je 2,5 tak dvakrat do mesice, to si akorat zvykne, stejne pujde brzy do skolky ne? Ja myslim, ze to bude v pohode, uvidis. A na blbe kecy okoli nedej, hlavne kdyz mas podporu manzela, ostatnim je po tom prd 😉
@hankazamecnikova hele to skoro zni jako moje byvala pediatricka 😀 v sestinedeli to bylo same kojte kojte a potom furt davejte cajik a um. Takze ted mam novou pediatricku a ta podporuje i kamosku, co koji v maleho 15m at pekne koji, pokud je to oba bavi 🙂 By me docela zajimalo kdepak byla pediatricka na doivolene/konferenci? 😀 Jo a ten smrdici bambus, holka netusim, proc to tak je, ale nejsem jedina, co onen zapach u nekterych plen po case pozoruje 😒

vafle
1. zář 2010

Vzhledem k tomu, že se na doporučení pediatrů a odborných pediatrických společností doporučuje kojit min. do ukončeného 6. měsíce, je z důvodu podpory kojení reklama a propagace výrobků tzv. počáteční mléčné výživy zakázana směrem k laické veřejnosti, tj. ke konečnému spotřebiteli.

Není možné ani bezplatné podávání jednorázových vzorků v lékárnách či u pediatra. Rovněž není povolena jakákoli propagace formou slevových kuponů, slev, speciálních vystavení v regále, zvýhodňování nákupu, speciální promo balení nebo jakýkoli jiný způsob propagace, kterým byste ovlivňovala maminku k zakoupení těchto výrobků.

sussanah
1. zář 2010

@vafle no a prece se tak deje 😒 Respektive holt n to musi fikane pres pediatry ze ano... 😖

vafle
1. zář 2010

ale je to strašné... celkem nechápu přístup té doktorky....
I když v případě gynekologů je to to samé jen prodávají antikoncepci - sice na to není zákon jako na UM ale každý internista by jim to zatrhnul

sussanah
1. zář 2010

@vafle jj kdyz jsem po porodu zadnou antiko nechtela (precejen kojim), tak to gyndarka komentovala asi 10min.. A pri pristi kontrole mi je rvala znovu a kdyz jsem opet odmitla, tak to komentovala slovy "no snad nechcete otehotnet!" No a uz shanim novou 🙂

hankazamecnikova
1. zář 2010

@sussanah Jeje, no nestraš mě, protože mě čeká prohlídka po šestinedělí teď v osmi nedělích... a ten můj gynekolog je taky takovej propagační 😖

vafle
1. zář 2010

no já ještě nevím jak to budu řešit.....po porodu...potřebujeme postavit domeček a pak budou další děti ale jak toho dosáhneme to nevím..... 🙂

sussanah
1. zář 2010

@hankazamecnikova jj holka je treba se branit. Moje gyndarka jeste vubec nechapala, jak muzu byt tak nezodpovedna a ublizuju svemu diteti, kdyz jsem nechtela brat tehu vitaminy 😒 No proste vyrobci leku a jejich obchodni zastupci delaji svou praci dobre 😠

butt
2. zář 2010

@hankazamecnikova no je ta vase doktorka trosku ujeta 😀 ale tak pokdu tam jsi jinak spoko, tak tohle proste jen ber s rezervou 🙂

@knobloska na okoli kasli 😉 a trosku povzbuzeni: moje mamka si v dospelosti vystudovala dalsi dve skoly, i kdyz jednu uz mela, proste proto, ze ji o bavi a zajima a moje babicka ted druhou skolu studuje 😉

@sussanah ty jsi to doktorce rekla, ze vitaminy brat nechces?ja jsem mu odkvala, ze jasne, ze budu brat vitaminy a oak jsem si vzala jendou za tyden a psokojeni jsme byli oba 😀

blka
2. zář 2010

Tak to mě gyndař vitamíny nenutil. Když jsem se ho ptala, tak říkal, že není potřeba, jestli chci, tak můžu. Že akorát kys. listová je dobrá, ale je to na mně 🙂

blka
2. zář 2010

A antiko mi taky nenutí. Po šestinedělí jsem si nechala napsat Azalii, ale brala jsem ji s těžkým srdcem, protože mi vadilo do Marečka cpát hormony. Když jsem tam byla teď, tak se ptal, jen jsem řekla, že mi nevadila, ale mně vadilo dávat hormony synovi. On opáčil, že to právě ne, že to do mléka nejde (v letáčku bylo psané určité množství, které jde, tak jsem z toho byla celkem rozhozená), ale dál to neřešil.

sussanah
2. zář 2010

@butt njn ja jsem takova drzka nevymachana, takze jsem ji rekla, ze proste vitaminy brat nebudu, protoze nevidim pro to duvod. No a protoze jsem je nechtela, tak me zaradila do skatulky - prirodni zeny = divna 😀 Ja totiz jeste navic ani nejim maso, takze to mi v podstate rekla, ze pokud nebudu brat vytaminy, tak bude maly nedovyvinuty. No proste byla to moc mila pani 😀

vafle
2. zář 2010

no ono není vitamín jako vitamín.........já třeba listovku brala dost poctivě a mrzelo mě že jsem zjistila že jsem těhu až tak pozdě....jinak bych začala dříve.....ale ta mixáž těhu pochoutek tak to bych do pusy nevzala 😝

vafle
2. zář 2010

jinak mám termín 19. 9. a 20. mi začíná škola.....studuju prezenčně navazující mag. studium a chybí mi poslední ročník.....tak nevím jak to budu zvládat....ve škole se teda všichni tváří že to půjde ale ze svého okolí taky moc podpory nemám.....kromě maminky /ta žije v tom jak jsou tituly stráááááááááááášně důležité/ a manžela /ten mě podporuje v čemkoli od toho ho přece mám/. Všichni ostatní si myslí že jsem blázen a že si to představuju jak hurvínek válku a že to stejně vzdám až se narodí.....a jak to chci jako dělat.....bla bla bla už mě ty jejich kecy štvou.
Jako nějak extra na téhle škole nelpím a když to nepůjde nebudu to lámat přes koleno ale vadí mi jak se všichni tváří že vše ví lépe než já.

crawler
2. zář 2010

@vafle ona je PA i mgr? myslela jsem, že jde jen o 3 roky, protože všechny PA, co jsem viděla, měly Bc....hele můžu se zeptat, na kolik cca vyjdou učebnice, apod. ke studiu? já o té PA pořád uvažuju, až pojedu na univerzitu, tak chci jít informovat...možná je to úplně neereálný, ale udělám si názor sama podle toho, co mi řeknou....

sussanah
2. zář 2010

@vafle nojo, listovka o tom ani nemluvim, to si myslim, ze teda smysl opravdu ma, ale jen tak do ostatnich vitaminu bych nesla. Teda ted vlastne uz beru vitaminy, teda ne kazdy den, ale porad kojim a snazime se o druhe a chtela bych kojit o behem tehu, pokud by to slo a to jsem teda dospela k zaveru, ze by to moje telo uz taky nemuselo rozdychat, kdyby me jeden svist vysaval zvenku a druhy zenvitr 😀