Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
2. kvě 2010

Kate, tak jestli máš pocit, že tě to stresuje a neděláš naplno ani jedno, tak bych to možná na nějakou dobu fakt odpískala... nemá asi cenu to hrotit, pokud nejsi spokojená.

k.ate
2. kvě 2010

Janey - mně je na jednu stranu líto, že manža pak nebude moct bejt tolik s malým, ale zas takhle to je prostě takový na prd... Těžko se to popisuje 😀 JEště uvidíme, uděláme každej 5 kreditů, aby nás nevyrazili ze školy 😀 a přes prázdniny se rozhodnem, manža si zkusí najít nějakou rozumnou práci a pak uvidíme 🙂

janeyzelvicka
2. kvě 2010

kate, to zní rozumně 🙂

blka
3. kvě 2010

Kate, a proč by školy nechal i manžel? Třeba by byloi řešení to, že ty přerušíš, manžel si školu dodělá a pak bys znovu nastoupila ty 😉 . Nebo tak by to nešlo? Hlavně přeju, ať se rozhodnete co nejlíp 😉

hankazamecnikova
3. kvě 2010

janey: Víkend byl... no svatba byla pěkná, ale... holky, já už asi nemůžu... minulý týden jsem toho měla hodně ve škole a tenhle týden asi nebude o moc lepší. do toho jsem teda doma už prala a žehlila oblečky na malého.
Prostě jsem se celkem slušně znavila. v sobotu jsme jeli na tu svatbu mojí kamarádce až tam k nim na jižní Moravu, v pátek a sobotu sme kvůli tomu přespávali na gauči u Jardových rodičů, kde mě s tím mým břichem pěkně chytaly křeče do zad a potom i do nohou. nohy mi v sobotu na té svatbě poprvé natekly, tak už vím, co to teda je, bylo to fakt strašný, jako medvědí tlapy...

A v neděli taky nebyl v plánu odpočinek, měli jsme teda jet se švagrovou do Ikey (my totiž nemáme auto) kupovat postýlku. Na to sme se všichni ale moc těšili. Ale ráno, když jsme snídali, nám přímo před očima přepadla vrchní část takové té rozklídací jídelní stoličky pro děcka... i s malou neteřinkou. Nemohli jsme tomu zabránit, nikdo to nečekal a byla to vteřinka, prostě vadná stolička. Seděla jsem nejblíž a koukám na ni, jak leží na zemi a ani nekřičí, tak jsem zažila takový šok! Myslela jsem, že je mrtvá! Rychle jsem ji zvedla a teda teklo jí z pusiny krve a rozkřičela se a už k nám jela záchranka naštěstí jí snad nic není, jen ta rozbitá pusinka... ale prostě, mám už odrovnané i nervy ☹

k.ate
3. kvě 2010

blka - ale to neutáhnem finančně :-/ manža možná zkusí dálkově jinej obor... 🙂
A co malej, jak zvládá cvičení?

hani -s tou malou, to je děs, co to bylo za židličku? 😕 Jinak já měla štěstí a cestování jsem zvládala v těhu v pohodě... Ještě ve 38tt jsme byli u manžovejch rodičů na návštěvě (3 hodiny vlakem 😀 )... Zato ted s malým nikam zatím nejezdíme, ale brácha se v červnu žení a svatbu nebudou mít v Brně, tak se budem muset vydat na cestu 😀

hankazamecnikova
3. kvě 2010

Taková ta dřevěná masivní, jak se dá rozložit na stoleček a menší židličku, tak bacha na to. já budu asi krmit na klíně, po tom, co jsem tohle viděla. taková těžká židlička na zádech a hlavičce mrňouska? ještě teď se mi chce bulet, jaký to byl šok ☹

Mně nevadí cestování (i když to troje přesedání do Přerova je hnus), ale to, že nemám ani chvilku pauzu... chci už konečně volný víkend, ale je v nedohlednu. Květen je plný akcí, celá naše rodina slaví narozeniny atd. zrovna v květnu...

blka
3. kvě 2010

Kate, aha, vidíš, na to jsem nepomyslela 😔
No, tak celkem mu to jde, ale musím si vzpomenout 😅 . Ale včera už udělal pár "krůčků" po 4, takže se třeba rozleze 🙂

Hani, musíš se šetřit. Hm, ty oslavy jsou blbé. Taky mi to vadilo a teď ještě víc 😅
S tou neteří, to je hrůza ☹ . Snad to nebude nic vážného.

k.ate
3. kvě 2010

hani - v týhle ždličce se můj mladší brácha překlopil taky, ale na záda, vytáhl šuplík z kuchyňský linky a tím švihem se překlopil :-/ My máme na krmení židličku antilop z IKEY, ta vyhrála i nějakej test, co se bezpečnosti týče 🙂 A dokud malej ještě úplně neseděl (teda to jsme v podstatě pořádně nepřikrmovali), krmili jsme ho v autosedačce...

tanuki
3. kvě 2010

kate, tak vy jste v trošku jiné situaci než jsme byli my- my bez dokončení školy nejsme nic.. 😉

Hani, to musel být teda šok.. ☹

k.ate
3. kvě 2010

blka - určitě se rozleze 😀 A pak nebudeš vědět, co dřív... Náš malej je v tomhle sebevrah, nejvíc s emu líbí kolečka od židlí, na kterejch sedíme, vždycky se k jednomu z nás nenápadně přišine a zkoumá kolečko, takže mít oči i vzadu ☹

k.ate
3. kvě 2010

tan - právě kdybychom neměli ještě Bc. , asi bychom bojovali mnohem víc, ale takhle to je pro nás "zahozenej" jen jeden semestr, což není zas tolik... No uvidíme, dneska chcem jít na studijní poptat se, jaký máme možnosti...

hankazamecnikova
3. kvě 2010

k.ate: úplně vím, co tím myslíš, zahodit jen ten jeden semestr, to strašně láká 🙂

blka
3. kvě 2010

Kate, Mareček už si všude stoupá, takže jako ostříž jsem už teď.

janeyzelvicka
3. kvě 2010

s tou židličkou to je maso 😖 my máme taky ikea, ale myslím tu antilop, takže je stabilní, jediné, co mi vadí je, že jsem se o ni ze začátku přerážela, protože to má ty roztažený nožky 😀 no a taky se dokáže vysoukat i když je přepásaná, malá je taková hadí žena, pokud nemá pětibodový pás, tak to je krize 😀

hankazamecnikova
4. kvě 2010

janey: jestli má ty nohy až takhle roztáhnutý, tak to o ní fakt začínám uvažovat 🙂 ale stejně budu na malýho jako ostříž, kde se mi naklání... jejda, no ale abych pak o tu nohu sama nezakopla a neshodila si dítě sama, co? to je teda pěkně náročný povolání na nervy, tohle to mateřství 😲

k.ate
4. kvě 2010

hani - u té antilopky dělali i test, jestli ji převrátí druhý dítě, který se k ní připlazí a vydržela... Ona stojí fakt pevně, i když na první pohled se nezdá 🙂 Nohy má hodně od sebe, takže stabilita (mně) přijde fakt oooobrovská 🙂

hankazamecnikova
4. kvě 2010

k.ate: Fakt? Tak to rychle pro ňu! 🙂 Teda... ještě nemáme doma ani postýlku (ale dovezou ji dneska, konečně) a malej není na světě a já už šílím, v čem bude sedět u stolu, že 😀 Ale bylo to fakt šílený, jak ta malá padala přímo na pusinu a na ní přistála celá ta pitomá masivní židlička ☹

K.ate a nemůžeš si dát třeba rok přerušení studia a rozmyslet se během toho roku, jestli se ti chce nebo nechce dál pokračovat? Teda já nevím, jestli jsi už třeba nepřerušovala. Sama řeším, jak to všechno zvládnu a zatím jsem si to asi malovala moc jednoduše. Začínám přicházet na to, že to asi nebude taková brnkačka...

butt
4. kvě 2010

ahojte holky, muzu se k vam pridat?jsem ve tretaku, obor na pet let a doufam, ze skolu zvladnu bez prerusovani..uvidime 😀 chtela jsem se vas zeptat (ikdyz to je sice u me predcasny, kdyz ani nevim, jestli budu kojit) jak to delate s krmenim miminek, kdyz jste ve skole?cetla jsme, ze kdyz se da kojenymu flaska, ze je riziko, ze pak nebude chtit prso...ale si zas nedokazu predstavit, ze by ten, kdo by hlidal, mel davat injekcni strikackou, nebo z nejakyho toho kelimku..., ze to musi byt strasne pracny (muj dojem, fakt nevim...) taky nejaky flasky maji byt snad lepsi v tom smyslu, ze je mensi riziko, ze mimino pak odmitne prso..budu moc rada za vase nazory a prakticky zkusenosti 🙂

eveluska
4. kvě 2010

butt - ahoj 🙂
hani - a ty si v kolikataku? taky si nechtela prerusovat? s tou zidlickou je to teda sileny, ja mela jako mala presne takovou....

blka
4. kvě 2010

Ahoj, Butt 🙂
Až budeš chodit do školy, tak mimčo bude mít cca 3 měsíce, takže krmení z flašky by neměl být problém (pokud ji přijme, to byl u nás ze začátku dost boj). Já jsem mlíka měla dost, odsříkávala jsem v noci a hlídači krmili z flašky. Ale i v těch 3 měsících měl novorozenecký dudlík, aby mu to neteklo moc rychle a nebylo pro něj flaška jednodušší, než prso. Jde ale i o to, že budeš muset odstříkávat i ve škole, což pro měl bylo utrpení 😒

Hani, brnkačka to není 😅 . Hlavně se donutit něco dělat 😝

janeyzelvicka
4. kvě 2010

Ahoj Butt 🙂
Jak píše blka, myslím, že s lahvičkou by neměl být problém, aspoň my jsme to tak dělali a v pohodě. Ale i stříkačkou se dá, nedávno jsem tak krmila mimi od kamarádky a s trochou cviku se dá.
Copak studuješ?

butt
4. kvě 2010

super holky, to je presne to, co jsem potrebovala slyset 😀 a mate nejakou oblibenou znacku flasky?nebo to je uplne jedno?mam dojem, ze hodne lidi si chvali od aventu...a teda vidite, odstrikavani ve skole, to mi vubec nedoslo 😅

jinak studuju prava 🙂 a vy? 🙂

blka
4. kvě 2010

Butt, já mám flašky MAM. Mareček ty aventky neměl úplně kolem pusinky, takže nasával vzduch a od MAMu má i dudlík, tak jsem vzala i flašku a je fajn.

tanuki
4. kvě 2010

ahoj butt, tam se asi nemusí moc na přednášky, co? 🙂 My jsme měli taky Avent.

No měn přijde nejhorší ta domácnost..už mám i morálku se začít učit, ale musím pořád uklízet, prát a vařit 😝 😝 😝 když se zrovna nevěnuju..😉

k.ate
4. kvě 2010

butt - my jsme krmili flaškou, když jsem byla ve škole a pohoda, malej je kojenej doteď 😀 Ale on byl savec od narození 🙂 My teď s manžou budem asi končit, ale to je spíš naší leností, zvládat se to dá... Kdybychom už neměli toho pitomýho Bc. asi bychom se teď nevzdali, ale tím, že už "něco" máme, tak nám (hlavně mně) schází motivace 🙂

janeyzelvicka
4. kvě 2010

butt, já v brně žurnalistiku a mezinárodní vztahy. Jinak flašky a dudlíky jsme měli avent a byli jsme fakt spokojení.

blka
4. kvě 2010

Tak já teda přes den na učení nemám vůbec čas. Leda, až večer, až prcek spí. On není vůbec samostatný, nevydrží chvilku sám. Něco sem napsat je boj 😅

milinoj
4. kvě 2010

Ahoj holky, po dlouhé době se ozývám,
začíná nám ve škole přituhovat tak všem přeji zvládnuté zkoušky, zápočty a podobně. Já si opět jededn zápočet nedobrovolně odsunula na další rok, měla jsem z toho depku a obrečela to a chtěla se na vše vykašlat, ale ještě nějak zabojuju a uvidím.
Vítám butt - taky jsem řešila odstříkávání a krmení z lahve, je to asi u každého miminka individuální. Moje spolužačky to takhle dělají naprosto v pohodě - ve škole na záchodě odstříkají, vezmou do falšky, případně vylejí do záchodu pokud mají mléka dost. Jsou šikulky tak uvidím jak to budeme zvládat my 🙂

k.ate
4. kvě 2010

jinak lahvičky i odsávačku máme medelu, avent má hodně věcí z polykarbonátu ☹ Takže jsme ho nechtěli...