Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
21. kvě 2010

Díky holky! Doufám, že pak po porodu ho prohlídnou a fakt to bude jen prostě křivá kebulka a nebudou třeba žádná další mecheche s doktory 🙂
Už se těším, až to bude, až tu bude s náma... Ale docela si teď i užívám malýho v bříšku. Večer ho trochu masíruju a on mi tlačí nožičkou naproti a nebo se tam celý kroutí, to bylo dneska i vidět na tom ultrazvuku 🙂

butt
21. kvě 2010

hanko mam radost!

hankazamecnikova
21. kvě 2010

butt: Já taky, díky 🙂

butt
21. kvě 2010

hanko: tak ted uz snad budes mit zbytek tehotenstvi bez vetsich stresu 😉

hankazamecnikova
21. kvě 2010

butt: To bych si moc přála, bylo by to přímo báječné 🙂

hankazamecnikova
21. kvě 2010

blka: Zdálo se mi to (na fotce), nebo máš taky šátek na nošení Moby Wrap? 🙂

tanuki
21. kvě 2010

Hani, ono to někdy přetvává 😀 Verunka si lehne, zvedne jednu nohu, řekne "táty" zvedne druhou, řekne "maminky" a musíme každý jednu masírovat 😀

eveluska
21. kvě 2010

hani - to jsou skvely zpravy! 🙂 urcite to bude dobry! ty maj napady - takhle pred TP strasit s amnio 😠

blka
21. kvě 2010

Hani, jo, mám moby 😉

hankazamecnikova
21. kvě 2010

blka: A jsi s ním spokojená? Mně ho doporučovala švagrová, tak jsme ho koupili a už se děsím toho, jak tam budu malýho poprvý vázat 😀

eveluska: Než by z toho amnia přišly výsledky, měla bych tři dny před porodem, fakt chytré nápady občas 🙂

tanuki: Jo tak takhle to má rozdělený? Tak to je milé 🙂 To jsem zvědavá, jestli to zůstane i našemu capartovi 😵

blka
21. kvě 2010

Hani, jo, spokojená jsem. Ale příště bych šla rovnou do pevného. I když, ten by mi byl teď asi zase dlouhej, no nevím. Protože bych teď ráda nějakej pevnej a kratší, ale nechce se mi za něj už utrácet 😔
Ono to vázání není tak složitý, jak to vypadá 😉 . Hlavně se připrav na to, že u nás budeš za exota. Babky na mě hledí s otevřenou pusou 😀 . Ale já nenosím moc často. Teda skoro vůbec, což mě mrzí. Teď v tom škaredým počasí jsme tam chodili nakoupit a domů a moc se mi to zalíbilo 😀 . Ale nevím, kam jinam bych nosila. Venku zatím spíš ještě spí a když ne, tak v kočárku klečí a je spokojenej. Ze šátku měl tendence mi "vyskočit", aby se mohl pořádně porozhlídnout po okolí 😀 . Pak se ten úvaz celkem povoluje 😖

sussanah
22. kvě 2010

Ahoj holky, ja jsem si rikala, ze prece nemuzu byt jedina studujici matka a taky ze ne 🙂 Jenom jsem necekala, ze to tema najdu v tehotenstvi 😀 Jsem ted uplne grogy. Akorat se ucim na zk, mam Makroekonomii ve Ct a jsem uz z toho dost na nervy a malemu navic rostou zuby, uz tak 5. den vyvadi, no je to k nevydrzeni... Holky, co uz mate mimca, probuh jak to delate, kdy se ucite?? Ja jedine tak po vecerech/nocich nebo o vikendu a pak chodim pres den jak mrtvola 😒

hankazamecnikova
23. kvě 2010

Ahoj Sussanah 🙂 To bude asi tím, že to téma založila slečna/paní, která při studiu teprve zjistila, že je těhotná a proto to založila tady 😉 Jinak tu prý ještě jedno podobné téma je, ale kdo ví kde.
Jinak s učením ti zatím neporadím, u mě je miminko ještě v bříšku, takže mám zatím času dost 😵

blka
23. kvě 2010

Ahoj Susanah, jo, téma je myslí ve volné diskusi.
Já se učím taky po večerech, popř. to tahám s sebou ven na procházku 😒 . Víkendy taky po večerech, protože jak se manža v těhu chvástal, že mi bude se školou pomáhat a prcka hlídat, tak skutek utek 😒 . Věčně je někde v tahu, takže malej je skoro pořád jen na mně a když je náhodou doma, tak se mu zrovna moc nevěnuje a mě klid nedopřeje. A Mareček jen s ním taky být nechce. Když mě vidí, tak prostě musí být se mnou. Klidně si s manžou hrát bude, ale já u nich musím sedět taky. Takže asi tak.

hankazamecnikova
23. kvě 2010

blka: Tak u nich můžeš sedět s učením v ruce, ne? Malej tě uvidí a bude si v klidu hrát s tatínkem a ty se můžeš učit a občas kuknout, jestli tatínek náhodou nesabotuje výchovu 😉 😀
Mně manžel zatím nic neslibuje, spíš mě upozorňuje, že se o malýho musím pak starat a ne že mě najde zahryznutou do učení a malej se zatím bude nerušeně šplhat ke stropu 😀 Snad mi ale pomůže, miminka miluje...

tanuki
23. kvě 2010

Já jsem dnes svěřila dítě babičce, ale taky spíš než studiu jsem dopoledne věnovala odpočinku 😔 Ale já mám obecně mizerně spací dítě... Jediný recept je začít včas, aspoń o týden dřív než ostatní 😀 ale s morálkou je to všelijaké 😀 a když někdo přinese uvařené jídlo 😵 ale ne moc, to se zas přejim a... 😀
Tak přehu hodně sil, mám dnes v plánu ještě aspoň 8otázek a nějaké opakování 😒

hankazamecnikova
23. kvě 2010

@tanuki: Však napřed odpočinek, to načerpáš sílu - a tu pak plně využiješ při studiu 😉

sussanah
23. kvě 2010

Tak to jsem na tom jeste porad dobre, manza mi pomaha jak muze, horsi je to spis, ze maly ma nejake obdobi, ze se ode me nekdy skoro nehne. Je to nase male lepidlo 🙂 Takze pokud se chci ucit ja, tak prave musim nekam, at me nevidi, trochu prezit trochu fnukani u tatinka a pak uz je v pohode. Ale teda kdyby mi ani manza nepomahal, tak to bych uz byla asi uplne hotova.. Blka, mas muj obdiv! 😕
Hanka: ono to nekdy neni tak jednoduche, si vzit uceni a jen si sednout k dohledu. Nas maly je navic takova motoroa mys, ze by byl v mziku u me a jeste mi trhal skripta, hrozne rad si cte 😀

blka
23. kvě 2010

Hani, jak píše Sussanah, Mareček by se mi po těch papírech sápal a "četl" by.

Sussi, myslím, že obdiv zasloužíme všechny 😉 .
To máte asi separační úzkost 😉 . My jsme se s ní narodili 😀 , v tom 8. měsíci se prohloubila totálně, to jsem nesměla jít z dohledu. Ale už se to vrátilo do normálních kolejí, takže se můžu na chvilku vzdálit 😅

sussanah
23. kvě 2010

jj separacni uzkost.. Taky jsem nekde cetla, ze kolem toho 8 to zacina. Ma, zacla asi tak kolem 5 a drzi se a drzi.. Dneska udelal scenu jen kdyz jsem byla tak sobecka a odlozila jsem ho k tatkovi, abych se najedla.. matka tyran..
No nic, preju vsem dobrou noc, prave jsem se doucila a jdu alespon neco naspat 🙂

hankazamecnikova
24. kvě 2010

Tak zápočty tohoto týdne půjdou asi k šípku, minimálně jejich polovina. Původně neškodně vypadající nachlazení s krásně lehkým průběhem se změnilo na noční můru dnešní noci - kašel a zase kašel, pak najednou šílená bolest v krku a do toho pořád kašel a návaly na zvracení ☹ Od pěti jsem vzhůru a modlím se, aby už doktorka otevřela. To bude až v sedm třicet. Doufám, že mi bude moct něco na ten krk napsat, jinak se zblázním. A taky mě do toho šíleně pálí žáha, jak pořád se ten žaludek natřásá, i pastylky rennie se můžou jít klouzat. A malýmu se to určitě taky nelíbí 😒

blka
24. kvě 2010

@sussanah Tak takové scény máme bohuže dost často 😖 . A to fakt myslím, že už máme separační úzkost za sebou 😀

Hani, tak ať ti je brzo líp 😉 . Ale myslím, že ti toho stejně moc napsat nemůže, max. nějaké pastilky. A při kojení toho budeš moct ještě míň 😅

butt
24. kvě 2010

@hankazamecnikova ☹ ☹ ☹ ☹ ty fakt nemuzes mit chvilku klidu ☹ ☹ ted uz radim pozde, protoze jsi urcite byla u doktorky, ale muze se septisan a ja na kasel stodal (hpmeo) oboje volne prodejny. se skolou se netrap, zdravi je dulezitejsi 😉

janeyzelvicka
24. kvě 2010

hani, gratuluju k tomu vyšetření, že dopadlo dobře, ale koukám, že zas tě chytlo něco jiného ☹ ☹ snad bude brzo už fakt líp.

S tím učením, já se nikdy nemůžu učit, když je dítě v dohledu, jak tu holky psaly, rve mi materiály, většina jich tak jak tak vypadá jetě... učím se když ji manžel vezme na procházku nebo večer, když usne. Když potřebuju napsat článek, tak to jde i s ní, u kompu mě sedět nechá (někdy) a třeba si něco staví z kostek, ale papíry, to mi neprojde 😀

sussanah
24. kvě 2010

@hankazamecnikova ja mela taky silene paleni zahy a uplne uzasnemi zabiral Gaviscon. Muze se taky u tehu, ze pry to udela jen povlak na zaludku, no me to zabralo vzdycky temer okamzite. Dr mi rikala, ze muzu klidne nekolikrat denne, ja jsem teda max 3x, na vic jsem nemela odvahu. At nachlazeni brzy prejde!

hankazamecnikova
24. kvě 2010

Díky, holky, jste moc hodný. Manžel mě ráno naštěstí zachránil, začalo totiž šíleně pršet, tak já jsem zůstala radši doma (u doktorky bych s mým štěstím beztak spíš chytla něco dalšího) a on šel ještě před sedmou do lékárny a donesl mi právě ten Stodal, Vincentku a Gaviscon, plus ještě mateřídouškovej čaj a jitrocelovej sirup, vzal si dovolenou a celý den ležím a on se o mě stará. Je zlatej 🙂 Jak pořád ležím a ležím, tak jsem už vůbec nekašlala a krk mě přestal bolet. Ale teď jak jsem na chvíli vstala k netu, tak se to hned vrací, takže půjdu zase do postele...

blka
24. kvě 2010

Hani, to máš zlatýho manžela. Tak si užívej klidu a ať ti je brzo líp 🙂

butt
25. kvě 2010

@hankazamecnikova jeste, ze ty chlapy mame, ze? 😀
@tanuki myslis, ze bych na tebe mohla mit odbornej dotaz?potrebovala bych vylustit neco ze zpravy od nefrologa...

tanuki
25. kvě 2010

Butt, pokusím se, pošli to do IP..
Dnes jsem byla u známé tady z koníka v porodnici, to je neuvěřitelné, jak jsou ti novorozenci malinkatí 😵 😀

hankazamecnikova
25. kvě 2010

@tanuki
Bývalá spolužačka nedávno porodila a teď dala na net fotky... a já jí úplně závidím, že už má malou u sebe. No nejsem magor? Už jen měsíc a taky budu maminka, ne? 🙂