Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
11. črc 2010

@sussanah Já bych chtěla také 3 děti, ale manžel spíš 2, takže toužím po dvojčatech 😅 , abych měla ty 3 děti zajištěné 😀 . A taky kdyby zůstalo jen u těch 2 dětí, tak si chci užít obě dvě a ne být uhoněná matka 😔 . A taky se přiznám, že by mě asi kleplo být 5-6 let doma 🤐

@tanuki Já bych chtěla právě ten 5-letej rozdíl.

butt
11. črc 2010

@sussanah zas to melu tu vyhodu, zes nevedela hned, ze rodis a nestresovala ses 😀 hele a s tim studovanim dalsi skoly, dej si pozor, pze budes uz si asi nejaky semestry platit, kdyz jsi jednu skolu nedodelala...

jinak my "plan" na dali deti nemame..driv jsem si rikala, ze nej by byl co nejmensi rozestup, ale pripadam si jenom z tehotenstvi strasne vycucla, takze to asi nehrozi..tak uvidime, asi bychom radi jeste nejaky dalsi, ale jestli to bude za 2, za 3, za 5 nebo za 8 let proste uvidime 🙂

sussanah
11. črc 2010

@blka no my jsme hodne uvazovali, jak to provedeme ty deti, no a ano, pokud do toho teda pujdeme, tak to bude zahul, 5-7 let doma, se mi nediv ze chci jeste nejakou skolu 😀 Ale zas si nedokazu predstavit byt 2 roky ted doma, potom prace 1-2roky a pak zas 2 roky doma a zas dokola. To mi prijde potom ze v tom CV budu mitpekny gulas a poradne nic neodracovane. To si radeji deti odbydu najednou, treba dorazim skolu a pak nastoupim treba v 30-32 zpet do zamestnani a budou mit temer jistotu, ze dalsi tehu uz hrozit nebude 😉 A taky mela jsem praci, ktera se ani neda delat na pul uvazku, spis naopak, delavala jsem tak 10-12h denne, tak si neumim predstavit, ze bych nechala maleho 2leteho doma a takhle makala a jeste jezdila na sluzebky 😒
@butt s tim placenim, to bohuzel se tomu nevyhnu, holt moje blbost, vybrala jsem si blby obor 😖 Ale manza rikal, ze mi jeste jednu sanci da, i kdyz to budeme platit, tak si to musim poradne rozmyslet 😉

Holky, nevite co Hanka? Nejak je zas ticho po pesine 😉

butt
11. črc 2010

@sussanah jasny, ono se to nedky vyplati si tu skolu pak rposte zaplatit..ja te jen chtela upozornit, protoze znam par lidi, kt si studujou, skoly nedodelavaji a pak se divi, ze maji neco platit, tak abys nebyla neprijemen prekvapena 🙂

taky jsem na hanku myslela, ze to vypada nadejne, ze nepise 🙂

sussanah
11. črc 2010

@butt no me chodilo, ze ma platit uz ted, protze jsem byla prestupny rocnik mezi Bc a Mgr a tak jsem vystudovala 3 roky mgr (jako bc)a pak skoncila a oni mi to ti trotli ma ministerstvu zapocetli jako odstudovany mgr a cokoliv dalsiho ze musim platit. Ale vzdycky mi to rektorat odpustil. Takze az pujdu do te skoly znovu, tak budu zadat po zmenu o snizeni poplatku 🙂 No a co ty holka, uz mas taky 3den po terminu, zatim nic?

butt
11. črc 2010

@sussanah vidim, ze vis co a jak s tim placenim 🙂 jinak u me zatim fakt nic 😀 male se do toho horka asi nechce, coz teda chapu 😀 v patek jsem byla otevrena na prst a na porod to nevypadalo..na dalsi kontrolu jdu v utery, tak uvidime 🙂 takze si zatim aspon uzivam spanek do zasoby 😀

blka
11. črc 2010

@sussanah Jo, to je fakt, být tak dlouho doma, tak aby člověk nezakrněl, tak ta škola je nejlepší způsob. I když to jsou teda občas nervy 😝
Já nevím, co mě čeká v práci po návratu, jestli změna pozice kvůli dokočení školy nebo ne. Je fakt, že pak jít na 1-2 roky do práce je takový divný, hlavně teda pro toho zaměstnavatele to musí být pěkně blbý, ale zase se takhle trochu pomůžeme i finančně. Ono na to má každej jinej náhled.
Ale já ani nemám pocit, že bych druhé dítko zvládla a zatím po něm ani netoužím. Takže když tam není touha, tak by mi i přišlo divné, si pořídit dalšího prcka. Třeba za rok po miminku zatoužím, nevím, ale zatím fakt ne.

Hanka nic, mám na ní číslo na mobil, tak myslím, že by mi napsala 😉 . Asi si užívají poslední společné chvíle jen ve dvou 🙂

blka
11. črc 2010

Holky, chtěla jsem se zeptat, nevím, kdo z vás to bude vědět, možná @tanuki když studuje tu doktořinu. Mareček je strašně pokousanej od komárů a raid nechci, to je sajrajt. Našla jsem toto http://www.detskyraj.cz/zbozi/5141-chicco-zanza... a píší, že ten ultrazvuk je neškodný. Chci se zeptat, jestli to tak fakt je. jestli i přes to, že ho neslyšíme nám nemůže nějak dlouhodobě a nepozorovaně ten sluch ničit.

sussanah
11. črc 2010

@blka jo holka, to ti neporadim, taky mi to nabizei v lekarne, ale nakonec jsme to vyresili na cesty repelent a na doma site v oknech

sussanah
11. črc 2010

@blka https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/odkomaro... pisou ze ten ultrazvukovy je pry na nic 😒

hankazamecnikova
11. črc 2010

Nazdárek holky! Ještě jsem tu všechno nedočetla, uvidím jestli to dnes stihnu, ale snad jo 🙂 Mám od rána kontrakce, teda myslím, že to jsou kontrakce, po 10-15 minutách, teď už je to spíš po těch 5 a něco minutách. A taky ze mě odtekla asi tuna dalšího hlenu, občas i s trochou krve. Asi si zkusím dát teplou sprchu/vanu a uvidím, jestli se to zastaví nebo ještě víc rozjede... Přijde mi, že ty bolesti jsou nějak moc v pohodě, je to jako bych měla silnou menstruaci a zácpu, tak se mi zatím nikam moc nechce. Mamka mě straší, aby do té porodnice pak vůbec stačila dojet. Tak nevím 😕

sussanah
11. črc 2010

@hankazamecnikova mas nekoho doma? Jdi do vany, to je podle me nej, co muzes udelat, PA mi rikala, ze mi ta vana hodne pomohla pri otevirani. Poradne teplou vodu, ale hlavne, at tam je nekdo s tebou, at sebou nahodou neseknes, kdyz budes vylezat! Normalne, mam takovou radost, ze uz to na tebe prislo, jak kdybych sama mela rodit 😀

hankazamecnikova
11. črc 2010

@sussanah Jen aby to fakt bylo ono a ne nějakej hloupej Vašíkův předporodní vtip 😀

hankazamecnikova
11. črc 2010

@sussanah Jo a doma je manžel, už prohlídl seznamy věcí do porodnice, jestli máme všechno a odnosil to na chodbu, dokonce si tam nachystal i co si vezme na sebe 🙂 Achjo, do porodnice se bojím, ale jestli jsou to jen nějací vleklí poslíčci celodenní, tak budu zklamaná, to si člověk nevybere. Zítra tam ale stejně musíme, že 😀

tanuki
11. črc 2010

@hankazamecnikova jééé Hani, co to čtu 😵 Je dost možné, že tamto byl jen kus hlenu a tohle doopravdy zátka 😉

tanuki
11. črc 2010

kolik už je to hodin?

butt
11. črc 2010

@hankazamecnikova drzim pesti!!

hankazamecnikova
11. črc 2010

@tanuki Silnější stahy jsem měla už v noci, ale nebolely. Potom ráno asi od 10-11 hodin to začalo bolet a bylo to tak po 10-15 minutách a po obědě jsem objevila na záchodě ten úžasnej chrchel a asi od těch 4 hodin doby je to tak mezi těma 5-10 minutama vždycky a bolí to už víc.

sussanah
11. črc 2010

@hankazamecnikova ja myslim, ze tohle uz poslicci fakt nejsou 😉 jojo Vasik si umi vybrat, si rikal, jeste aby ho zitra nutili, to radsi pujde sam a dobrovolne 🙂 Do porodnice se vubec neboj, proste uz ted mysli jen a jen na maleho a na to, jak s kazdou kontrakci je ti bliz a bliz 😵

hankazamecnikova
11. črc 2010

@sussanah Zatím mi to přijde s každou kontrakcí úplně stejný, ale já je znám, přijedu do porodnice, oni mi píchnou vodu a budu skučet jako divá a volat po epidurálu... tož sa trochu aj bojííííím! 🙂

hankazamecnikova
11. črc 2010

Holky, já se loučím a dám pak vědět kdyžtak po Blce, jo? Zatím se tu mějte a držte palce, ať se dlouho netrápím 😅

hankazamecnikova
11. črc 2010

po sprše to totiž vypadá, že se mi kontrakce zkrátily na 4 minuty... jestli mě z té porodky pošlou zpátky domů, tak teda pěkně děkuju 🙄

tanuki
11. črc 2010

😵 😵 😵

sussanah
11. črc 2010

@hankazamecnikova poslou te domu, ale az za 4 dny a s vasikem v naruci 😵 At ti to dobre dopadne, budeme netrpelive cekat na zpravy 🙂

janeyzelvicka
11. črc 2010

hanka držím palce 😵 😵 😵 😵 😵

blka
11. črc 2010

@sussanah Díky 😉 . Aspoň ušetřím. Já mám recept na domácí repelent, který se prý našplíchá na záclony a je to, ale nechtělo se mi s tím dělat a navíc nemám ani ingredience 😒 . Ale budu je muset někde sehnat...

@hankazamecnikova Hani, co to čtu 😵 ? Úplně mám husí kůži. To je super, že se Vašík rozhodl přijít na svět sám 😉 . Držím pěsti, ať tě Vašík moc netrápí 🙂

tanuki
11. črc 2010

@blka Tak ho sem pak prosím hoď (jestli se to osvědčí), jsem moc zvědavá, říkala jsem si, že něco takového taky budu hledat, že něco musí existovat. tom Řecku Veru hrozěn poštípali komáři. Ty věci do zásuvek jsou hrozné (kancerogenní) a plácat jí repelentem jsem taky nechtěla..

blka
11. črc 2010

@tanuki Fakt jsou karcinogenní? To jsem vůbec nevěděla. Ale bolela mě z nich vždycky hlava, tak to od svýho těhu nepoužívám.

Tady to je a prý to fakt funguje.

1. maže se na tělíčko - krásně se vstřebává, nelepí, nedělá fleky a dělá příjemnou pokožku
levandulový olej, černý čaj, máta, citronová kůra, hřebíček.
CCA 750ml vody do toho 2 sáčky černýho čaje, a pak všeho přiměřěně a kůra z jednoho citónu. Povařím, vychladím, scedím a mažu.
2. nesmí se dostat na tělo, jen našplíchat tím kočárek a doma záclony ( zvyšuje to totiž krevní tlak, když se to dostane do oběhu tento repelent)
rozmarýn list (50g na 1L vody), povařím, nechám vychladnout, scedím a přidám na 1L 2pol lžíce vinného octa.
Fakt nedávat na tělo rozmarýn zvyšuje krevní tlak!

Mátu si myslím koupím v lékárně, ale jestli tam mají i ten rozmarýn, to netuším. A dostat se do nějakého bylinkářství nedostanu, nehledě na to, že o žádném nevím ☹

butt
11. črc 2010

tenhle odkaz davala holcina na jinym vlakne, treba vas to zaujme 🙂 http://tulenik.cz/index.php?main_page=product_i...

butt
11. črc 2010

@blka cerstvy bylinky prodavaji i v bille a albertu 🙂