Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.ate
31. led 2011

@aemmi ono to jde i teď, ale do toho roku 2009 stačilo, aby měl nárok a nemuselo se nic s nastupováním řešit 😉

aemmi
31. led 2011

@k.ate prosím tě a na co má mít nárok?

k.ate
31. led 2011

@aemmi na peněžitou podporu v mateřství 😉

verunka90
31. led 2011

No ale to by musel dát výpověď a to je docela blbý 😀

vilibalda
31. led 2011

@verunka90 Co jsem pochopila z diskuzí, stačí, aby otec nastoupil na mateřskou třeba na víkend, pokud pracuje Po-pá, takže do práce mu to absolutně nezasáhne a od pondělí opět pracuje. Pokud někdo dělá na směny a třeba i o víkendech, zase stačí zvolit nějaké 2 či 3 dny po sobě, kdy otec do práce nemusí a na tyto dny nastoupí na mateřskou.

k.ate
31. led 2011

@verunka90 proč by dával výpověď? 😀 To dává výpověĎ pokaždé, když je nemocnej? 😀 On po tu dobu nesmí chodit do práce 😉 ale zaměstnanej být může, ženská přece taky při nástupu na mateřskou nepodává výpověď 🙂

@vilibalda přesně tak 🙂 Někde stačí i jeden den... Asi záleží i na těch úřednicích...

verunka90
31. led 2011

Aha, tak to jo, my jsme to, že nemůže vykonávat zaměstnání pochopili jako že nesmí být zaměstnaný 😀 No a na mateřskou nemusíš dávat výpověď, ale právě rodičovskou o které je tady řeč berou studenti nebo ti co jsou na pracáku-čili nezaměstnaní..tak i proto jsem si to myslela. ,,Takže když maká od po do pá stačí si vzít na víkend neschopenku a jde to jo?..Tak to si to potom moc nepojistili, ale to je dobře.,.Od nás aspoň mají jistotu, že ty penízky věnujem drobkovi a neskončí v hernách a uvalený za cigára a chlast 😎

verunka90
31. led 2011

Už to všechno chápu, našla jsem na jedné stránce podrobný návod jak pro blbečky- čili pro mě, takže hurá už to chápu 😀 Děkuju moc za tento nápad, to bude krásných dupaček navíc 🙂

aemmi
1. únor 2011

@k.ate a jo, mi to nedocvaklo 🙂

tanuki
1. únor 2011

Možná mi něco uniká...ale proč byste měli problém, aby šel muž na 1den na mateřskou, třeba v pondělí-i když má být normálně v práci? Já myslela, že jde hlavně o to, že pokud je to jen 1den, tak my maminky jsme v pohodě. Pokud více, už bychom si musely zařizovat placení zdravotního pojištění. Což pokud je poměrná část třeba za 3dny, tak to také není žádné drama, jen otrava.
@aemmi Ty jsi z Prachatic? A kde studuješ?

tanuki
1. únor 2011

@aemmi a gratuluju k mimi 😀

aemmi
1. únor 2011

@tanuki děkuju za gratulaci 🙂
Z Prachatic přímo nee, jsme tenhle okres a přistěhovali jsme se sem před vánocema 🙄 ☹ 😠 😒 😔 z Liberce, kde dostudovávám 😅

tanuki
1. únor 2011

@aemmi Tak to můžeme dát někdy rande, my jsme přímo tam od října 😉 Já jsem teda teď zas měsíc v Praze.. Mužova rodina má kousek od Pracahtic chalupu, tak tam už několik let jezdíme a tudíž máme kamarády, ale stejně to nesu těžce 😝

aemmi
1. únor 2011

@tanuki jo, to můžeme 🙂 jej, tak vy jste se taky přistěhovali...tak koukám, že nejsem sama, manžel sice pochází od Strakonic, ale neměli jsme v plánu se sem stěhovat, bylo to kvůli jeho práci a pro mě blesk z čistýho nebe 😒 my tu nikoho neznáme, navíc si nemůžu zvyknout, že neseženu pro mě běžný věci, jako jsou mezizubní kartáčky, některý druhy potravin, není tu bazén a tak...navíc k našim to mám 270km/cca 6 hodin/700 kč (autobusem) ne že bych na nich byla závislá, to vůbec ne, ale je mi to líto kvůli budoucím dětem, že téměř nebudou mít babičku a my hlídání 😅 v Prachaticích jsme se byli podívat kolem vánoc, tam teda taky chcíp pes 😅 to vzhledem k Praze musí být brutální rozdíl...

tanuki
1. únor 2011

@aemmi my taky kvůli mužově práci 😉 V Prachaticích to na první pohled vypadá hůř než funguje-nakonec zjistíš, že je tam spousta lidí podobných Tobě, co mají stejné potřeby..takže ledacos funguje. Je tam nádherná čajovna, kde se občas promítá nebo divadlo pro děti, bezva obchod se zdravou výživou, divadlo a letní kino... Co se týče obchodů tak mi tam ale dost chybí DM 🙂 No a celkově v okolí hooodně naplavených Pražáků, co chtěli statek v přírodě a pěstovat si vlastní zeleninu atd. Dokonce mají tyhle alternativní maminky ve Lhenicích své MC. Tam jsme teda s Veru ještě nebyly, ale chystáme se. Taky jsem tam našla jedno taneční studio, kde je power jóga, tae-bo, zumba..a bazén taky máme. Jen si nemůžu zvyknout na to, že všude pořád potkávám ty samé lidi a jak všichni o všech všechno vědí 😅 A ty prarodiče, to mi taky chybí, máme je teda jen 160km 😝 😀 moc jsem se těšila na MD v Praze s mýma kamarádkama a pražskýma možnostma 😝 ale zas ta příroda, ta je tam naprosto kouzelná-jaro, léto 🙂
A kde teda bydlíte? Klidně do IP.

tanuki
7. únor 2011

Ahoj holky, tady je teda mrtvo 😉 Tak už do diskuze nepatřím 😉 😀

vilibalda
7. únor 2011

@tanuki Tak gratulace k ukončení studia! 🙂 😎 (jestli jsem to teda dobře pochopila)

blka
7. únor 2011

@tanuki Gratuluju 🙂

hankazamecnikova
9. únor 2011

Ahoj ženy, dlouho jsem tu nebyla, nebo jsem přišla si jen tak počíst o vašich úspěších 🙂 Já už snad letos mám všechno, co jsem chtěla stihnout za zkoušky, možná ještě napíšu přes léto diplomku, jinak mi zbývá ještě odchodit a udělat zkoušku z té čínské konverzace a dvoje státnice. Už se vážně těším, až to bude za mnou a Vašíček mi půjde na promoce 😀

sussanah
9. únor 2011

@tanuki gratuluju 🙂
@hankazamecnikova ahoj, co Vasik, jak to zvladate, uz je vsechno v poradku?

tanuki
9. únor 2011

Díky, holky, teprve mi to začíná docházet, dnes jsem se byla na studijním odhlásit, odevzdat ISIC (mhd v Praze opravdu průser) a byla jsem z toho celá dojatá. Doufám, že nebudu bulet na promoci!

sussanah
9. únor 2011

@tanuki vzhledem k tehotenskym hormonum to je myslim zarucene 😀

tanuki
9. únor 2011

@sussanah nééé 😀 To budou hrozné fotky 😀

hankazamecnikova
9. únor 2011

@tanuki Fakt gratuluju a asi si tě vezmu za vzor... i s těma hormonama při promoci 😕 😀

@sussanah Vašík je v pořádku, kontrola v Ostravě byla dobrá a na vojtovce cvičíme už ani nevím proč, protože Vašík není v ničem pozadu a kvalita provedení je taky dobrá... Akorát já mám pořád nepěkné sny o tom, že se mu něco stalo a tak ☹

sussanah
9. únor 2011

@hankazamecnikova tak to jsou super zpravy 🙂 Sny prejdou, zazila jsi s nim sileny stres, takze pokud mas jen sny, tak je to porad dobry. A teda Vasik je fakt sikula, ze vsechno takhle uzasne dohnal 🙂
Pockej, s tim vzorem vcetne hormonu, no to zni jakobys byla tehotna 😉

tanuki
9. únor 2011

Hani, však na to už máme věk, ne? 😀

hankazamecnikova
10. únor 2011

@sussanah @tanuki Jenže státnice budu mít až příští rok nejdřív. Ale doufám, že jo a užiju si konečně promoce, tu slávu 😀 Takže těhotná ještě nejsem, ale už se na to pomalu chystám, psychicky, mám teda strach už teď, znova rodit a tak, brrr 🙂

dablik_k
12. únor 2011

Ahoj holky,

mohu se přidat? 🙂

Letos v červnu mě čekají bakalářské státnice 🙂 , a pak další dva roky prezenčně na Ing.. 😒 A to jsem před 3 týdny zjistila, že státnicovat budu jako Kinder vajíčko 🙂 😅 . Tak se krapet bojím, aby se to dalo zkombinovat. Nemáte některá takovou zkušenost? Děkuju.

vilibalda
12. únor 2011

@dablik_k Vítej, zkušenost zatím nemám, ale státnicovat bych měla měsíc před porodem. Tím pro mě škola bude končit. Teda jestli si ještě na poslední chvíli nepodám přihlášku na nějakou další školu, ale zatím to tak nevypadá. 🙂

dablik_k
13. únor 2011

@vilibalda Tak to držím palce. Pokud všechno bude v pořádku, tak bych měla rodit začátkem semestru navazujícího studia. Nic není jednoduché :D