Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
22. lis 2008

kurnik, teď jsem až z netu zjistila, že ty bamboo co jsem koupila, ty S/M jsou asi do 4 měsíců... když v té bráně taky neporadí a na kila to převedené nebylo... z toho vyplývá - nechceš dvoje bamboo?

janeyzelvicka
22. lis 2008

jinak taky houbičky 😠 ale ne až zas taková hrůza, tak jsme to vystříkali a zmizly...

s tím vozíkem jsi to psala... po dvou dětech, to už bude mít za sebou leccos 😒

kocurek
22. lis 2008

Ahojky babky, my mame den..... nejde nam topeni, teda, rano to zaclo kapat, na teplomeru 0 misto 1,5 na plynu a pridali vody a bylo a za chvili hlasim znovu a to uz v loznici potopa, koberec nasakly vodou, v postylce voda, co strikala, des a hruza...hezkou sobotni noc...

janeyzelvicka
22. lis 2008

kocurek tak to upřímnou soustrast, tak ať to nějak zvládáte...

my jsme jen dnes objevili v ložnici plíseň a připálili plech perníčků...

kocurek
22. lis 2008

Plisen je v pohode, ja ji nasla po navratu z CR, kdysi davno, kdyz jsme byla 3 mesice pryc, plisen v loznici, koupila special. roztok, natrela steny, vysusila a byl klid.....jen to chce trpelivost...

kocurek
22. lis 2008

VYNIKAJÍCÍ LIKÉR Z LEDOVÝCH KAŠTANŮ

POTŘEBY: 250 ml šlehačky
1 SALKO
3 ledové kaštany
4 kostičky hořké čokolády
1/2 litru rumu.
POSTUP:
Šlehačku vylijeme do hrnce a přidáme čokoládu a nalámané tyčinky ledových kaštanů. Za stálého míchání povaříme. Poté sejmeme z plotny, necháme vychladnout, vlijeme SALKO a nakonec RUM. Řádně promícháme, aby bylo hladké a lijeme do lahví. Z jedné dávky je litr likéru.
Je to výborné kvalitní pití, které je zase jiné, než-li známé domácí vaječné koňaky.
Navíc bez pudingů, vajec a podobných "kazících se" přísad.

janeyzelvicka
22. lis 2008

Jo, jsem v pohodě, to jsou malé věci 🙂 když je plíseň co se dá likvidovat...
na ten likér se mi normálně zbíhaj sliny, řadím do Oblíbených 🙂 co nejdřív v malém množství zkusím, aby Kristýnec z toho nezpíval 🙂

tak a začíná večerní koncert 🙂 loučím se 🙂

tanuki
23. lis 2008

No, co naše modrá stěna udělá, to nechci vidět 😖 už aby bylo jaro a zateplili nám barák 🙂 škoda, že to už dva roky odkládjí 😠

My dnes měli příšernou rodinnou oslavu. Plná neadekvátních reakcí...jsem z toho nějaká zdrcená a už se netěším vánoční objíždění. Co mě ale naštvalo nejvíc, že nás chtěli nechat jet večer tramvají (s přestupem) Oni, kteří kvůli kdejaké prkotině volají taxi.. že by nás odvezli, to ne-to by si nemohli dát víno. Nikdy se takhle nezachovali! Jsem z toho v šoku. Naštěstí zasáhla M. teta, která řekla, že nechce, aby 5ti týdenní mimi jelo v zimě mhd..a že pojede ona s mužem busem a ať nás její syn hodí. No a na ní zas byl pak její muž nepříjemný 😢
Já jsem teď sama doma s Veru a bulím. Alespoň, že ona nebulí! Ale tam pak ke konci hrozně bulela, neb byla vzhůru od 2do 7mi..s chvilkovým zadřímnutím

janeyzelvicka
24. lis 2008

My jsme taky měli rodinnou oslavu, ale naštěstí menší - naši, my a babička se strejdou. Ti už se osmělili, malá už se na ně řehtala, už je veselejší než byla když ji viděli minule, takže si ji pochovali...
Tak to je mi líto, že to dopadlo takhle - s tím autem je to fakt trapné... 😖 A předtím byli aspoň na té oslavě v pohodě?

tanuki
24. lis 2008

juchuuu, tak mám prospěchové stipendium - poprvé a naposled 😀 teď už budu ráda, jestli dostuduju 😀

janeyzelvicka
24. lis 2008

tak to moc gratuluju... jsi šikula 😉

tanuki
24. lis 2008

dneska jsem opravdu unavená - veru sice po aktivním odpoledni šla spát brzo, ale já nemohla usnout, byla jsem naštvaná, dokonce jsem se i smutná probudila..ale pak jsem si po kójo přečetla sms že kamarádce praskla voda a... a od té doby mám dobrou náladu. Ale musím říci, že jsem byla fakt nervózní, když jsem věděla, co teď prožívá...!
Jaký máte fusak do kočárku? Jý už ho musím objednat, už je ziminka 🙂

janeyzelvicka
24. lis 2008

My máme fusak fleecový, byl u kočárku, takže je přímo kompatibilní... Naši nabízeli po mě beránka, ale mám obavu, že když bude Kristýnka větší, tak s beránkovým fusakem by se už do korbičky nesměstnala...

Tak mě většinou chodí smsky až když maj kámošky po akci... takže já to zas prožívám zpětně - my jsme jedli a Šárka zrovna jela do porodky... 😀

Já někdy docela zírám, jak to naše mimino umí být celý den vzhůru i celý den prospat 😀 třeba někdy minulý týden, to jsem se potřebovala učit, tak třeba jsem nakojila, přebalila, pak jsem ji nechala na velké posteli (kdyby brečela, vezmu ji), ona si tam chvíli žužlala sloníka (již nadešla ta fáze, kdy všecko strká do pusy, moje trička většinou vypadají jak bych u krku přeprala 😀 ), a pak si usla. A tak to šlo celý den. Večer byla dýl vzhůru, šla spát sice později, s náma, chvíli byla trošku rozmrzelá, ale pak usla.
a zas včera - celý den vzhůru, spala asi tak 2x půl hodiny, víc nechtěla... a zase, večer chvíli rozmrzelá a pak usla. Tak já vůbec netuším, jakou spánkovou potřebu má 😀

kocurek
24. lis 2008

Ahojky, jake mate kocarky? JA mama Jane Carrera PRO, mela hlubokou korbicku kupovanou zvlast, ale Matrixe a sportak v jedno,m a jsem s nim dost spokojena. Zvlast jsem kupovala fusak, original, jak na zimu, tak na podzim,sedel mi, jak do korbicky, tak na sportak...a pak uvazuji, ze koupim golfky nebo Jane Energy...

janeyzelvicka
24. lis 2008

my máme chicco trio s3, spokojenost, ale radši nic neříkám, protože vždycky když něco vychválím, tak se to podělá 😀

tanuki
24. lis 2008

my máme VIP baby- nějaká odnož chicca. Taky jsem maximálně spokojená- má obrovská nafukovací kola, takže je výborný do terénu 🙂
ach jo, tak jsem teď dvakrát po sobě zabalila veru do toho nej, co máme-jakože na noc..a už je to po... 🙂

tanuki
24. lis 2008

tak jsem si objednala vlňáčky, jsem na ně zvědavá, každopádně je to bezva, když už člověk nemusí dávat žádná další kaťata. Mužovi jsem dala vybrat barvu - vybral tu červenou..já bych vybrala jinou, ale... 😉
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18480161&tab=0

janeyzelvicka
25. lis 2008

Jé ty jsou skvělé... přemýšlím, že bych si je taky objednala, ty zelené jsou skvělé 🙂
ale to se asi musím registrovat na MMB, že?

janeyzelvicka
25. lis 2008

Tak zaregistrovaná jsem... jakou velikost bereš pro Verču? 🙂

tanuki
25. lis 2008

ta cena je taky moc příjemná 😀 Já jsem jí napsala, že tak S-M, změřila jsem Veru sed a obvod a taky jí to tam napsala..a odpověděla mi: vlňáčky budou během dvou týdnů, udělám je trochu větší, ať vám déle vydrží. Pas se reguluje utažením šňůrky a delší sed vůbec nevadí. Jen pro srovnání, můj syn má 5,5kg a nosí vlňáčky s rozměry
délka sedu 21cm, obvod pasu 40-53cm, obvod přes plenku 44-62cm. Tak to udělám nějak tak. Budou hotové během 2 týdnů, pošlu pak podklady k platbě. Cena bude 180,-+35,- poštovné.
Dnes mě přepadly výčitky..že od Veru odcházím..a řešila jsem s M., zda nemám alespoň do Vánoc zůstat doma. Nebo alespoň zkusit krmit z té flašky- ta lžička v M. podání jí moc nevyhovuje 😒 ale on je v tom konzerva...
Jo, už jdu objednávat plenky. 😀 Dnes to bylo bezva- stipka se vyplácela od 8mi..jenže tou dobou měla většina lidí výuku 😀 já jí měla až od 8:30, takže jsem tam ani chviličku nečekala. Prý tam bývají fronty..no já nevím, za těmito účely tam obvykle nechodím 😀 😀 😀 je to teda 5000teď a 5000na začátku dalšího semestru 😵

janeyzelvicka
25. lis 2008

Tak to já Kikušku poměřím a objednám, úplně mě nadchly ty zelené a možná vezmu dvoje, jedny menší, jedny větší... možná budu znít jako blbec, ale ten sed se měří odkud kam?

S tou lžičkou si umím představit, že to je asi hodně pomalé... ale tak když Martin nepovolí, tak nevím...
Jsem asi krkavčí matka, ale výčitky jsem měla, když jsem odjížděla na celý den, jen trošku - Kristýnec je totiž naprosto spokojený s jarkem i mojí mamkou, takže jsem věděla, že bude naprosto v pohodě... a já si ten den taky užila, hltala jsem všecky přednášky a měla strašnou radost, co jsem se dozvěděla za zajímavé věci...
jak se to říká... sursum corda 🙂 😉
Páni tak stípko docela ujde... já teda nic... 😀

dneska jsem se lekla, jakoby se mi strašně nalilo jedno prso a i když mi ho malá upíjela, na jednom místě bylo pořád tvrdé... tak jsem nakoukla do jedné knížky, doporučení rozmasírovat a nabízet, tak jsem masírovala a přitom kojila a naštěstí povolilo 🙂

tanuki
25. lis 2008

no já si to minulý týden taky užívala, ale když jsem dnes přišla, Verunka tupě zírala v koši..tak mi to přišlo líto. Asi je to tím, že včera, ačkoliv jsem byla ve škole doposud nejdéle = 8:30-12:00 +cesta, tak se ráno, odpoledne i večer chechtala. Jiskřila z ní radost ze života a dnes takové nic..
Ale zase se mi dnes vyčůrala do vany 😉 já jsem etda BKM dělat nechtěla, neb jsem si myslela, že je to vzhledem ke škole nereálné. Ale "ee" umí, hlásila spíš jako, že tam je 🙂 pak to vypadalo, že hlásí i předem..ale nějak jsme nestíhali a dnes jsem teda zjistila, že se to stihnout dá. Chci to tak trochu natruc, neb se nám pár příbuzných smálo, na co jako chceme nočník..že ho využijeme až tak za rok a půl 😝 A hlavně prof.pediatrie, že svěrače fungují až v roce a půl a blabla..jasně, ale hlásit se to mohou naučit!!!!!

Sed jsem měřila od třísla k patičce- snad je to tak správně 😅 No já chci určo ty dlouhé-máme tu celkem zimu a nevím, jak bych přes ten megazadek ve vlňákách natáhla ještě nějakou vsrtvu.. A kdy bude recence na Vaše nové úlovky?

A mám tu ještě jeden tip. Teda nevím, zda se ti to líbí, mně ano, nicméně ty Babylegs stojí přes 250, tohle je ekonomičtější varianta.
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=198431 ale ještě jsem si nevybrala barvu 🙂 a nevím, zda koupit jedny nebo ty troje 😀

To jsou asi ěnjaké skvrny na slunci, moje prsa jsou dnes taky nacucaná, na dvakrát jsem odstříkala 115 - což je na mě opravdu hodně. Myslím, že to dělají ty noci. Už se jí prodlužují intervaly - i když kvůli plence se vzbudila dnes ve3, a pak už v5..a když už byla vzhůru(s poněkud zavřenýma očíčkama 😀) , tak chtěla i mlíčko... No a ráno je mám pak nacucaná, hrbolatá..ale stačí odsát/odstříkat. Nicméně se zatvrdnutím už mám bouřlivé zkušenosti-jak jsem z toho měla i horečky

janeyzelvicka
25. lis 2008

Hihi vidíš, šikula, BKM praktikuje bez ohledu na tebe 😀

ty babylegs se mi líbí, ale nepadá to pak z nožek (mám zkušenosti s podvazkama na svatbě - lovila jsem je u kotníků 😀 😀 )?
musím kikušu nějak změřit, ale nevím, kam se nám zašantročil metr... tak asi pravítko to jistí 😀 😀

dneska se chystáme na hamburgry - konečně uschly, tak dám zítra vědět 😉

kocurek
25. lis 2008

Koukla jsme na vlnacky, jsou moc hezke...E mel taky, celou bilou souprabicku a dost je vynosil na dupacky i stramplicky....jsou teple, pohodlne...a rostou s ditetem. 🙂

janeyzelvicka
26. lis 2008

Tak vlňáčky jsem objednala... 🙂 už se na ně těším 🙂

tanuki
26. lis 2008

tak dnes jse měla velmi školní den 🙂 na 8:30na přednášku, ta naštěstí byla jen hoďku, pak domů nakojit a od 11na operaci. Nikdo to nekontroluje- teoreticky bch tam vůbec nemusela, ale jsem ráda, že jsem tam šla. I když můj jediný další druhý praktický výjezd byl v pondělí nadětské ortopedické amb. a to bylo na prd- děsný nával a neměl čas nám vysvětlovat..

Dnes máme BKM den - tatínkovi dvakrát za dopo čůrala a jednou kakala do kyblíku a mně teď jednou čůrala. Tak fakt nevím, do jaké míry je to naše sugesce a náhoda a do jaké míry to funguje..ale funguje..Nicméně občas huláká přes sebe "eeeeeeee" i "leleeee" a říká to jen tak...i když to leeee 😉 cucala by klidně permanentně, co si budeme povídat..u prsíčka je nejlíp 😀

janeyzelvicka
26. lis 2008

Hehe to mi připomíná, jak sebou občas ve spánku hrozně šila, mrskala ručkama a nahlas brečela... tak říkám Jarkovi: "Co se jí může zdát, takovému malému mimču, že tak vyvádí?" a jarek: "No co myslíš, utíká jí prso..." 😀 😀
Já se konečně vrhla na seminárku, zjistila jsem, že to rozhodně není taková brnkačka, jak se zdálo... překlikávám tuny materiálů na netu a přehrabuju se stohama okopčených papírů z knihovny... ach jo 😠

Tak hamburgry spokojenost - vycpala jsem je vv, aby nacucaly hodně, a když jsem po noci přebalila, dupka byla suchá 🙂

tanuki
27. lis 2008

ach jo......................tak jsem si dnes byla zařídit, že bych příští týden chodila na klinickou biochemii a....je tam jen 20židlý a už plno. No bomba.. prostě je hafo lidí taktéž s individuálem, o rok starších, kteří byli na stáži a je rpoblém se někam dostat! A oni si to mohou zařídit bůhvíjak dopředu a já naopak ☹ asi si udělám konkrétní definitivní plán a hned všem napíšu..a pak tam holt kdyžtak nepůjdu. než když takhle ☹ Jsem úplně demoralizovaná

janeyzelvicka
27. lis 2008

jej tak to je mazec, já myslela, že individuál mají jen ty speciální případy jako třeba my... sestřenka, co byla taky na medině, právě kvůli tomu ani nechtěla nikam jet, protože prý by jí to akorát zbytečně prodloužilo studium...
No, teď už stejně pracuje a v úterý má promoci, tak navštívíme matičku prahu, ale jen na skok, hned po žranici 😀 😀 jedem domů, jarek chce šetřit volno kvůli malé, až budu potřebovat víc hlídat. Docela se těším - bude to dvojitý zážitek - Míša promuje a promovat ji bude strejda 😀

Zas nám přišla pozvánka na očkování - tak já nevím, všude jsem četla, že minimálně měsíc po první dávce... a to je přesně 4 týdny... no, nějak jsou na to tady striktní nebo co 😒

tanuki
27. lis 2008

a jaký si vybrala obor? a z které je fakulty? Hihi, takže taťku má hezky vysoce postaveného 😀 Já jsem ještě nikdy na promoci nebyla...zatím jsem byla pozvaná 3krát a vždy mi do toho něco vlezlo. Ale promoce v Karolinu jsou určitě nej 😉
Mně dnes přišla výzva na dopis do vlastních rukou. Byla jsem úplně nervózní... 😠 já blbka zapomněla, že jsem si vyřídila poslání hesla na servis24 😠 😠 😠 a taky jsem dnes šla s Veru na preventivní prohlídku a to jsme měli jít až za týden. Fakt bomba 🙂 ale vzali nás.. Za dva týdny přibrala 450g a byla chválená, jaké má pěkné faldíky 😀