Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
13. říj 2009

Uff, dneska jsem školu nedala, ze zdravotních důvodů raději sedím doma 😎

tanuki
13. říj 2009

🙂 já to taky moc nedávám a to mám v pátek zkoušku. Jsem nějak podezřele nad věcí, jak se mi blíží ty státnice, jsou mi ty menší zk... ale odpo vyšlu tatínka na plavčo a budu se učit 🙂
Janey, brala bych ho už teď klidně.

k.ate
13. říj 2009

Holky já dneska ráno byla tak zblblá, že jsem si zapomněla vzít na sebe bundu (a to venku bylo 5°), tak mě teď pobolívá v krku... No jo... Kdyby blbost nadnášela... Malej vymejšlí blbiny, tak jsem nevyspalá a pak to takhle vypadá ☹

janeyzelvicka
13. říj 2009

Kate, já kdybych šla do školy, tak bych dopadla úplně stejně, já mám v hlavě pořád nějak léto, takže furt tričko, maximálně triko a mikinu, no a dneska pět stupňů, to bych si dala...
Tak čaj s citronem a at je to ok 😉

tanuki
13. říj 2009

tak to koukej vyležet. naše malá dnes byla taky selkem málo oblečená- když byla se mnou, tak jsme se v pohodě prohřály, s tatínkem ne ☹ tak jsem dnes poznamenala, že má poštou přijít vesta na nošení a že doufám, že mu bude, nacož mi odpověděl, že co na něj chodim s těma alternativnostma, že on bude nosit v manduce 😀 tak jsem mu řekla, že je blboun, že vesta je přes manducu, aby Verunce nebyla zima. 😀

a máme za sebou první faux-pas - Verunka na obrázek Obamy začala signalizovat opici 🤐 😅

janeyzelvicka
13. říj 2009

Hehe, jak signalizovat opici? 😀 😀

tanuki
13. říj 2009

mně z toho nošení odvčera hrozně bolí záda 😢

Opici- my říkáme něco jako hu-hu-a-hu a ona u toho hýbe trupem, jakoby trochu zakulacuje záda. Začala to taky dělat na koníčka..a taky bylo dobrý, když si hrála s botou a já jí řekla, že to je tkanička a ona začala dělat..koníčka 🙂
taky má svůj signál pro mlíko- to vyplazuje jazyk a plácáním přes horní zuby vydává zvuk, včera jsem se šla kouknout po podpsenkách, tak to tam taky dělala 😅 ,

janeyzelvicka
13. říj 2009

Takže máte vlastní systém znakování 😅

tanuki
15. říj 2009

zítra na mě myslete ☹

role
16. říj 2009

Ahoj holky. Potřebovala bych od vás poradit. Mám měsíční holčičku a za dva roky bysme se chtěli s partnerem snažit o bratříčka nebo sestřičku, aby měli dětičky od sebe ideální tři roky rozestup. Jenže já bych ráda nastoupila od příštího září na vysokou a udělala si dálkově alespoň ty tři roky bakaláře. A teď nevím, jestli začít se školou to příští září nebo to nechat až budou děti starší (asi tak pětiletý). Když začnu teď, tak mi poslední ročník vychází zrovna na období, kdy budu mít doma tříletý a roční mimino. Dá se pak škola vůbec zvládnout? A když počkám až budou větší, tak nebude to pak ještě složitější kvůli tomu, že u toho budu i pracovat? Budu ráda za jakýkoliv zkušenosti a rady.

janeyzelvicka
16. říj 2009

Ahoj, se dvěma dětmi tu asi nikdo není, ale tak třeba ti poradíme i my, jednomatky 🙂
Mě se jeví jako ideálnější varianta nastoupit příští září, budeš mít asi roční mimčo, s trochou koordinace, když mimčo spí a partner, nebo další hlídací osoby občas zabaví, tak se to dá, naučíš se... Já mám momentálně přibližně roční mimčo a zábava s mimčem je pro mě odpočinek od školy a naopak, teďka se těším, až zalehne a já si budu moc přečíst nějaké skriptum... No a pak si pořídíte další mimčo, s těhu by to taky na dálkovém neměl být takový problém, případně, kdybyste chtěli počkat, vždycky můžete. Horší to bude s dvěma dětma, jedno starší, jedno mimčo, bude to asi chtít hodně hlídání v tom posledním ročníku.
Druhá varianta, že by děti byly už starší, tys pracovala a studovala... Tam je blbé, že děti sice budou soběstačnější (školka, škola), zase ale čas neušetříš, protože budeš v práci. Večer budeš možná dohlížet na děti, ony budou chtít povyprávět, co přes den zažily... a ty se budeš učit asi po nocích. Nevím jak moc náročnou práci bys měla, ale mě někdy stačí bohatě dítě, škola a domácnost, natož ještě plus práce. Ale je to na tobě, držím palce k dobrému rozhodnutí 😉

tanuki
16. říj 2009

Janey to napsala velmi hezky, souhlas. Navíc taky záleží jaký typ školy! Pokud je to dálkové a stačí se na zkoušku učit třeba dva dny, tak není co řešit 😉

Zkoušku mám, ale raději nebudu počítat, kolik hodin celkem jsem se to učila. huh..ale zas to chození do škoyl dělá v mém případě celkem hodně 😉

Tak jsem byla vylosovaná, že mám vyplnit anketu eurostudent, tak na tom právě pracuju, tahle otázka mě pobavila. 😀

Pokud by byl zaveden účinný systém finanční pomoci studentům (půjčky, granty, stipendia) který by usnadňoval propojení studia, vzdělávání a rodinného života, zvažoval/a byste založení vlastní rodiny a první dítě ještě v době studií?

Rozhodně ano
Spíše ano
Spíše ne
Rozhodně ne
Již jsem rodinu založil/a
Nedokážu posoudit

janeyzelvicka
16. říj 2009

tanuki, rozhodně ne 😀 😀 😀 😀

No, u mě to dopadlo tak, že "mimčo" neusnulo, mám hlavu jak škopek 😖 tak jsem vyslala Kiku i muže pryč a budu se snažit teď 🙂

tanuki
16. říj 2009

držím palec, mně dítě moc potěšilo- vstávalo až v 8:30, takže jsem ještě mohla ráno šprtat a uklízet, než příjdou hlídači..

janeyzelvicka
16. říj 2009

Pověsím prádlo a jdu na to...

role
16. říj 2009

Janey, děkuji ti moc za radu. Po přečtení se mi úplně rozsvítilo a viděla jsem to hned jako jasnou věc, že nastoupím příští rok. Máš pravdu, že až budu pracovat, tak se budu chtít věnovat odpoledne dětem a na školu už nebude čas. Už jsem to i oznámila doma jako hotovou věc. 😀

tanuki
16. říj 2009

Janey, Kate, jdete na diskuzi o aktivním rodičovství? 24. v Brně...

k.ate
17. říj 2009

tanuki - tak to je dobrá otázka 😀 bych zatrhla nedokážu posoudit 😀 Jinak na tu diskuzi bych šla ráda, ale malej mi připadá ještě docela malej, akorát nám tou dobou bude končit šestinedělí, ale ještě uvidíme no 🙂

janeyzelvicka
17. říj 2009

Já přemýšlím, tanuki, vy jdete? Je ještě možnost, že tam budu profesionálně, jako zpravodajec dění u nás na fakultě, ale to ještě nevím a spíš asi ne...

janeyzelvicka
17. říj 2009

role, není zač, jsem ráda, že jsem pomohla 🙂

tanuki
17. říj 2009

Janey, to "spíš asi ne" bylo myšleno jako zpravodajec nebo vůbec účast? 🙂 já si nejsem jistá, jak moc by to pro mě bylo přínosné..krom potkání zajímavých lidí 😉 na druhou stranu..jsem jen semi-alternativní, poslouchat o porodech doma a o neočkování mě moc nebere.
Mimochodem se ke mně dostaly zajímavé zprávy z druhé strany. Samozřejmě..když se žena rozhodne rodit doma a posere se to, PA nežaluje..ani do médií se to většinou nedostane.. takže, nebylo to zdaleka jen 1dítě co umřelo.. ještě alespoň 10 "bezmozků".

hest
17. říj 2009

je,, tak ejslti tam pujdete dejte mi pak vědět jaké to bylo, Já budu v Brně ve škole bohužel 23. a musím se zase večer vrátit dom..

janeyzelvicka
18. říj 2009

Tanuki, to spíš asi ne, znamená to, že pokud tam jako "zpravodajec" nebudu vyslána, zřejmě tam nepojedu vůbec. Pokud by se tam chystalo víc známých, možná bych i šla, ale pokud nepočítám ženské ze slepičárny, které spíš neznám, tak nevím, kdo tam bude. Jako program je zajímavý, to ano, určitě to stojí za to... Ale zas pokud bychom jeli s mužem, stálo by nás to dost peněz, přes 800...
Ještě se o tom s chlapem pobavím...

S těmi médii je to zajímavé... jakto, že se to někdy dostane a někdy ne. Vždyť když se při porodu doma něco po..., tak se volá záchranka od nemocnice, no a u nemocnice se informujou novináři, to je běžná prax, prostě redakce průběžně obvolává policii, jesi nemají zajímavý případ, asi i nemocnice... No a tam se to podle mě musí dozvědět, ne? Ledaže by k dítěti, co na tom po porodu doma není nejlíp nikoho nevolali, ale to se mi nějak nezdá...

hest
18. říj 2009

jj, taky se moták kolem medií, takze tak nejak vim ze clovek kontaktuje policii, pac to bohuzel lidi zajima..

janeyzelvicka
19. říj 2009

Jé, jak se motáš kolem médií? 🙂

hest
19. říj 2009

no bývalý přítel pracoval v brněnské TV a já pracuju v časopise o psech-)

janeyzelvicka
19. říj 2009

Aha, tak to jsme vlastně kolegyně 🙂

hest
19. říj 2009

n ojá už moc dlouho nebudu-( nevyšli mi vůbec vstříc s mateřskou a je v tom hodně závisti od mé šéfové, natoli, že se snad i těším až budu pryč, dělá si ze mne hromosvod..a dělá mi naschvály ...tak si říkám, zda se na to nevykašlat hned, za ty nervy to nestojí-(

tanuki
20. říj 2009

Hest, to mě mrzí.. Jsem naivní? To by mi přišlo i jako fajn práce při mateřské, taková docela nezáviská novinářka..do časopisu o psech 🙂

S těmi nemocnicemi to tak funguje, ale legální to není... přeci jen, lékařské tajemství! O zdravotním stavu by neměl vědět ani bratr, když to nepovolíte..natož média. Takže závisí, zda novinář narazí na debila/kamaráda, který to práskne. To číslo říkali na přednášce, já mám zprostředkovaně jeden konkrétní. Tam to bylo tak, že doma odtekla zakalená plodovka (=dítě má nedostatek kyslíku) a ona jí tam ještě pár hodin nechala. Pak jí teda nakonec odvezla do porodky(to nevím, co jí k tomu najednou vedlo 😝) , monitor strašný...a maminka nadopovaná touho po přirozeném porodu odmítla císaře☹ Takže mimi odumřelo v mozku to, co dělá řekněme vyšší funkce a zůstalo to, že dýchá, polyká, toť vše. No prostě hrůza. Z extrémů do extrémů. A pokračování je ještě pikantnější. V takovýchto případech téměř vždy rodina žaluje nemocnici. 😔

janeyzelvicka
20. říj 2009

Hest, to je škoda ☹ co třeba najít něco, co je takového zaměřením podobného? To se hodí i k těhu a mimču 😉