Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

renat2
25. únor 2010

Ahoj holky...tak tedadnes budu asi nepoužitelná, samozřejmě jsem čučela na olympiádu a šla spát někdy po půlnoci (což je u mě hodně pozdě, ale už si taky zvykám).
Tak jsem včera tak nějak mluvila s manželem a říkám, co se případně stane, když tu DP odevzdám aý v listopadu, a on že přece nic, tak mě to trochu potěšilo a je to pravda...jako píšu jí, měla bych to stihnout, ale taky nevbím, co mi řekne, vykne, nechá předělat vedoucí (třeba budu předělávat všechno 😲 a bude po ptákách....
No uvidíme, ale vím, že zbytečně se kvůli tomu stresovat nemusím...

janey: věřím, že je to makačka, určitě to zvládneš.

renat2
25. únor 2010

blka: s tím učením, to j podle mě přirozené, informace se ti určitě vybaví, adrenalin u zkoušky je vyplaví 😀

blka
25. únor 2010

Janey, to zvládneš 😉 . Ale musí to být vyčerpávající, když po celodenní práci vidíš samé chyby 😒

Renat, to snad se to vybaví, ale jistá si tím teda moc nejsu 😔
Já jsem se už taky dívala, kdy jsou opravné termíny státnic a jestli bych stihla promoce, taťka se na ně moc těší 😅

renat2
25. únor 2010

blka: a na co si přišla? Vyšla by promoce? Já bych ji prošvihla, teď je v červnu a pak až asi postátnicích v lednu/únoru, ale tohle je asi to nejmenší, i když je fakt, že se na to taky asi všichni těší a já bych to hlavně měla za sebou, ale fakt si uvědomuji, že svět na tom nestojí, takže prostě uvidím. Zkusím o víkendu a v týdnu zabrat a dopsat to a pak děj se vůle boží 😀 😀

hankazamecnikova
25. únor 2010

Ahoj holky, to sem tu zase týden nebyla, protože jsem seděla ve škole ☹ třeba včera od osmi do šesti... dneska už sem na to neměla sílu, ani dojít na autobus, tak tu sedím u čaje a přemýšlím, jak se žádá o individuální plán.
Nevíte některá prosím?
Zimní semestr jsem totiž nechodila a nikomu to nevadilo. A teď najednou se jedna paní docentka začala , že prý na tu její přednášku (upozorňuju, že je to přednáška, čili účast není povinná, ne??) chodit musím... Já se s ní nechci hádat, radši bych to měla na papíře, že se mi absence tolerují ☹

janeyzelvicka
25. únor 2010

renat, určitě toho předělávat tolik nebudeš a stihneš to, vidíš, když se nestresuješ, třeba to půjde hned líp.
blka, určo si vzpomeneš, to se asi stává každému 🙂
hanka, podle mě to má každá škola jinak, u nás to má jinak i každá fakulta, myslím. Zkus se mrknout na web fakulty, školy, katedry, studijní řád - někde to být musí...

U mě byl včera problém hlavně ten, že jsem fakt jela jak fretka, upravovala články, posílala lidem zpátky audio, co maj vystřihnout, ořezávala jsem fotky i video... Blbé je, že člověk upravil nějaké chyby, ale ne všecky třeba, no a ted jdou vidět ty, co tam jsou, jasně, vím, že ten článek byl třeba mnohem horší, jenže vyučující se pak bude dívat na ty chyby, a že mohl být i lepší.
Ale snad to tak hrozné nebude, další editorský den mám v neděli, už budu vědět víc co a jak a teprv jsme začali, tak snad budou všichni shovívaví.

hankazamecnikova
25. únor 2010

janey, dívala jsem se na netu a je šílené, jak všude na univerzitách mají na žádost o individuál přímo speciální formuláře, ale u nás v Olomouci nic. Ve zkušebním řádu je individuál zmíněný jen u doktorského studia, překvapivě...

janeyzelvicka
25. únor 2010

A co studijni, tam by neporadili?

což mi připomíná, že jsem se taky měla vydat na studijní... 🙄 🙄 🙄

k.ate
25. únor 2010

Hani - přednášky ze zákona bejt povinný nesmí. U nás teď máme povinný dvě, ale nikdo to nekontroluje (to, že k těm předmětům jinak nejsou pořádný materiály, takže když tam člověk není, nemá se z čeho učit je druhá věc), každopádně bych se s ní hádala... Ty máš černý na bílým (v zákoně), že účast na přednáškách povinná není...

hankazamecnikova
25. únor 2010

kate, díky, to mě těší, že jsem v právu... i když ta dotyčná to fakt netuší a asi když jí to vysvětlím, tak to stejně nepochopí. Čím víc mají tihle lidi titulů, tím víc jsou mimo asi, ne?

Ta její přednáška se mi kryla, ale teď sem se ale domluvila, že se mi to cvičení, se kterým se kryla, přesune. Takže na tu její přednášku chodit schválně budu a jestli mi ještě i takhle bude dělat problémy, tak už zajdu za vedoucím katedry.

janey, jojo na studijní, budu tam fakt muset chtě nechtě zajít a vyptat se na svá práva a jestli teda nějaký mám, tak jak je můžu dostat na papír. Na některý lidi asi platí jen mávání papírem 😒

blka
25. únor 2010

Renat, jo, vyšly, máme je v září po opravném termínu.

Hani, my máme na individuál formulář, takže neporadím. Navíc mi net UPOLu nepřijde zrovna přehledný, takže bych se šla radši zeptat, než to hledat 😅 . Nebo napiš na studijní e-mail.

hankazamecnikova
25. únor 2010

Blka, já si tam zajdu, tuším že to bude na delší povídání, o tom jaký mám možnostě 😉 aaaa nebo že by mi řekla: Nic s tím nejde dělat? Všecko možný 😀

blka
25. únor 2010

Hani, všecko možný. Tak radši, ať je těch možností víc, než žádná 😉

janeyzelvicka
25. únor 2010

renat, fakt jsou nepovinný ze zákona? to jsem vůbec netušila 😕 který zákon to upravuje?

tanuki
25. únor 2010

nepovinné, to je zajímavé 🙂 no, u nás to třeba nazvou seminářem..a prezenci udělají 😝
Každopádně já dnes dostala 3prezence 😵 😵 😵 (podpisy) jeden úplně poctivě, jeden jsem si oběhala od 7ráno, pak jsem ěmla jít ještě do těhu poradny, tak jsem vysvětlila, že to nepotřebuju 😀 a jednu mi zapsal omylem..na jiné místo..a pak řekl, že už jí teda nebude škrtat 😀 😵 obvykle takovou kliku nemám 😉

renat2
25. únor 2010

k.ate: tak jak jde přikromování?? U nás to asi taky brzo vypadá na začátek, nějakou tu lžičku mrkvičky, 2-3 mi snad neublíží /samozřejmě nejdřív po ukončeném 4.m), mléko teda mám, ale je to jako u vás...je to jedlík, má 7,2 kg 😲 😲 asi nás brzo sní

hankazamecnikova
25. únor 2010

přednášky jsou nepovinné, semináře a cvičení povinné. ale někteří vyučující prostě nevnímají, že vyučují přednášku 🙄

já už sem z toho tak otrávená... psala mi kamarádka, co se už jednou po individuálním plánu u nás na škole sháněla. prej to u nás není. tak se fakt těším na studijní 😖

janeyzelvicka
26. únor 2010

hanka, u nás taky instituce individuálního plánu není, ale zas u nás si to můžem tak rozhodit, že v podstatě má individuál každý. A nebo nešlo by se nějak domluvit s tou docentkou?

hankazamecnikova
26. únor 2010

janey, všechno jde domluvit, to jo. jen s některými lidmi se domlouvá hůř, protože často vůbec nechápou, na co se jich ptáš... odloží to domlouvání na jindy a to už to zase zapomenou, že se něco řešilo... a pokaždé řeknou něco jiného. však už jsem to měla všechno domluvené po mailech v zimním semestru, až teď v letním přišly trable.

rampepurda11
26. únor 2010

Ahojky holky... Ja jsem taky ted pekne nastvana kvuli individualu... Pokud pristi rok nebudu cekat mimi a budu chtit studovat medinu i zdravku, tak mi na zdravce asi nedaji individual... Takze se na ni asi vyprdnu, ale je to skoda, pac mi bude chybet jen rok☹
Zmenili nejak skolni rad, ted davali individual vsem studujicim jiné skoly, pracujicim, maminkam na materské... No a ted ho pry budou davat jen z vaznych zdravotnich duvodu... Takze kazda skola ma asi jiny podminky...

tanuki
27. únor 2010

U nás má individuál kdekdo..ale zas to skoro nic neznamená, jen rozložení ročníku.
Včera jsme mluvili o rakovině prsu, prý je ideální porodit do 20ti, Janey 😵

teriskaa
27. únor 2010

krásné ráno🙂
Tak už jsme dvakrát zvládli bejt bez maminky a úplně v pohodě..

Jen holky,prosím, vy co nestudujete ve městě,kde bydlíte? Jak to děláte s odstříkáním mlíka během té doby,co jste pryč? Protože já mám vždycky,tak plný prsa až to bolí..

rampepurda11
27. únor 2010

tanuki: na medine jsem individual ani nezjistovala... Vim, ze kdyz ted nekomu chybely dva predmety, tak o nej zadali (aby je nevyhodili)...

milinoj
27. únor 2010

Ahoj holky,
tak jsem včera zvládla další dvanáctihodinovku ve škole a teď jsem z toho nějaká nachlazená - bolí mě v krku, ach jo.
Teriska - toho odstříkávání se taky bojím. U nás v ročníku je už spousta mamin a vždycky si vezmou odstříkávačku na WC a tam to odstříkají buď do termosky a vezmou dom a nebo jen tak do záchodu.

blka
27. únor 2010

Tanuki, jako že porodit do 20 snižuje riziko rakoviny prsů 😕 . Zajímavé.

Teriskaa, tak to je fajn 😉 . Já jsem odstříkávala na záchodě a mlíko vylila. Akorát jak ta odsávačka vydává zvuky, tak jsem na záchodě strávila dost času, jak tam furt někdo chodil, tak mě bylo trapný tím vrzat.
Domů bych se to mlíko teda bála brat. Záleží teda, jak dlouho by bylo v té termosce, ale přece jenom ty teplotné přechody pro něho asi nejsou moc to nejlepší.

Já mám individuál, a teď co mám Marečka su fakt ráda. My máme povolenou jen 1 absenci, takže bych to nedávala. Když jsem byla těhu, jsem si ho taky vyřídila, ale nepotřebovala. Poctivě jsme seděli ve škole 😀 . Ale Marečkovi se tam vůůůůůůůbec nelíbilo, protože mě vždycky kopal 😀 . A pak, když mě vyhodil ze zkoušky, tak mě taky pokopal. Jak kdyby chtěl tomu profesorovi nadat 😀

Jo, a včera jsem zvládla tu zkoušku, co jsem nedala 😎 . Tak su rááááááda.

maharishi
27. únor 2010

Ahoj holky, moc na koníka nechodím, ale píšu zrovna diplomku a narazila jsem na toto téma.
Čekám 2. dítě, první jsem porodila, když jsem byla v prváku na mgr.studiu. Teď už budou dcerce 3 roky a já jsem to ještě pořád nedodělala ☹ . Už mám sice po státnicích, ale bohužel jsem v lednu neobhájila DP (byla jsem v nemocnici na rizikovym a nemohla jsem si to připravit). Tak teď ji předělávám, odevzdat ji mám koncem dubna, tak jsem zvědavá, jak to stihnu. Do měsíce mám porodit druhou dcerku...ach jo.

hankazamecnikova
27. únor 2010

Blka, tak to gratulace ke zkoušce! 😉

blka
27. únor 2010

Hani, dík 🙂

Maharishi, drž se, to zvládneš 😉

janeyzelvicka
28. únor 2010

tanuki, to že porodit do 20 je prevence rakoviny prsu mě rozhodně těší 🙂 🙂 😅

teriska, já byla většinou pryč hodně dlouho, celý den, a do školy jsem si musela brát odsávačku, zavřela jsem se na záchodkách... a bylo 😅 vylívala jsem to, protože zásob bylo doma dost a neměla jsem nic, v čem bych to vozila. A stejně jako blka jsem vždycky doufala, že nikdo nebude domýšlet, z čeho by ty zvuky asi tak mohly být 😀 😀

blka, gratuluju ke zkoušce 🙂

maharishi, tak držím palce, abys to všecko zvládla 😉

blka
28. únor 2010

Janey, díky 🙂